Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

radish

New member
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.
Chodzi o to zeby obraz był zyleta po podłączeniu lapka. Podłączylem 2 lapki jeden po vga ale największa rozdz jaka obsługuje tv to hdready także 1366x768 mnie nie urządza(btw pfl obsługuje każda po vga). Drugi podłączylem po hdmi włączyła się 1920x1080 ale czcionki oraz obraz nie był rewelacyjny, także chcialem się zapytać jakto wygląda u was?

R
 

krsk

New member
Ja tak niekiedy mam gdy oglądam film przez Servio, szczególnie jeżeli nieco więcej waży. Zwłaszcza jak przewijam, lub zatrzymuje to tuż po wystartowaniu jest właśnie taki efekt czasem u mnie.
Jakby procesor się nie wyrabiał. Mam Neo 10 Mb/s działającą stabilnie, więc to raczej nie kwestia wolnego netu.
Czasem bywa tak, że mój TV nie widzi uruchomionego Servio- mimo, że internet działa.
Internet i jego prędkość nie ma tutaj nic do rzeczy. Nawet bez internetu można oglądać filmy po wifi przy użyciu Serviio lub innego serwera DLNA. Problemem jest tutaj z reguły router. Co do przycięć, to osobiście zauważyłem lekkie spadki płynności (aczkolwiek przycięciem bym tego nie nazwał) występujące co jakiś czas w dynamiczniejszych scenach i to zarówno na kanałach analogowych, cyfrowych SD jak i cyfrowych HD, chociaż oglądając film 1080p przez DLNA jakoś dzisiaj tego nie dostrzegłem, ale może zwyczajnie nie zwracałem uwagi. W każdym razie tylko ja z domowników to zauważam, więc chyba nie jest źle :D
 

flooder

New member
Witam mam pytanie,

Z dysku zewnętrznego próbuję otworzyć plik MKV i w zasadzie wszystko śmiga ale problem jest z napisami. Gdy wchodzę w opcje napisów wyskakują mi 3 wersje angielskie (angielski 1, angielski 2, angielski 3) - widocznie są wbudowane w plik. I tu jest problem bo TV nie widzi mi napisów polskich które mam w tym samym folderze co plik z filmem. Ktos wie jak sobie można z tym poradzić?
 

radish

New member
Witam mam pytanie,

Z dysku zewnętrznego próbuję otworzyć plik MKV i w zasadzie wszystko śmiga ale problem jest z napisami. Gdy wchodzę w opcje napisów wyskakują mi 3 wersje angielskie (angielski 1, angielski 2, angielski 3) - widocznie są wbudowane w plik. I tu jest problem bo TV nie widzi mi napisów polskich które mam w tym samym folderze co plik z filmem. Ktos wie jak sobie można z tym poradzić?


WItam,
Najlepszym rozwiązanie jest "wtopienie" napisów w film.
Służy do tego prosta aplikacja Mkvtoolnix (mkvmerge).
Nie będziesz musiał się wtedy także obawiać zbyt małej czcionki napisów.

Pzdr

R
 

radish

New member
Co do samego tv, zdecydowałem się na niego i od kilku dni temu jestem posiadaczem w/w sprzętu. Powiem tak, interesowało mnie podpięcie pod laptop (złącze VGA) oraz uruchamianie z dysku wszelkich multimediów. Po pierwszym dniu miałem mieszane uczucia, zastanawiałem się nawet nad oddaniem tv (chociaz nie wiem czy by się to udało). Połączenie TV - PC po vga nie dawało wymiernych rezultatów. Niestety karta graficzna nie wyświetlała rozdzielczośći HDReady (1366x768) mimo iż wcześniej na starym LCD32" hdready obraz był wyraźny jak żyleta. Dodam, że panasonic nie popisał się tutaj, przy podłączeniu po vga, gdyż tv obsługuje tylko 3 rozdziałki, a najwyższa to właśnie HDReady (np philips nie ma problemu z żadną rozdz. po vga, obsłuhuje chyba wszystkie dostępne). W tym temacie pomogła mi aplikacja POWERSTRIP w której możemy sobie "wpisać" rozdzielczość którą potrzebujemy o ile karta graficzna nam to obsłuży. Po tym zabiegu udało się po złączu VGA uzyskać satysfakcjonujący obraz z TV. Oczywiście była potrzebna zabawa w opcjach TV ponieważ na początku obraz był przesunięty i nie mieścił się w TV. Ale po wszelkich regulacjach i korektach jest ok. Jeśli chodzi o ustawienia samego odbiornika tv, powiem szczerze, że za wielu możliwości nie daje. Skorzystałem z tych gotowych (chyba ok 70 strony) i jestem usatysfakcjonowany, ale powiem szczerze, że uważam kolory stonowane, bardziej naturalne za dużo lepsze. I tego szukałem odbiornika, w którym kolory nie byłyby przejaskrawione (wg mnie samsung), bardzo głębokie, po prostu nie odpowiadają mi takie, bo moim zdaniem w formacie fullHD obraz przy większości odbiornikach, które teraz są na rynku jest rewelacyjny.
Bardzo przeszkadzała mi jeszcze jedna rzecz. A mianowicie: kiedy uruchomiłem sobie jakiś film, wydawał mi się zbyt realny, zbyt żywy, bardzo mi to przeszkadzało i do wczoraj myślałem, że tego efektu nie da się wyłączyć i po prostu "tak to ma być" w tym LEDzie). Teraz już wiem, że odpowiada za to jedna funkcja w ustawieniach zaawansowanych (inteligent frame creation). Dopiero wtedy uzyskałem obraz "filmowy", bo oglądając film chciałem uzyskać efekt filmu. Jeśli chodzi o wszelkie "pasy, zaciemnienia i świecenia kątowe, itp", wiedziałem o tym gdy zacząłem testować ten tv. I tutaj powiem, że pierwszy egzemplarz na który trafiłem zdecydowanie mnie zniechęcił do tego modelu (pasy pionowe, były widoczne w dużym stopniu, może podczas ruchomych obrazów było to znośne, ale gdy przełączyłem się na laptopa, wtedy na białym tle po prostu było to nie do zaakceptowania). Wtedy także rozważałem inne modele, chociaż słyszałem, że sztuka sztuce nie równa i łudziłem się jeszcze, że może tak jest (chociaż trudno było mi w to uwierzyć). Następnego dnia znalazłem kolejny model do testów i niestety efekt "pasów" pojawił się ponownie. Zrezygnowany zacząłem się rozglądać po sklepie za innymi modelami i wtedy zauważyłem, że stoi kilka telewizorów dalej kolejny (tx l42et5e) i zapytałem czy do tego też mogę się podłączyć, okazało się, że chwilę wcześniej testowałem 47" a ten 42" okazał się strzałem w 10. Żadnego efektu w/w nie uświadczyłem. Żadnych smurzeń, pasów i innych błędów nie było. I taki mam też model, dlatego jestem usatysfakcjonowany chociaż bardzo zdziwiony polityką firmy.

Podsumowując te moje wynurzenia, odnośnie samego obrazu i multimediów (gdyż pod takim kątem testowałem tv, inne funckje wciąż czekają (podłączyłem go jeszcze po wifi, iplex działa) jest dobrze, można powiedzieć bardzo dobrze). Aha, dodam, że samo poruszanie sie po menu to przyjemność, bo menu uważam za b. dobre i działa bez lagów (przy pfl philipsa, nie dałem rady wytrzymać).
P.S: probowałem testować połączenie innego lapka po hdmi, niestety do tej pory nie jestem zadowolony z efektu, obraz nie wygląda wyraźnie, jeszcze nie wiem czym jest to spowodowane (grafika obsługuje 1920x1080, jak i TV), gdyby ktoś miał jakieś sugestie (oprócz tych z postów wyżej) to chętnie wysłucham.

Gdyby ktoś miał pytania, zapraszam, postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości i wiedzy.

Pozdrawiam

R4d3k
 
Ostatnia edycja:

pridem

New member
Witam mam pytanie,

Z dysku zewnętrznego próbuję otworzyć plik MKV i w zasadzie wszystko śmiga ale problem jest z napisami. Gdy wchodzę w opcje napisów wyskakują mi 3 wersje angielskie (angielski 1, angielski 2, angielski 3) - widocznie są wbudowane w plik. I tu jest problem bo TV nie widzi mi napisów polskich które mam w tym samym folderze co plik z filmem. Ktos wie jak sobie można z tym poradzić?

Pod angielskimi napisami powinieneś mieć jeszcze opcję "Kodowanie napisów" - to są właśnie Twoje Polskie napisy :). Potem jeszcze tylko w opcji niżej zaznacz: Europa Środkowa CP-1.. nie pamiętam teraz numerka :)
 

tstark

New member
Witam, jestem trochę skołowany co do napisów.
Probowałem z Pena odpalić Xvid, Divx i napisy tak samo nazwany w tym samym folderze i po wciśnięciu menu konfiguracji video gdy film leci w Napisy mam "Bez napisów"

Próbowałem srt, txt, kodowanie UTF-8 i Unicode i nic, wogóle nie widzi napisów.

Z MKV nie mam problemów, czy ktoś może jasno powiedzieć czy ET5E czyta zewnętrzne napisy? czy trzeba mukoswać do MKV?

pozdr.
 

tstark

New member
Moja wersja to 1.257. czy jest sens aktualizować do 1.261?

Ściągnąłem oprogramowanie z tej stronki:

Tam jest podana informacja, że należy przeprowadzać update z karty SD... Czyli nie pójdzie z pendrive'a?

Tam już wersja 1.261, czy ktoś ma najnowszą wersje i ładują mu się napisy?
Może faktycznie najnowsze oprogramowanie to "skopało" choć trochę mi się wierzyć nie chce..

Jeśli poprzednie wersje opgramowania poprawnie wyświetlają napisy może wie ktoś jak zrobić downgrade i skąd wziąść wersję oprogramowania starszą..

pozdr.
 

flooder

New member
Pod angielskimi napisami powinieneś mieć jeszcze opcję "Kodowanie napisów" - to są właśnie Twoje Polskie napisy :).

własnie tym razem nie mam czegoś takiego. Są tylko napisy do wyboru. W innych plikach mam kodowanie a tu akurat nie. Napisy są w TXT, może w SRT byłyby lepsze?
 

Lolek7825

New member
witam,

i jednak u mnie też wystąpił problem z internetem (wifi) TVN player i inne w HD ok ale na Youtube to jest jakas masakra. nic w HD płynnie nie idzie.... Czy ktoś ma jakiś sposób na rozwiązanie problemu?
Po kablu jest to samo....
Dodam że internet jest z TP 10 mega
 
Ostatnia edycja:

zoren86

New member
Witam, może ktoś wie, czy model TX-L4xE5E posiada IFC (Intelligent Frame Creation) jeśli tak to gdzie ją znaleźć?

Modele E5E nie posiadają funkcji IFC

Witajcie, posiadam ten TV i mam pewien problem z aplikacją Youtube. Otóż po około 30sec-1 minucie film zaczyna się zacinać. Po tym jak zapauzuję film aby aplikacja mogła załadować film, tak się jednak nie dzieje. Po prostu po minucie odtwarzania film jest już dalej nie do obejrzenia...TV mam połączone poprzez Wi-Fi, prędkość mojego łącza to 20-25 MB/s także prędkość netu nie jest tutaj problemem... Najgorsze jest to iż nawet filmiki nagrywane kalkulatorem też się tak ładują więc nie chodzi tu tylko o filmy w 720p i wyżej ...
Czy też macie taki problem ? Proszę o rady.

Zresetuj router, może coś mu się miesza.
 

zoren86

New member
Witam, jestem trochę skołowany co do napisów.
Probowałem z Pena odpalić Xvid, Divx i napisy tak samo nazwany w tym samym folderze i po wciśnięciu menu konfiguracji video gdy film leci w Napisy mam "Bez napisów"

Próbowałem srt, txt, kodowanie UTF-8 i Unicode i nic, wogóle nie widzi napisów.

Z MKV nie mam problemów, czy ktoś może jasno powiedzieć czy ET5E czyta zewnętrzne napisy? czy trzeba mukoswać do MKV?

pozdr.

U mnie bez problemu odczytuje napisy. Zawsze ściągam z napi projekt w formacie .srt .Czasem zdarza się że trochę się opóźniają , ale to raczej wina napi projekt.





Tam już wersja 1.261, czy ktoś ma najnowszą wersje i ładują mu się napisy?
Może faktycznie najnowsze oprogramowanie to "skopało" choć trochę mi się wierzyć nie chce..

Jeśli poprzednie wersje opgramowania poprawnie wyświetlają napisy może wie ktoś jak zrobić downgrade i skąd wziąść wersję oprogramowania starszą..

pozdr.

Ja mam najnowszą wersje i nie mam problemów z napisami.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Budrys77

New member
witam,

i jednak u mnie też wystąpił problem z internetem (wifi) TVN player i inne w HD ok ale na Youtube to jest jakas masakra. nic w HD płynnie nie idzie.... Czy ktoś ma jakiś sposób na rozwiązanie problemu?
Po kablu jest to samo....
Dodam że internet jest z TP 10 mega
A jak odpalasz Youtube w HD tylko w komputerze to jak jest-płynnie, czy też są przycięcia?
Ja mam tę samą prędkość co ty i też internet z TP. Jak włączam coś w hd na youtube (youtube na komputerze, to też czasem przytnie).
Wydaje mi się, że to nie wina TV-być może router, albo jakiś błąd youtuba. Mogę błądzić...:)
 

Lolek7825

New member
A jak odpalasz Youtube w HD tylko w komputerze to jak jest-płynnie, czy też są przycięcia?
Ja mam tę samą prędkość co ty i też internet z TP. Jak włączam coś w hd na youtube (youtube na komputerze, to też czasem przytnie).
Wydaje mi się, że to nie wina TV-być może router, albo jakiś błąd youtuba. Mogę błądzić...:)

no dokładnie tak jakby TV nie miał bufora na wczytanie danych..... w kompie przycina tez... choć teraz po 23:00 na tv filmy w hd idą bez problemu musze do tepsy zadzwonić.....
 

Budrys77

New member
Słyszałem też, że Windows XP/7/8 i youtube nie zawsze idą ze sobą w parze i nawet przy szybkim internecie czasem przycina (mowa o youtube puszczanym tylko w komputerze-jeśli na kompie przycina to tym bardziej w tv).Podobno na Linuxie nie ma żadnych przycięć Youtube+ HD. Nie wiem ile w tym prawdy.
No i nie mam pojęcia jak działałby internet w tym Panasonicu jeśli w komputerze mamy Linuxa.
Chcę przez to powiedzieć, że to niekoniecznie jest wina TP-ale zadzwonić i pomarudzić im trochę nie zaszkodzi.
Najprawdopodobniej usłyszysz, że Sieć jest przeciążona.
 
Ostatnia edycja:

zoren86

New member
Ja korzystam z łącza 100 Mb/s po kablu i w telewizorze Panasonic model e5e (ten bez 3d) aplikacja YouTube działa rewelacyjnie. Czasem na chwile zatnie się jeden film na sto. Z YouTube korzystam tylko na TV bo na komputerze pomimo nie tak złej specyfikacji filmy nie działają mi płynnie i tak szybko się nie buforuja (pewnie to wina wtyczki flash player itp.) jak na tv.
A wy korzystacie z wifi czy rj45 ?
Może macie za bardzo obciążone łącza?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry