Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Budrys77

New member
witam, mam problem z filmami hd. zacinają się, zatrzymują co parę sekund że oglądać się nie da. czy ktoś wie jaki parametr takiego pliku to powoduje? czy wystarczy go przepuścić mkvmerge cos zaznaczając?

Ja mam czasami to samo jak oglądam TV w HD (najczęściej na TVN). Mam wrażenie, że procesor w tym TV jest nieco za słaby lub wina jest po stronie nadawcy. Natomiast nigdy nie zdarza mi się to na penie.
 

seez

New member
Czy ktoś wie jak zmienić ustawienia SPDIF? Standardowo leci sobie 48khz po PCM po optyku. Dziś nie wiem jakim cudem poleciało z serwera mediów (Serviio) inaczej - na ekraniku Amplitunera (Rotel RSX-1056) wyświetliło się MPEG 44.1khz i nie można było nic zmienić. Przypuszczam, że zrobił się jakiś passthrough i dekodował ampli. Dźwięk był dużo lepszy niż przy standardowym trybie kiedy telewizor dekoduje i zmienia próbkowanie na 48khz. Grzebanie w ustawieniach SPDIF (AUto/PCM) nic nie daje.
 

seez

New member
Apropos filmów HD - mam tak samo - tnie się przy niektórych. Czasem pomaga jak nie puszczam przez serwer mediów tylko przez USB bezpośrednio, ale czasem się poddaje i podłączam wtedy kompa po hdmi. Może to kwestia kodowania. Mam niektóre 3d w 1080 i lecą ładnie.
 

sirmike1

New member
Dawno w tym temacie nie pisałem.... Ale czy może po takim czasie od wejścia tego tv na rynek może ktoś trafił na jakąś kamerkę niededykowaną do skype? Czy raczej nie ma co w ogóle szukać bo z góry wiadomo że nie zadziała

I drugie pytanie - czy jest może jakaś mysz jednak, która działa pod ten tv?
 

kaziu106

Member
Dzisiaj był u mnie Pan z serwisu ( zgłosiłem usterkę ponieważ obraz samoczynnie przyciemniał mi się gdy wyświetlane były ciemne sceny i to bez względu na to czy w pokoju miałem zgaszone światło czy było jasno, poza tym drugim zgłoszonym problemem był dość mocno denerwujący banding -tzw. efekt brudnej matrycy szczególnie widoczne na meczach piłki nożnej ). Serwisant przywiózł nową płytę główną i po włączeniu telewizora z zamontowaną nową płytą okazało się, że problem istnieje nadal. I tu mam pytanie do posiadaczy tych tv. - czy Wy także macie problem z przyciemniającym się obrazem na ciemnych scenach, czy jest to ewidentna wada mojego egzemplarza czy po prostu " ten typ tak ma". Pytam się bo skończyło się na tym, że telewizor pojechał do serwisu celem usunięcia usterki lub konsultacji czy jest to wada. Ps. przedtem miałem Panasonica et5 ale w wersji 42 calowej i tego problemu nie było. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
 

sirmike1

New member
Dzisiaj był u mnie Pan z serwisu ( zgłosiłem usterkę ponieważ obraz samoczynnie przyciemniał mi się gdy wyświetlane były ciemne sceny i to bez względu na to czy w pokoju miałem zgaszone światło czy było jasno, poza tym drugim zgłoszonym problemem był dość mocno denerwujący banding -tzw. efekt brudnej matrycy szczególnie widoczne na meczach piłki nożnej ). Serwisant przywiózł nową płytę główną i po włączeniu telewizora z zamontowaną nową płytą okazało się, że problem istnieje nadal. I tu mam pytanie do posiadaczy tych tv. - czy Wy także macie problem z przyciemniającym się obrazem na ciemnych scenach, czy jest to ewidentna wada mojego egzemplarza czy po prostu " ten typ tak ma". Pytam się bo skończyło się na tym, że telewizor pojechał do serwisu celem usunięcia usterki lub konsultacji czy jest to wada. Ps. przedtem miałem Panasonica et5 ale w wersji 42 calowej i tego problemu nie było. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!


A funkcja ECO lub tryb oszczędzania wyłączone ?
 

sirmike1

New member
Dzieje się tak zarówno na wył. i zał. Sprawdzane także przez Pana z serwisu.

Dlatego o to zapytałem bo pamiętam jak mamie kupowałem tv (Et5) to na początku też tak było i dopiero po kilkunastu dniach jak się wczytałem czy to w instrukcje czy w to forum powyłączałem te funkcje i było ok.

Ale u Ciebie skoro sprawdzałeś to sam a potem potwierdził to serwisant to faktycznie coś poważniejszego.....
Może "czujnik światła" jest uszkodzony a nie cała płyta główna.....?
 

adamus123

New member
neo

Ten typ telewizora ta ma dostosowuje jasność do kontrastu. Jak nie chcesz żeby tak było ustaw tryb prawdziwe kino , tam ściemnienie nie występuje..
 

sirmike1

New member
Witajcie,

Mojej mamie zepsuł się laptop (a dokładnie sama matryca). Zatem mając tv led pomyślałem aby ,dopóki nie pojawi się nowy lapek, podłączyć mamie starego z zepsuta matrycą do Panasonica.
I tu zaczął się mój kłopot.

Otóż tak:

Lapek ma natywną rozdziałkę 1280x800 (16:10), ma wyjście VGA (D-Sub) ale nie ma HDMI
TV Panasonic: ma wejście HDMI jak i VGA (D-SUB), proporcje matrycy 16:9


Zatem podłączyłem lapka D-Sub pod tv. I mam problem z rozdzielczością i uzyskaniem względnie dobrego (proporcjonalnego) obrazu. Gdy w Tv chcę wybrać rozdzielczość wyświetlanego ekranu mam 3 do wyboru: 1024 x 768, 1280 x 768, 1366 x 738
Ale w lapku nie mam takich rozdziałek do wyboru i ustawienia.....Nawet jak wejdę w parametry karty graficznej i przeglądam wszystkie rozdzielczości wspierane przez daną kartę nie ma żadnej z rozdzielczości jakie mam do dyspozycji w Panasonicu....

Jedynie w miarę ok wyświetlany jest obraz gdy na pilocie w tv wybiorę format 4:3.....tyle tylko że wtedy mam po bokach obrazu czarne grube pasy i obraz wyświetlany jest jedynie na środku i nie wykorzystuje całej wielkości matrycy...

Czy tak musi być? Czy może cos źle permanentnie ustawiam i nie zauważam swojego błędu?
 

lukasm1

New member
drugim zgłoszonym problemem był dość mocno denerwujący banding -tzw. efekt brudnej matrycy szczególnie widoczne na meczach piłki nożnej )

I co, udało się coś zrobić?
U mnie na białym tle (zwłaszcza przy oglądaniu sportu typu narciarstwo alpejskie), czy na meczach piłki nożnej (na szczęście nie oglądam) są takie wkurzające "zabrudzenia", zwłaszcza na górze ekranu. Mam jeszcze 10 m-cy gwarancji i zastanawiam się, czy uda sie coś wywalczyć?
 

kaziu106

Member
Niestety banding uznano za wadę technologi, a nie produktu...ps. jeśli admin pozwoli to skopiuje mój post z innego tematu..i czteropak nadal aktualny...powiem więcej nawet dwa!!! Po przeczytaniu reszty posta bedzie wiadomo o co chodzi.. a o to mój post może tu ktoś będzie chciał czteropaka ;-)
...poszukuje osoby z okolic Poznania ( najlepiej w stronę Szamotuł ) kto ma u siebie telewizor Panasonic ET5 i telewizje nc+. Już wyjaśniam dlaczego...Otóż moja reklamacja została rozpatrzona negatywnie tj. Pan serwisant stwierdził, że on nie widzi problemu z ściemniającym się obrazem bo jak stwierdził ten typ tak ma... vertical banding także nie został uznany za defekt ( to jeszcze rozumiem bo po części jest to wada technologii ) choć Pan serwisant nazwał banding cloudingiem. Wracając do tematu szukam osoby która udostepniłaby mi swój telewizor tzn. przyjechałbym do niego z moim dekoderem n-ki i odtworzyłbym nagrany materiał aby zobaczyć czy faktycznie ten typ tak ma czy po prostu zostałem zlany przez serwis MIK w Radomiu ( watpliwości mam dlatego, ze w rozmowie ze mną Pan serwisant stwierdził, że nie widzi ściemniającego się obrazu, a jak mu powiedziałem, że to dzieje się na ciemnych scenach to stwierdził coś w stylu, że...SERWIS TO NIE KINO I ONI NIE MAJĄ CZASU ABY SZUKAĆ CIEMNYCH SCEN ABY STWIERDZIĆ CZY OBRAZ ŚCIEMNIA SIĘ NA CIEMNYCH SCENACH- czytałem juz m.in na tym forum, ze z serwisem MIK sa rózne " perypetie" ale to co usłyszałem od Pana technika to jest wg. mnie kpina i skandal!! bo jeśli telewizor jest reklamowany z powodu ściemniającego się obrazu na ciemnych scenach, a serwis stwierdza, ze nie ma czasu na to, żeby to sprawdzić to Ja już nie wiem o co tu chodzi! Po dość długiej rozmowie i NAMAWIANIU!!!! Pana serwisanta oświadczył mi, że postara się coś obejrzeć. Po kilku dniach zadzwonił Pan serwisant i stwierdził, że nie widzi problemu i dodał, że na moich ustawieniach obrazu tak już jest ( poza tym stwierdził, ze na moich ustawieniach to się nie da oglądać... ), a jak się spytałem jakie to są ustawienia to podał mi zupełnie inne niż te, które ja miałem zapisane, a jak mu powiedziałem, że to nie są te ustawienia to stwierdził, że on już zakończył temat mojego telewizora i, ze pakuje go do odesłania mi. Jeśli się u innej osoby potwierdzi, że telewizor się bardzo mocno przy ciemnych scenach ściemnia to zwracam honor Panu technikowi z MIK i bije się w pierś, że po prostu kupiłem telewizor z taką cechą i przyznam, że to był mój błąd. Jeśli nie to będę próbował coś ugrać gdzie indziej, a na pewno nie omieszkam powiadomić centrali Panasonica o stwierdzeniu serwisu, że nie maja czasu sprawdzić czy mój telewizor ma taka wadę jaką reklamuje. Będę wdzięczny osobie, która udostępni mi swój tv. i za poświęcony czas i udostępnienie tv. stawie się z czteropakiem odpowiedniego napoju!!!!
 

espaniol

New member
problem z polaczeniem wi-fi karta TP-LINK TL-WN727N

Tak jak w tytule ....robię test sieci wszystkie testy ok...brama,ip ale ostatni nie łączy mnie z serwerem błąd 007 ..proszę o podpowiedz......:sad: karta wi-fi jest w tunerze konfiguracje nie robie z palca...tylko DHCP
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Jeśli się u innej osoby potwierdzi, że telewizor się bardzo mocno przy ciemnych scenach ściemnia to zwracam honor Panu technikowi z MIK i bije się w pierś, że po prostu kupiłem telewizor z taką cechą i przyznam, że to był mój błąd. Jeśli nie to będę próbował coś ugrać gdzie indziej, a na pewno nie omieszkam powiadomić centrali Panasonica o stwierdzeniu serwisu, że nie maja czasu sprawdzić czy mój telewizor ma taka wadę jaką reklamuje. Będę wdzięczny osobie, która udostępni mi swój tv. i za poświęcony czas i udostępnienie tv. stawie się z czteropakiem odpowiedniego napoju!!!!

Ten TV tak ma. Podobnie jak i inne modele innych producentów. Zabieg ten jest powszechnie stosowany i ma na celu poprawienie jakości czerni (i przy okazji daje oszczędność energii). Niestety odbija się to utratą detali w ciemnych scenach (nic za darmo). Działa to na zasadzie zmniejszenia podświetlenia matrycy (diody/świetlówki świecą słabiej). Na ten efekt mają wpływ ustawienia obrazu. m.in. wybrany tryb obrazu (w Panasonicu polecam tryb "KINO"). W moim SONY 46Z5500 też ten efekt występuje, przy czym mogę sobie regulować poziom działania tej funkcji łącznie z całkowitym jej wyłączeniem. W Panasonicu nie znalazłem opcji umożliwiającej jej całkowite wyłączenie ale w trybie "kino" oraz włączonym trybie "ECO", zciemnianie występuje w małym i na pewno akceptowalnym zakresie. Opcja ta nie jest więc wadą a wręcz celowym i zamierzonym działaniem producenta.

Banding/clouding jest wadą technologiczną. Szczególnie często pojawia się w telewizorach z edge LED. TV ze świetlówkami (CCFL) radziły sobie jednak trochę lepiej. Efektu tego zupełnie nie ma w plazmie i TV z pełnym podświetleniem LED (diody pod matrycą a nie na jej krawędziach).

Reasumując: serwis wydał poprawną diagnozę.
 
Ostatnia edycja:
Efektu tego zupełnie nie ma w plazmie i TV z pełnym podświetleniem LED (diody pod matrycą a nie na jej krawędziach).
Szkoda, że w sklepach internetowych raczej nigdy nie jest podawana informacja jakiego rodzaju podświetlenie LED jest zastosowane. Byłoby to bardzo przydatne przy wyborze TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo łatwo określić fizycznie. Jesteś w sklepie to dotykając z tyłu telewizora poczujesz ciepło świecących lamp.
Jeśli boczne krawędziowe - to ciepło będzie szło z jednego boku lub z dwóch stron. Jeśli tylne strefowe to będą ciepłe plecy strefami - tyle będzie ciepłych pasków z tyłu. Nikt już nie wciśnie Ci kitu ....
 

Stanley

Member
Bez reklam
Szkoda, że w sklepach internetowych raczej nigdy nie jest podawana informacja jakiego rodzaju podświetlenie LED jest zastosowane.

To bardzo łatwo określić fizycznie. Jesteś w sklepie to dotykając z tyłu telewizora poczujesz ciepło <...>

Heh, poczuć ciepło w sklepach internetowych chyba nie jest łatwym zadaniem... Chyba, że kogoś ogarnie gorączka zakupów... ;-) Sorry za OT. ;-)
 
Do góry