Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Stanley

Member
Bez reklam
Po to masz na kartce, żeby je w razie czego wprowadzić...
Jasne, na kartce można sobie wszystko spisać. Nawet adresy http ulubionych w przeglądarce, papier wszystko przyjmie ;)
A trochę poważniej, odnosiłem się do tego:
Kalibracja nie powinna polecić.
Jeszcze nie słyszałem, aby po resecie do ustawień fabrycznych "ocalały" jakiekolwiek ustawienia użytkownika. Po drugie nie ma możliwości zapisania preferencji do pliku, a potem szybkiego wczytania, nie wspominając o edycji np. na komputerze. Przynajmniej nic mi nie wiadomo odnośnie modeli Panasa z 2013r np. ET60, DT60. Nie wiem jak w nowszych, ale chyba nic się nie zmieniło. Owszem, można conieco zrzucić/wczytać do pliku hotel.pwd, ale tylko układ kanałów.

Tak czy siak, aby po resecie z powrotem skonfigurować telewizor wedle własnych preferencji, przyzwyczajeń, nieraz trzeba się nieźle napier...lić.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Masz rację co do tego. Niestety chyba żaden tv nie posiada funkcji blokowania przed skasowaniem ustawień obrazu.
Chyba, że uaktywnimy w menu serwisowym funkcję dodatkowych profili użytkownika dot. obrazu, które można zablokować na sztywno. Dotyczy to jednak jedynie (?) Samsunga.
 

Stanley

Member
Bez reklam
No niestety, nawet wypasione modele za grube tysiące zł nie posiadają pewnych funkcji, o które aż się prosi, np. wspomniany zapis/odczyt konfiguracji do pliku. Przecież współczesne telewizory to właściwie komputery, a od czasów wprowadzenia tv cyfrowej zupełnie komputery. Brak pewnych funkcji dostępnych nawet w sprzętach za kilkadziesiąt zł (np. w routerach) jest wrecz zastanawiający. Już dosyć dawno dałem temu wyraz:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/107337-smart-viera-tv-dlaczego-brak.html
Ok, dość narzekania, producent i tak do mojego modelu już nie wyda żadnego firmware...

Wracając do sprawy Netflixa i przestawienia kraju na Holandię: ciekawe jak tam testy kolegi @gsnur ?
 

k_b

New member
47et60:
1. Dziś zauważyłem że pojawił się samoczynnie w TV: NETFLIX w APPS na polskiej lokalizacji :)
2. Miesiąc temu zauważyłem że znikną mi z menu APPS "Odtwarzacz mediów", nie było go również na liście aplikacji w markecie Smart Viera więc zrobiłem reset TV do ustawień fabrycznych w wyniku którego Odtwarzacz oczywiście pojawił się. Dziś ponownie widzę że Odtwarzacz zniknął i nijak nie można go dodać. Wejść w Odtwarzacz (i dostać się do treści z pamięci USB) mogę jedynie ze skrótu który pozostał na jednym ekranie głównym HOME. Czy ktoś miał podobny przypadek? (Nie mam ochoty co miesiąc robić reset i konfigurować TV od zera ...)
Pozdrawiam
Krzysiek
 

k_b

New member
Chyba Panasonic opanował problemy z softem w zakresie APPS naszych 47et60.
Dziś wszedłem w APPS i widzę, że pojawiły się wszystkie aplikacje i skróty które wcześniej opisywałem jak tajemniczo zniknęły. Widać dodatkowo, że jakieś prace trwają po stronie producenta, bo jak chciałem wejść w sklep Smart VIERA Market to wyskoczył komunikat że dziś od godziny AA do godziny BB (konkretnych danych nie pamiętam) trwają prace serwisowe i sklep jest niedostępny :)
Tak czy inaczej działają prawidłowo wcześniej dostępne skróty do aplikacji (w tym "Odtwarzacz mediów") oraz jest dostępny NETFLIX.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Chyba Panasonic opanował problemy z softem w zakresie APPS naszych 47et60.
Być może Panas wypuścił upgrade softu do Twojego modelu. Tak było w DT60 mniej więcej w połowie 2016, kiedy to po aktualizacji pojawił się Netflix.

Komunikat o czasowej niedostępności serwisów Panasonic też mi się pojawia przy wejściu w niektóre aplikacje - 8 listopada od 00:00 do 9:00.
 

Jaren30

Member
Et60

Mam ten tv od paru lat i ładnie gra Ale potrzebuje teraz czegoś większego o podobnych parametrach,co byście polecilici 60-65 cali do 4000 tyś nie jestem maniakiem.
 

kamiloos

New member
Czy przesiadka z 47ET60 na model 55XE8596 (to chyba model blizniaczy do 55XE8505) da mi widoczny skok jakosciowy?

Uzywam TV glownie do PS4, Netflixa oraz ogladania meczy :)

Zamierzam tez zakupic PS4 pro.

Pozdrawiam
 

tomasz.k

New member
Kolega miał LG z taką samą matrycą jak et60 i sobie chwali bardzo przesiadkę na 49xe8077/8005. Ps4 pro kupił, męczę ogląda. Jedynie czasami widoczna jest jakaś poświata na meczach w Fifie.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

Math13

New member
Posiadam model jak w tytule tematu (Panasonic TX-L47ET60E) od stycznia 2014 roku. Może to i długo, ale jak dla mnie obraz jest wystarczający i nic mu nie brakuje.

Mam jednak problem i prosiłbym o pomoc.
Jakiś czas temu zauważyłem, że poznikało mi kilka aplikacji. Zostały puste kwadraciki.
Szczególnie zależy mi na NETFLIX, którego nie ma nawet do pobrania w Smart VIERA Market, czego zupełnie nie rozumiem.
Czy jest jakakolwiek szansa, aby mieć na tym modelu telewizora NETFLIX?
Może jest możliwość ręcznego dogrania np. poprzez USB?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

P.S.
Jeżeli chodzi o wersję oprogramowania telewizora to obecnie mam 3.734 i opcja aktualizacji wyświetla, że jest to najnowsza obecnie wersja i innej nie ma.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
Posiadam model jak w tytule tematu (Panasonic TX-L47ET60E) od stycznia 2014 roku. Może to i długo, ale jak dla mnie obraz jest wystarczający i nic mu nie brakuje.

Mam jednak problem i prosiłbym o pomoc.
Jakiś czas temu zauważyłem, że poznikało mi kilka aplikacji. Zostały puste kwadraciki.
Szczególnie zależy mi na NETFLIX, którego nie ma nawet do pobrania w Smart VIERA Market, czego zupełnie nie rozumiem.
Czy jest jakakolwiek szansa, aby mieć na tym modelu telewizora NETFLIX?
Może jest możliwość ręcznego dogrania np. poprzez USB?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

P.S.
Jeżeli chodzi o wersję oprogramowania telewizora to obecnie mam 3.734 i opcja aktualizacji wyświetla, że jest to najnowsza obecnie wersja i innej nie ma.

Ale Netflix jest już od dawna w et60 z polskiej dystrybucji... Może ustawienia fabryczne coś pomogą?
Ja i tak używam Chromecast.
 

Math13

New member
Ale Netflix jest już od dawna w et60 z polskiej dystrybucji... Może ustawienia fabryczne coś pomogą?
Ja i tak używam Chromecast.

Telewizor oczywiście mam z polskiej dystrybucji, kupiony w salonie.
Miałem Netflix'a wśród wielu aplikacji jeszcze jakiś czas temu. Potem długo tam nie zaglądałem.
Bardzo więc się zdziwiłem gdy wczoraj otwieram panel Aplikacji, a tam jest kilkanaście pustych (szarych) kwadracików i między innym znikł Netflix.
Tak jak pisałem w Smart VIERA Market również go nie ma do pobrania.

Jeżeli dobrze rozumiem sugerujesz przywrócić TV do ustawień fabrycznych i wówczas sprawdzić?
A co do Chromecast możesz coś bliżej napisać, bo nie do końca rozumiem.
Można ten Chromecast zainstalować jakoś na TV i przez niego będzie Netflix, czy jak?
 

tomasz.k

New member
Telewizor oczywiście mam z polskiej dystrybucji, kupiony w salonie.
Miałem Netflix'a wśród wielu aplikacji jeszcze jakiś czas temu. Potem długo tam nie zaglądałem.
Bardzo więc się zdziwiłem gdy wczoraj otwieram panel Aplikacji, a tam jest kilkanaście pustych (szarych) kwadracików i między innym znikł Netflix.
Tak jak pisałem w Smart VIERA Market również go nie ma do pobrania.

Jeżeli dobrze rozumiem sugerujesz przywrócić TV do ustawień fabrycznych i wówczas sprawdzić?
A co do Chromecast możesz coś bliżej napisać, bo nie do końca rozumiem.
Można ten Chromecast zainstalować jakoś na TV i przez niego będzie Netflix, czy jak?

A to nawet nie wiem że coś zniknęło...
Co do Chromecast to wystarczy
W Google poszukać :)
 
Do góry