Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

L0k0

New member
Witam, czy ktoś z posiadaczy tego telewizora próbował puścić film Blu Ray w 3D z laptopa za pomocą HDMI?
Mam na laptopie obraz płyty Avatar 3D Blu Ray zamontowałem go DAEMONem i nie wiem jakim programem to odtworzyć i jak go skonfigurować żeby na telewizorze uzyskać efekt 3D, próbowałem już kilkoma (oczywiście wiem że trzeba użyć przycisku na pilocie "3D" a czasami jeszcze czerwonego). Film rusza, w dobrej jakości ale z słaby efektem 3d lub bez a ja spodziewam się takiego efektu jak na tym trailerze z youtubea
https : / / www . youtube . com / watch ? v=3kxmKdlnUpQ
 

grzes831

New member
panasonic ET60

Witam, czy ktoś z posiadaczy tego telewizora próbował puścić film Blu Ray w 3D z laptopa za pomocą HDMI?
Mam na laptopie obraz płyty Avatar 3D Blu Ray zamontowałem go DAEMONem i nie wiem jakim programem to odtworzyć i jak go skonfigurować żeby na telewizorze uzyskać efekt 3D, próbowałem już kilkoma (oczywiście wiem że trzeba użyć przycisku na pilocie "3D" a czasami jeszcze czerwonego). Film rusza, w dobrej jakości ale z słaby efektem 3d lub bez a ja spodziewam się takiego efektu jak na tym trailerze z youtubea
https : / / www . youtube . com / watch ? v=3kxmKdlnUpQ

Hej mam prośbę pomógł by mi ktoś w wyborze tv chodzi mi szczegóknie o Panasonic ET60 czy lepiej DT60
 

sezamek1982

New member
witam serdecznie. od wczoraj jestem posiadaczem et60e w rozmiarze 42 cale. pierwsze godziny z tv - super wrażenia... napisze więcej po dogłębnym wniknięciu i przetestowaniu, jednak mam problem. nie wiem gdzie to napisać czy właściwy dział ale może ktoś będzie miał pomysł lub zaradzi...mianowicie w starym CRT miałem podpięta kablówkę (kablem z dachu). Po podpięciu tego samego kabla do nowego tv znajduje mi tylko kanały w systemie dvb-t. resetowałem ustawienia telewizora od ustw. fabrycznych. zaznaczałem samo dvb-c albo dvb-c razem z dvb-t i nie znajduje żadnych kanałów z kablówki. ustawiałem też ręcznie częstotliwość identyfikator id modulacje itp podane na stronie lokalnego bosa kablówki. i NIC. najsmieszniejsze jest to że podłączam 15 letni tv crt do kabla i gniazdka, właczam skanowanie i w 5 min mam kanały dostępne na kablówce. podpinam z powrotem panasa i niestety nie mam juz pomysłu. co może być nie tak albo co robię źle? ustawiałem już też inne języki skanowania na Niemcy i Szwecja i to samo- nic nie znajduje;/ ręcznie przypisywanie częstotliwości do konkretnego kanału tez nic nie dało. nie mam już zupełnie pomysłu. help me!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę się namieszało
W CRT miałeś kablówkę analogową i telewizor zczytywał analog.

W LCD żeby mieć DVBc cyfrowe musisz mieć kartę dostępu od operatora kablówki. Czyli wystarczy poprosić o tuner zewnętrzny po HDMI podłączyć obraz. Zyskujesz na tym znacznie bo Telewizor 42Et60 zagra o 30-40% lepiej niż z analogowego systemu. To i tak jest do telewizora full hd i 42" obowiązkowe.
I wówczas albo masz kartę w tunerze od operatora albo samą kartę i przejściówkę którą wkładasz do gniazda CI.
Na dziś zresetuj telewizor, przeskanuj tylko kanału analogowe .
Powinny się pojawić kanały.
 

sezamek1982

New member
Są 3 opcje w tym tv
dvb-c
dvb-t
i analogowe- na tym szuka tylko kiepskiej jakości śnieżące kanały jak z dvb-t i mniej liczbowo...
nie da się tego jakoś obejść?
trochę to dziwne żeby stary tv czytał sygnał z anteny a nowy już nie...:( nie da się czegoś dokupić? jedynym wyjściem jest głoszenie się po kartę? albo dekoder tak?
Dlaczego stary odbiera po kablu a nowy tv już nie? nie da sie tego jakos ustawić? aha kwestia taka że tv szuka i nic nie znajduje.. Jak znajduje kanały na dvb-t to pisze kanały bezpłatne... nie powinien tv znaleźć kanałów "cyfrowych" nawet jeśli są kodowane?
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Powinien. A twoja kablowka nadaje cyfrowo? Moze masz tylko z niej sygnal analogowy. Na tym tv bedzie on wygladal bardzo zle.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stare telewizory oparte były wyłącznie o analog.
Nowe w extra jakości wspierają sygnał cyfrowy.
Tak czy tak jeśli chcesz mieć extra jakość czeka Cię wizyta w biurze kablówki.

Tam otrzymasz tuner cyfrowy który da Ci prawidłowy, wymagany bitrate sygnału dla tego telewizora.
Sam widzisz że ze starego analogu i tak jakości nie pociągniesz.
Zresztą śnieżące kanały chyba Cie nie interesują jak sam zauważyłeś..
Sygnał analogowy i tak będzie wkrótce zamknięty więc i tak nie masz wyjścia.
Jeśli chcesz się przekonać co do różnicy jakości nawet z DVBt to podłącz zwykłą antenę dachową ( o ile znajdujesz się w zasięgu działania sygnały cyfrowego z powietrza)
Jeśli dochodzi sygnał jakość będzie na zwykłej antenie dachowej bardzo dobra.

U operatora kablówki wybierz tuner cyfrowy bądź kartę dostępu ( wówczas przejściówka do CI będzie potrzebna)

Stare telewizory oparte były o analog - dlatego analog skanuje i pokazuje kanały.
 
Ostatnia edycja:

sezamek1982

New member
Z inne beczki...
podłączyłem tv do wifi- banalnie proste i szybko się to robi. Pytanie brzmi czy klucz który wpisałem ( mam ten klucz od dostawcy sieci) ktoś widzi i czy może sie logować albo w jakiś sposób widziec co robię itp na tv?oraz czy jest to przypisane na stałe? czy np po przywróceniu ust. fabrycznych zniknie? jakie aplikacje można ściągnąć na tv jako smart? i jak skonfigurować dlna słabo znając angielski...?jakies poradniki?
druga sprawa to puściłem jakaś bajkę po wifi z ipla i strasznie ścinała... miała zawiechy itp- materiał 4 min. czy to normalne? czy pozostaje mi tylko kabel w takaim układzie?
 

sezamek1982

New member
no i kolejne pytanie do użytkowników... czy sa jakieś zamienniki-inne piloty do tego modelu?Bo pilot do et60e jest tragiczny, raz że brak podświetlenia wieczorem.. to w dodatku źle wyważony myli sie góra z dołem. w dzień ok- fajnie czytelnie sie użytkuje, ale po ciemku to jak nauka chińskiego...
 

dominlesne

New member
@up
Akurat te Panasonica to jedne z lepszych pilotów. Zamienników lub uniwersalnych masz pełno na aledrogo. Co do wifi, to sprawdzałeś na kablu, co to za dostawca internetu?
 

sezamek1982

New member
hm.. chodziło mi o jakiegoś pilota, kompatybilnego np z innego modelu panasonica np z wyższej półki, który ma takie podświetlenie? jest coś takiego do zdobycia czy wyższe modele tez mają pilot bez podświetlenia? samsungi nawet trzy letnie maja podświetlane piloty, baaa mam dvd ferguson za 120 zł z przed jakiś 5 lat i ma podświetlenie...trochę porażka z tym brakiem podświetlenia. Nie rozumiem pytania odnosnie dostawcy internetu? możesz sprecyzować?
 

ryba77

New member
Witam po przeczytaniu rad kolegów z forum zdecydowałem się na zakup panasonica 42ET60e i jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem. Jeszcze mało go testowałem ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu i 3d. Włączyłem sobie Grawitację, piękne widoki. Awatar w 3d super
Cześć z was pisała o beznadziejnym dźwięku ale jak dla zwykłego użytkownika powiem szczerze ze dźwięk jest dobry szczególnie po włączeniu w opcjach basu.

Mam mały problem z odtwarzaniem filmów, seriali ze strony kinomana. Czy trzeba i czy w ogóle jest możliwe żeby trzeba było zainstalować w tv Adobe flash playera?
Wyskakuje mi tez jak coś chce otworzyć niebieski ekran i info
" Błąd, przeglądarka internetowa nie może wyświetlić strony"

Czy może ktoś pomoc z tym problemem. Wiem ze ktoś miał już coś takiego ale nie mogę znaleźć na której stronie to było

Ostatnia sprawa. Czy ktoś mógłby podrzucić swoją kalibracji tv?
 
Ostatnia edycja:

jacx

New member
Witam. Po zakupie modelu jak w temacie (tyle ze 50 cali) od razu rzucilo mi sie w oczy klatkowanie obrazu. Przeczytalem aby wylaczyc IFC. Pomoglo. Jednak po kilku dniach problem jakby sie powtarza. Tzn. Wystepuje ale w mniejszym stopniu. Czy jest ktos w stanie mi pomoc?
 

mervel

New member
Witam. Po zakupie modelu jak w temacie (tyle ze 50 cali) od razu rzucilo mi sie w oczy klatkowanie obrazu. Przeczytalem aby wylaczyc IFC. Pomoglo. Jednak po kilku dniach problem jakby sie powtarza. Tzn. Wystepuje ale w mniejszym stopniu. Czy jest ktos w stanie mi pomoc?

czy ten Panas przekaże przez optyk lub hdmi do amplitunera dźwięk DTS 5.1 ??

zastanawiam się czy warto dołożyć te parę stów do 50w829 ? bo ten panas wygląda super...
 
Ostatnia edycja:

baton_dk

New member
Witam. Ja posiadam tv od pół roku. Nie pisałem wcześniej żeby na spokojnie wyrazić swoją opinie. Od samego początku jak tylko go odpaliłem byłem pod wrażeniem. Z każdym dniem przekonuję się że były to dobrze wydane pieniądze. Oczywiście doradzono mi ten tv na tym forum.

Obraz jak dla mnie super, przy szybkich scenach w filmie było widać lekkie "smużenie" ale po lekkiej zabawie w ustawieniach nie rzuca się to już w oczy. Kolory naturalne, obraz ostry, może czerń nie jest tak super czarna ale osobiście nie przeszkadza mi to.

Jakość dźwięku z głośników kiepska, ale ja akurat mam podpięte kino więc i tak tv jest wyciszony.

Spora ilość aplikacji, brak problemu z netem, wszystko chodzi super.

Nie oglądam tv codziennie z braku czasu , ale uwierzcie że dla mnie przyjemnością jest oglądanie filmu na tym TV , cieszy oko

Dzięki wszystkim za doradzanie - KIKI - oczywiście Tobie przede wszystkim
 
Do góry