Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

rRobert83

Member
a możesz mi napisać lub być może skierować do testów obsługi flash w tym odbiorniku. Chodzi o płynność działania, czy są problemy jakieś, przycinania, zamulania itp?.
 

Droid

New member
witam

jakieś 7 lat temu kupiłem (dzięki poradom na forum) TV Panasonica (37" plazma PV71). Po roku się popsuł, ale pomimo tego, że miałem model na rynek niemiecki i jako dowód zakupu tylko malutki paragon (nawet bez podanego modelu) to bez problemu serwis mi go naprawił.

TV działa do dzisiaj bez zarzutu. Czas jednak na zmianę. Potrzebuję czegoś większego (37" w salonie ok. 40m2 wygląda dość śmiesznie), poza tym zużywa dość dużo energii.

Czy z modelu TX-L47ET60 będę zadowolony? Jak oceniacie ten TV? Czy za ok. 3kzł można kupić coś lepszego?

TV mam podpięty do kablówki oraz DVD. Ale chciałbym również korzystać z wifi (czy można podłączyć komputer do tego tv bezprzewodowo?) no i żeby zużywał wyraźnie mniej energii.
 
Ostatnia edycja:

Bols80

New member
Witam!
Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego tv może podać mi konkretne modele dysków zewnętrznych obsługiwanych przez tego panasonica? Z góry dziękuje!
 

parasite21

New member
Panowie, czy ten model jest odpowiedni do moich potrzeb ??

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? póki co ok 19m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3-3,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać, aczkolwiek w przyszłości dopuszczam opcję wiszącą
6.Jak słońce świeci w pokoju ? aktualnie słońce pada z tyłu tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony kdl 32w5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hd/sd kablówka vectra
10.Jakie urządzenia ? laptop / xbox 360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w laptopie mam mat i jest dobrze
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe, filmy akcji, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli tylko obsługa będzie przyjazna to chętnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od czasu do czasu zdarza mi się zagrać w coś na xbox'ie. Raz na 2-3 miesiące, kilka godzin dziennie
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? od 42 do 47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu, problemy z czarnym kolorem, brak płynności podczas meczów piłki nożnej
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200-3500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? może być, ale nie jest to wymagane

p.s. dla uzupełnienia dodam tylko, że mocno zastanawiam się również nad modelem 42DT60, ale wydaje mi się trochę za mały ... ;/
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z PANASONICA to tylko 50E6E bez 3D. Polecam jednak nowy model SONY 50W805 w SATURN -ie za 3690. Świetny model do Twoich potrzeb. Zapewniam, ze 50 cali po kilku dniach będzie ok.

Jeśli chcesz dobrą czerń wieczorem to zapomnij o TV z matrycą IPS. Taką mają prawie wszystkie LG, PHILPS, PANASONIC. SONY tez używa takich w TV 3D w rozmirach 47 i 42 cale.

Pozdrawiam
 

krrrycha

New member
sprawdzilem 5 sztuk tego tv w roznych sklepach i kazdy ma problem z usb niektore wogole nie czytaja podlaczonego pena lub dysku a jesli juz ktorys dziala to nawet przy pendrajwie wyskakuje komunikat przeciazenie usb co jest?
 

Apofis

New member
Przeczytaj cały topic to będziesz wiedział - wszystkie pytania były już poruszane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

boxster

Member
Jako, że cena 55ET60 w ostatnim czasie dość znacznie spadła - można go dostać już za ~4200 zł - to postanowiłem zakupić właśnie ten model tv.
Mam jednak parę pytań:
Czy coś się zmieniło w temacie kamery do tego tv i jest już możliwość zakupu jakiegoś taniego zamiennika?
Czy flash podczas przeglądania stron już działa - słyszałem, że jest z tym problem?
Czy na najnowszym sofcie mocniejsze świecenie lewej strony ustępuje, czy nadal wieczorami jest to mocno widoczne?
Będę też wdzięczny za podesłanie jakiś zalecanych ustawień do wstępnej/podstawowej kalibracji tego telewizorka. Wiem, że kolega kiki posiada w tym względzie największą wiedzę i doświadczenie i może coś podpowie.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena extra.
Można kupić kamerę po wifi.
Flash nie działa w tym modelu.
Ale kup dongla z Androidem za 100 zł i masz praktycznie wszystko co chcesz.
Świecenie po naszych interwencjach jest już poprawione.
 

boxster

Member
@up
Jakieś wskazówki co do ustawień tego led-a? Wiem, że nie będzie to kalibracja sprzętowa, ale może są jakieś podstawowe wartości które w tym modelu warto na wstępie poprawić i które znacznie wpłyną na poprawę jego odbioru.
Na którejś ze stron w tym temacie widziałem linki do ustawień tego telewizora wersji UK/US ale podobno na modelu EU się one nie sprawdzają - mam na myśli np. ten link: Panasonic 55ET60B Reviewer's Recommended Best Settings | AVForums
 

ricki

Klub HDTV.com.pl
vip
@kiki: co znaczy świecenie po naszych interwencjach zostało poprawione?
Jest jakiś nowy soft? ja mam w moim Panasie taki soft: 3720-10302 jest jakiś nowszy?
 

jaxa

New member
Mam pytanie odnośnie czujnika otoczenia. Jeżeli ustawię sobie odpowiednie parametry obrazu (przy wyłączonym czujniku oczywiście), np. kontrast, podświetlenie i jasność, to które z tych parametrów zostaną automatycznie zmodyfikowane po włączeniu czujnika otoczenia? Czy przy włączonym czujniku poziom ustawienia kontrastu i podświetlenia obrazu ma znaczenie czy nie? I ostatnia kwestia - jak macie ustawione względem siebie podświetlenie ekranu i jasność? Ja mam podświetlenie na 56, a jasność na 0. Zastanawiam się jak te dwa parametry działają na siebie i co lepiej zwiększyć a co zmniejszyć.
 
Do góry