Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

grabuss

New member
Napisz na PW dostaniesz info o kalibracji.


Napisałem panie na PW bowiem podpinam się pod ten temat, TX-L42ET60E i walczę z obrazem, standardowo wybrałem sobie, który mi pasuje i padło na opcje "prawdziwe kino" ale wieczorem jest zbyt ciemno ponadto podczas oglądania meczu np. teraz Barca vs Vilarreal koszulki tej drugiej rażą w oczy, bawię się tymi ustawieniami ale to chyba nie dla mnie, szukam jakiegoś kompromisu ale jak na razie dupa blada...
 

grabuss

New member
Ujmę to tak: wersja brytyjska kompletna porażka wersja amerykańska może być ;] ale wciąż szukam czegoś tym razem bowiem jest zbyt jasno ....
 

Stanley

Member
Bez reklam
IP statyczne? Internet mam ADSL ustawione mam IP dynamiczne czyli zmienić na statyczne?
Nieeee... Routera nie ruszaj! Chodziło mi o wpisanie adresu statycznego w konfiguracji telewizora. Oczywiście adresu odpowiedniego, z zakresu IP Twojej sieci wewnętrznej LAN, nie wchodzącego w konflikt z adresami przydzielonymi dla innych urządzeń, itd, etc.
Ale powiem może tak: jeśli za bardzo nie wiesz o co chodzi, lepiej poproś o pomoc kogoś w tych sprawach bardziej "kumatego".

[EDIT]Oczywiście nie gwarantuję, że przydzielenie dla telewizora statycznego adresu IP rozwiąże problem. Odnoszę się tylko do Twojego:
Witam mam problem z połączeniem tv TX-L47ET60 z tp link TD-W8901G. Tv nie pobiera adresu IP (połączenie przez WiFi 2- 3 kreski zasiegu ).
Skoro tv nie pobiera IP z routera, zatem można spróbować wpisać mu (tv) adres stały, czasem może to pomóc.
 
Ostatnia edycja:

rdkdmx

New member
Jednak problem jest z zasięgiem WIFI gdy zniosłem TV blisko routera adres IP został pobrany i smart działał bez problemu.Zakupiłem router tp link TD-W8960N aby poprawić zasięg w domu ale nadal mi nie łapie tam gdzie stoi TV.Czy jest możliwość połaczenia dwóch routerów przez WIFI (jeden jako modem adsl drugi jako AP połaczony przez WIFI z tym pierwszym)?
 

lefff

New member
Jednak problem jest z zasięgiem WIFI gdy zniosłem TV blisko routera adres IP został pobrany i smart działał bez problemu.Zakupiłem router tp link TD-W8960N aby poprawić zasięg w domu ale nadal mi nie łapie tam gdzie stoi TV.Czy jest możliwość połaczenia dwóch routerów przez WIFI (jeden jako modem adsl drugi jako AP połaczony przez WIFI z tym pierwszym)?

Jeżeli TV ma problem ze znalezieniem sieci to inny router też może mieć problem.
Poszedł bym w inną stronę.
Zgodnie z opisem który znalazłem na internecie TD-W8960N ma odkręcane anteny (moc anten to 5dbi każda) może warto by było zainwestować jeszcze w mocniejszą antenę dodatkowo wyprowadzoną kablem w lepsze do transmisji miejsce.
Nie znam ułożenia domu/pomieszczeń ale może warto przeciągnąć od routera kabel antenowy np. na piętro i dopiero tam przykręcić antenę. (można też przeciągnąć skrętkę i na piętrze podłączyć router) Po pobieżnym zapytaniu w gogle wyskakują mi anteny za 15 zł o mocy 12 dbi (prawie 2,5 raza większa moc niż anten standardowych w modelu). Ale przed kupnem takiej anteny może wystarczy tylko przedłużyć kablem tą standardową antenę.

Dodatkowo może warto tak jak sugerował kolega wcześniej wybrać w TV adres statyczny IP (oczywiście z puli w jakiej rozsiewa ruter poza serwerem DHCP by nie było konfliktów) i wtedy sprawdzić jaki jest rzeczywista jakość sygnału. Sprawdź też czy w ustawieniach routera nie ograniczasz danemu IP/MAC korzystania z twojego routera/pasma.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Są jeszcze inne rozwiązania.
Pierwsze jeśli chodzi o sygnał najlepsze, aczkolwiek jeśli chodzi o wykonanie zwykle najbardziej kłopotliwe: pomiędzy routerem a tv po prostu położyć kabel ethernetowy. Prędkość największa, sygnał zagwarantowany na 100% ;-)

Drugie: kupić punkt dostępowy (AP) mający możliwość pracy w trybie client, czyli odbioru sygnału z innego routera. Połączyć go z telewizorem przez gniazdo LAN kilkumetrowym (np. 2-3m) kawałkiem kabla ethernetowego. Wi-fi wbudowane w tv rzecz jasna wyłączyć. Następnie ten AP-client postawić w miejscu, gdzie będzie miał najlepszy sygnał z routera - o ile takie miejsce uda się w pomieszczeniu znaleźć. W każdym razie takim "pudełkiem" chyba będzie łatwiej manewrować niż telewizorem.
Konkretnego modelu nie doradzę, bo ostatnio nie śledzę tych tematów. Nie wiem także, czy są urządzenia AP-client pracujące w standardzie "n".

Kolejną możliwością (cały czas mam na myśli uniknięcie kładzenia kabla) jest postawienie gdzieś na drodze pomiędzy routerem a telewizorem czegoś w rodzaju "wzmacniacza" wifi - urządzenia, które z jednej strony odbierze sygnał z routera oraz prześle go do tv. Przy czym raczej odradzam tzw. repeaterów, urządzeń z pojedynczym modułem radiowym, gdyż takie z definicji obniżają wydajność, prędkość. Urządzeniem zawierającym dwa niezależne moduły radiowe (jeden może pracować jako AP-client, drugi jako AP), jest już chyba nieprodukowany Airlive G.DUO. Router ten niestety pracuje tylko w standardzie b-g. Funkcjonalnie takiego G.DUO można zestawić z dwóch routerów, połączonych kawałkiem kabla ethernetowego - pierwszy skonfigurować w tryb AP-client (uwaga - router musi mieć taką opcję, nie każdy ją posiada!), drugi jako AP.

W ogóle uważam, że propagacja sygnału wi-fi w pomieszczeniach to w zasadzie loteria, eksperyment. Nie ma jednej prostej recepty chociażby ze względu na różne materiały (żelbet, cegła, itd.). Stosowanie "mocniejszych" anten też nie zawsze daje spodziewany rezultat.
Uważam również, że w bardziej złożonych kwestiach sieciowych lepiej udać się na bardziej dedykowane ku temu miejsca, np. TUTAJ czy TUTAJ

P.S. Jest jeszcze technologia PowerLine, przesyłu danych przez gniazdka energetyczne, ale praktycznie nie miałem do czynienia. Wiem tylko, że urządzenia muszą pracować na jednej fazie.
 
Ostatnia edycja:

vascomar

New member
Witam serdecznie,
jest to mój pierwszy post... ale kilka lat temu dzięki czytaniu tego forum nabyłem LCD SHARPa z serii DH77E i powiem szczerze, że zakupu nie żałowałem...

...teraz natomiast chciałbym wymienić go na większy model... i wybór chyba jednak padł na Panasonica TX-L47ET60E (choć mam dylemat jeszcze z następującymi modelami Sony 47W805A i Samsung UE46F6500)...

Oprócz odwiedzin w kilku sklepach, przeczytałem jeszcze cały wątek o tym Panasonicu...

przechodząc do sedna, mam kilka pytań:
1) czy w Panasonicu jest np. TVP Player? (bo widziałem, że jest IPLA, IPLEX, TVN Player),
2) jak z płynnością YouTube? (chodzi o uruchamianie z telefonu i odpalanie na TV),
3) z tego co wyczytałem, to w przeglądarce nie działa flashplayer - ale czy na 100%?,
4) czy ktoś z użytkowników tego telewizora używa go razem z dekoderem hd z upc?? jeśli tak to jak z płynnością odtwarzania i jakością np kanałów sd?? i przede wszystkim, czy da się te dwa urządzenia bez problemu obsługiwać jednym pilotem?
5) czy przy odtwarzaniu filmów bd z ps3 dźwięk jest prawidłowy - czy nie przerywa (pytam o to, gdyż znajomy ma sharpa z ubiegłego roku i od czasu do czasu dźwięk z ps3 jakby przerywał się).

z góry dziękuję za odpowiedzi
pozdr Marcin
 

rdkdmx

New member
Moim zdaniem słabe jest WIFI w TV podam przykład :router jest na parterze ,TV jest na 1 piętrze laptop telefon łączy się z routerem bez problemu nawet na drugim pietrze laptop mi łapie zasięg.A TV czasem widzi czasem nie. Mam antenę 12 dbi za 15 zeta oraz oryginał TP LINKA 8 dbi. Eter czysty jeden kanał nr 6 jest zajęty.Teraz mam ustawione na nr 2. No nic pobawię się jeszcze pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Moim zdaniem słabe jest WIFI w TV <...>
Bardzo możliwe. Niestety, telewizorem raczej ciężko "manewrować" (przestawiać, obracać, itp.), aby ustawić go w miejscu, gdzie jest najlepszy sygnał (o ile w pomieszczeniu takie miejsce jest).
Ponadto do telewizora nie można podłączyć zewnętrznej anteny, którą można by próbować ustawić właśnie w miejscu/położeniu, gdzie jest lepszy sygnał.
Dlatego jednym z rozwiązań jest opisywane przeze mnie wyżej podpięcie urządzenia AP-client, które zastąpi wbudowany w telewizor moduł wi-fi, będzie nim łatwiej "manewrować", można próbować przykręcić skuteczniejszą antenę, itp., itd.
Albo położyć kabel...
 

matoos

New member
Dzisiaj odebrałem ten tv i mam problem z HDMI.
Podłączyłem dekode cyfrowy poprzez Euro->AV1. Niestety inaczej nie widzi sygnału. Laptopa też chciałem podłączyć przez HDMI i również bezskutecznie. Próbowałem 2 nowe kable HDMI. Czy to jest usterka czy kwestia ustawienia?
 

matoos

New member
mały update:
laptop po HDMI działa i jest ok.
Niestety NC+ chodzi tylko po euro-AV1.
1. czy to może oznaczać uszkodzony dekoder?
2. czy jakośc obrazu po kablu hdmi jest lepsza niż euro-AV1?
 

ciara69

New member
No obraz jak i dźwięk jest 100 razy lepszy a moze w dekoderze musisz przestawic wyjscie z euro na hdmi

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

matoos

New member
OK zrobione :) Należało w dekoderze, mimo braku obrazu ustawić rozdzileczość na właściwą (kombinacja *3).
Rzeczywiście jakość nie porównywalnie lepsza :)
Trzeba urlop brać i oglądać przez tydzień tv teraz ;)))
 

stef1984

New member
Witam Was,
Mieszkam w Uk, kupilem Panasonocs et60 z ktorego jestem bardzo zadowolony :).
Mam pytanie, menu mam po angielsku ale to mi jakos specjalnie nie przeszkadza tylko czy mozna w jakis sposob dostac sie do aplikacjji typu IPLA,czy TVN PLAYER??? Mozna to jakos sciagnac, zgrac.....

Z gory dziekuje i zycze szczesliwego nowego roku :)
 

krrrycha

New member
czy to prawda ze ten tv czyta wszystkie formaty filmów a po ktorejs akyualizacji nie chce odtwarzac niektorych formatów i filmy sie zacinaja?
może wypowie sie ktos kto ogląda dużo filmow z dysku i ma najnowsza aktualizacje?
 

matisk84

New member
Witam,
mam pytanie: podłaczylem dekoder arriva fergusson 150 combo przez hdmi do Panasonica, wszystko ok ale programy HD z pakietu NC+ wyświetlane są jako 576i. Wydaje mi się że powinno być full HD czyli 1080i - tak jak to jest na TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T.
W menu dekodera mam opcje rozdzielczość video ale tam mam do wyboru:
-By Source
-480i
-576i.

Ustawiłem na By Source ale na zadnym kanale HD z satelity nie moge uzyskac 1080i.

Co jest przyczyna?
 
Do góry