Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Trinity

New member
Staramy się wszyscy przyzwyczaić ale jest ciężko,.. nawet oglądając teleexpres :).
Ale mam jeszcze uwagę co do obrazu. Nie wiem czy to kwestia tego modelu czy w ogóle współczesnych tv. Niby jakość jest ok. Nie ma się do czego przyczepić. Ale czasami jak oglądam film to obraz jest jakiś dziwny,.. jakby momentami pływał, dziwnie zniekształcał ruchome obrazy,.. nie potrafie tego dokładnie opisać. Ale jest coś co mnie męczy przy oglądaniu.
 

Trinity

New member
Jeśli "kalibracja" to dłuższy czs spędzony na "kręcenie" wszelkimi dostępnymi parametrami to mogę napisać, Tak,.. mam skalibrowany po swojemu tv. Jeśłi to jakaś specjalistyczna procedura wymagająca jakiejś specyficznej wiedzy to napisze -nie. Bo wydaje i się, że kalibracja to ustawienie takich parametrów jak ustawienie kolorów, jasności, kontrastu, itp. A tego "pływania", o którym wspomniałem to chyba kalibracją sie nie poprawi. Przez chwile myślałem ( i miałem nadzieje ), że to jakiś problem wynikjący z dopasowania proporcji ekranu,.. jakaś sztuczna automatyka, która powoduje zniekształcenia geometri ruchomych obrazów. Ale przeleciałem w opcjach wszelkie ustawienia proporcji obrazu i w zasadzie te, które były ustwione początkowo były najodpowiedniejsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie rozumiem co to znaczy własna "kalibracja"
photo_iPad_before_after.gif

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/82625-co-znaczy-dobra-kalibracja.html
Kalibracja wymaga przyrządów.
 

Trinity

New member
Własna kalibracja w moim rozumieniu to ustawienie wszystkich parametrów dostępnych użytkownikowi tak, aby był zadowolony maksymalnie z osiagniętych efektów. Jeśli kalibracja to coś co wymaga dodatkowych specjalistycznych przyrządów to uważam, że jest to jakiś absurd z punktu widzenia klienta. Czyli obecnie kupując telewizor w sklepie należy z nim od razu jechać do specjalistycznego serwisu bo z fabryki wyszedł "niedorobiony"? Nie mówie, że taka kalibracja nie poprawi jakości obrazu,.. ale kurcze,.. kupuje nowy produkt w sklepie i oczekuje, że jest on gotowy do działania na maksa, a nie do tuningu. Poza tym w.g. mnie taka kalibracja to powinien być właśnie taki tuning wyciskający z tv jego najlepsze parametry, a nie uswający jakieś seryjne niedomagania,.. jeśli takie są. Take jest moje zdanie
 

dominlesne

New member
No to tak tylko możesz ustawić tv na oko. W monitorach masz często tzw. sRGB - żebyś nawet długo grzebał w ustawieniach to i tak nie trafisz dokładnie w ten standard dający rzeczywiste wartości dla poszczególnych barw. Chyba, że masz do dyspozycji taki monitor i dużo czasu i cierpliwości na regulację.
 

Trinity

New member
W każdym razie wracając do mojego objawu "jakby pływających konturów,.. czasami" to wydaje mi się, ze kalibracja tu nic nie poprawi. Ale może się mylę,
 

gopiter

New member
Chciałbym zapytać czy jest możliwość wyłączenia wszystkich funkcji smart w tym tv?Wiem że niektórym pytanie może wydawać się dziwne ale chcę kupić ten tv rodzicom którzy zwyczajnie nie potrzebują tych wszystkich bajerów.Wiem że można kupić tv bez smart ale nie będzie oferował on takiej jakości obrazu, a właśnie ze względu na jakość obrazu wybrałem ten tv.Więc czy można z niego korzystać jak ze starego tv który mają obecnie rodzice - czyli włączasz i od razu wyświetla się program bez żadnych home screen'ow i innych bajerów które dla ludzi starszych będą zwyczajnie trudne w obsłudze?
 

madboo

New member
witam
mam taki problem - zakupiłem canal+ z kablówki i nie działa mi c+film hd, po prostu telewizor przy wyszukiwaniu omija jego kanał, gdy przełożyłem moduł do 2 innych telewizorów wszystko jest ok. ani reset ustawień ani ponowne wyszukiwanie nic nie dały? gdzie może tkwić problem?

dopisek:
odkryłem, że zgodnie z listą kablówki brakuje kilku innych kanałów np. polsat news
 
Ostatnia edycja:

sailor_man

New member
Witam,
mam problem z korzystaniem z youtube na telewizorze Panasonic TX-L47ET60E.
Działa wyszukiwanie, ale po uruchomieniu znalezionej pozycji film nie odtwarza się. Aplikacja przechodzi do odtwarzania filmu; w górnym pasku pojawia się tylko tytuł filmu i jest aktywny przycisk "play".

Czy ktoś z Was ma podobny problem ze SmartTV i youtube?

Pozdrawiam,
sailor_man
 

mich83

New member
Mam problem z serviio i proszę o pomoc.

Serviio 1.3.1 w opcji status mam ustawione Panasonic viera 2010 poniżej w ustawieniach sieci zaznaczyłem swoją karte wi fi. Status serwera pisze ze uruchomiony i kułko przy adresie IP jest zielone, czyli wygladą ze wszystko ok.

W zakładce Biblioteka zaznaczyłem folder z filmami.

W TV wchodzę na serwer medialny i wyskakuje mi ( w PC mam windows 8 )

DOMOWY: aaa@hotmail.com ( administrator )
DOMOWY: bbb@hotmail.com
DOMOWY: ccc@hotmail.com

Wybieram 1 opcje i wyskakuje napis " Połączenie z serwerem nie udało się "

Jak rozwiązać ten problem , proszę po pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mnie przekonuje to co widzę - a widzę podobnie jak 99% użytkowników którzy brali udział w ankiecie, że kalibracja powyższa daje dużo lepsza jakość niż brak kalibracji.
 

rdkdmx

New member
Witam mam problem z połączeniem tv TX-L47ET60 z tp link TD-W8901G. Tv nie pobiera adresu IP (połączenie przez WiFi 2- 3 kreski zasiegu ).
 
Do góry