Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

pigi1

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego Tivika. Czy odtwarza duze pliki video(ok 12 gb) bez problemu? Wykrywa dysk przenony 2.5 cala na usb?
 
Ostatnia edycja:

zoren86

New member
U mnie odtwarza bez problemu, gorzej z plikami REMUX z blureya.
Dysk 2,5" w formacie ntfs działa


Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

zoren86

New member
Otworzysz. Nie będę Ci mieszał co oznacza dany rip.
Pliki .mkv otwiera bez problemu. Sprzedawca też mi wspominał że tv obsługuje .mkv do 8GB, ale u mi otwarza bez problemu 12 GB

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

skorupiak

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego Tivika. Czy odtwarza duze pliki video(ok 12 gb) bez problemu? Wykrywa dysk przenony 2.5 cala na usb?
Bez problemu otwiera i odtwarza pliki MKV 22 giga z DTS. Z dyskiem przenośnym 2,5 cala, 1 Tera firmy WD nie mam najmniejszych problemów. Panas 42 cale ET5E :bober:
 

Budrys77

New member
Panowie, od tygodnia rodzice posiadają 37ET5E.

Zauważyliśmy w nim następujący problem:

Gdy wskoczy scena widziana z dalsza (wskoczy = zmieni się scena/kamera) i jest dosyć ciemna, telewizor po ok 1sekundzie wyświetlania tej sceny, zaczyna ściemniać obraz.

Wygląda to tak, jakby był włączony tryb eco, i nagle ktoś zakrył czujnik światła, jednak zarówno tryb eco, jak i oszczędzanie energii jest wyłączone w ust. obrazu.

Co dziwne, w trybie obrazu NORMALNY, problem jest, ale gdy włączę DYNAMICZNY, problem znika.

Wyłączone mam również:
- intensywne kolory
- inteliigente frame (...)
- redukcję szumu


Co zauwazyłem:

Gdy przełączam kanał na nboxie - przez około 3-4 sekundy widnieje czarny ekran tylko z paskiem info o kanale - wtedy telewizor ściemnia się. Gdy kanał wskoczy, tv od razu się rozjaśnia.


Czy ja coś przeoczyłem, czy może to usterka mojego egzemplarza?

PS. Czy można jakoś sprawdzić po wifi prędkość internetu w tym tv?

Co do pierwszego problemu to ten TV chyba tak po prostu ma. Ktoś tu pisał, że rozwiązaniem na to jest włączenie trybu Prawdziwe kino podczas oglądania filmów. Ja u siebie czegoś takiego nie widzę. Ustawiłem sobie tryb kinowy-niezależnie od tego co oglądam+ ustawienia wyszperane z tego tematu i moim zdaniem jet dobrze. Przy USB, i Servio mam Prawdziwe kino i też jest ok.
Natomiast zauważyłem, że tuż po włączeniu TV obraz jest jakby lekko zaciemniony, niezależnie co jest wyświetlane- jasna bądź ciemna scena. Dopiero po ok 1-2 sek. obraz przyjmuje zapisane ustawienia. Tryb Eco i oszczędzanie energii także wyłączyłem. Gdy oglądam coś za pomocą Servio, to po powrocie w tryb TV, przez chwilkę obraz też jest lekko przyciemniony.
Moim zdaniem, te objawy nie podpadają pod usterkę... Może ktoś stwierdził coś takiego u siebie. To chyba coś innego od tego co opisuje autor postu.
Przy przełączaniu kanałów nic mi się nie ściemnia. Natomiast zdarza się, że z rzadka w tym momencie delikatnie przebija podświetlenie. Jednak jest tak bardzo rzadko i najczęściej mam w tych momentach idealnie czarny ekran. Na niektórych filmach też niekiedy daje to o sobie znać. Czasem są takie kilkusekundowe momenty na filmach, gdzie nic nie jest wyświetlane (czarny ekran bez żadnej treści filmowej) Właśnie wówczas bardzo delikatnie widać u mnie podświetlenie.
Wydawało mi się, że to występuje stale, lub wcale ( u mnie bardzo rzadko). Być może mam nieco zbyt agresywne ustawienia.
Drugiego problemu chyba nie rozumiem. Powinieneś mieć w TV taką prędkość jaką dostarcza ci Twój dostawca internetowy- tak mi się wydaje. Chodzi ci o strony typu speedtest?
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Chciałbym w tym wątku poruszyć temat IFC, aby został na dłużej, stąd małe kopiowanie z innego tematu:
Zgadzam się obecnie co do konieczności wyłączenia IFC. Przez dłuższy czas miałem ustawiony średni i z reguły dawało to dobry efekt, jednak po rożnych testach zauważyłem, że IFC potrafi niszczyć zupełnie płynność ruchu kamery w poziomie, zwłaszcza gdy są liczne kształty o regularnych kątach a obraz jest HD. Na kanale National Geographic HD przy pokazywaniu elementów architektonicznych z wieloma małymi detalami dawał po prostu masakryczne klatkowanie i podwojenie konturów.
Drobniejsze ale też czasem zauważalne efekty występowały tez na przykład na meczach piłki nożnej. Wyłącznie IFC rozwiązało problem. Jak widać technologia ta jest jeszcze bardzo niedopracowana. Poprawia płynność np. ruchu piłki ale daje błędy w innych sytuacjach - trzeba wyłaczyć - nie ma rady!
Jakie są wasze obserwacje w tej kwestii?
 

Alladyn1

New member
Witam,
chciałbym zapytać posiadaczy modelu 47et5 czy po kilku miesiącach są zadowoleni z zakupu i wybraliby ten model ponownie. Waham się obecnie między L47et5 a LG 47LM640s.
Mam sentyment do marki Panasonic - stary crt jest niezawodny po prostu, obraz do tej pory jest rewelacyjny ale niestety 32 cale to trochę mało :(
Z drugiej strony o LG sporo pozytywnych opinii. Matryca IPS podobno ta sama w obu modelach.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Po prawie roku jestem zadowolony z zakupu. W tym wątku masz wszystko o tym telewizorze, przeczytaj po prostu to poznasz też wady i ocenisz czy są dla ciebie istotne. Inna rzecz, że za chwile już tego telewizora nigdzie nie kupisz i zaczniesz się zastanawiać od nowa :).
 

coalthar

New member
Potwierdzam. Już jest problem z tym tv:) Dzisiaj chciałem zamówić. Obdzwoniłem kilka sklepów i brak. Na internecie niby dostępne a jak się zadzwoni brak. Oto treść jednej z wiadomośći: "Witam,
obecnie w związku z brakiem potwierdzonego przez producenta terminu realizacji dostawy wybrany produkt jest niedostępny w naszej ofercie. Nie dysponuję informacjami na temat możliwości bądź terminów jego ponownego wprowadzenia do sprzedaży, dlatego zachęcam do śledzenia aktualnej oferty na naszej stronie internetowej." Ale w końcu znalazłem w niezłej cenie.
 

RoboD

New member
IFC potrafi niszczyć zupełnie płynność ruchu kamery w poziomie, zwłaszcza gdy są liczne kształty o regularnych kątach a obraz jest HD. Na kanale National Geographic HD przy pokazywaniu elementów architektonicznych z wieloma małymi detalami dawał po prostu masakryczne klatkowanie i podwojenie konturów.
Potwierdzam. Przy panoramowaniu robi się kaszanka na ekranie. Również mam IFC ustawione na średni i myślałem, że 'zwiększenie' tej funkcji pomoże. Skoro jednak piszesz, że całkowite wyłączenie daje pozytywne wyniki... Potestuję.

Powtórzę może link do filmiku, który obnaża niedoskonałość technologii:

VB/DSE Test for Lcd/Plasma - YouTube
 

mariusz90

New member
Co do pierwszego problemu to ten TV chyba tak po prostu ma. Ktoś tu pisał, że rozwiązaniem na to jest włączenie trybu Prawdziwe kino podczas oglądania filmów. Ja u siebie czegoś takiego nie widzę. Ustawiłem sobie tryb kinowy-niezależnie od tego co oglądam+ ustawienia wyszperane z tego tematu i moim zdaniem jet dobrze. Przy USB, i Servio mam Prawdziwe kino i też jest ok.
Natomiast zauważyłem, że tuż po włączeniu TV obraz jest jakby lekko zaciemniony, niezależnie co jest wyświetlane- jasna bądź ciemna scena. Dopiero po ok 1-2 sek. obraz przyjmuje zapisane ustawienia. Tryb Eco i oszczędzanie energii także wyłączyłem. Gdy oglądam coś za pomocą Servio, to po powrocie w tryb TV, przez chwilkę obraz też jest lekko przyciemniony.
Moim zdaniem, te objawy nie podpadają pod usterkę... Może ktoś stwierdził coś takiego u siebie. To chyba coś innego od tego co opisuje autor postu.
Przy przełączaniu kanałów nic mi się nie ściemnia. Natomiast zdarza się, że z rzadka w tym momencie delikatnie przebija podświetlenie. Jednak jest tak bardzo rzadko i najczęściej mam w tych momentach idealnie czarny ekran. Na niektórych filmach też niekiedy daje to o sobie znać. Czasem są takie kilkusekundowe momenty na filmach, gdzie nic nie jest wyświetlane (czarny ekran bez żadnej treści filmowej) Właśnie wówczas bardzo delikatnie widać u mnie podświetlenie.
Wydawało mi się, że to występuje stale, lub wcale ( u mnie bardzo rzadko). Być może mam nieco zbyt agresywne ustawienia.
Drugiego problemu chyba nie rozumiem. Powinieneś mieć w TV taką prędkość jaką dostarcza ci Twój dostawca internetowy- tak mi się wydaje. Chodzi ci o strony typu speedtest?


Jak wiesz, telewizor posiada wifi, po co za ten mi test szybkości łącza?... no właśnie :D

Co do pierwszego problemu, widzę nie jestem sam. Co do ściemniania które opisujesz przy wyjściu z np. internetu, również to występuje (ale tam nagle, a normalnie w tv występuje płynne sciemnienie obrazu)

Tak więc dzieki za info ;)
 

fhroma

New member
Mam pytanko Tv włącza się na DVB-t co zmienić aby uruchamiał się na HDMI1 Jeśli było to sorki ale doszedłem do połowy tematu i już oczy wysiadają
 

Budrys77

New member
Mam pytanko Tv włącza się na DVB-t co zmienić aby uruchamiał się na HDMI1 Jeśli było to sorki ale doszedłem do połowy tematu i już oczy wysiadają

Naciskasz Menu na pilocie, następnie przechodzisz do sekcji Konfiguracja. Potem Inne ustawienia i przy Autowybór źródła dajesz AV. Mam nadzieję, że dobrze myślę i to jest to.:smile:
Nie wiem, czy tak ma być, ale u mnie TV przez dosłownie chwilkę próbuje uruchomić się na TV (DVB-t ). Ponieważ nic tam nie mam podpięte, to błyskawicznie przeskakuje (samodzielnie) na HDMI, gdzie pracuje dekoder CP.
 
Ostatnia edycja:

akai_ryu

New member
Serviio

Cześć

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem tego modelu. Obecnie natknąłem się na problem i mam nadzieję, że ktoś pomoże mi go rozwiązać. Pewnie jak większość korzystam z serwera DLNA w moim przypadku jest to popularny serviio. O ile treści z kompa hulają be problemu to już z treściami online jest problem. Wgrałem sobie paczkę pluginów i próbuję dodać coś w RSS ale TV tego nie widzi. Widzi ładnie połączenie z "serwerem" ale w zakładce online cisza nic nie widać. Może trzeba tego szukać gdzieś indziej albo aktywować w jakiś sposób ? Będę wdzięczny za każdy pomysł lub sugestię.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Potwierdzam. Przy panoramowaniu robi się kaszanka na ekranie. Również mam IFC ustawione na średni i myślałem, że 'zwiększenie' tej funkcji pomoże. Skoro jednak piszesz, że całkowite wyłączenie daje pozytywne wyniki... Potestuję.

Powtórzę może link do filmiku, który obnaża niedoskonałość technologii:

VB/DSE Test for Lcd/Plasma - YouTube

Zrobiłem dzisiaj ten test i wynik mnie zszokował. Podejrzewam że test jest zmanipulowany i zrobiony specjalnie pod IFC. Dlaczego? Na teście przy IFC maksimum obraz jest doskonale płynny i ostry, nie ma żadnych efektów ubocznych. Po zmianie IFC na średnie obraz się rozmywa (różnica jest ogromna!). Dalsze obniżanie IFC pogarsza nieco, a jego wyłączenie daje oczywiście najgorszy obraz - praktycznie zero ostrości.
Jednak na normalnym obrazie telewizyjnym jest często na odwrót!
Pisałem tu już jak IFC klatkuje i podwaja obraz HD z wieloma drobnymi ząbkowatymi detalami, co zaobserwowałem na kanale NG HD. Wyłączenie IFC rozwiązywało problem. Klatkowanie przez IFC da się też czasem zaobserwować na małych obiektach w transmisjach meczów itp...
 

RoboD

New member
Naciskasz Menu na pilocie, następnie przechodzisz do sekcji Konfiguracja. Potem Inne ustawienia i przy Autowybór źródła dajesz AV. Mam nadzieję, że dobrze myślę i to jest to.:smile:
Nie wiem, czy tak ma być, ale u mnie TV przez dosłownie chwilkę próbuje uruchomić się na TV (DVB-t ). Ponieważ nic tam nie mam podpięte, to błyskawicznie przeskakuje (samodzielnie) na HDMI, gdzie pracuje dekoder CP.
U mnie jest identycznie, a denerwuje mnie to szczególnie rano. Głośność w TV ustawiona jest na większym poziomie i zanim wskoczy dekoder to jest chwila wrzasku. Ktoś już w tym wątku pisał o tej sprawie, ale nie mam cierpliwości i czasu żeby przewalić temat od początku.

@ skylla1

A jak wygląda panoramowanie na NG przy IFC na max? Chcę przetestować, ale jak na złość nie napotkałem jeszcze odpowiedniej sceny...
 

Budrys77

New member
U mnie jest identycznie, a denerwuje mnie to szczególnie rano. Głośność w TV ustawiona jest na większym poziomie i zanim wskoczy dekoder to jest chwila wrzasku. Ktoś już w tym wątku pisał o tej sprawie, ale nie mam cierpliwości i czasu żeby przewalić temat od początku.
No właśnie. Mam ustawiony Autowybór na AV i wydawało mi się, że przy uruchamianiu, DVB-t powinno być w ogóle pomijanie, a tymczasem tak nie jest.:sad: U mnie gniazdo TV jest wolne,wiec w sumie nie jest to tak uciążliwe.
Też nie uśmiecha mi się wertowanie 160 stron tego wątku-jakby ktoś napisał czy da się to całkowicie wyeliminować-byłbym wdzięczny.;)
 
Do góry