Panasonic TX-32LX85

Jorgen

New member
greski napisał:
Witam,

omawiany Panasonic 32lx85 jest jednym z rozważanych przeze mnie telewizorów(ortax360 dzięki za wcześniejszą radę). Miałem okazję go wczoraj potestować w MM i spodobał mi się bardziej niż stojący obok SHARP czy SAMSUNG. Szukam telewizora głównie do DVD i Xboxa, odległość 2m.

Wcześniej zapatrywałem się na telewizory Full HD, ale pan z MM raczył mi wyjaśnić, że po pierwsze Full HD głównie służy do rzeczy granych z Blue-Ray'a, natomiast przy kablówce czy nawet w przyszłości jakiejś cyfrowej platformie z programami HD wystarczy TV HD Ready (czyli 1388x768). Z tego co powiedział nawet jeżeli na TV HD REady odegram sobie np. film z Blue-Raya Full HD to i tak różnica w jakości pomiędzy obrazem uzyskanym z telewizora HD Ready a Full HD przy 32 calach będzie praktycznie niezauważalna. To samo stwierdził przy Xboxie - jeżeli podłączę go przez HDMI to właściwie nie będzie widać różnicy pomiędzy telewizorem w rozdzielczości 1920x1080 a 1388x768, będzie to wtedy nie 1080p a 1080i.

Kolejne pytanie - czy 100 Hz przy grach faktycznie bardzo pomaga czy to tylko mit?

Wiem, że to może troche zagmatwane, ale moje pytanie brzmi - czy to co mówi miły pan z MM to prawda? Przyznam, że w tych kwestiach nie grzeszę jakąś szczególną wiedzą techniczną ;)

Rozważane przez mnie jeszcze modele to:

SHARP 32RD8E (też ma 100hz)
PHILIPS 32PFL7803

Czy możecie coś doradzić odnośnie wyboru spośród tych 3 maszynek? Głównie chodzi o DVD, Xbox, w przyszłości pewnie jakiś blue-ray, jeśli chodzi o zwykłą kablówkę której teraz używam to zdaje sobie sprawę, że rewelacji nie ma się co spodziewać ;)

czy to co mówi miły pan z MM to prawda?-tak, to prawda
 

Forest89

Active member
Bez reklam
meduza88 napisał:
tak, to prawda.rozniece miedzy full hd a hd zauwazysz na tv od 42 cale i to na filmie blue ray
Bez przesady. Ja mam Panasa 37 cali. Model 37LZD800 i różnice między HD a Full HD czy raczej HD Ready 1080p idzie zauważyć...
 

skylla1

Member
Bez reklam
Forest89 napisał:
Bez przesady. Ja mam Panasa 37 cali. Model 37LZD800 i różnice między HD a Full HD czy raczej HD Ready 1080p idzie zauważyć...
Tzn, że masz obok drugi tv hdready , podłaczasz ten sam sygnał i widzisz różnicę? Bo o tym tu mówmy.
 

tkn

New member
Cześć !!!

Zapytam bo co mi tam :p

Już jestem zdecydowany na tego Panasonica a zapytam jedynie czy ma go ktoś podłączonego pod xboxa 360 ?

Jeżeli tak to przez jakie wejście?

I czy nie ma problemu i te 2 sprzęty się "nie gryzą" co znaczy czy dobrze im się współpracuje?

Dzięki za odpowiedź :D
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Informuję szanowne koleżanki i szanownych kolegów, że przeczytałem ten wątek;), sam zostałem postawiony przed trudnym zadaniem wyboru telewizora LCD. Nadal szukam.

Abym nie został posądzony o pisanie po próżnicy... Kilka osób pytało o instrukcje do tego modelu - oto one: LX85P, LX85F.

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

greski

New member
tkn napisał:
Cześć !!!

Zapytam bo co mi tam :p

Już jestem zdecydowany na tego Panasonica a zapytam jedynie czy ma go ktoś podłączonego pod xboxa 360 ?

Jeżeli tak to przez jakie wejście?

I czy nie ma problemu i te 2 sprzęty się "nie gryzą" co znaczy czy dobrze im się współpracuje?

Dzięki za odpowiedź :D

TKN: ja już się zdecydowałem i od 2ch godzin mam u siebie LX85P. Moją pełną opinię możesz przeczytac w dziale SHARP, natomiast co do Xboxa to podłączyłem go przez HDMI i.......od godziny przecieram oczy ze zdumienia, obraz ostry jak brzytwa, FORZA 2 po prostu wgniata w fotel obrazem (dźwiękiem również, jak na TV ma moim zdaniem bardzo przyzwoite głośniki, żona po 15 minutach gry poprosiła o ściszenie, heh).

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś - z czystym sumieniem polecam, kupowałem go w dużej mierze ze względu na Xboxa i się nie zawiodłem. Tylko razem z TV od razu kup kabelek HDMI ;)
 

tkn

New member
Dzięki wielkie za opinie też już jestem na niego zdecydowany i w przyszłym tygodniu będzie mój :D


Pozdrawiam i życzę dużo zadowolenia z nowego TV ;)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czy jest możliwość wyłączenia funkcji C.A.T.S. bo jak oglądam wieczorem przy zgaszonym świetle scenę dziejąca się w nocy to obraz na ekranie mi się ściemnia i nie bardzo mi się to podoba(strasznie irytujące).Chyba że to nie ta funkcja to powoduje:(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Instrukcja Twoim przyjacielem jest: Czujnik systemu C.A.T.S. - Wyczuwa jasność w celu regulacji jakości obrazu w trybie "Eco" w menu obrazu.

Pozdrowienia!
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem że jest przyjacielem bo nigdy nie uruchamiam nowego sprzętu bez przeczytania instrukcji(mimo że nie musiałbym ale.....licho nie śpi):).Ok ale problem w tym że ja nie mam ustawionego trybu Eco tylko standardowy lub kinowy? A i sprawdzałem na dynamicznym i to samo
 

voyty

New member
32LX85 a Neostrada TV

Witam,


Po tygodniu spedzonym na forum jestem prawie zdecydowany na ten model.

Mam tylko jedno pytanie: moze ktos z Was wie jak ten TV wspolpracuje z
Neostrada TV ???


Z gory dzieki za info!
 
Do góry