Panasonic TX-32LX85

krzychun

New member
32lx85->PC

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem 32LX85. Ogólnie wrażenia pozytywne. Pytanie moje skierowane do użytkowników tegoż LCD-ka dotyczy sposobu podłączenia go do PC. Mianowicie próbowałem podłączyć go poprzez DSUB przy rozdzielczości 1280x1024 obraz jest do zniesienia lecz wg instrukcji obsługuje on 1366x768 co dawałoby pixel-w-pixel. Prośba o podzielenie się informacją w jaki sposób Macie zrealizowane podłączenia do PC, DSUB czy DVI->HDMI, jakie rozdzielczości itp.
Ma to służyć głównie do oglądania DVD, divix.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi:lol:
 

Topgun

New member
Witam.
Swojego LX85 podłączyłem z kompem przez złącze HDMI choć producent tego zabrania .W kompie ustawiony jest jako obraz dołączony(czyli widać samą tapetę bez ikonek),rozdzielczość 1366X768.Obraz jest lekko powiększony,krawędzie są poucinane,ale w oglądaniu filmów to nie przeszkadza.Obraz po HDMI powala,zwłaszcza gdy jest to materiał HD.Podłączałem również na próbę przez d-sub i też jest ok.Jeśli zamierzasz używać połączenia z kompem tylko do oglądania filmów to zdecydowanie polecam HDMI,ale gdy Panas ma służyć jako monitor to zdecydowanie używaj d-sub.

Pozdrawiam.
 

senior45

New member
Witam! Zakupilem ten telewizor i jak na razie wszystko jest bardzo ladnie.Mam dwa pytania.Czy da sie jakosc polepszyc czern?To znaczy jesli wyswietlany jest obraz z jakimis czarnymi elementami to wszystko jest bardzo ladne i czarne jednak kiedy pojawia sie ciemna scena obraz nie robi sie calkiem ciemny(tlo).Drugie pytanie to TVN HD.Nie wiem czy zalezy to od programu (kiepska jakosc HD) czy od telewizora.Obraz jest jakby rozmazany i zauwazalny jest fioletowy.Ogladalem na innych programach HD i tam wszystko bylo ostre i wyrazne, takze kolory byly bardzo naturalne.Ogladam na NORMAL.Nie wiem jak podac wam parametry ustawien bo nie ma ich nawet w procentach (dlaczego?-trzeba liczyc ile razy sie odjelo lub dodalo parametrow).Tutaj wielki minus za dosyc kiepskie menu.Poza tym bardzo dobry telewizor.
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie kupiłem tego panasa.

Wytłumaczy mi ktoś gdzie znajde to złącze Common Interface, w instrukcji ani słowa, sam na tv nigdzie nie moge znależć , a wszedzie w specyfikacjach techniczych napisane jest że jest ono w tym tv.
Anyone ?:)
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
przepraszam ze post pod postem ale nie moge juz edytowac

Odpowiem sobie na pytanie:
napisałem do panasonic polska i odpowiedzieli że niema (myślalem ze moze CI jest w któryms z modeli F albo P, ale nie ma nigdzie) a w danych technicznych wielu sklepów było napisane że posiada CI. Dziwne...

Dla potomnych wspomne że telewizorkiem jestem zachwycony
+super kolory,
+czerń mi sie bardzo podoba,
+z 2 metrów oglada sie bardzo dobrze , zapewne dzięki 100Hz.
+fajny design , ladnie sie prezentuje
+obraz SD - różnie - polsat wygląda bardzo ładnie , tvp1 i tvp2 średnio , zależy od przekazu, polsat sport super , z HD nie miałem do czynienia jeszcze :)
+katy bardzo dobre , mozna spokojnie ogladac z ostrego kąta.
-widac naprzyklad podczas ogladania meczy jak przy przyblizeniach kamery przy szybkim ruchu zawodników rozmywają sie , tworzą się wokół nich pixele, niewiem czym to jest spowodowane
-z komputerem przez D-sub średnia współpraca, myślałem że uda mi sie uzyskać odwzorowanie pixel w pixel ale nie dało rady, obraz nie jest idealny ale przy filmach nie przeszkadza i jest ok
- troche mało ustawień (w porównaniu do 40a656 z którym mam do czynienia)
Poogladałem sporo modeli przed kupnem , wyboru nie żałuje, ma kilka wad ten tv ale jest chyba najlepszym jakiego mogłem kupić do 2tys. zł :) POLECAM
 

senior45

New member
TX-D32LT84F.Model dla sieci handlowych.Niczym sie nie rozni od LX85 poza srebrna stopka i

V-Audio Surround
SRSTruSurroundXT
 

skylla1

Member
Bez reklam
kszymon napisał:
-widac naprzyklad podczas ogladania meczy jak przy przyblizeniach kamery przy szybkim ruchu zawodników rozmywają sie , tworzą się wokół nich pixele, niewiem czym to jest spowodowane
Problem dyskutowany w końcowych mailach wątku o LX70.
Generalnie mecze nadawane w SD są nadawane w słabej jakości, stąd z bliska widać wiele wad obrazu. Widziałem dotąd ze 2-3 mecze na Polsat Sport z ligi holenderskiej chyba, gdzie obraz był doskonały (i murawa i zawodnicy) i w/w efekty praktycznie nie występowały, jednak jakość większości awłaszcza 4:3 woła o pomstę do nieba.
Co do w/w efektu, przy szybkim ruchu na pstrokatym tle obraz nie rozmywa się (tak jest gdy nie ma 100Hz), sylwetka jest ostra, za to powstaje za nią taki delikatny duszek - jakby rozgrzane powietrze.
Ponieważ efektu tego nie ma absolutnie na DVD (też SD i MPEG2) zatem to ewidentnie wina sygnału telewziyjnego.
Drugi efekt widoczny dobrze z bliska to tracenie szczegółów faktury skóry twarzy przy jej ruchu. Też przy dobrym sygnale SD (np. Polsat News) praktycznie nie występuje, jednak na wielu stacjach owszem.
Pociesz się, że te efekty są widoczne na wszystkich telewizorach LCD a nawet na plazmach Kuro.
Nie wierzysz?
Przeczytaj wątek uzytkownika proggy:
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=10&t=299&start=750
Zacytuję najważniejszy fragment:
"Miałem juz kilka telewizorów LCD, obecnie posiadam Pioneera KURO 50-calowego i efekt rozmycia twarzy podczas ruchu również występuje!!! Niestetety trzeba się do tego przyzwyczaić - ale fak, to WIELKIE rozczarowanie w stosunku do starej technologii CRT"

Porównywałem obraz SD z LX85 z Sharpami i Sony i tam wypada to tylko gorzej:).
 

senior45

New member
Przylaczam sie do wypowiedzi skylla.Ogladalem wiele telewizorow ale Panasonic swietnie radzi sobie ze slabym sygnalem.Przymierzam sie do kupna wiekszego telewizora ok 40 cali lub 42.Pewnie wypadnie na sony.Musze jednak zaznaczyc ze ta tak wychwalana czern w sony ma rowniez swoje minusy.Ogladalem dzisiaj w media markt skoki.Z jednej strony sony w4500 tuz obok panasonic lx37.Czern sony byla tak gleboka ze publicznosc w ciemnym tle byla zupelnie niewidoczna, poprostu czarna.Panasonic natomiast mial odcien nieco bardziej szary ale wszystko bylo widoczne.Oba telewizory ustawilem w porownywalnych parametrach.Bardzo zaluje ze Panasonic nie produkuje telewizorow wiekszych niz 37 poza plazma oczywiscie.Wiem ze ich telewizory plazmowe sa nie do pobicia jednak moj syn duzo gra na ps3 i mam dosyc jasny salon wiec plazma odpada.
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
dzieki za wyjaśnienie, podejżewałem że może to być efekt słabego przekazu :)

Czyli juz wiemy czym rozni sie model przeznaczony do sieci handlowych, posiada CI a 32LX85 nie ma. Szkoda bo mi troche na CI zależało.
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
jezeli masz tylko dekoder cyfrowej tv naziemnej mpeg2 to wsadzasz moduł i wtedy mozesz odbierać mpeg4, a z tego co wiem to w naszym tv jest tylko mpeg2, chociaz juz niczego nie jestem pewiem, bo myslalem ze bede mial CI a nie mam :)
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale chodzi o moduł CI ktory ma rozne zastosowania , miedzy innym takie ze mozna dzieki niemu odbierać polsat cyfrowy albo inne platne tv.
 

senior45

New member
no ale tylko jesli masz kablowke cyfrowa.Ja nie mam wiec mi niepotrzebny.O wiele lepiej gdyby Panasonic zabodowalo DVB-C a nie T tak jak Sony.Wtedy slot CI by mi sie na cos przydal a tak jest malo uzyteczny ze wzgledu na to ze ja nie lapie DVB-T a na analogowym sygnale antenowym nikt nie nadaje platnych telewizji.Troche bez sensu rozwiazanie
 
Do góry