Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

dominlesne

New member
właściwie już byłem zdecydowany na ten model w wersji 55" wtedy poczytałem o nowych modelach i zacząłem mieć chrapkę na as650E. Dzisiaj te nowa pojawiły się na ceneo ale różnica pomiędzy et60 (ok 4.300 zł) a as650 (5.499zł) w tym rozmiarze to ponad 1.200 zł czy myślicie że różnica w jakości obrazu na korzyść modelu tegorocznego będzie równie wielka jak w różnica w cenie?
Dużej różnicy nie będzie, matryca IPS na edge LED. Już lepiej wygląda as740/750 albo testowana tutaj Toshiba - IPS, ale na strefowym podświetleniu.
 

s17

New member
W hub tvp od poniedziałku jest VOD. Niestety gdy włączam jakiś film z VOD nie mam obrazu tylko sam dźwięk. Proszę o pomoc jak to ustrojstwo ustawić :)
 

tomasz.k

New member
Zgloscie do producenta - mnie w przypadku problemow z YT odpisali ze pracuja nad problemem razem z YT i po jakims czase zaczelo dzialac.
 

fanlee

New member
Przepraszam za mój polski, jestem z Ukrainy. Co można powiedzieć o Panasonic TX-47AS750E porównaniu do Panasonic TX-LR47ET60. co byś wybrał? Ceny są teraz
Panasonic TX-LR47ET60 - 2560 zł
Panasonic TX-47AS750E-3275 zł
 

czareknessel

New member
Hej, mam pytanie dotyczące tego TV.
Po włączeniu TV i dekodera z NC+ wyświetla mi się informacja 1080i 50 Hz i właśnie to 50 Hz mnie martwi, przecież ten TV jest 100 Hz, w ustawieniach nic nie znalazłem, bo może to jest informacja jaką TV dostaje od dekodera, jak to jest?
 

rafix44

New member
Może ktoś powiedzieć jak w tym telewizorze znaleźć vod , bo nie mogę za bardzo. Gdzie tego szukać? Dzięki za ewentualną pomoc
 

xury

Member
Ciekawostka dla tych co chcą oglądać np na laptopie czy tablecie to co aktualnie wyświetla TV.
Np w VLC wklejcie w "odtwórz strumień w sieci"
http://xxx.xxx.xxx.xxx:7501/TUNER-LV-3
Oczywiście w miejsce iksów wklepcie adres IP waszego telewizora.
By sterować TV z poziomu Windows nie ma za dużo aplikacji
Jedną z konkretniejszych jest Kinsky

Aha i jeszcze jedno.
Można to wykorzystać również do zapisywania streamu z telewizora.
Np wpisując ten adres w przeglądarkę i wybierając "zapisz" nadając nazwę z rozszerzeniem mts
Można sobie utworzyć skrypt zapisujący np 2 godziny.
 
Ostatnia edycja:

marlej

New member
Pomożecie. Jak podłączyć dt60e pod kino domowe ? chodzi mi o AUX ?
w kinie nie mam optycznego wejścia tylko czincze ?
 

koss

New member
Wczoraj wybrałem się do sklepu obejrzeć model 42AS650 i 42AS600.
Ale jak zobaczyłem obraz na stojących obok ET60 i FT60 to stwierdziłem, że podoba mi się duuużo bardziej, nie mówiąc już o designie (dlaczego wypuszczone rok później AS650 są dwa razy grubsze?).

Mam pytanie: czy faktycznie ET60 /FT60 mogą mieć lepszy obraz niż rok młodsze AS650, czy też to tylko było moje złudzenie wynikające z oświetlenia w sklepie i innego podłączonego sygnału?

Nie miałem niestety czasu na pełne testy i podłączanie różnych sygnałów.
 

dlababci

New member
Witam

Telewizor nie odtwarza mi napisów przy plikach AVI :-?
Wydaje mi się, że próbowałem już wszystkiego- nie ma różnicy czy są to napisy w txt czy srt w kodowaniu UTF-8 czy ANSI przez USB, kartę pamięci czy przez Serviio.
Przy plikach mkv czy mp4 nie ma problemów z napisami.

Tak po prostu jest czy robię coś źle?

Ogólnie z telewizora jestem zadowolony- obraz super, 3d fajne, DLNA działa wyśmienicie, internet śmiga.

Minusy to wyżej opisany problem z napisami oraz dźwięk- naprawdę jest słabo, a najgorzej przy filmach z nośników zewnętrznych gdzie nie ważne czy głośność ustawiona jest na 14 czy 44 różnica jest nieznaczna.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Pomożecie. Jak podłączyć dt60e pod kino domowe ? chodzi mi o AUX ?
w kinie nie mam optycznego wejścia tylko czincze ?

Zostaje tylko wyjscie sluchawkowe.

Nieprawda.
W komplecie DT60 (nie wiem jak w ET60) jest przejściówka umożliwiająca wyprowadzenie z tv złącza SCART (gniazdo). Sygnały wyjściowe audio LR znajdują się na pinach 1 i 3, masa (GND) na 4, specyfikacja złącza np. tutaj:
SCART
Wystarczy teraz zmajstrować albo kupić odpowiednią przejściówkę SCART (wtyk) -> 2xchinch (audio L, R). Tak mam podłączony do DT60 amplituner, który też nie ma wejścia cyfrowego.

A'propos DT60: @marlej, dlaczego pytanie w topicu o ET60, skoro jest osobny o DT60?
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...cie-mnie-do-siebie-a-bede-wasza-radoscia.html
Pozdrawiam.
 

navwiedzony

New member
Witam.

Jakiś rok temu dzięki lekturze forum i pomocy doświadczonej braci zakupiłem ten telewizor (w wersji 42").
Ogólnie jestem zadowolony choć np. bardzo mnie wkurzają mega refleksy świetlne na wybitnie błyszczącej matrycy. Do wielkich minusów zaliczam również kiepściutki dźwięk, ale przed tym akurat ostrzegano. Przechodząc jednak do sedna sprawy - tylko nie bijcie bo jestem totalnym laikiem w temacie - telewizora używam praktycznie tylko i wyłącznie go grania na PS3, no i wiadomo w tym przypadku obraz jest w 60 Hz. Ale ostatnio pożyczyłem na trochę telewizor tacie, któremu padł starszy Philips i zauważyłem, że przy oglądaniu programów z dekodera HD Cyfrowego Polsatu obraz wyświetlany jest tylko w 50 Hz. Tak ma być czy coś jest nie halo?
Pytanie nr 2. Udało mi się dorwać dla taty Tośkę 40L7335DG (oczywiście wybór dokonany również dzięki Wam). Tak się zastanawiam co będzie lepsze do konsoli, mój Panas czy ona, bo w razie czego mogę ją zostawić sobie, a ojczulkowi dać Panasa.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mylisz pojecie odświeżania telewizora z częstotliwością prądu.
Do konsoli lepiej powinna zagrać Toshiba - różnice nie będą duże.
 
Do góry