Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

elfuego

New member
tak to to.menu i tam potwierdzic ze szkodliwy wpływ , strzałka w prawo to efekt wychodzenia z ekranu strzałka w lewo to głebia. teraz ja czy panasonic wydal jakies aktualizacje do tego szrota. soniacz do mojego starego tv co jakis czas wydaje, a tu nic od kupna, w opcjach niby mam aktualne ale kto wie. a jest sporo w tym tv do poprawy.
 

Budrys77

New member
Ja na swoich 32 calach mam numer wersji oprogramowania 1.263. Jest napisane, że jest aktualna. Też mam ten numer od momentu kupna mojego TV.
 

Budrys77

New member
Muszę o coś zapytać bo zaczyna mnie ten problem nieco irytować.
Używam programu Serviio 1.1 (wiadomo do czego-nie będę się rozpisywał...)
Może mi ktoś napisać jak zrobić, by nie uruchamiał mi się on wraz ze startem systemu?
Serio nie wiem gdzie to znaleźć i co odznaczyć..:roll:
 

Ava007

New member
Krótka piłka

ET5E czy ET60?
Nie patrząc na cenę, a chcąc mieć dobry obraz (HD, filmy BR, w przyszłości 3D) i znośną obsługę różnych ipli, jutub, który jest lepszy?
 

elfuego

New member
ET5E czy ET60?
Nie patrząc na cenę, a chcąc mieć dobry obraz (HD, filmy BR, w przyszłości 3D) i znośną obsługę różnych ipli, jutub, który jest lepszy?

ja nie polecam tego tv(et5) ja jestem wrazliwy na płynnosc obrazu w szybkim ruchu, do gier toto sie nie nadaje do hd brak płynnosci, 3d jest ale tez bez płynnosci. powiem tak po piwie da sie ogladac ten tv. ale jak chcesz podziwiac szczegóły obrazu , miec płynny obraz w ruchu, omijaj szerokim łukiem ten tv.(mnie normalnie bez sciemy głowa zaczyna bolec po 30min. lubie wyrazny obraz i wlepiam gały ale to nic nie daje. wez lepiej philipa 6007, albo samsunga 6xxx w tych pieniadzach. jedyne na plus to kolor i katy.
 

skylla1

Member
Bez reklam
ja nie polecam tego tv(et5) ja jestem wrazliwy na płynnosc obrazu w szybkim ruchu, do gier toto sie nie nadaje do hd brak płynnosci, 3d jest ale tez bez płynnosci. powiem tak po piwie da sie ogladac ten tv.
Pewnie masz wyłączony IFC. Zwykle najlepszy kompromis między płynnością a niepożądanymi efektami daje ustawienie IFC na pośrednie.
 

elfuego

New member
ifc mam właczony na wolnych scenach daje dobry efekt , na szybkich judder efect.a to jeszcze bardziej wkurza. dodam ze obraz przesuwając sie w pionie bez czy z ifc jest idealnie płynny bez rozmazywania, a w poziomie jest lipa , coś nie wyrabia. sa takie jakby lekkie przeskoki. ostatnio zauważyłem jeszcze coś, np bajki gdzie jest mało szczegółów na ekranie, ida naprawde znośnie można powiedzieć jest w normie nawet podczas szybkiego ruchu. widocznie tv nie radzi sobie z duza ilością szczegółów. mam pytanie da sie podkręcić proca w tym tv. ten tv juz z opcji znam na pamiec wiele kombinacji prób itd, czas mu sie dobrać do flaków, możne to coś zmieni.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się. Z ta płynnością jest coś zdecydowanie nie tak, dlatego proponuję IFC dać na minimum lub w ogóle wyłączyć. W innym wypadku obraz jest nienaturalnie nadpłynny ale co gorsza to ta nadpłynność jest bardzo nierównomiernie rozłożona. Ruchy jakby przyspieszały i zaraz zwalaniały w zależności od tego co się dzieje na ekranie. Wygląda to wręcz komicznie i na pewno nie nadaje się do oglądania. Przy tym czasem powstają artefakty i inne cuda.
Pisałem już kiedyś o tym na tym forum ale zostałem wyśmiany przez wielbicieli tego modelu.
Mam też zastrzeżenia do kolorów, których nijak nie mogę ustawić aby były naturalne. Nawet korzystając z gotowych ustawień (wyniki po kalibracji) nie jest do końca dobrze. Ciągle mi czegoś brakuje. Obraz jest raz za ciepły innym razem za zimny. Kolory ogólnie sztuczne - mocno pastelowe. Na swoim drugim TV SONY nie ma zastrzeżeń co do płynności i kolorów. Zarówno w jednym jak i w drugim zakresie SONY działa wzorowo, pomimo że jest starszy o 2 lata od Panasa. Jeśłi chodzi o kolory to myślę, że jest to zasługa lepszego podświetlenia świetlówkowego w SONY (WCG-CCFL) zamiast tandetnego LED, w dodatku EDGE-LED. Zresztą uważam, że każda forma podświetlenia świetlówkowego jest lepsza od EDGE-LED czyli tego stosowanego w 90% obecnie sprzedawanych odbiornikach. Wystarczy podejrzeć jak są budowane monitory dla grafików z najwyższej półki - mają właśnie świetlówki zamiast diod aby umożliwić uzyskanie jak najbardziej naturalnych barw.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Zgadzam się. Z ta płynnością jest coś zdecydowanie nie tak, dlatego proponuję IFC dać na minimum lub w ogóle wyłączyć. W innym wypadku obraz jest nienaturalnie nadpłynny ale co gorsza to ta nadpłynność jest bardzo nierównomiernie rozłożona. Ruchy jakby przyspieszały i zaraz zwalaniały w zależności od tego co się dzieje na ekranie. Wygląda to wręcz komicznie i na pewno nie nadaje się do oglądania. Przy tym czasem powstają artefakty i inne cuda.
Pisałem już kiedyś o tym na tym forum ale zostałem wyśmiany przez wielbicieli tego modelu.
Mam też zastrzeżenia do kolorów, których nijak nie mogę ustawić aby były naturalne. Nawet korzystając z gotowych ustawień (wyniki po kalibracji) nie jest do końca dobrze. Ciągle mi czegoś brakuje. Obraz jest raz za ciepły innym razem za zimny. Kolory ogólnie sztuczne - mocno pastelowe. Na swoim drugim TV SONY nie ma zastrzeżeń co do płynności i kolorów. Zarówno w jednym jak i w drugim zakresie SONY działa wzorowo, pomimo że jest starszy o 2 lata od Panasa. Jeśłi chodzi o kolory to myślę, że jest to zasługa lepszego podświetlenia świetlówkowego w SONY (WCG-CCFL) zamiast tandetnego LED, w dodatku EDGE-LED. Zresztą uważam, że każda forma podświetlenia świetlówkowego jest lepsza od EDGE-LED czyli tego stosowanego w 90% obecnie sprzedawanych odbiornikach. Wystarczy podejrzeć jak są budowane monitory dla grafików z najwyższej półki - mają właśnie świetlówki zamiast diod aby umożliwić uzyskanie jak najbardziej naturalnych barw.
No i to jest wreszcie głos rozsądku poparty praktyką.
Popieram w 100%.
Też miałem wybitny TV z WCG-CCFL bo Sony 52Z5500 i jak mi padł to nie mogłem znaleźć następcy. Wszystkie topowe TV z podświetleniem LED miały beznadziejny obraz.
Dopiero Panas ale plazmowy 55VT30 pokazał że można duuuużo lepiej niż w WCG-CCFL.
Ten kierunek polecam.
 

elfuego

New member
kola01. 100% prawdy obraz przeskakuje nierownomiernie na icf posrednie itd .ten tv nawet na opcji pc kompletnie nie nadaje sie do grania, tam wyłaczone sa wszelkie bajery i wtedy widac jaki to badziew. ja tez przesiadałem sie z soniacza ccfl. i lipka . mozesz ustawic tam głebiej w opcjach eco . bo sa 2 opcje eco w głównym menu tam gdzie color, podswietlanie itd. oraz chyba w inne ustawienia tez jest eco(daje to lepsza czern i kolorki sa mniej oczojebne). mi kolor odpowiada po zonglerce opcjami. mam kino zimne. ale np w opcji kino jest dodawny taki jakby lekko rdzawo czerwony kolor , na kazdym tle. ale kolor to pikuś w porównaniu do płynnosci. ech zeby nie ten pokój oswietlony ze wszystkich stron brałbym plazme. w sklepie wygladał oki w porównaniu do innych, ale miałem za mało materiałów na penie i nie sadziłem ze tv z 2x wiekszym odswiezaniem bedzie taki lipny, nie przygotowałem próbek do sprawdzenia szybkiego ruchu nastawiłem sie na kolor i katy. w domu odpaliłem i działa , pojechałem w trase wracam po tyg odpalam pierwszy film i co je ku..a wzrok mi szwankuje czy jak. nie to panasonic i jego pasja ech. pasja do ogladania zdjec chyba.
 
Ostatnia edycja:

Ceberebek

New member
Nie wiem czy już było-ale dzisiaj TVzorek pobrał nowy soft ;-)
Może ktoś przetestuje co się zmieniło

EDIT:
Kurcze było ;-(
Proszę usunąć post
 

Budrys77

New member
Jak to jest z tymi poprawkami? Pytam bo mój nie pobrał aktualizacj (32 cale)...
Czy to jest tak, że nie wszystkie są przeznaczone do wszystkich modeli, albo np ta ostatnia konkretna przeznaczona jest tylko do TV o określonym calażu (nie wiem jak poprawnie się pisze to słówko;))?
Ja mam jakiś problem z tym TV. Za nic na świecie nie chce mi na nim odpalić internet gdy zabezpieczę sieć. Jednak na drugim laptopie mam to samo (nie działa internet z zabezpieczoną siecią)-to chyba nie wina TV u mnie.
 

kuchcik

New member
Witam,
mam od dzisiaj problem z tv. Wyskakuje mi okno sortowania programu i nic więcej nie mogę zrobić. Nie mogę wejść w viera connect, puścić żadnego filmu itd. Nie pomaga wyłączanie, nie pomogło usunięcie i włożenie karty. Czy ktoś miewał podobne problemy???
 

hircik

New member
filmy hd

witam, mam problem z filmami hd. zacinają się, zatrzymują co parę sekund że oglądać się nie da. czy ktoś wie jaki parametr takiego pliku to powoduje? czy wystarczy go przepuścić mkvmerge cos zaznaczając?
 
Do góry