Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

pskoku

New member
W dzisiejszych czasach gdzie ty znalazłeś dysk o tak małej pojemności?
5Gb to przełom wieków XX i XXI. Jak chcesz to podłączyć do TV ? Przelotką?
Z kolei jeżeli to większy dysk to kto dziś robi tak małe partycje (do 5Gb) ?

Przyznam że nie miałem pliku video powyżej 5Gb ale myślę że w dzisiejszych czasach żaden TV nie będzie miał z tym kłopotu - bardziej chodzi o format kompresji niż jego wioelkość.


To napiszę, inaczej - sformatuj swój dysk i utwórz partycję ntfs (wiadomo że będzie miała powyżej 4 GB bo fat jest do 2 GB)- odpal z niej film - jeśli telewizor zobaczy dysk np 500 GB i film będzie śmigał znaczyć to będzie że jest ok. i wszystko śmiga.

Z pogłosek wiem (dlatego piszę na forum) że nie widzi dużych dysków sformatowanych w ntfs
 

peja

New member
W L47FT60 podłączam np. WD 500GB i widzi go bez problemu (oczywiście wszystkie filmy "chodzą"). Nie sadzę żeby w ET60 było inaczej.
 

tomasz.k

New member
To napiszę, inaczej - sformatuj swój dysk i utwórz partycję ntfs (wiadomo że będzie miała powyżej 4 GB bo fat jest do 2 GB)- odpal z niej film - jeśli telewizor zobaczy dysk np 500 GB i film będzie śmigał znaczyć to będzie że jest ok. i wszystko śmiga.

Z pogłosek wiem (dlatego piszę na forum) że nie widzi dużych dysków sformatowanych w ntfs

Instrukcja jasno mowi:
FAT, FAT32, exFAT

Ja uzywam tego ostatniego i nie ma problemu z rozmiarem plikow.

Tak dla uscislenia jak sformatujesz dysk >2GB to mozesz miec FAT32 (do 16TB, max plik 4GB), NTFS, exFAT.
 

mohamedddd

New member
Panowie takie pytanie??od wczoraj jestem użytkownikiem tego TV
Jak najlepiej ustawić obraz w menu żeby nie było efektu klatkowania????:blagam::blagam::blagam:

1. Redukcja szumów - wyłączony, min, pośrednie, maksimum, auto
2. Redukcja szumów MPEG - wyłączony, min, pośredni, maksimum, auto
3. IFC - wyłączony, min, pośredni, maksium

Ps. Nigdzie w tym wątku nie znalazłem wpisu jakie najlepiej zastosować ustawienia dla tego TV.
Może ktoś z was podzieli się tak jak to np ma miejsce w przypadku kalibracji LG-ików itp??
 
Ostatnia edycja:

panasłoik

New member
Wątek ponad 100 stron nie sposób tego przebrnąć na necie z GSMu jaki mam teraz.

Co sądzicie o modelu TX-L47FT60E jak się ma do tego ET wiem, że zapis na zewnętrzny nośnik posiada a to dla mnie ważne. Ale powiedzcie jak z jakością obrazu. Szczególnie chodzi o sygnał NTC kanały SD. Do kupienia w tej samej cenie SONY KDL 47 W 805 którego kupić. Mzoe LG 740 lubb 760 nawet ? Kurcze a może Philips 6008 ?
 

mohamedddd

New member
Wątek ponad 100 stron nie sposób tego przebrnąć na necie z GSMu jaki mam teraz.

Co sądzicie o modelu TX-L47FT60E jak się ma do tego ET wiem, że zapis na zewnętrzny nośnik posiada a to dla mnie ważne. Ale powiedzcie jak z jakością obrazu. Szczególnie chodzi o sygnał NTC kanały SD. Do kupienia w tej samej cenie SONY KDL 47 W 805 którego kupić. Mzoe LG 740 lubb 760 nawet ? Kurcze a może Philips 6008 ?

1. Wiesz że nagrywanie na pena działa tylko z tunerem dvb-t ???? jak chcesz nagrywać materiał z kablówki zapomnij:popcorn:.
2. Co do TV to nawet bym się nie zastanawiał nad LG i Sony brął bym od razu tego Panasa FT a jeszcze lepiej DT kosztuje 300-400zł drożej.
http://www.panasonic.pl/site/pl_PL/...x.html?p=TX-L47DT60&p=TX-L47ET60&p=TX-L47FT60
 
Ostatnia edycja:

panasłoik

New member
1. Wiesz że nagrywanie na pena działa tylko z tunerem dvb-t ???? jak chcesz nagrywać materiał z kablówki zapomnij:popcorn:.
Nie wiedziałem, ale to mi wystarcza. Właśnie chodzi o nagranie czegoś nadawanego w NTC gdy jestem zajęty, np prognozy pogody :)
Czemu nie SONY W805 w czym on bardziej kulawy ? Teraz mam od ponad10 lat panasa CRT i chętnie bym inną markę kupił, ale nie pwoiem telewizor który posiadam jest bezawaryjny i 100Hz :) stop klatka, zomm i takie tam bajerki :)
 

mohamedddd

New member
W805 to jest model porównywalny z ET60 czyli średnia półka.
Modele DT i FT to już połka premium.
Obraz też bez porównania.


Ponawiam prośbę może ktoś podzieli się swoimi ustawieniami dla 47ET60??
 

panasłoik

New member
W805 to jest model porównywalny z ET60 czyli średnia półka.
Ponawiam prośbę może ktoś podzieli się swoimi ustawieniami dla 47ET60??
Choć sam tu prosze o pomoc i dzisiejsze TV to dla mnie temat mało znany to nie bardzo idzie się z tym zgodzić. Matryce mają chyba takie same od LG, obie 100Hz natyw.. Wiecej funkcjonalnosci jest w W805 od tunera SAT począwszy na funkcji zapisu skończywszy, pewnie poprzez wiecej możliowsci ustawień obrazu. Wykonanie samego Sony też bdb. Czy model FT zbliżony ceną do W805 zagoni w kozi róg Sonego to choleria wie kto to wie :) Dalej PanasonikFT nie ma tunerka SAT. Gdzie ta lepszość Panasonika jest, jako fan marki Pansonic pytam :)
Jakie podświetlenie mają te dwa TV. Cena 3.900 za W805 oraz 3.900 za Pansonik FT czyni je porównywalne cenowo. A obraz Panowie z kanałów SD jak się ma ?
Dużo na forum o modelu ET, ale o FT już nic nie znalazłem, DT poza zasięgiem finansowym 4600zł to ja wymiękam. Zacząłem kupować od 3 tys i tak naciągnąłem do 4 tys.

ps
jakoś bardzo mało na rynku tego modelu 47 FT60, coś z nim nie teges rynkowo ?
 

mohamedddd

New member
To kupuj Sonego.



Panowie kolejny raz powtarzam się :) jest tu przecież sporo ludzi którzy posiadają ten tv. Może ktoś z was poda jak ma skalibrowany obraz w swoim ET60?? co włączyć co wyłączyć w celu poprawy płynności itp??
 

radier

Member
Bez reklam
Witam,

Mam kilka pytań co do tego modelu.
Zwróciłem na niego uwagę w związku budżetem jakim dysponuje na zakup TV (maksymalnie 3000zł).

TV przeznaczony będzie przede wszystkim do 3 zadań:
- TV z DVB-T (przy okazji czy ten model posiada możliwość zasilania anteny?)
- filmy/seriale w *.mkv z napisami
- przede wszystkim TVN Player i tym podobne iple, iplexy (VOD.TVP.PL jest?)

-*od wielkiego dzwonu podłączę kompa by zagrać jakieś gry na dużym ekranie


Czy obecny okres jest dobry na zakup TV? Czy w ofercie dowolnego producenta na 2014 ma się pojawić coś przełomowego (w tych pieniądzach)?


Pozdrawiam,
 

mohamedddd

New member
Witam,

Mam kilka pytań co do tego modelu.
Zwróciłem na niego uwagę w związku budżetem jakim dysponuje na zakup TV (maksymalnie 3000zł).

TV przeznaczony będzie przede wszystkim do 3 zadań:
- TV z DVB-T (przy okazji czy ten model posiada możliwość zasilania anteny?)
- filmy/seriale w *.mkv z napisami
- przede wszystkim TVN Player i tym podobne iple, iplexy (VOD.TVP.PL jest?)

-*od wielkiego dzwonu podłączę kompa by zagrać jakieś gry na dużym ekranie


Czy obecny okres jest dobry na zakup TV? Czy w ofercie dowolnego producenta na 2014 ma się pojawić coś przełomowego (w tych pieniądzach)?


Pozdrawiam,

1. DVB-T jest. Co do anteny i jej zasilana nie wypowiadam się, używam kablówki.
2. Czyta
3. Z wymienionych brakuje tylko TVP. Fenomenem jest za to Iplex na którym wszytsko jest za darmo i jest tego naprawdę sporo. Gangi Olsena itp bomba jak dla mnie.
4. Przełomowego za 3000 tys :) o czym ty marzysz :D ....
 
Ostatnia edycja:

arko07

New member
Jestem prawie zdecydowany na tego Panasonica 42 cale tylko jeszcze mnie niepokoi ta czerń .
Czy w ciemnym pokoju jest aż tak źle jak to opisują co niektórzy.
I czy w nasłonecznionym da się oglądać (matryca trochą błyszcząca).
Jak to wygląda w praktyce bo testy testami a codzienne użytkowanie to inna sprawa.
 
Do góry