Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

RafMat

New member
Panowie problem jest podobny z YouTube na Tv Samsunga z tego wynika że YT coś niedomaga.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

zoren86

New member
Ok, dodam tylko , aby włączyć napisy (odtwarzając film z usb lub czytnika kart) trzeba nadusić na pilocie przycisk STTL ! I wybrać kodowanie napisów. Oczywiście nazwa napisów musi być taka sama jak nazwa filmu.
ede4evyt.jpg

Moje ustawienia w napi projekt:
uqu9u8y6.jpg

Oto efekt:
ysaze5aj.jpg




Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

pigi1

New member
Ok, dodam tylko , aby włączyć napisy (odtwarzając film z usb lub czytnika kart) trzeba nadusić na pilocie przycisk STTL ! I wybrać kodowanie napisów. Oczywiście nazwa napisów musi być taka sama jak nazwa filmu.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Dziękuję!:)
Mam jeszcze jedno pytanie, podczas oglądania ciemniejszych scen ekran ciemnieje i rozjaśnia się. Strasznie to irytujące, można się tego pozbyć?
 

pigi1

New member
Problem rozwiązany, trzeba ustawic podczas ogladania filmow tryb prawdziwe kino, poniewaz tv zapamietuje ustawienia oddzielnie dla DVB-t, USB, hdmi. Wyłaczenie eco nic nie daje.
 

flooder

New member
Pod angielskimi napisami powinieneś mieć jeszcze opcję "Kodowanie napisów" - to są właśnie Twoje Polskie napisy :). Potem jeszcze tylko w opcji niżej zaznacz: Europa Środkowa CP-1.. nie pamiętam teraz numerka :)

własnie tym razem nie mam czegoś takiego. Są tylko napisy do wyboru. W innych plikach mam kodowanie a tu akurat nie. Napisy są w TXT, może w SRT byłyby lepsze?

Okazało się że TV czyta tylko napisy SRT. Więc z problemem sobie poradziłem. Tylko teraz jest inny problem. Napisy są tak malutkie że nie da się ich czytać, po 5 minutach boli głowa. Próbowałem przez DLNA puścić film po Serviio ale tam w ogóle nie czyta napisów w MKV. Bez względu na format napisów.

Czy tez tak macie?

I najważniejsze pytanie, czy da się zmienić wygląd napisów z menu telewizora? Np obniżyć je na ten czarny pasek pod filmem lub chociaż je powiększyć?
 

Paliodor

New member
Witam,
mam taki problem. Podczas oglądania filmów/seriali przez podpiętego do TV laptopa zdarza się kilka razy podczas oglądania danej rzeczy, że audio dostaje jakby sekundowej przerwy względem obrazu. Może to być wina lapka czy telewizora?
 

zoren86

New member
Okazało się że TV czyta tylko napisy SRT. Więc z problemem sobie poradziłem. Tylko teraz jest inny problem. Napisy są tak malutkie że nie da się ich czytać, po 5 minutach boli głowa. Próbowałem przez DLNA puścić film po Serviio ale tam w ogóle nie czyta napisów w MKV. Bez względu na format napisów.

Czy tez tak macie?

I najważniejsze pytanie, czy da się zmienić wygląd napisów z menu telewizora? Np obniżyć je na ten czarny pasek pod filmem lub chociaż je powiększyć?

Servioo obsługuje tylko format srt i nazwa musi być identyczna co film.
Wlaczysz je wciskając przycisk option na pilocie.

Wyglądu napisów czy ich wielkości nie zmienisz.




Witam,
mam taki problem. Podczas oglądania filmów/seriali przez podpiętego do TV laptopa zdarza się kilka razy podczas oglądania danej rzeczy, że audio dostaje jakby sekundowej przerwy względem obrazu. Może to być wina lapka czy telewizora?

Po hdmi ? Raczej wina lapka.


Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

flooder

New member
Servioo obsługuje tylko format srt i nazwa musi być identyczna co film.
Wlaczysz je wciskając przycisk option na pilocie.

Wyglądu napisów czy ich wielkości nie zmienisz.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

No właśnie się nie da. Próbowałem różnych formatów plików AVI, MKV ale po wciśnięciu Options mam tylko "brak napisów".
 

tstark

New member
No właśnie się nie da. Próbowałem różnych formatów plików AVI, MKV ale po wciśnięciu Options mam tylko "brak napisów".

U mnie na miniDLNA (dd-wrt) napisy w kontenerze MKV wyświetla prawidłowo, podejrzewam że w Twoim też powinien, upewnij się że masz napisy w kontenerze MKV.

Czy ktoś z Was wie jak odczytać napisy via DLNA, dzisiaj spróbuje z USB za radą w jakimś poście powyżej (wciśnięcie STTL na pilocie i wybranie strony kodowania) ale ciekawi mnie czy ten sam patent wypali z serwerem DLNA (wiem że na moim sererze DLNA napisy prawidłowo wyświetlają SAMSUNGI)


pozdr.
 

zoren86

New member
U mnie na miniDLNA (dd-wrt) napisy w kontenerze MKV wyświetla prawidłowo, podejrzewam że w Twoim też powinien, upewnij się że masz napisy w kontenerze MKV.

Czy ktoś z Was wie jak odczytać napisy via DLNA, dzisiaj spróbuje z USB za radą w jakimś poście powyżej (wciśnięcie STTL na pilocie i wybranie strony kodowania) ale ciekawi mnie czy ten sam patent wypali z serwerem DLNA (wiem że na moim sererze DLNA napisy prawidłowo wyświetlają SAMSUNGI)


pozdr.

Chyba trzeba by założyć osobny temat na forum bo co kilka stron przewija się ten sam temat.

Aby włączyć zewnętrzne napisy odtwarzając filmy z portu USB telewizora lub czytnika kart należy:
- nazwa napisów musi być taka sama jak nazwa filmu i znajdować się w tym samym folderze
- telewizor odczytuje pliki .txt lub .srt (zalecam używanie .srt)
- wcisnąć przycisk STTL i wybrać kodowanie napisów Europa Śr. (CP-1250)

Otwieranie napisów za pomocą serwera dlna.
Sprawdzony program to Servioo (jest darmowy).
- nazwa napisów musi być taka sama jak nazwa filmu i znajdować się w tym samym folderze
- serwer odczytuje TYLKO pliki .srt
- wcisnąć przycisk OPTION i wybrać kodowanie napisów Europa Śr. (CP-1250)

Z tego co się orientuje to na tv Panasonic tylko servioo będzie odczytywał napisy zewnętrzne, wciśnięcie przycisku STTL czy option na innym programie dlna nic nie da.


Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

tstark

New member
Z tego co się orientuje to na tv Panasonic tylko servioo będzie odczytywał napisy zewnętrzne, wciśnięcie przycisku STTL czy option na innym programie dlna nic nie da.

dzieki
od wersji 1.0.23 według Release notes MiniDLNA wspiera TV Panasonic'a.
Serviio niestety nie ma na dd-wrt którego używam jako serwera DLNA..
 

tstark

New member
na minidlna działają napisy również, problem leżał u mnie w tym, że TV czyta tylko SRT z kodowaniem ANSI, troszkę lipa że wielkość napisów nie można regulować a te co są to minimum żekłbym. Rownież przy poruszającym się obrazie jakby się mienią, czy ktoś może wie jak ten efekt wyeliminować?
 

tstark

New member
na minidlna działają napisy również, problem leżał u mnie w tym, że TV czyta tylko SRT z kodowaniem ANSI, troszkę lipa że wielkość napisów nie można regulować a te co są to minimum żekłbym. Rownież przy poruszającym się obrazie jakby się mienią, czy ktoś może wie jak ten efekt wyeliminować?


ale zauważyłem że nie działają zewnętrzne napisy z mp4 (via DLNA) i jest bardizej czuły na nazwy, jeśli jest za dużo dziwnych znaków w tytule to jedynie zmiana nazwy na jakąś prostrzą pomaga, no cóż, chyba nie można mieć wszystkiego...

mkv z zewnętrznymi napisami jednak czyta bez problemów.

Jeśli ktoś wie jak poradzić sobie z tym migotaniem napisów przy scenach dynamicznych
 
Ostatnia edycja:

mariusz90

New member
Panowie, od tygodnia rodzice posiadają 37ET5E.

Zauważyliśmy w nim następujący problem:

Gdy wskoczy scena widziana z dalsza (wskoczy = zmieni się scena/kamera) i jest dosyć ciemna, telewizor po ok 1sekundzie wyświetlania tej sceny, zaczyna ściemniać obraz.

Wygląda to tak, jakby był włączony tryb eco, i nagle ktoś zakrył czujnik światła, jednak zarówno tryb eco, jak i oszczędzanie energii jest wyłączone w ust. obrazu.

Co dziwne, w trybie obrazu NORMALNY, problem jest, ale gdy włączę DYNAMICZNY, problem znika.

Wyłączone mam również:
- intensywne kolory
- inteliigente frame (...)
- redukcję szumu


Co zauwazyłem:

Gdy przełączam kanał na nboxie - przez około 3-4 sekundy widnieje czarny ekran tylko z paskiem info o kanale - wtedy telewizor ściemnia się. Gdy kanał wskoczy, tv od razu się rozjaśnia.


Czy ja coś przeoczyłem, czy może to usterka mojego egzemplarza?

PS. Czy można jakoś sprawdzić po wifi prędkość internetu w tym tv?
 
Do góry