Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

skylla1

Member
Bez reklam
A jak wygląda panoramowanie na NG przy IFC na max? Chcę przetestować, ale jak na złość nie napotkałem jeszcze odpowiedniej sceny...
Tak właśnie było - im większy poziom IFC tym rozdwojenie konturów i klatkowanie bardziej wyraźne.
Na IFC maks testy wypadają rewelacyjnie, jednak widac było np. artefakty i duszki wokół poruszających sie postaci na pstrokatym lub kratkowanym tle np. w czasie transmisji siatkówki na tle siatki lub publiczności, czasem też na piłce nożnej. Na IFC średnie to akurat znikało.
Oczywiście nie można wykluczyć, że winny też był materiał wyświetlany w NG, jednak jak pisałem po wyłączeniu IFC rozdwojenie konturów praktycznie znikło.
Ponieważ dla mnie IFC poprawia niewiele w realnych audycjach a psuje czasem masakrycznie to lepiej mieć je wyłączone.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam, IFC w Panasonicu to jakieś wielkie nieporozumienie. W swoim domu mam SONY 46Z5500 (model sprzed 3 lat) i tam IFC, tzn. w tym wypadku 100Hz (200Hz ustawione na wartość pośrednią) działa bez najmniejszych zastrzeżeń. Obraz płynny ale nie za bardzo czyli bez teatru, brak nawet najmniejszych artefaktów, rozdwojeń czy rozmyć a w Panasonicu 42ET5E, który stoi u moich rodziców bawiłem się IFC wielokrotnie i bardzo długo i zauważyłem że "co się polepszy to się po...". Ostatecznie wyłączyłem to marne dziadostwo bo to bardziej szkodzi jak poprawia. Wstyd. Już LCD sprzed 7 lat mające podstawowe 100Hz radziły sobie lepiej z płynnością ruchu. Nie psuły obrazu przynajmniej. Panasonic się uwstecznia jak widać.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kola, mylisz dwie różne rzeczy.

To może wyjaśnisz mi co z czym mylę bo przeanalizowałem jeszcze raz swoją wypowiedź i nie wydaje mi się, że coś pomyliłem.

A to cytat z testu jednego z telewizorów Panasonia, nie ma znaczenie jakiego - liczy się ogólna istota działania układu IFC zawarta w komentarzu testującego:

"Po włączeniu IFC ... pojawia się też pewna sztuczna nadpłynność obrazu (ang. soap opera effect), która (choć mniejsza niż w ubiegłorocznych elcedekach Panasonica) może przeszkadzać wymagającym użytkownikom w naturalnym odbiorze filmów. Niestety, o ile nadpłynność ruchu można od biedy tolerować, to duże zniekształcenia i wszechobecne artefakty wokół konturów poruszających się na ekranie obiektów już niestety nie. Pod tym względem nie widzimy postępu w układach IFC Panasonica, które zaczynają pozostawać nieco w tyle za konkurencją, zwłaszcza za świetnym układem Motionflow XR firmy Sony."
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Mylisz 100Hz z IFC. Poza tym nigdy nie widziałem żadnych artefaktów na filmach nawet przy IFC maks. Widać je tylko na transmisjach sportowych i to w specyficznych przypadkach - typu szybko poruszający się siatkarz na tle siatki lub pstrokatej publiczności. A już mówienie o "nadpłynności ruchu" jest śmiechu warte. Trzeba chyba siedzieć pół metra od ekranu i wpatrywać się w piksle żeby się czepiać obrazu Panasonica. W normalnych warunkach problemem jest jakość nadawania programów telewizyjnych, która bardzo rzadko jest naprawdę dobra, a nie jakieś defekty telewizora.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Problem IFC jest wałkowany od początku tego tematu ale wystarczy przeczytać choć kilka ostatnich stron. Co chwilę ktoś zwraca uwagę na wadliwe działanie funkcji IFC, która powoduje rozdwajanie krawędzi, rozmycie obrazu i artefakty. Jesteś chyba pierwszą osobą, która działanie IFC ocenia jednoznacznie pozytywnie... chociaż co ja piszę, przecież sam osobiście napisałeś 04.03.2013 o 18.47, cyt.:

"... IFC w zaawansowanych ustawieniach obrazu. Chyba najlepiej to wyłączyć, choć czasem wystarczy zmniejszyć na średnie."

albo 02.03.2013:

"... im większy poziom IFC tym rozdwojenie konturów i klatkowanie bardziej wyraźne.
Na IFC maks testy wypadają rewelacyjnie, jednak widac było np. artefakty i duszki wokół poruszających sie postaci na pstrokatym lub kratkowanym tle np. w czasie transmisji siatkówki na tle siatki lub publiczności, czasem też na piłce nożnej. Na IFC średnie to akurat znikało.
... Ponieważ dla mnie IFC poprawia niewiele w realnych audycjach a psuje czasem masakrycznie to lepiej mieć je wyłączone
."

To przecież są Twoje wypowiedzi. Zdecyduj się więc bo jak widać sam sobie zaprzeczasz krytykując moją poprzednią wypowiedź i gloryfikując obecnie działanie IFC.

Zgadzam się natomiast z tobą, że jakość obrazu ma istotny wpływ na działanie tej funkcji ale nie zmienia to faktu, że IFC słabo sobie radzi (na pewno słabiej od konkurencji) a jeśli już w danej scenie sobie radzi to często wywołuje jednocześnie negatywne efekty uboczne. Dlatego zarówno ja jak i wielu użytkowników tego TV funkcję tę ustawiają na minimum albo w ogóle ją wyłączają.

A tak przy okazji to nie mylę 100Hz z IFC. Obydwa te algorytmy mają dokładnie to samo zadanie jakim jest poprawa płynności ruchu obiektów na ekranie.

A temat efektu nadpłynności ruchu, zwany często efektem "teatru" czy "opery" zarówno dla IFC czy 100Hz, 200Hz (jak zwał tak zwał) jest powszechnie znanym i dostrzeganym zjawiskiem. Wynika to bezpośrednio z fizyki działania tych układów. I nie trzeba siedzieć z nosem w ekranie by to zauważyć - wystarczy tradycyjna odległość. Inna sprawa, że są osoby, które tego efektu nie dostrzegają albo osoby, którym taki nienaturalny "teatralny" ruch się podoba. Osoby te należą jednak do mniejszości a nadpłynność choćby z samej definicji należy ocenić negatywnie, jako efekt niepożądany.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Co do efektu "teatru" to IFC faktycznie powoduje, że ten efekt wystąpi. Natomiast ET5 świetnie sobie radzi nawet w scenach dynamicznych, bez IFC. Moim zdaniem IFC przydaje się tylko w 3D, i to akurat tylko jak leci mecz, bo w innych sytuacjach też jest zbyteczny.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ograniczając się wyłącznie do samego "teatru" jako jednego z kilku ubocznych efektów wywołanych działaniem funkcji IFC, widocznego zwłaszcza gdy jest ustawiona na maksa, to nie chcę załamywać użytkowników Panasonica, że to ich TV jest akurat w tym słaby, bo problem "teatru" nie jest do końca rozwiązany w żadnym LCD. Na potwierdzenie tego, choćby fragment z testu flagowego LCD PHILIPSA za 14.000 zł.

"Odwzorowanie ruchu w PFL9607 spodoba się wyłącznie dwóm rodzajom osób:
- co lubią klasyczne kinowe szarpanie obrazu (judder), ale uprzedzam, że wygląda on gorzej niż na projektorze czy plazmie, bo to LCD i ma gorsza ostrość ruchomego obrazu
- co lubią gigantyczną nadpłynność i efekt teatru przez cały czas

Wszyscy Ci, którzy jednak oczekują jakiegoś rozsądnego półśrodka będą rozczarowani...
"

cytat z testu: "LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607" z forum HDTV POLSKA.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bzdura na kółkach .
Mam właśnie ten telewizor, myśmy dostarczyli kilkadziesiąt sztuk do osób które do tej pory miały najlepszy telewizor na świecie - plazmę Pioneera Kuro i wszyscy bez wyjątku są zachwyceni płynnością obraz. Wciskanie komuś marnego KITU że wszyscy będą rozczarowani- takie opowieści dla dzieci w przedszkolu.
Też mam ten telewizor w domu i też jestem super zadowolony.
Wśród nowych właścicieli , żeby nie było są ludzie z branży, branży filmowej, wysokiego szczebla biznesu. Piszę to dlatego żeby pokazać że nie są tu ludzie przypadkowi i pozbawieni rozumu.
 

Riv11

New member
Bez reklam
I zgadzam się z Kiki. Jedyny efekt uboczny IFC w tym Panasonicu to efekt teatru. Wyłączenie IFC nawet w najmniejszym stopniu nie obniża płynności obrazu czy innych parametrów obrazu w 2D. Przy oglądaniu filmów i programów w 3D czy to z blu ray czy na Canal+3D IFC jest także zbyteczne. Jedyna sytuacja kiedy musiałem włączyć IFC to było przy oglądaniu meczu w 3D (Canal+3D), ale wtedy nie było efektu teatru.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bzdura na kółkach .
Mam właśnie ten telewizor, myśmy dostarczyli kilkadziesiąt sztuk do osób które do tej pory miały najlepszy telewizor na świecie - plazmę Pioneera Kuro i wszyscy bez wyjątku są zachwyceni płynnością obraz. Wciskanie komuś marnego KITU że wszyscy będą rozczarowani- takie opowieści dla dzieci w przedszkolu.
Też mam ten telewizor w domu i też jestem super zadowolony.
Wśród nowych właścicieli , żeby nie było są ludzie z branży, branży filmowej, wysokiego szczebla biznesu. Piszę to dlatego żeby pokazać że nie są tu ludzie przypadkowi i pozbawieni rozumu.

Kiki, w myśl zasady, że każdy swoje chwali (sprzedajesz przecież te TV) oraz z szacunku dla pracy jaką wkładasz w to forum, nie skomentuję Twojej marketingowej wypowiedzi i nie powiem co o tym sądzę i co sądzi o działaniu IFC masa ludzi z tego forum i druga masa która jeszcze nie miała okazji się tutaj wypowiedzieć.
Jedno jest pewne, że podczas krótkich prezentacji jakie robisz w domu nie sposób wyłapać wszystkich mankamentów obrazu (IFC) zwłaszcza jeśli jakoźródło stosuje się materiał wzorcowej jakości.
I żeby było jasne to ja nie piszę, że ten TV jest zły, moje wypowiedzi odnoszą się tylko do dziłania IFC. Poza tym ten TV jest conajmniej dobry (w końcu sam go poleciłem swoim rodzicom).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Fangerro

New member
Kupiłem Panasonic Smart TX-L42ET5E, i mam pewien problem, internet mi nie działa.

Na początku wszystko było ok, ale teraz co jakiś czas nie wykrywa mi WI-FI, ale gdy wrócę do ustawień fabrycznych, znowu wykrywa.

Co powinienem z tym zrobić ? Gwarancja ?
Ledwo minął tydzień, a TV już stwarza problemy.
 
Ostatnia edycja:

poldek333

New member
Sprostowanie

Wartość default, to z języka chorwackiego domyślnie, więc wszystko jest ok.



Witam,
Ustawienia podane prze użytkownika zibirz, tak jak jest to zaznaczone w linku, dotyczą modelu E5, natomiast dla modelu ET5 można je znaleźć bezpośrednio pod adresem:
http://hdportal.hr/recenzije/wp-con...libracijske-postavke-Panasonic-TX-L47ET5E.pdf

Jest to fajna chorwacka strona "portal hd" z wieloma recenzjami i kalibracją dla wielu marek tv. Wydaje się, że w zaproponowanych ustawieniach jest jeden błąd. A mianowicie Colour:default, co daje obraz czarno-biały. Osobiście ten parametr ustawiłem na 30, a pozostałe wg. zaleceń. Wg mnie, jak do tej pory są to najlepsze ustawienia dla modelu ET5.
Trzeba przyznać, że Jasmin Custovic - autor kalibracji - zna się na rzeczy.
Pozdrawiam
 

Riv11

New member
Bez reklam
Kupiłem Panasonic Smart TX-L42ET5E, i mam pewien problem, internet mi nie działa.

Na początku wszystko było ok, ale teraz co jakiś czas nie wykrywa mi WI-FI, ale gdy wrócę do ustawień fabrycznych, znowu wykrywa.

Co powinienem z tym zrobić ? Gwarancja ?
Ledwo minął tydzień, a TV już stwarza problemy.

Skoro przy ustawieniach fabrycznych wykrywa WiFi, to zdrowy rozsądek podpowiada, że zmieniasz ustawienia w taki sposób, że tv ma problem ze znalezieniem WiFi, więc co ma do tego gwarancja.

@Kola, coś sie tak uczepił tego ICF. Przecież można to wyłączyć bez żadnych problemów. Nie obniża to w żaden sposób jakości obrazu. Natomiast nie wiem skąd u ciebie to porównanie do Sony. Ja wybierałem TV spośród Panasonica, Philipsa i Sony. I moim zdaniem największe problemy z płynnościa ruchu ma właśnie Sony. Na marginesie, mój brat ma kdl 40 HX750, i ma problemy z płynnoscia ruchu ( że o trzszczącej obudowie nie wspomnę). A na forum, które przytoczyłeś jest temat "Sony HX 750 płynność obrazu" gdzie jest mowa o problemie z płynnościa obrazu w Sony. a raczej nikt z użytkowników ET5 takiego problemu nie zgłasza.
 
Ostatnia edycja:

Fangerro

New member
Skoro przy ustawieniach fabrycznych wykrywa WiFi, to zdrowy rozsądek podpowiada, że zmieniasz ustawienia w taki sposób, że tv ma problem ze znalezieniem WiFi, więc co ma do tego gwarancja.

Ale ja nic nie zmieniam w ustawieniach sieci, jedyne co zmieniam to ustawienia ekranu.

Ustawiam internet po resecie ustawień fabrycznych, i później nic tam nie zmieniałem.

Może to jakaś wada softu ?
 

Budrys77

New member
Ale ja nic nie zmieniam w ustawieniach sieci, jedyne co zmieniam to ustawienia ekranu.

Ustawiam internet po resecie ustawień fabrycznych, i później nic tam nie zmieniałem.

Może to jakaś wada softu ?
Też mi się tak czasem dzieje...
Powyjmuj wszystko z wejść USB i zobacz czy to zmieni sytuację.
EDIT:pS. Nie wykrywa wbudowanego WIFI, czy żadnej sieci Internet?
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
Ale ja nic nie zmieniam w ustawieniach sieci, jedyne co zmieniam to ustawienia ekranu.

Ustawiam internet po resecie ustawień fabrycznych, i później nic tam nie zmieniałem.

Może to jakaś wada softu ?

Rozumiem, że zmieniasz coś tylko w menu "obraz". Trochę dziwne, że po powrocie ustawień fabrycznych widzi sieci. Zakładam, że nie widzi sieci, a nie modułu WiFi. Może być tak jak pisze Budrys77, że jakieś urządzenie podłączone, najczęściej do USB , powoduje te zakłócenia. Ewentualnie jak nie widzi WiFi to spróbuj wyłączyć i jeszcze raz włączyć router lub wyłączyć ?TV całkiem z sieci i ponownie włączyć, albo obie rzeczy na raz.
 

elfuego

New member
panowie, witam przede wszystkim, to mój dziewiczy post na tym forum. mam kilka pytań.
1. gdzie moge sprawdzić mac adres karty wifi mam filtr mac adres na ruterze.
2. czy wy tez macie taki nedzny obraz na tym tv w hd np. eurosport hd, tak w dwóch słowach ,,ciapa i pikseloza mala, obraz nie jest ostry>> dodam że miałe wczesnie tv sony ex 500 i tam obraz był mega żyleta.
3. co jest ze szybkimi scenami w tym tv kompletnie sobie nie radzi. obraz jest niiewyrazny, soniacz przy nim świeci przykładem mega plynnosci i wyrazistości, nawet bez cudownych poprawiaczy.
jestem niestety zawiedziony tym szrotem jest jakas rada jakies opcje moze to poprawia.
4. cudowne 3d, powiem tak anaglif w power dvd robił progamowo 3d duzo lepiej niz ten tv ma , tylko ze głowa bolała po 45 min.
5. cludingu i tego drugiego na meczach nie mam, ale jakosc hd i płynnosc jest słaba.
ocena 6/10 gdzie teraz soniaczowi daje 9,5 /10

mam 42 cale tv, upc sd , 21 kanałami hd. z dekodera od upc.
 
Ostatnia edycja:

Budrys77

New member
Co do pierwszej kwestii: MENU (na pilocie)---Sieć---Stan sieci i tam powinieneś to mieć.
Co do pozostałych: możliwe, że to kwestia nastawów. Poszukaj na forum przykładowych ustawień obrazu-być może obraz się poprawi.
U mnie oba Eurosporty HD oceniam rewelacyjnie (dalej Nat Geo, Discovery, National Geografic...) np TVP HD 1 i 2 już nieco gorzej. To jednak jest kwestia nadawcy. Mam dekoder CP.

Ad 3. Userzy też zgłaszają tu takie problemy. Pokombinuj z ustawieniami IFC. Ja tu nie mam zastrzeżeń.
Ad 4. Jeżeli mówisz o konwersji- to nie obiecuj sobie zbyt wiele po tym. Tutaj prawdziwego 3D nie ujrzysz, ..co najwyżej jakąś namiastkę. Od TV za ok 2 tys nie oczekuj nie wiadomo jakich cudów.:smile:. Też się nieco rozczarowałem, ale z obrazu 2 D, nie wyczarujesz prawdziwego 3D.
Za to materiały zrealizowane w 3D moim zdaniem wyglądają miodnie.
,,ciapa i pikseloza mala, obraz nie jest ostry>> jeżeli nie przesadzasz z tym opisem, to być może trafiłeś na uszkodzony model...zdarza się.
Zanim wezwiesz serwis, pobaw się ustawieniami. Obraz naprawdę wygląda wtedy lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry