Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

laskatom

New member
podłączenie zewnętrznych głośników

Proszę o pomoc znawców TX-L50ET60 - mam zamiar kupić do salonu ( otwarty na cały dom ) - odległość do kanapy około 5 metrów - obawiam się o dźwięk -odległość spora a nie chce żeby w cały domu było słychać tv -Pytanie czy można podłączyć bezpośrednio głośniki które będą przy kanapie (bez kina domowego)- dźwięk powinien być tylko w podłączonych głośnikach a nie w tv.
Wyczytałem tutaj ze można pod wyjście słuchawkowe ale regulacja jest uciążliwa więc to raczej odpada- czy istnieje jeszcze jakaś inna opcja ?
z góry dziękuje za pomoc -
 

bartez88

New member
witam, jestem praktycznie zdecydowany za zakup TX-L47ET60, jednak nurtuje mnie pytanie na które w gąszczu wszystkich postów nie udało mi się odnaleźć jednoznacznej odpowiedzi...

czy z ww. telewizor (podłączony do routera kablem rj45) będzie mógł połączyć się z serwerem plików podłączonym w tej samej sieci (przeglądać jego zawartość, odtwarzać filmy) ?

Mam serwer plików zyxel 310, na którym trzymam kolekcję filmów, obecnie oglądam filmy łącząc się przez odtwarzacz hd conrad, ale przy zakupie nowego TV chciałbym pozbyć się tego urządzenia (ponieważ używam go tylko do oglądania filmów) - więc fajnie by było aby nowy TV miał taką możliwość.
pozdrawiam
 

tomasz.k

New member
Tylko dlna będzie w stanie odtwarzać jeżeli zyxel posiada taki serwer. Ale chyba będzie lipa z napisami z osobnego pliku wtedy.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 

bartez88

New member
znalazłem na temat mojego serwera :

Dzięki szybkiemu procesowi i obszernej pamięci jednownękowy serwer mediów Zyxel 310 może jednocześnie przesyłać multimedia HD do wielu różnych urządzeń UPnP i DLNA, takich jak Microsoft Xbox 360, Sony PS3 i telewizory DLNA. Działając jako serwer iTunes, i SqueezeCenter, NSA310 umożliwia strumieniową transmisję muzyki do komputerów PC, laptopów i urządzeń SqueezeBox.,

w takim wypadku nie powinno być problemu z odtwarzaniem filmów, jedynie ewentualny problem z napisami (a dla czego może występować ten problem) ?

Ewentualnie może ktoś z użytkowników forum korzysta z Zyxel 310 wraz z TV Panasonica TX-L47 ?
 

lefff

New member
Proszę o pomoc znawców TX-L50ET60 - mam zamiar kupić do salonu ( otwarty na cały dom ) - odległość do kanapy około 5 metrów - obawiam się o dźwięk -odległość spora a nie chce żeby w cały domu było słychać tv -Pytanie czy można podłączyć bezpośrednio głośniki które będą przy kanapie (bez kina domowego)- dźwięk powinien być tylko w podłączonych głośnikach a nie w tv.
Wyczytałem tutaj ze można pod wyjście słuchawkowe ale regulacja jest uciążliwa więc to raczej odpada- czy istnieje jeszcze jakaś inna opcja ?
z góry dziękuje za pomoc -

Nie ma innej opcji, chyba że sam przerobisz (nietrudne nawet dla człowieka o podstawach elektroniki, ale tracisz gwarancję).
 

lefff

New member
...
w takim wypadku nie powinno być problemu z odtwarzaniem filmów, jedynie ewentualny problem z napisami (a dla czego może występować ten problem) ?
...

Chodzi o to że to serwer DLNA musi umieć czytać pliki video z napisami. Bo to on jest odpowioedzialny za obróbkę obrazu (czytanie plików w odpowiednim formacie i łączenie z tekstem też w danym formacie).

Np w Mezzmo (serwer DLNA pod windę) możesz poprzez właściwości filmu wskazać odpowiednie napisy pod dany film.
 
Ostatnia edycja:

arko07

New member
Witam, gdzie mogę znaleźć aktualny wykaz aplikacji po polsku w Smart Viera. I jeszcze mam pytanie odnośnie modelu 42 cale czy przejściówka na kabel SCART jest na tyle długa żeby wtyczki schowały się za stolikiem (albo na tyle krótka żeby były za tv) ?
 

fimkarz

New member
Witam. Po włożeniu pendriva do usb z filmem 3d wmv , tv wyswietla komunikat , że wykryto urzadzenie usb i nic , ciemny ekran. Jak ustawić odtwarzanie ???
Drugi problem z netem . W ustawieniach mam "szczegóły stanu" i w status połączenia "połączone z siecią " a mimo wszystko pojawia się komunikat o braku ip. Dziękuję za pomoc
 

Math13

New member
...
p.s. Sprawdzałem w menu serwisowym czy telewizorem gdzieś już wcześniej nie pracował ale pokazuje mi 24 godziny pracy i 11 włączeń ...

W jaki sposób wszedłeś w "menu serwisowe" gdzie pokazało Ci czas pracy tego TV?!

Szukałem na necie, oraz przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem jak wejść w to menu.
Jedynie na stronie 99 tego tematu, kolega lefff podał kombinację: "VOL-" w telewizorze i 3x"i" na pilocie, ale to nie jest menu serwisowe.
 

lefff

New member
W jaki sposób wszedłeś w "menu serwisowe" gdzie pokazało Ci czas pracy tego TV?!

Szukałem na necie, oraz przeczytałem cały ten temat i nie znalazłem jak wejść w to menu.
Jedynie na stronie 99 tego tematu, kolega lefff podał kombinację: "VOL-" w telewizorze i 3x"i" na pilocie, ale to nie jest menu serwisowe.

To właśnie jest menu serwisowe.
Jeżeli chcesz sprawdzić czas pracy i włączeń TV to (ja to już chyba kiedyś pisałem na tym forum):

1. Trzymając przycisk VOL- po prawej stronie telewizora (z tyłu) wciskamy w pilocie 3-4 razy przycisk "i"
(za chwile uruchomi się menu ( fotka właśnie na stronie 99 tego wątku))
2. Na pilocie wciskamy DWA razy przycisk "2" (Zamiast początkowych napisów menu pojawi się "SRV-TOOL") i po tym wciskamy "OK."
(pojawi się niebieski ekranik z prawie pustą dwukolumnową tabelką.)
3.Strzałkami pilota schodzimy w dół do wiersza z napisem "PTCT:00:00:00:00:00" i strzałką w prawo umieszczamy się "obok" czyli w pustej komórce drugiej kolumny [cały czas wiersz z PCTC...]
4. wciskamy mute (u mnie trzeba trzymać ten przycisk ok 6 sekund).
W pustej komórce (na której "stoimy") za chwilę pojawi się czas w godzinach i ilość włączeń.

wychodzimy z menu trzymając dłużej EXIT - Telewizor wyłączy się sam i włączy za chwilę ponownie.

Koniec instrukcji.

A teraz ostrzeżenie :
Jak pisałem wyżej to jest menu serwisowe (poruszasz się po nim klawiszami numerycznymi i zgodnie z opisem pojawiającym się na ekranie dany numer może w danej chwili odpowiadać za coś innego) więc dokonanie zmian w innej części tego menu będzie skutkować zrealizowaniem tej zmiany. Nie ma tu opcji "wyjdź bez zapisu". Jeżeli opuścisz menu (jakkolwiek) zmiany które dokonałeś i tak zostaną wprowadzone a może to skutkować uszkodzeniem TV.
 

jacek111m

New member
Witam, Czy wie ktoś może jak zapisywać filmy na dysku aby TV widział wszystkie.
Mam dysk ADATA HV620 500GB USB 3.0.
Działa poprawnie na drugim wejściu jednak gdy dogrywam nowe foldery zdarza się że gubi niektóre stare.
Co zrobić aby widział wszystkie foldery.
Folderów jest dużo (plików też) z bajkami.
 

HighEnd

New member
Czy na tym modelu działa dual play na dołączonych okularach w grach z podzielonym ekranem i czy przeglądarka internetowa obsługuje filmy w html5 np. z vimeo, dailymotion itp.?
 

digitalus

Banned
Witam.
W nowych modelach telewizorow panasonica nie trzeba juz wchodzic do menu serwisowego aby sprawdzic czas pracy.Proponuje sprawdzic ten opis

http://www.hdtv.com.pl/forum/974599-post6.html

cytat
Nie musisz nawet wchodzić do menu serwisowego aby odczytać ilość przepracowanych godzin. W serii ST60, podaję za zachodnim serwisem, wciskasz na pilocie MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4 po dużej literze - u mnie C, ale może być inna, widnieje liczba godzin pracy TV CXXXX-00000. Na moim egzemplarzu TX-P55ST60E od sierpnia mam dziś odczyt C1106-00000.
 

lefff

New member
Witam.
W nowych modelach telewizorow panasonica nie trzeba juz wchodzic do menu serwisowego aby sprawdzic czas pracy.

Potwierdzam. Przy "normalnym" wykorzystaniu pilota:
MENU>POMOC>INFORMACJE O SYSTEMIE> w pozycji ID MODELU 4

Czas w godzinach wykazany jest po literze (u mnie również) C czyli jak jest C1850-0000 to znaczy że czas pracy TV to 1850 godzin.
Nie ma ilości włączeń/włączeń ale właściwie to mniej ważne.
 
Do góry