Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Paweł1968

New member
Rozumiem,ale też szukałem takiej odpowiedzi i pisałem z panasonic.pl i trochę mnie ta odp. zawiodła bo samsungi chodzą prawie na wszystkim.Może sugestia z tymi tanimi tabletami jako piloty coś by dała.Jakby ktoś mógł szerzej na ten temat napisać ,też byłbym bardzo zadowolony.Pozdro!
 

Riv11

New member
Bez reklam
Wgrywasz viera remote na tablet ( albo smartfon, cokolwiek co ma amdroida). Dzięki temu może pełnić funkcję: zwykłego pilota, tuchpata ( sterowanie palcem na płytce), klawiaturę i obsługę przeglądarki, polecenia w przeglądarce wpisujesz w tablecie później jednym gestem wrzucasz to do przeglądarki telewizora i już tv otwiera ci stronę , masz konsole do gier, zdjęcia i filmy, ktore masz na tablecie jednym gestem wrzucasz w telewizor. Dodatkowo mozesz przegladać you tube na tablecie, wybierasz film, włączasz go i znów jednym gestem wrzucasz go na telewizor.
U mnie to wszystko działa super. Viera remote jest bardzo intuicyjna, więc z obsługą nie powinno być problemu.
 

soad79

New member
Cześć wszystkim,
w tygodniu dokonałem zakupu Panasonic TX-L42ET5E w kolorze tytan, ma dojechać w przyszłym tygodniu. Dzisiaj wszedłem sobie na stronę producenta i zauważyłem że dostępne są tylko 2 kolory czarny i biały. Możliwe że telewizor nie pochodzi z polskiej dystrybucji?( w tytule aukcji TX-L42ET5E - Tytan (4 pary Okularów 3D w zestawie) / TX-L42ETW5 / Panasonic Polska ) W ogóle były dostępne modele w takim kolorze?
Dzięki za jakieś info...
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ten, który ja mam - kupiony przed ok rokiem - na pewno nie jest ani biały ani czarny lecz ciemnoszary - być może tytan ;-). Gdy go kupowałem były tylko w tym kolorze. Czarne były modele E5. Więc jesli teraz są inne to widocznie jakiś czas temu zmienili paletę kolorów, czyli być może masz model bardziej z początku produkcji. Jednak raczej sądzę, że ten "czarny" to jest właśnie tytan.
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
Z tego co ja pamiętam, to były jeszcze TV z literką B na końcu (oferowane na rynek brytyjski). Być może to o ten chodzi (mówię o białym kolorze). TV testowany przez autora wątku ma np podświetlanego pilota. W naszym kraju ten model ma pilota bez podświetlenia.
Mój też jest ciemnoszary-nie wiem, czy to grafit czy tytan.
PS. Czy ty na pewno na stronie producenta oglądałeś model jak w tytule wątku?
Po pobieżnym sprawdzeniu w sklepach internetowych, kolor obudowy opisywany jest jako grafit.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
To nie żaden monedel na rynek brytyjski. Jest to ET5E rozszerzona o tuner DVB-S2. I to jest jedyna różnica pomiędzy ET5 a ETW5 ( ten ma DVB-S2., którego nie ma w ET5).
 
Ostatnia edycja:

soad79

New member
Chyba wszystko jest ok jak wynika z waszych wypowiedzi, poza tym znalazłem na oleole że mieli go kiedyś właśnie w tym kolorze, dzięki za pomoc...
 

adrianopel

New member
Mam film 3D Side by Side w formacie mp4. Chciałbym go obejrzeć na tym TV razem z napisami przez USB. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak przygotować napisy aby były wyświetlane prawidłowo? Przekonwertowałem SRT do idx przy pomocy 3D Subtitler ale TV ich nie widzi. Ewentualnie jakiego serwera multimedialnego używać aby sobie z tym radził? Z góry dziękuję
 

Budrys77

New member
Moim zdaniem niepotrzebnie konwertowałeś. Jeśli dobrze pamiętam, to napisy powinny być właśnie w tym formacie.
Co do serwera to ja używam Servio, ale nie wydaje mi się, że to czy TV widzi/nie widzi napisów to sprawa serwera.
Jak dotąd filmy w 3D oglądałem z lektorem..., ale w 2D jeżeli były napisy to właśnie w formacie srt.
Myślę, że do 3 D też powinien być taki format .
Po przekonwertowaniu 2D na 3D napisy w SRT u mnie działają.
Czyli po mojemu to trzeba z powrotem zrobić napisy w formacie SRT.
PS:do tych, którym nie działa internet przy wpiętym USB: dobrym pomysłem jest wyjąć na chwilę wtyczkę z sieci. U mnie po tym zabiegu działa nawet jak mam wpięte 2 pendrive w dwóch gniazdach.
Może faktycznie prościej i szybciej wyjąć pendriva.;)
 
Ostatnia edycja:

Tookast

New member
Po niespełna roku używania (i to w dodatku nie jakimś dużym) wczoraj zauważyłem jasne plamy na czarnym tle, naturalnie w rogach (lewy dolny chyba najbardziej).

Niestety mam problem z uchwyceniem tego na zdjęciach, ale to coś w tym stylu: obrazki.elektroda.net/68_1252437747.jpg

Trafiłem na felerny model? Jest szansa, że gwarancja to obejmie i coś z tym zrobią?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Clouding i tyle. Taka niefajna cecha właściwie każdego LCD widoczna w mniejszym lub większym stopniu w nocy na czarnym tle. Masz to zapewne od nowości tylko dopiero teraz zauważyłeś.
Clouding może się powiększać lub pomniejszać w zależności od rozgrzania się telewizora np na zimnym może być niewidoczny a już po pół godz. pojawiają się jaśniejsze plamy (najczęściej tzw."świecące rogi").
Clouduing jako taki jest naturalną cechą LCD i nie podlega reklamacji. W skrajnych wypadkach można walczyć z serwisem ale szansa na wymianę matrycy jest niewielka.
 

Tookast

New member
Dzięki za szybką reakcje. Może i było od nowości, ale wcześniej nigdy nie widziałem, gdy korzystałem z tv. Dopiero wczoraj. Nie można z tym w jakikolwiek sposób walczyć? Nie wyobrażam sobie korzystać, gdy na każdej ciemniejszej 'planszy' wali do mnie taki bubel ;(
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Skoro wcześniej nie zauważyłeś to chyba nie jest tak źle :)
Tak jak napisałem niewiele da się z tym zrobić. Podobno czasem pomaga lekkie poluzowanie śrub obudowy telewizora. Nie próbowałem bo u mnie clouding (na SONY 46Z5500) jest ale niewielki i tylko wtedy gdy się nagrzeje TV. Na zimnym nie ma w ogóle. Sprawdź czy u ciebie nie jest podobnie.

W Panasonicu u rodziców o dziwo nie ma cloudingu prawie w ogóle ale jak ktoś chce to oczywiście znajdzie zawsze jaśniejsze miejsca na ciemnym tle.

Spróbuj trochę zmniejszyć wartość podświetlenia (jasność). Clouding powinien się zrobić mniej odczuwalny.

Jeśli chcesz poczytać więcej o cloudingu to znajdziesz na konkurencyjnym forum HDTVPolsk... o tym temat pt "głupie pytanie - co to Clouding".
Wpisz w google hasło "clouding" i pojawi się w pierwszym linku.
 
Ostatnia edycja:

Jusand

New member
Witam
Mam ten telewizor od kilku miesięcy i denerwuje mnie "dirty screen effect". Widać to przy jaśniejszych scenach i gdy jest ruch. Szczególnie widać to na meczach poziome i pionowe paski brudu, murawa się przesuwa a to stoi w miejscu jakby ekran był brudny. Czy ktoś to reklamował czy to jest efekt dawany gratis z telewizorami LED?
Powiem, że kolego kupił ostatnio 60 calowy Sharp i u niego tego nie ma.
 

jacek_70

New member
Witam,
ukazał sie nowy firmware do wielu modeli panasonic (na stronie panasonic.jp). Czy ktoś już aktualizował tx-l42et5e? Niewiele jest informacji na stronie producenta odnośnie nowego firmware. Czy doszły jakieś nowe funkcje?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Masz przecież podaną informację o zmianach: poprawiono EPG i nic więcej.
Nowych funkcji więc nie ma co szukać.
 

tegesik

New member
cyt.
Tak jak napisałem niewiele da się z tym zrobić. Podobno czasem pomaga lekkie poluzowanie śrub obudowy telewizora. Nie próbowałem bo u mnie clouding (na SONY 46Z5500) jest ale niewielki i tylko wtedy gdy się nagrzeje TV. Na zimnym nie ma w ogóle. Sprawdź czy u ciebie nie jest podobnie.



chciałbym pociągnąć ten temat:
otóż z tego co widziałem na różnych tv ten clouding objawiał sie raczej różną jasnością szarości.
u mnie, niestety, wydaje mi się że jest to już przegięcie. w prawym gornym narozniku jest na tyle jasno, że obraz na czarnym tle przybiera żółtawo-zielona poświatę i sięga tak z 10-15 cm do środka ekranu.
W innych naroznikach nie jest tak źle: są ok albo nieznacznie jaśniejsza odmiana granatu (bo niestety nie ma mowy o czerni).
zaobserwowalem rownież że w miejscach ekranu gdzie obraz jest OK to po dotknięciu matrycy i delikatnym jej naciśnieciu czuć wyraźny opór - dotknięcie do spodniej wartwy matrycy.
w tym żółłtawym fragmencie ekranu takiego stuknięcia po nacisku nie czuć.
Rozmiary tej żółtej poswiaty są zmienne, jak wspomniałeś.

Czy faktycznie nie da sie tego reklamować?
Czy ktoś próbował korygować podświetlenie regulacją śrób w obudowie? jakie są efekty?
czasami ta źółta poświata jest tak dokuczliwa że przebija na kolory wyświetlane w tym fragmecie obrazu, nie tylko na czarny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie da się reklamować.
Tak lekkie poluźnienie śrób pomagało, chociaż nie zawsze.
Ta żółć to jest wada i z tego powodu masz okazję do reklamacji.
 
Do góry