Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Stanley

Member
Bez reklam
Czyli to co wyświetla TV to częstotliwość prądu, tak?
Nie mam akurat fotki, ale podczas grania na PS3 tV podaje info 720p / 60Hz.
Heh, te 50/60Hz pokazywane przez telewizor, to nie częstotliwość prądu w gniazdku 230V~, tylko częstotliwość nadawania obrazów (właściwie półobrazów), i zarazem tzw. synchronizacji pionowej (odświeżania), przyjęta w systemach (standardach) telewizyjnych. Aczkolwiek z historycznego punktu widzenia te częstotliwości mają o tyle wspólnego z elektrownią, że w zamierzchłych czasach (nie było wtedy ani konsol, ani nawet internetu ;-)) początkowo w studiach/nadajnikach tv do synchronizacji obrazu wykorzystywano częstotliwość "pobieraną" z sieci energetycznej (obecnie jest generowana przez bardzo precyzyjne układy elektroniczne). Dlatego w standardach europejskich jest to 50Hz (dekoder Polsatu ;-)), natomiast w amerykańskich/japońskich 60Hz (Playstation ;-))
Systemy emisji sygnału telewizyjnego
Przeplot
Częstotliwość napięcia

[EDIT] Przy okazji z ciekawości, skoro o wyświetlaniu parametrów sygnału, częstotliwościach, itp. Jak u Was (tzn. w ET60) są wyświetlane informacje na kanałach cyfrowej telewizji naziemnej? Bo u mnie (DT60) tylko na TVP1 HD i TVP2 HD - 1080i/50Hz. Natomiast na kanałach SD (czyli obecnie na wszystkich pozostałych) w ogóle brak informacji. Po wciśnięciu na pilocie "i" - tylko, że jest to DVB-T i format obrazu (np. 16:9) A powinno być 576i/50Hz, tak jak pokazuje mi kilkuletni Sharp.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

treat85

New member
Od jakiegoś czasu mam panasonica o którym mowa w tym temacie, generalnie ok. Irytują mnie dwie rzeczy, pierwsza z nich to "drgania linii" podczas oglądania filmów. Druga to jasne "pasy" w postaci cieni widoczne podczas oglądania meczów piłkarskich, co ważne cienie te są widoczne w momentach, gdy obraz przekazywany jest z kamery umieszczonej dalej/wyżej, przy zbliżeniach, ujęciach z kamer przy murawie obraz jest ok.

Pomoże ktoś? Próbowałem już miliona ustawień i dalej lipa.
 

natkos

New member
Mam TX-L50ET60E i po wejściu do okna Smart TV pojawia się komunikat o dostępnej aktualizacji. Po sprawdzeniu wyświetla: aktualna wersja oprogramowania 3.723, nowa wersja 3.734. Czy aktualizować bez obaw? (nie zmieni się kalibracja?), czy jest możliwość obejścia aktualizacji by korzystać z internetu. Od zakupu telewizora w 2014 r. jeszcze nie korzystałem z opcji internetowych.
 

PAKO720

New member
sory że odgrzebuje temat ale szukam i szukam i czytam i nigdzie nie moge znaleźć jak do tego tv podłączyć mikro wieżę. Chcę jakoś poprawić dzwięk ale bez kupowania kina i drogich amplitunerów więc pomyślałem o mikro wieży coś do 1000zł. W media oglądałem takie wieżyczki i grają jak dla mnie wystarczająco, dzwięk jest czysty bas lepszy całkowicie dla mnie wystarcza ale jak to podłączyć bo ten tv nie daje sygnału czinczami (stara plazma podłączała się bez problemu kablem czincz a ta nie chce dawać dzwięku). Są w media mikro wieże z wejściem optycznym i tam pewno problemu nie będzie ale cena 1400 i więcej a to już przegięcie jak za taki mały badziew. No chyba że coś polecicie do 1500zł żeby fajnie sobie grało (nie chce soundbara). Acha tv to dokładnie Panasonic TX-L50ET60E a pomieszczenie to salon otwarty ponad 50m ale ja oglądam tv z 3,5 metra i jakoś głośno nie musi być. Dzięki za odpowiedź
 

Stanley

Member
Bez reklam
Analogowe sygnały wyjściowe audio standardowo są wyprowadzone w złączu Scart (Euro). Do podłączenia wieży/wzmacniacza/amplitunera wystarczy TAKA przejściówka, plus kabel 2xChinch.
W ten sposób mam podłączony starszy amplituner do DT60. Sądzę nie inaczej będzie w ET60, a w zasadzie chyba w każdym tv wyposażonym w Scart.

Zobacz też bardzo podobny problem w topicu TUTAJ.
 
Ostatnia edycja:

PAKO720

New member
dzięki za szybką odpowiedź ale kurcze ma ten tv wejście euro /?. mój jest przymocowany do ściany i za bardzo nie widzę tego wejścia. Jestem nastawiany własnie na podpięcie pod euro i pod takiego sharpa Sharp XL-HF301PH - Sklep internetowy Agito.pl . N biede pod wyjście cyfrowe podepnę bo mam obecnie pod niego soundbara podpiętego (philips ale gra tragicznie poza basem nic nie słychać)
 

Stanley

Member
Bez reklam
dzięki za szybką odpowiedź ale kurcze ma ten tv wejście euro
Specyfikacja Twojego modelu mówi, że tak:
TX-L55ET60 Telewizory LED - Panasonic
Poza tym instrukcje też są dostępne na stronach Panasa, trzeba tylko chcieć poszukać.

Można by także (kolejna opcja) użyć konwerter optyk/analog FiiO D3, tak jak pisał gość na tamtym forum.
FiiO D3 - Opinie i ceny na Ceneo.pl
Ale ja tego nie próbowałem. Poza tym cena: ok 130zł. Przejściówka Scart/chinch kilka zł.
 

rymal

New member
Witam
Testując odwarzacz tv (zewnętrzny hdd via usb), zauważyłem, że zawartość kodowana w dolby atmos jest rozpoznawalna przez zewnętrzny wzmacniacz tylko jako dolby5.1. Ten sam hdd via usb, odwarzany z htpc (poprzez media player classic) jest prawidłowo dekodowany jako dolby atmos.
Wedle mojej wiedzy ścieżka audio kodowana w dolby czy też dts jest wysyłana do zródła zewnętrznego przez odtwarzacz tv jak bitstreaming, więc spełnia podstawowy wymóg do prawidłowego dekodowania.
Czy ktos z forumowiczów posiada informacje, dlaczego odwarzacz tv nie obsługuje formatu dolby atmos ?
 

belialek

New member
A ja mam pytanie z innej beczki - jak w tym TV nagrywać programy z DVB-T? :D Mam TV od roku, ale teraz pierwszy raz potrzebuję coś nagrać - podłączam pendrive, TV go wykrywa... iiii? Naciskam czerwony record na pilocie - nic, wchodze w guide z nadzieją że można zaplanować nagrywanie - nic... Serio jest taka opcja, żeby TV tego nie obsługiwał? To po co przycisk record na pilocie?

PS. Odpowiadam koledze wyżej - ten TV ma eurozłącze - w pudełku była przejściówka z takiego wąskiego portu na scart.
 
Do góry