Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Kolbak

New member
Właśnie, też nie widzę żadnej różnicy w swoim TX-L42ET5E po tej aktualizacji. Kiedyś, po wprowadzaniu nowego oprogramowania zmienił się... pasek głośności. Może ktoś wie, co wprowadza nowe oprogramowanie?
 

Kolbak

New member
Znalazłem informację o tym nowym oprogramowaniu 1.267. Improvement of network functions, czyli - jak udało mi się przetłumaczyć: Poprawa funkcji sieciowych.
 

gucioicezar

New member
Witam,
Mój ET5 coraz bardziej niechętnie odtwarza filmy w formacie MKV z podłaczonego dysku twardego, praktycznie co drugi film jest niemiłosiernie ścinany albo w ogóle się nie chce odtworzyć - napis "Plik nie do odczytu" albo permanentne "Proszę czekać". Wiąże się to zapewne z tym, że firma Panasonic nie zamiezra aktualizować kodeków wideo w tym modelu telewizora (no bo po co, skoro świeżutki model ze sklepu odtwarza wszystko)... W związku z takim podejściem producenta chcę zakupić rasowy odtwarzacz multimedialny, który będzie płynnie i z wysoką jakością odtwarzał pliki MKV 1080p i 720p, także w 3D. Mile widziane funkcje sieciowe. Czy ktoś z szanownych forumowiczów zakupił podobny sprzęcik, a jeśli tak to jak sie sprawuje? Myślałem o modelu Dune albo Mede8er MED600X3D. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

Budrys77

New member
Witajcie.:smile:

Miałbym takie małe 2 pytanka odnośnie tego TV.

1. Czy pojawiła się jakaś myszka obsługująca ten TV. Jeżeli dobrze pamiętam klawiatura, która dobrze współpracuje z tym TV to Logitech K 360, a co z myszą?
2. Jestem świeżym użytkownikiem Linuxa (Mint 17 QIANA). W związku z tym moje pytanie brzmi: czy ktoś zna program działający analogicznie jak np: Serviio, tyle, że pod wyżej wymieniony system?
Dzięki z góry za odpisanie.
PS. Mam wrażenie, że u mnie zaczyna się rozklejać ramka okalająca matrycę. Na dole mniej więcej na wysokości napisu PANASONIC, jakoś tak delikatnie zaczyna odstawać od ekranu.:sad:
Być może to od temperatury, bo zdarza się, że TV pracuje bez przerwy dosyć długo.

Znalazłem informację o tym nowym oprogramowaniu 1.267. Improvement of network functions, czyli - jak udało mi się przetłumaczyć: Poprawa funkcji sieciowych.

U mnie przy aktualizacji do 1.267 była chyba ta sama informacja.
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Witam posiadam tv Panasonic 42et5e************ od dłuzszego czasu mam problem z prawidlowym dzialaniem aplikacji.tzn
Gdy chce obejrzec jakikolwiek film filmy nie ładują sie.Czasem nawet nie wczytuje sie ikonka "odtworz" Z forum internetowego dowiedzialem sie iz, wiekszosc uzytkownikow Panasonica 42et5e ma ten sam problem.Czy ktos znavsposob na prawidlowo dzialajacy tvn pllayer?
 

aro123

New member
Jeśli ktoś planuje wymianę TV na nowszy/większy chętnie kupię zadbanego Panasonica TX-L37ET5E lub TX-L37ETW5 na gwarancji. Interesuje mnie wyłącznie wersja 37 cali (warunki lokalowe...) Kontakt na priv.
 
Ostatnia edycja:

bartecki

New member
czy udało Ci się z podłączeniem do internetu?
w moim P50ST50 ostatnio była wymieniona płyta główna i zasilacz i od tamtej pory nie mogę połączyć się z siecią wifi. jest problem zarówno na ustawieniach Auto jak i ręcznych - przy ręcznym wpisaniu IP i dane się nie zapisują.

wcześniej nie było problemu z połączenie z internetem.
macie może pomysły co może być problemem przy próbie połączania w trybie Auto i dlaczego nie można zapisać ręcznej konfiguracji?
 

Budrys77

New member
Witam.

Zapytam o HbbTV w tym TV. Bardzo zależy mi na odpowiedzi. Znalazłem w sieci (i chyba na tym forum również) coś takiego na temat HbbTV w Panasonicach:

W telewizorach Panasonic usługa HbbTV jest dostępna – w menu nazywa się „Aplikacja usługi danych”, jednak jest domyślnie wyłączona na ten rok (trzeba ją samemu włączyć).
Aby ją aktywować, należy wejść w menu telewizora Panasonic: Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Aplikacja Usługi Danych.
Poniżej lista telewizorów Panasonic obsługująca HbbTV otrzymana od Panasonic Europe.
Telewizory LED

Seria ET5E
Panasonic TX-L32ET5E to mój egzemplarz
Panasonic TX-L37ET5E
Panasonic TX-L42ET5E
Panasonic TX-L47ET5E
Panasonic TX-L55ET5E

Reszty nie cytuje, bo jest zbędna.
No więc wchodzę: Menu/Konfiguracja/Ustawienia Wyświetlania/Aplikacja Usługi Danych i tego ostatniego Menu tam po prostu nie ma. Mam tylko: etykiety wejść, czas wyświetlania paska, pasek inf. VIERA Connect i czas gry.
Więc jak to jest z obsługą HbbTV w naszych TV-jest, czy nie ma? Gdzie mogę to znaleźć w moim odbiorniku? Wydaje mi się, że na Sieci widziałem informację, że jest HbbTV , ale ja jakoś nie mogę tego znaleźć.
 

tegesik

New member
Witaj. Najprawdopodobniej jesteś w trybie AV. Jesli ustawisz stgnał na TV (Dvb-t lub dvb-c) to menu konfiguravji ci sie poszerzy i wowczas bedzie dostepne menu uaług danych. Tylko musisz pamierac, że Hbbtv dziala tylko przy sygnale dvb-t
 

Budrys77

New member
Masz rację jestem w trybie AV. Do mojego TV póki co podłączony jest tylko dekoder CP. Po przełączeniu na sygnał TV (bez wsadzania anteny) mam to menu o które pytałem. Nie wiedziałem, że Hbbtv dziala tylko przy sygnale dvb-t.

Dzięki za podpowiedź.:smile:

To może jeszcze ktoś pomoże uporać mi się z pewną upierdliwą dolegliwością. Od jakiegoś czasu na niektórych stacjach (polsat, TVN, czy dziś TVP 1HD), podczas oglądania programów mam wyświetlane napisy dla niesłyszących, których nie potrzebuje (Telegazeta chyba mi się włączyła, ale czy na platformie CP jest ona dostępna?) Wydawało mi się, że wiem jak wyłączyć tryb telegazety w moim odbiorniku-specjalnie zaglądałem w tym celu do mojej instrukcji. Jednak przy próbie wyłączenia tego TV nie reaguje. Nie wiem, czy to ja coś nagrzebałem, czy nadawcy sami włączają te napisy.
Może ktoś pomoże mi zlikwidować napisy dla nieslyszących?:smile:
 

tegesik

New member
Jeśli sygnał odbierasz z dekodera CP to w pierwszej kolejności sprawdź jego ustawienia. Druga sprawa że często nadawcy nadaja napisy bezpośrednio z obrazem, których nie można wyłączyc.
 

Thor1

New member
Witam. Pojawiła się dziwna usterka w moim 37ET5E. Mianowicie widać na ekranie pionowy pasek o szerokości ok.20-25cm o innym odcieniu niż pozostała część ekranu. Szczególnie widoczny na jasnym tle . Są na nim widoczne zakłócenia obrazu , coś jakby pixeloza. Czy ktoś wie co jest przyczyną ? Mam nadzieje , że nie padła matryca.
 

pitcz777

New member
Jak się nazywa kabelek, który można podpiąć z tyłu TV, tak ażeby można było podpiąć do wzmacniacza i przesyłać sygnał audio?
Uprzedzam odpowiedź w stylu: podepnij przez HDMI :)
Nie mam HDMI bo jest to wzmacniacz a nie amplituner kina domowego.
 

Attachments

  • DSC_0147.JPG
    DSC_0147.JPG
    59,1 KB · Wyś: 49
  • DSC_0148.JPG
    DSC_0148.JPG
    55,3 KB · Wyś: 48

Stanley

Member
Bez reklam
Jak się nazywa kabelek, który można podpiąć z tyłu TV, tak ażeby można było podpiąć do wzmacniacza i przesyłać sygnał audio?
Uprzedzam odpowiedź w stylu: podepnij przez HDMI :)
Nie mam HDMI bo jest to wzmacniacz a nie amplituner kina domowego.
Jeśli we wzmacniaczu masz wejścia analogowe (zapewne chinch), możesz w telewizorze wykorzystać złącze Scart (pewnie takie masz) i odpowiednią przejściówkę.
Można również wykorzystać wyjście optyczne w tv, rzecz jasna trzeba też kupić odpowiednią przejściówkę, np. FiiO. Była mowa np. tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...nia-wszystko-na-temat-serii-as-640-a-149.html
- patrz post #1040 i następne. Patrz także w tamtym wątku posty #1053, #1054.
 
Ostatnia edycja:
Do góry