Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Stanley

Member
Bez reklam
Jak sprawa wygląda z netflixem? U mnie nic nie widać dostępnego
Znalazłem takie coś:
Enjoy more TV and Movies with Netflix on Panasonic Smart Devices - Panasonic New Zealand
Wynika z tego, że z Netflixem owszem są kompatybilne modele z 2013r, (czyli np. ET60, DT60, itd.), ale z literką "Z" na końcu. Przypuszczam przeznaczone na rynek amerykański, w każdym bądź razie "nie nasz" (u nas były sprzedawane z literką "E").
Dziwna to dla mnie polityka, bo przecież Netflix jest już w PL dostępny oficjalnie, a nie sądzę, żeby modele z lit. "E" nie były technicznie zdolne obsłużyć aplikacji. Czasem mam wrażenie, że Panas mocno się stara, żeby klienci już więcej nie kupowali jego produktów.
 

tomasz.k

New member
Na serii as620 tez nie mam, choc ciagle dodaja nowe aplikacje bez sensu. Na szczęście kupiłem nowe chromecasty i chyba zostane z nimi na stale.

сделано в сарае
 
Ostatnia edycja:

vlodi75

New member
Czy do tego modelu jest jakaś aktualizacja przeglądarki internetowej wgrywana z pen-driva żeby móc na niej oglądać filmy na cda, zalukaj itp?
Nadmieniam że w Markecie Panasonica ostatnia dotępna jest z datą 21.02.2012 na której nawet nie mogę odtworzyć materiału video np z portalu tvn24 czy Wp.pl ;(
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Czy ET60 w ogóle obsługuje flash player? Może tu leży problem?
Co do aktualizacji softu: model z 2013r, czyli "rocznikowo" już "aż" 3 lata. Nie ma na co się łudzić, ani liczyć na jakiekolwiek aktualizacje i wsparcie. No chyba, że potrząśniesz portfelem i nabędziesz nowy tv, z nowymi bajerami (choć w danej kategorii cenowej niekoniecznie lepszy).
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
Ja polecam rozważyć chromecast - nowy model to 160zl. Można cały pulpit streamowac, dziala hbo go, netflix itp. Nie próbowałem oglądać filmów ze stron ale wiem że powinno się dab z pc nawet h265 odtwarzac przez odpowiednią wtyczkę do chrome.


сделано в сарае
 

Stanley

Member
Bez reklam
Czyli pozostaje ogladać filmy podłączając laptopa.
Można jeszcze ewentualne rozważyć zakup przystawki, np. wspomnianej przez @tomasz.k, czy opartej np. na Androidzie. Na pewno nie jest to tak wygodne jak obsługa smart-aplikacji bezpośrednio z telewizora. Z drugiej strony uważam pozwala jednak "przedłużyć życie" sprzętu, całkiem jeszcze przecież pod innymi względami nieprzestarzałego.

Dodam, że w moim DT60 z tego samego rocznika 2013, póki co nie zauważam problemów z aplikacjami typu YT, TVN Player, Ipla, Iplex, itp. Z "filmowymi" stronkami w przeglądarce bywa różnie, np. na cda filmy zrywa po kilkunastu-kilkudziesięciu s (chociaż klipy użytkowników co dziwne odtwarza całe), weeb.tv niektóre kanały odtwarza, niektóre nie; za to całkiem dobrze śmiga telewizjada. No ale DT60 był o ile pamiętam 2 półki wyżej od ET60 i na 100% obsługuje flasha, chociaż niektóre stronki krzyczą, że nieaktualny, jednak video wyświetlają. Dziwi mnie, jak już wcześniej pisałem, brak do tej pory Netflixa. Jakoś nie wierzę, aby sprzęt nie podołał tej aplikacji. Nie mam także przecież gwarancji, że za rok-dwa-trzy też coraz więcej apek/stronek przestanie działać i też będę prawdopodobnie będę myślał o podłączeniu jakiegoś urządzenia, gdyż tego telewizora raczej jeszcze nie wymienię.
Pozdrawiam.
 

gsunr

New member
Też czytałem o tym, na jakimś forum. Użytkownik pisał, że zresetował do ustawień fabrycznych, ustawił kraj na holandię, podłączył do netu i tadam netflix jest.
Tyle, że poleci kalibracja, więc trzeba porobić foty z ustawień (tak tam też ktoś radził).

Ja się właśnie zastanawiam, czy nie spróbować tego sposobu.

Co prawda tyczyło się się to chyba wersji DT nie ET.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Więc dokonałem resetu zmiany na Holandię i netflix jest.
Hm, ciekawy myk...
Ciekawe, czy po zmianie kraju są dostępne polskie aplikacje typu Ipla, Iplex, TVN Player, itp.
Ciekawe również, czy nie ma problemów ze strojeniem DVB-T/C, czy nie ma różnic w częstotliwościach, pasmach, itp.

Odnośnie resetu: "lecą" nie tylko ustawienia obrazu. Kasowane są wszelkie ustawienia użytkownika. Trzeba od nowa stroić/układać kanały (chyba, że zadziała myk z plikiem hotel.pwd; w moim modelu (DT60) oficjalnie bez żadnych kombinacji można zrzucać na pena tylko listę z tunera satelitarnego). W przeglądarce są kasowane wszystkie ulubione, resetowany układ ikon aplikacji na ekranie Apps - itd., etc. Trzeba potem poświęcić wcale niemało czasu, żeby to wszystko przywrócić, skonfigurować wg własnych preferencji.
 
Do góry