Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Riv11

New member
Bez reklam
Żółta poświata jest podstawą do reklamacji. Problem może być, jeżeli są ślady twojej ingerencji ( czyli ślady po luzowaniu śrub na obudowie), to moze być podstawa do nieuznania reklamacji, ale może serwisant przymknie na to oko. Jednak następnym razem wstrzymaj się od samodzielnego odkręcania śrub.
 

Minik

New member
Co do napisów w filmach 3D:

Ten TV nie odtwarza napisów dołączonych do materiału 3D. Nie ma możliwości ich normalnego odtworzenia.
1. Zwykłe napisy SRT są w trybie 3D "cięte" na pół w poziomie i część widać w lewym a część w prawym oku.
2. Napisy SRT przekonwertowane do 3D i wmuksowane jako grafika w film, nie są w ogóle wyświetlane. Można w menu wybrać napisy i ich kodowanie, ale nie pojawią się na ekranie.
3. Podawanie materiału filmowego z komputera z napisami 3D też nic nie da bo sie rozjadą na ekranie TV.
Jedynym wyjściem są napisy skonwertowane do grafiki PNG, wmuksowane w film i całość odtwarzana TYLKO z komputera a nie z dysku/pendrive'a podłączonego do TV. Wówczas będzie OK.

Napisy w filmach 2D lub skonwertowanych 2D do 3D działają bez problemu. No ale to nie jest 3D :(
 

adrianopel

New member
Co do napisów w filmach 3D:

Ten TV nie odtwarza napisów dołączonych do materiału 3D. Nie ma możliwości ich normalnego odtworzenia.
1. Zwykłe napisy SRT są w trybie 3D "cięte" na pół w poziomie i część widać w lewym a część w prawym oku.
2. Napisy SRT przekonwertowane do 3D i wmuksowane jako grafika w film, nie są w ogóle wyświetlane. Można w menu wybrać napisy i ich kodowanie, ale nie pojawią się na ekranie.
3. Podawanie materiału filmowego z komputera z napisami 3D też nic nie da bo sie rozjadą na ekranie TV.
Jedynym wyjściem są napisy skonwertowane do grafiki PNG, wmuksowane w film i całość odtwarzana TYLKO z komputera a nie z dysku/pendrive'a podłączonego do TV. Wówczas będzie OK.

Napisy w filmach 2D lub skonwertowanych 2D do 3D działają bez problemu. No ale to nie jest 3D :(

Ja mam podłączonego PC do TV i rozwiązałem swój problem w ten sposób, że mając materiał 3D Side by Side odtwarzam go w VLC Playerze i w TV wybieram opcję zamiany tego na 3D. Napisy natomiast przygotowuję w 3D Subtitler (bodajże w idx ale nie jestem pewny bo nie piszę z domu), które są czytane przez VLC. W 3D Subtitler można wybrać wielkość, kolor czcionki, tło, generalnie wszystko dlatego ja jestem usatysfakcjonowany.

Na filmy 3D z USB nie znalazłem sposobu ale gdzieś wyczytałem, że mając dwa filmy na pendrivie, zwykły i 3D, uruchomiając zwykły film z napisami srt (przeznaczonymi do filmu 3D), szybkie jego wyłączenie i uruchomienie filmu 3D powoduje, że napisy zostają i da się oglądać materiał 3D razem z nimi. Czy to działa? Nie mam pojęcia, nie sprawdzałem bo nie mam po prostu takiej potrzeby.
 

adrianopel

New member
Wyczytałem w kilku miejsach, że ten model nie posiada nagrywania ani na pendrive ani na USB HDD. Po co w takim razie jest funkcja nagrywania w Timerze? Na zewnętrzną nagrywarkę? Czy ten TV wymaga nagrywarki zewnętrznej o specjalnych parametrach? Może ktoś mógłby zarzucić jakiś przykładowy model działający jak trzeba?

Czy da się przy wykorzystaniu funkcji Timer (albo inaczej) ustawić tak telewizor aby włączał się o konkretnej porze(forma porannego budzika) ?
 

mich83

New member
Kupiłem et60e w wersji 47 calowej i juz zaluje ze nie 50 :) Wrażenia :

- Telewizor stoi w bardzo nasłonecznionym pomeszczeniu, na poprzednim 32 calowym LCD gdy rolety nie były zasłonięte praktycznie nie było nic widać , na et60 jak mocno słońce by nie swieciło obraz jest idealny. Nie spodziewałem sie ze bedzie az tak dobrze.

- Youtub działa w full hd , dobrej jakości materiały robią wrażenie , widać na nich jakby 3 plany, nie spodziewałem sie az takiej głębi obrazu.

- Ipla, tvn player itp wszystko działa bardzo dobrze.

- Co do dzwięku nastawiony byłem ze bedzie kaszana, jednak jesi nie oczekuje sie niewiadomo czego naprawde nie jest żle. Przy dobrej jakości materiału, pozytywnie zaskakuje. Na starym LCD było gorzej.

-Ogólnie nie znalazłem w tym TV nic negatywnego, oprucz tego ze lewa strona sie bardzo mocno nagrzewa a w moim przypadku jeszcze na ten bok TV swieci słonce. Troche sie obawiam czy temperatura nie jest za wysoka.


Mam takie pytanie. Jak bezprzewodowo ( po dlna ? ) przesyłać filmy/zdjęcia z PC na ten TV ? Jaki program bedzie do tego najlepszy , a moze w windows 8 nie potrzeba dodatkowych programów ?

W telewizorze tym mozna zrzucac ekran z tabletu badz smartphona prosto na telewizor czy jest jakiś program z którego mozna zrobic to samo z PC. Czyli otwieram stron einternetowac na PC i wyswietla sie ona na telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi.
Co do pierwszego to ja używam Servio do tego celu. Co prawda mam TV jak w nazwie tematu w wersji 32 cale, ale myślę, że program zadziała i u ciebie.
EDIT: Właśnie-nie wiem, czy Servio zechce współpracować z Windows 8, ja używam jeszcze poczciwego XP i problemu nie ma.
Zauważyłem, że u mnie lewa strona mojego TV też mocno się nagrzewa ( z tyłu okolice gniazd USB), no ale tam podawany jest prąd więc to chyba norma.
EDIT:Serviio 1.2.1 - Download - Instalki.pl
W tym linku jest napisane, że program współpracuje z Windows 8.
 
Ostatnia edycja:

mich83

New member
Mam taki problem, więc jednak nie jest tak idealnie jak pisałem wyzej. Posiadam internet 30 Mb UPC. Telewizor mam podpięty pod router kablem, jednak niektóre firmy z serwisu Ipla bardzo rwą obraz tak skacze ze nieda się oglądac, na youtube zas niektóre firmy ciągle się zatrzymują. W momencie tym żaden inny komputer nie zabiera łacza bo są wyłączone.

Dodam ze na PC po wifi wszystko działa idealnie Ipla nie skacze a filmy w 1080 z youtuba tez działają idealnie, więc raczej nie jest to wina łączą.



1. Jak u was jest w przypadku tego telewizora z odtwarzaniem "swiata według kiepskich " z serwisu Ipla czy rwie wam obraz ?



2. Czy wszystkie filmy z youtuba odtwarza wam tak jak należy ?



3. Czy oddawać telewizor na reklamacje ?



4. Telewizor mam w domu 3 dni czy po takim czasie poszedl by do naprawy czy dostał bym nowy ? Dodam ze pierwszego dnia wszystko działało idealnie.



5. Czy telewizor ten czyta filmy z dysku USB który nie posiada swojego zasilania
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
Mam taki problem, więc jednak nie jest tak idealnie jak pisałem wyzej. Posiadam internet 30 Mb UPC. Telewizor mam podpięty pod router kablem, jednak niektóre firmy z serwisu Ipla bardzo rwą obraz tak skacze ze nieda się oglądac, na youtube zas niektóre firmy ciągle się zatrzymują. W momencie tym żaden inny komputer nie zabiera łacza bo są wyłączone.

Dodam ze na PC po wifi wszystko działa idealnie Ipla nie skacze a filmy w 1080 z youtuba tez działają idealnie, więc raczej nie jest to wina łączą.



1. Jak u was jest w przypadku tego telewizora z odtwarzaniem "swiata według kiepskich " z serwisu Ipla czy rwie wam obraz ?



2. Czy wszystkie filmy z youtuba odtwarza wam tak jak należy ?
Przychylam się, do opinii, że to raczej problem z serwisami internetowymi. Ja u siebie tego nie zaobserwowałem. Mam jednak inny problem-może to moja niewiedza, albo jakoś pechowo trafiam( mam wrażenie, że to pierwsze):-?.
Otóż niezależnie co oglądam-youtube, ipla, iplex..itp..,-obraz wygląda jak...ze sfatygowanej kasety typu VHS. W żadnym razie nie można mówić u mnie o FULL HD w tym wypadku-raczej określiłbym to jako kiepskiej jakości obraz SD.
Czy to tak ma być? Czy w tym TV na serwisach internetowych obraz ma być HD, czy tylko SD?
Prędkośc mojego neta to 10 MB (od TP), więc to nie tu leży problem.
 
Ostatnia edycja:

soad79

New member
Cześć,
mam mały problemik, jak wiemy tv ma problem z napisami do filmów w niektórych formatach. Przeczytałem gdzieś na forum że pomaga zainstalowanie serwera serviio i wszystko fajnie śmiga tylko nie mam polskich znaków w napisach. Oglądając jakąś treść z usb mam opcję kodowania napisów, natomiast jeśli oglądam coś przez serviio tej opcji nie mam. Może ktoś pomóc ? Może coś w samym serviio trzeba coś ustawić ? jest tam zakładka dostarczanie treści/napisy w której proszą o zdefiniowanie preferowanych kodów językowych ale nie wiem co wpisać kombinowałem ale nic nie działa.....
 

tegesik

New member
nie pomogło. bede chyba reklamował lko sie zastanawim czy teraz slady na srubkach od sruubokreta nie beda tutaj jakos podwazaly brak i gerenxji w produkt.

coś dziwnego dzieje się z tym TV.
Otóż byłem przekonany do zlożenia reklamacji. Z uwagi jednak na to że rzsdko bywam w domu (praca na wyjeździe) totemat. się rpzeciągnął.
Przyjeżdżam w pewien piątek, oglądam w nocy TV, sprawdzam na czarnym ekranie i.......
ten żółtawo-zielony narozik zniknął!!!! Ew. był widoczny jedynie bardzo słaby clouding. Pytałem żony czy coś z telewizorem robiła- stwierdziła ze jedynie podczas sprzątania przecierala ekran.
W każdym razie matrycy tak równo swiecacej to jeszcze na nim nie miałem.
W ten weekend podobnie. Bardzo równe podświetlenie, minimalny clouding- raczej ne jest to kwestia przyzywczajenia gdyż na codzień od poniedizałku do czwartku uzytkuję plazmę panasonika i tam nie ma wogole dyskusji na tem nierownomierności podświetlenia.

Czy w związku z tym ktoś może wytłumaczyć o co chodzi?
już nie jestem specjalnie skłonny do reklamacji (chyba że te objawy powrocą) bo obraz podczas wyświetlania czerni jest do przyjęcia.
Czy te matryce muszą się jakoś "ułożyć", wygrzać czy coś w ten deseń i dopiero po pewnym czasie obraz jest zadowalający.

Czy to też kwestia magicznej reki mojej zony która tak go wymasowała że nie smiał źle świecić :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to akurat możliwe.
Masując telewizor usuwamy martwe pixele.
Ale skoro żona ma w ręku większe możliwości to może jakieś usługi dla
ludności ... .
Usuwam clouding i inne dolegliwości szybko , czysto i od ręki...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...ten żółtawo-zielony narozik zniknął!!!! Ew. był widoczny jedynie bardzo słaby clouding. Pytałem żony czy coś z telewizorem robiła- stwierdziła ze jedynie podczas sprzątania przecierala ekran.
W każdym razie matrycy tak równo swiecacej to jeszcze na nim nie miałem.
W ten weekend podobnie. Bardzo równe podświetlenie, minimalny clouding- raczej ne jest to kwestia przyzywczajenia gdyż na codzień od poniedizałku do czwartku uzytkuję plazmę panasonika i tam nie ma wogole dyskusji na tem nierownomierności podświetlenia.

Czy w związku z tym ktoś może wytłumaczyć o co chodzi?

Może pod wpływem wyższej temperatury pochodzącej z upałów, które teraz mają miejsce mogły zmniejszyć się naprężenia matrycy w TV. Może tak już zostanie a może clouding powróci gdy przyjdą wyraźnie chłodniejsze dni. Musisz obserwować. W moim sony bardzo mały clouding się pojawia dopiero po mocnym rozgrzaniu TV (np po godzinie). Potwierdza to, że temperatura ma wpływ na powstanie/znikanie cloudingu.
 

KamakuraNH

New member
Czy komuś udało się nagrać jakiś program z UPC mając moduł CI+ ???? Ja ustawiam nagrywanie, ale nie mogę znaleźć żadnego pliku. Mam dysk 1 TB Western Digital My passport.

P.S. W Viera market pojawiła się opcja kupna specjalnego dysku WD My Book AV-TV dedykowanego dla Panasonica. Ktoś może ma taki dysk ???
 
Do góry