Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

elfuego

New member
dzieki wielkie za szybka odpowiedz. co do 3d narazie miałem jakis materiał 3d 3gb. i ciezko mi było go zobaczyc. strasznie rozjechany az głowa bolała. zobacze jakies lepsze materiały , konwersja 2d 3d nie wypowiem sie nawet na ten temat. wypzycze jakis filmik bluraya i zobacze czy mam ciape. ale serio eurosport i animal hd co było lustrem na soniaczu jest troche niewyrazny, tzn duzo lepszy niz sd, ale przy jakimkolwiek ruchu ostrosc troche siada( mgiełka).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor doskonale sobie radzi z eurosportem HD.
Podłącz Bluraya i będziesz wiedział czy wina telewizora czy łączności sygnału. A 3D z konwersji zapomnij nawet w telewizorze za 5000000000 $
Z ..... bata nie ukręcisz.
 

elfuego

New member
wiem ze konwersja 2d 3d to lipa juz dawno sie o tym przkonałem. jesli juz wyjdzie to i tak wystepuje tylko 1 i 2 plan. sprawdze te filmy bluraja, jutro .
 

elfuego

New member
potestowałem troche, bluraja nie zorganizowałem niestety. filmy hd tak ze 12gb ida ładnie i wygladaja ostro , ruch jest ok bez ifc. wyglada na to ze programy nadawane przez upc maja mały bitrate chyba, natomiast naprzykład filmy stare i bajki w szybkich scenach radza sobie swietnie. hd programy maja jettering chyba tak to sie zwie klatkowanie, i nic z tym raczej sie nie zrobi. kalibracja pomogła kolorki w tym tv sa bardzo dobre jak dla mnie ciut lepiej niz na soniaczu. mam problem z dlna stestowałem wszystko media, servio, mezzo, wmp i rak laptop widzi tv ale na tv jest info nie moze odnalezc servera. podejrzewam ze to wina modemu po zmianie na nowy upc mój ruter zachowywał sie dziwnie, by miec wifi musiałem kabel z lan modemu wpiac do rutera pod lan, dziwne ale tylko tak działalo wifi, dodatkowo nie mogłem klonowac mac bo neta nie było. dziwny ten modem upc pewnie to jego wina .jesli kto ma pomysł prosił bym o pomoc.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Testowania IFC ciąg dalszy. Jak dotąd zauważyłem:
- na testach z płynącym obrazem IFC wypada super, przy czym ustawione musi być na wysokie - po prostu spektakularny efekt;
- na prawdziwym programie tv bardzo dobrej jakości nie widać żadnej różnicy, nawet na sporcie nie mówiąc o filmach;
- na obrazie HD z Nathinal Geographic, gdzie przesuwający się obraz miał bardzo dużo małych detali architektonicznych o ząbkowanej strukturze IFC spowodowało klatkowanie i rozmycie konturów - tragedia - wyłączanie IFC rozwiązało praktycznie problem;
Myślałem więc że IFC to bezużyteczny gadżet, aż wczoraj...
- teraz nowe obserwacje - na filmie nadawanym z ewidentnym klatkowaniem - obraz ewidentnie niepłynny tracący ostrość w ruchu włączenie IFC poprawiło obraz niesamowicie - na maksymalnym praktycznie płynność została przywrócona choć pojawiły się minimalne artefakty.
Ponieważ od czasu do czasu zdarza się, że nadawca nadaje filmy "klatkowane" - widziałem już ich wiele - IFC może jednak okazać się zbawienne.
Po prostu trzeba je stosować elastycznie -czasem wyłączać a czasem włączać.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Testowania IFC ciąg dalszy. Jak dotąd zauważyłem:
- na testach z płynącym obrazem IFC wypada super, przy czym ustawione musi być na wysokie - po prostu spektakularny efekt;
- na prawdziwym programie tv bardzo dobrej jakości nie widać żadnej różnicy, nawet na sporcie nie mówiąc o filmach;
- na obrazie HD z Nathinal Geographic, gdzie przesuwający się obraz miał bardzo dużo małych detali architektonicznych o ząbkowanej strukturze IFC spowodowało klatkowanie i rozmycie konturów - tragedia - wyłączanie IFC rozwiązało praktycznie problem;
Myślałem więc że IFC to bezużyteczny gadżet, aż wczoraj...
- teraz nowe obserwacje - na filmie nadawanym z ewidentnym klatkowaniem - obraz ewidentnie niepłynny tracący ostrość w ruchu włączenie IFC poprawiło obraz niesamowicie - na maksymalnym praktycznie płynność została przywrócona choć pojawiły się minimalne artefakty.
Ponieważ od czasu do czasu zdarza się, że nadawca nadaje filmy "klatkowane" - widziałem już ich wiele - IFC może jednak okazać się zbawienne.
Po prostu trzeba je stosować elastycznie -czasem wyłączać a czasem włączać.

Do tego dodam, że oglądanie sportu w 3D też wymaga IFC (chodzi o Canl+3D, nie o konwersje 2Dna 3D).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...IFC może jednak okazać się zbawienne.
Po prostu trzeba je stosować elastycznie -czasem wyłączać a czasem włączać.

No właśnie - dziwnie działa to IFC. Raz trzeba włączyć, raz wyłączyć z każdym przełączeniem programu / filmu itp. Uffff.... zmęczyć się można. Człowiek zamiast oglądać spokojnie to zastanawia się czy lepiej byłoby gdybym może jednak włączył/wyłączył IFC a żona patrzy na nas z politowaniem i krzyczy "ciągle bawisz się tym pilotem! Zepsujesz ten telewizor!" a jak kiedyś się faktycznie zepsuje to powie "a nie mówiłam?" Czy o to chodzi? Czy tak ma wyglądać działanie telewizora? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Dla porównania powiem, że jestem dość wrażliwy na płynność obrazu ale jak w swoim 3-letnim LCD włączyłem "poprawiacz płynności" to po tych 3 latach ani razu nie odniosłem wrażenia, że coś jest nie tak a jak zasiądę u rodziców przed nowym 42ET5E to już sam nie wiem jak mam ustawić IFC bo zawsze coś gdzieś jest źle, ale najmniej szkody jest gdy IFC jest wyłączone. I tyle. A sygnał jest przyzwoity - z Cyfry+ HD (po HDMI) + filmy 720p/1080p z pena.
 
Ostatnia edycja:

Riv11

New member
Bez reklam
No właśnie - dziwnie działa to IFC. Raz trzeba włączyć, raz wyłączyć z każdym przełączeniem programu / filmu itp. Uffff.... zmęczyć się można. Człowiek zamiast oglądać spokojnie to zastanawia się czy lepiej byłoby gdybym może jednak włączył/wyłączył IFC a żona patrzy na nas z politowaniem i krzyczy "ciągle bawisz się tym pilotem! Zepsujesz ten telewizor!" a jak kiedyś się faktycznie zepsuje to powie "a nie mówiłam?" Czy o to chodzi? Czy tak ma wyglądać działanie telewizora? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Dla porównania powiem, że jestem dość wrażliwy na płynność obrazu ale jak w swoim 3-letnim LCD włączyłem "poprawiacz płynności" to po tych 3 latach ani razu nie odniosłem wrażenia, że coś jest nie tak a jak zasiądę u rodziców przed nowym 42ET5E to już sam nie wiem jak mam ustawić IFC bo zawsze coś gdzieś jest źle, ale najmniej szkody jest gdy IFC jest wyłączone. I tyle. A sygnał jest przyzwoity - z Cyfry+ HD (po HDMI) + filmy 720p/1080p z pena.

Ja tez mam sygnal z cyfry i nie mam problemow, wylaczam IFC i mam spokoj. Co do jednego mas racje, w sony nic nie trzba wlaczac cz wylaczac, i tak mu nic nie pomoze.
 

Budrys77

New member
No właśnie - dziwnie działa to IFC. Raz trzeba włączyć, raz wyłączyć z każdym przełączeniem programu / filmu itp. Uffff.... zmęczyć się można. Człowiek zamiast oglądać spokojnie to zastanawia się czy lepiej byłoby gdybym może jednak włączył/wyłączył IFC a żona patrzy na nas z politowaniem i krzyczy "ciągle bawisz się tym pilotem! Zepsujesz ten telewizor!" a jak kiedyś się faktycznie zepsuje to powie "a nie mówiłam?" Czy o to chodzi? Czy tak ma wyglądać działanie telewizora? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie.

Dla porównania powiem, że jestem dość wrażliwy na płynność obrazu ale jak w swoim 3-letnim LCD włączyłem "poprawiacz płynności" to po tych 3 latach ani razu nie odniosłem wrażenia, że coś jest nie tak a jak zasiądę u rodziców przed nowym 42ET5E to już sam nie wiem jak mam ustawić IFC bo zawsze coś gdzieś jest źle, ale najmniej szkody jest gdy IFC jest wyłączone. I tyle. A sygnał jest przyzwoity - z Cyfry+ HD (po HDMI) + filmy 720p/1080p z pena.

Po przeczytaniu tego posta taka mnie naszła refleksja: komu przeszkadzał stary poczciwy kineskop?:wink: Stwierdzenia typu "trzeba iść z postępem", w tym wypadku nie są dla mnie argumentem.
Ja nastawiłem sobie IFC na minimum niezależnie co i kiedy oglądam. Myślę, że tak jest u mnie najlepiej. Jest ok-choć możliwe, że wzrok już nie ten co kiedyś.;) Nie jestem typem, który lamentuje nad każdym najmniejszym defektem obrazu.

Czy ktoś wie co zrobić, by filmiki z serwisów typu Youtube itp...były widoczne przez Servio w tym Panasonicu? Jak włączę w TV Serwer multimedialny, to w zakładce Online nic nie ma.
Czy da się zrobić tak: otwieram Youtube w komputerze, odtwarzam sobie filmik i ten sam filmik mogę mieć w TV (bez ściągania go na dysk twardy komputera i nie z youtuba zaimplementowanego w odbiorniku)?
 

Riv11

New member
Bez reklam
Nie ma DVB-S.
@Budrys, nie jest tak źle, po prostu zawsze znajdzie się jakiś zrzęda, który prubóje się dowartościować teorią, że jego stary tv jest najlepzy na świecie.
 

elfuego

New member
eh nie uzyskałem zadowalajacej płynnosci. no ale nic, jak tam panowie na tym tv widzicie efekty 3d wychodzace z ekranu, bo głebie widze ale jak ma cos wychodzić to traci ostrosc i sie rozdwaja. sa jakies opcje by to podrasować . sa jakies + 0 - ale co to daje. w konwersji 2d do 3d.jest małe ,sred, max.

a bym zapomniał ja wychodzenia nie widze ale rodzina kuzwa widzi , np przyszli rodzice i chcieli zobaczyc ten cudny tv, ojcu zachwycony kolerem itd nie widzi problemu z płynnoscia ale lata swoje ma i wzrok nie ten już. to mówie macie rodziciele to słynne 3d zapusciłem byle co pierwsze z brzegu. poszedłem do kuchni robie kanpki , patrze a tu matka z ojcem sie smieją i cos łapia rękoma kolo nosa, sie pytam co wy robicie, a muter mówi ze łapie ogon dinozaura bo lata koło nosa. ja ten film widziałem i nic nie uswadczyłem, biore okularki wkładam i nic ten ogon widze rozmazany i podwójny. ehh zauwarzylem ze osoby z wada wzroku dalekowidz krótkowidz widza lepiej efekty 3d ojciec bez oklarów nie moze przeczytac dokładnie co jest napisane na pilocie a efekty 3d bez swoich okularkow widzi idealnie. zonka to samo wada jest i na podrózy na wyspe jakies tam krzyki wrzaski,łojezu leci na mnie, a ja wkurrrrrrrr. wiec pytam czy mam czekac do 70tki by je zobaczyć czy sa jakieś opcje by to poprawić .Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

_MarSs_

New member
... patrze a tu matka z ojcem sie smieją i cos łapia rękoma kolo nosa, sie pytam co wy robicie, a muter mówi ze łapie ogon dinozaura bo lata koło nosa. ja ten film widziałem i nic nie uswadczyłem, biore okularki wkładam i nic ten ogon widze rozmazany i podwójny. ehh zauwarzylem ze osoby z wada wzroku dalekowidz krótkowidz widza lepiej efekty 3d ojciec bez oklarów nie moze przeczytac dokładnie co jest napisane na pilocie a efekty 3d bez swoich okularkow widzi idealnie. zonka to samo wada jest i na podrózy na wyspe jakies tam krzyki wrzaski,łojezu leci na mnie, a ja wkurrrrrrrr. wiec pytam czy mam czekac do 70tki by je zobaczyć czy sa jakieś opcje by to poprawić .Pozdrawiam.
Jeśli na stojąco chcesz zobaczyć dobre 3D to może się nie udać. Na wszystkich ekranach pasywnych trzeba być oczami na wysokości środka ekranu. Ponadto trzeba "uwolnić" gałki oczne - sprzyja temu zaciemnienie pomieszczenia, bo 3D wymaga aby oczy były skierowane "na nieskończoność" czyli na wprost, a jeśli zerkniesz na ramkę TV, logo producenta, itp, to ustawiasz odległość na te 3 metry i po efekcie. Na sobie zauważyłem, że jak ogłądam film od początku, a producenci celowo zwiększają sttopniowo głębię 3D, to nie mam problemów, ale jak dzieciaki oglądają bajkę i robią łaaaał i wtedy założe okulary, to mam uczucie jakby mi ktoś oczy wyrywał.
Tak, że weź to na spokojnie, piwko, relaksik, a 3D samo przyjdzie.
 

Budrys77

New member
Dziwna sprawa... W kinie na jakimś filmie 3D też nie widziz tego efektu? Nie wiem, czy jakakolwiek wada wzroku/bądź jej brak ma wpływ na postrzeganie 3D. Natomiast słyszałem, że pewne osoby są "ślepe" na 3D. Może to dotyczy Ciebie? Musisz zadbać o odpowiednią jakość samego materiału.
Ja u siebie na 3D nie narzekam.
Może to tylko takie moje subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że najlepiej to widzę na filmach animowanych (Żółwik Sammy- oglądany w celach testowych). Mnie opadła szczęka (a mam tylko 32 cale). Dotychczas dość niewiele oglądałem 3D, ale na to co widziałem, to pełen zachwyt.;)
 
Do góry