Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

lennyx

New member
No to trzeba czekać na nowy soft chyba, ja nie miałem wyjścia, musiałem zupgradować bo po wyjęciu TV z pudełka na początku listopada, po wejściu do Smart TV nie działały żadne aplikacje bo domagały się upgradu. Tylko dziwne że przez pierwsze 10 dni wszystko było w miarę OK.
 

tomasz.k

New member
Sprawdziłem jeszcze yt i wygląda na to ze teraz nie zacina filmów na 5mbps necie. Support Panasonic napisal mi ze problemy z dźwiękiem to wina YouTube i pracują z nimi żeby to naprawić. Przy filmach hd wczoraj miałem tylko czasem brak synchronizacji dźwięku - pauza naprawiala problem.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lefff

New member
Moja ciotka stała się posiadaczką tego TV lecz wersji 42 cale, w sumie to całkiem przyzwoity telewizor, mam takie pytanie, jak ustawić by po włączeniu TV domyślnie pojawiał się obraz na cały ekran zamiast "ekranu opcji", czy jak to się nazywa, z którego dopiero po kliknięciu OK przełączamy się na pełen ekran.

Jak będę u niej przy okazji to chciałbym to ustawić bez poszukiwań właściwych funkcji.

To kwestia ustawień. (Dodam że było niedawno w tym wątku)

Ustaw pełny ekran. (tak jak chcesz żeby się TV włączał) - Przycisk Home. - Ustawienia (niebieski)- opcie włączania - ustaw: zawsze otwieraj ten ekran.
To rozwiąże twój (cioci) problem.
 

lefff

New member
Dziś oglądałem tego tv, ale jest jeden problem, otóż mimo że dysk zew został wykryty, to tv nie odczytywał zawartości, pendrive'a w ogóle nie wykryło. Dodam że dysk był 1 TB Samsunga, natomiast pendrive 16 GB Integral. Te same dyski zewnętrzne bez problemu odtworzył Samsung UE40F6500.
Czy Panasonic nie czyta z dysku Hdd zewnętrznego, bo wydawało mi się że nie powinien mieć z tym problemów, więc jak to jest ?

TV czyta moje dyski HDD nawet usb3 [ADATA 0,5TB USB3 i Transcend 0,5TB USB3 - innych nie mam więc nie przetestuję] ale zaznaczę: tylko na drugim gnieździe usb (przeznaczonym właśnie do czytania HDD)
Pen'y czyta mi z każdego gniazda USB.

Pozostaje fakt związany z "zawartością" dysków/pena ( i ewentualnie formatem dysku: NTSF czy inny? ).
 

lefff

New member
laptop nie ma HDMI tylko svideo lub VGA. podłączałem przez svideo i VGA do innych telewizorów bez problemu, sam łapał sygnał. niestety telewizor nie ma svideo. kable vga lub svideo (komp) - hdmi (telewizor) bd działał? który lepiej?

No jak nie ma "Svideo" ? Czy wiesz o czym piszesz?
Nie ma samego gniazda Svideo ale przecież przez AV2 telewizora możesz "odbierać" sygnał nadawany za pomocą gniazda S-video z laptopa (w zależności od ustawień laptopa) "Composit" lub oddzielnie Chrominację i Luminację - wystarczy odpowiedni kabel - więc o co Ci chodzi?
 

kamiloos

New member
Mam problem z moim ET60. Gdy ogladam jakikolwiek film z dysku przenosnego to tenze film sie wylacza, pojawia sie czarny ekran i "ladujacym sie" koleczkiem i po chwili dostaje komunikat "plik nie obslugiwany". Mimo to, zawartosc dysku dalej moge przegladac, choc nie idzie wlaczyc zadnego filmu. Wyskakuje to w roznych miejscach filmu i jest strasznie uciazliwe, bo po kazdym takim problemie musze wypiac i wpiac dysk a takze przewinac film do miejsca w ktorym skonczylem ogladac.

Czy to wina TV czy moze jakis problem z dyskiem? Dysk Seagate Expansion 500GB.
 

Ava007

New member
Kupiony. Odpalony. Działa ;)
Ustawieniami pobawię się jak będzie trochę czasu.

Ale mam dwa pytania do zorientowanych lub posiadaczy tego Panasonica:

1. Co może być powodem, że po przejściu z aplikacji (wifi) na wejście HDMI z sygnałem z nboxa gubi dźwięk i muszę wyłączyć i włączyć ponownie dekoder?
2. Czy można ustawiać osobno poziom dźwięku dla wszystkich wejść, czy tylko dla słuchawek i głośników?
 

maradr

New member
zakupiłem sobie głośniki (Modecom SHF56) podłączyłem je kabelkiem 2RCA-2RCA do telewizora (42et60) i głośniki nie grają... gra tylko telewizor. W zestawie dali również kabelek 2RCA-Jack i jak podłaczylem w ten sposob pod wyjscie słuchawkowe to dopiero zaczely grac. Czy ktos wie dlaczego podlaczajac je pierwszym sposobem nie grają?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Pewnie dlatego ze et60 nie ma wyjscia analogowego audio, pytanie gdzie ty podlaczyles te rca ;-)

Sent from my GT-I9003
 

Trinity

New member
No też mam ten tv od 3 tyg. Dźwięk to porażka. Jakby ktoś wrzucił głośnik do jakiegoś pudełka i zamknął. Stary Samsung lcd grubości ok. 8 cm. wciąga tego panasonica nosem pod względem dźwięku. Kusi mnie, żeby kiedyś rozkręcić obudowę i odłączyć kable od głośników i zrobić jakieś wyprowadzenie na zewnętrzne głośniki.
 

Stanley

Member
Bez reklam
<...>Kusi mnie, żeby kiedyś rozkręcić obudowę i odłączyć kable od głośników i zrobić jakieś wyprowadzenie na zewnętrzne głośniki.
No to już może prędzej bez rozbebeszania podłączyć jakieś aktywne głośniki komputerowe, do wyjścia słuchawkowego (będzie regulacja głośności z pilota) ?
 

Trinity

New member
Żeby regulować głośność słuchawek trzeba za każdym razem wchodzić w menu. Upierdliwe i niepraktyczne. Tylko wywalenie kabelków pod zewnętrzne głośniki wchodzi w rachubę. No można oczywiście zew. wzmacniacz. Ale to rozwiązanie zaliczam do upierdliwych.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Żeby regulować głośność słuchawek trzeba za każdym razem wchodzić w menu. Upierdliwe i niepraktyczne. Tylko wywalenie kabelków pod zewnętrzne głośniki wchodzi w rachubę. No można oczywiście zew. wzmacniacz. Ale to rozwiązanie zaliczam do upierdliwych.
Ano rzeczywiście, sprawdziłem przed chwilą w swoim 47DT60 (zapewne jest podobnie, w końcu oba tv są z tej samej stajni ;-)) - regulacja słuchawek jest niezależna od wbudowanych głośników. Trzeba wchodzić w menu. W takim razie skoro jakość dźwięku jest dla Ciebie nie do zaakceptowania oraz wzmacniacz nie wchodzi w rachubę (rozumiem, że chodzi o rozwiązanie proste, oraz pozostawienie możliwości regulacji głośności z pilota tv), pozostaje tylko jakoś wyrzeźbić bezpośrednie podłączenie zewnętrznych głośników.
Notabene mój prawie 5-cio letni, 9-cio centymetrowej grubości Sharp 32DH65 też brzmiał lepiej. Ale w codziennym użytkowaniu (programy informacyjne, itp.) dźwięk w nowym tv daje radę. Poza tym pewnie słuch się przyzwyczaił ;-). A gdy potrzebuję lepszej jakości, odpalam wzmacniacz (amplituner).
 
Do góry