Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

baton_dk

New member
Przymierzam się do zakupu dysku jakiegoś do tego tv. Posiadam Samsung S2 Portable 500gb i chodzi ładnie,mimo że pojawia się komunikat "PRZECIĄŻENIE USB". Myślałem o jakimś dysku 3,5 cala ok2TB a może nawet sieciowy. Nie znalazłem nic w wątkach wcześniej o dyskach 2TB , macie jakieś doświadczenia. Ewentualnie co polecacie bardziej : dysk zewnętrzny czy sieciowy, mam dylemat od miesiąca nad zakupem. I pytanie czy przez sieć odpale filmy HD z dużym bitrate , pewnie będą cięcia?
 

czareknessel

New member
Czy ktoś z użytkowników powie mi czy przy podłączonym przewodzie do cyfrowego złącza audio można przełączać w TV rodzaj wyjścia audio? (głośniki/cyfrowe złącze)
W praktyce, podłączę amplituner do TV przez złączę optyczne, ale również do amplitunera będzie podłączony PC, więc w czasie słuchania muzyki z PC chciałbym, żeby dźwięk leciał przez głośniki TV bez przepinania kabli.
 

jacx

New member
Czy na tym TV działa UPC MediaModuł CI+? Pytam ponieważ na stronie UPC model ten nie jest uwzgledniony. Moze sa uzytkownicy ktorzy maja Panasa i korzystaja z tej dogodnosci jaka jest CI+?
 

sirmike1

New member
Mając z laptopa dysk 2,5 cala HITACHI 80 GB SATA 5V, 1.0A jaką powinienem kupić obudowę aby z jednej strony móc wykorzystać prędkość tego dysku podłączając go w przyszłości do nowoczesnego sprzętu z usb 3.0 (usb 2.0 tego nie wykorzysta) a z drugiej strony móc go obecnie podłączyć do starego lapka z usb 2.0 i telewizora lcd, który ma też usb 2.0 aby nagrywać filmy czy odtwarzać. Moje obawy dotyczą zasilania takiego dysku w kieszeni z ubs 3.0 a podłączanym pod usb 2.0 - "nie zabraknie prądu" do ruszenia dysku?
 

Felipe

New member
Czy zmieniło się coś w kwestii wielkości czcionki (możliwość powiększenia) po ostatniej aktualizacji fw tego tv ?

jak najlepiej odtwarzać filmy 3d z napisami żeby oglądało się komfortowo ?
 

bob1969

Member
Bez reklam
Czy w tym modelu normalne jest po wyłączeniu tv pstrykanie, trzaski z obudowy ?

W moim egzemplarzu zdarza się w jakiś czas po wyłączeniu sporadyczne "cyknięcie". Natomiast żadnych trzasków nie słyszałem. Może masz nowy egzemplarz, który się jeszcze "wygrzewa"?
 

lschabol

New member
Zakupiłem ten tv podzieli się ktoś ustawieniami obrazu ? Używam go jako monitora pc. Jest sens płacić za profesjonalna kalibracje tego tv ?(koło 300zł)
Ma więcej wad jak zalet trzeba chyba było brać sharpa le650/750 kilka stówek w kieszeni ale kiki doradził ze jeśli chodzi o jakość obrazu to jest dużo lepiej niż w w sharpie...
Wady dla przestrodze innych:
- Czerń ( a raczej jej brak) Bez przynajmniej wstępnych ustawień obrazu, przy użyciu plansz(np z Internetu) do ustawienia bieli i czerni, w filmach(tv,pc) czy grach, obraz w cieniu jest po prostu nie widoczny ZERO, nic...
-.. po skorygowaniu ustawień w menu jest już lepiej ale do rewelacji daleko i kolory już nie są takie intensywne..
- .. a to miała byc największa zaleta tego tv
- pól mat + powłoka antyrefleksyjna słabo się sprawdza, jeśli wcześniej mieliście matowy ekran i lubicie oglądać przy świetle, tv nie dla was.
- clouding (białe chmurki\żarówki na czarnym tle) może występować zależnie od egzemplarza, mniej lub więcej, u mnie nie dużo w prawym dolnym rogu.
- słaby obraz przy niskim birecie np. z youtube (mp4,avi,mkv itd. ) …
No to teraz Zalety:
- Przy wysokim birecie w fulhd ostry i wyraźny obraz ( nie licząc czerni)
- Kąty widzenia
- równomierne i mocne podświetlanie.
- bardzo niski input lag w grach, nawet fps ustawiony sztywno na 30fps a obraz dalej bardzo płynny
- Wszystkie szmery bajery (smart) i działanie samego tv bardzo płynne
Żale wylane pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Czytam sobie na temat wyposażenia L47ET60 i widzę, że wśród aplikacji Smart TV jest też Eurosport Player.
Czy należy go dodatkowo opłacić czy subskrypcja jest niejako w cenie zakupu TV? Jeśli byłaby w cenie (w co wątpię), to na jak długi czas?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kłania się kalibracja obrazu.
Czerń jak na klasę cenową naprawdę dobra.

Matryca błyszcząca podobnie jak w Sharpie.
 

vigi

Member
właściwie już byłem zdecydowany na ten model w wersji 55" wtedy poczytałem o nowych modelach i zacząłem mieć chrapkę na as650E. Dzisiaj te nowa pojawiły się na ceneo ale różnica pomiędzy et60 (ok 4.300 zł) a as650 (5.499zł) w tym rozmiarze to ponad 1.200 zł czy myślicie że różnica w jakości obrazu na korzyść modelu tegorocznego będzie równie wielka jak w różnica w cenie?
 

lschabol

New member
Po profesjonalnej kalibracji jest nieco lepiej, efekt jest podobny, tyle ze już nie ma wad kolorów i za dużego podświetlania i kontrastu jak po amatorskich ustawieniach. Tyle ze teraz do ceny tv trzeba doliczyć jakiś 300-400zł. Porada ustawcie sobie za tv jakieś światło (zamiast oglądać przy świetle dziennym czy z żyrandola) , w matrycy nie będzie się tak bardzo wszystko odbijać a czerń będzie głębsza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak działa ambilight w Philipsie. Znacznie poprawia wrażenia głównie wieczorem i w nocy. W dzień oczywiście takie światło nic nie daje.
 

firekage

New member
Bez reklam
Wady dla przestrodze innych:

- clouding (białe chmurki\żarówki na czarnym tle) może występować zależnie od egzemplarza, mniej lub więcej, u mnie nie dużo w prawym dolnym rogu.
- słaby obraz przy niskim birecie np. z youtube (mp4,avi,mkv itd. ) …
No to teraz Zalety:
- równomierne i mocne podświetlanie.
Imho te dwie cechy, wzajmnie się wykluczają. Skoro ma clouding to nie ma równomiernego podświetlenia. Równomiernie podświetlenie powinno powodwać, że obraz ma tą samą "siłę świeceniea" w każdym miejscu, a skoro jest clouding, pojawiają się "przebicia" podświetlanie, to nie ma równomiernego.
 
Do góry