Panasonic TX-32LX85

ptaszeczek

New member
U mnie również sam się nie ściemnia, jeżeli nie masz właczonej funkcji ECO to nie powinien , obrraz jest ciemniejszy zaraz po właćzeniu może z 15 sek, ogólnie jestem bardzo zadowolony z obrazu zarówno z kablowki , jaki z cyfry SD oczywiście jakość obrazu zależy od programu ale po przesiadce z 21 cali niebo a ziemia polecam
 

A.D.I.

New member
Witam,

bardzo proszę o pomoc, otóż mam problem z podłączeniem starego magnetowidu do tego panasonica. W magnetowidzie czincze podłączone są do AUDIO i VIDEO out... w telewizorze AUDIO in... (głos jest) z kolei nie wiem co z VIDEO.. próbowałem podłączyć do COMPONENT, wejście Y... tylko że obraz z kasety VHS był szary i niestabilny... Jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie, może potrzeba jakąś przejściówke:roll:
 

stasiek2

New member
A.D.I. napisał:
Witam,

bardzo proszę o pomoc, otóż mam problem z podłączeniem starego magnetowidu do tego panasonica. W magnetowidzie czincze podłączone są do AUDIO i VIDEO out... w telewizorze AUDIO in... (głos jest) z kolei nie wiem co z VIDEO.. próbowałem podłączyć do COMPONENT, wejście Y... tylko że obraz z kasety VHS był szary i niestabilny... Jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie, może potrzeba jakąś przejściówke:roll:

Witam - nie ma kolega instrukcji? a może nie widzi wejść z boku /dosyć czytelnie oznaczonych/ - zółte "V" wejście wideo, czerwone "R" i białe "L" to wejścia audio i problem powinien być rozwiązany. Pozdrawiam
 

A.D.I.

New member
Dzięki...instrukcja niestety w ubogiej wersji... te wejścia też podłączałem, problem jest taki że po włożeniu jednej czinczy do zółtego wejścia wideo "V", a drugiej do czerwonego wejścia audio "R" albo białego "L" nie pokazuje się obraz, leci tylko dźwięk... czegoś jeszcze brakuje?
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

markel06

New member
Ja spytam może czy warto dołożyć do TX-32LZD80 ( 85 juz lekko za drogie )
brak mu 100hz ale czy to na prawdę sie przydaję i obojętnie w jakim sygnalę bedzie jakaś różnica ???
wydaję mi sie że to podobnie jak z full hd , sobie jest ale i tak w normalnym użyciu pożytku nie ma wielkiego

LZD wydaję mi się lekko bardziej doprcowane niz LX
Może ktoś podczas zakupu porównywał te modele na żywca ?

POZDRO i thx za jakieś info ;)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Bardzo dobre pytanie i trudna odpowiaedź. Porównywałem je kiedyś ale tylko w sklepie i do tego nie stały obok siebie. jednak parę wniosków wyciągnąłem. Do telewizji i dvd bardziej się przyda 100Hz niz full HD. Oferowany obraz jest bardzo podobny (kolory i nawet czerń, choć możliwe, że tu jest odrobinę lepiej w LZD) a LX chyba odrobinę lepiej skaluje SD. Na sygnale HD przy 32'' róznicy raczej nie zobaczymy.
Mój wniosek - chyba nie warto dopłacać ok 400-500 zł.
Full HD zaczyna mieć sens o ile telewizor ma tez robić za monitor.
Chętnie jednak przeczytam też inne opinie.
 

markel06

New member
skylla1 napisał:
Bardzo dobre pytanie i trudna odpowiaedź. Porównywałem je kiedyś ale tylko w sklepie i do tego nie stały obok siebie. jednak parę wniosków wyciągnąłem. Do telewizji i dvd bardziej się przyda 100Hz niz full HD. Oferowany obraz jest bardzo podobny (kolory i nawet czerń, choć możliwe, że tu jest odrobinę lepiej w LZD) a LX chyba odrobinę lepiej skaluje SD. Na sygnale HD przy 32'' róznicy raczej nie zobaczymy.
Mój wniosek - chyba nie warto dopłacać ok 400-500 zł.
Full HD zaczyna mieć sens o ile telewizor ma tez robić za monitor.
Chętnie jednak przeczytam też inne opinie.

Dzięki za odpowiedz , na razie tv bedzie używany pewnie tylko do kablówki z czasem przyjdzie pewnie jakaś cyfrowa telewizja i pewnie jakaś konsola - losy dokładnie nie są znane ;)

Chętnie poznam jeszcze inne opinie , chyba fakt te 400zł nie warto dopłacać nawet gdy będzie jakieś ps3 to i tak full hd to tam sie na razie nie zdarza , zresztą przy takim sygnale obraz bez fulla i tak bdzie na pewno dobry

no chyba że są jeszzce jakieś inne czynniki które przemawiają za LZD ????

Pozdrawiam
 

meduza88

Banned


czern jest dobra a ja na matryce nie patrze tylko na obraz.Dzwonilem do technika z Panasonic i powiedziano mi ze te panele na poczatku wydaja sie jasniejsze ale to z czasem zanika.Przepraszam za te czerwone paski.Wina aparatu.(sony:p)
 
Ostatnia edycja:

toolpusher

New member
Dvb-t

Czy ktoś z Was używa tunera DVB-T w tym telewizorku i mógłby opisać wrażenia w szczególności w porównaniu do sygnału analog ze zwykłej anteny naziemnej.

Pozdrawiam
Piotr
 

themo

New member
bardzo zachecajaca rozmowa :) ale mam klika pytan, gdyz zamierzam kupic tego panasonica 32" :
- co w koncu jest z tym tunerem dvb (jesli dobrze czytalem to chyba go nie ma :???: )
- posiadam a raczej nie posiadam ;) zadnego typu kablowek i innych rzeczy typu: n;ka, polsat ... czy sa jakies przeciwskazania by go nie kupowac, majac jedynie odbior z anteny?
- bedzie mi sluzyl do ogladania filmow z dvd pioneer 410 i z dysku zemnetrznego podpinanego pod dvd
- bede chcial go powiesic na scianie - problem - potrzebuje zeby byl oddalony od sciany o okolo 45cm ... macie jakies upatrzone uchwyty by cos polecic za niedrogie pieniadze lecz by byly stabilne na takiej odleglosci?

pozdrawiam
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja może z innej beczki. Od świąt jestem posiadaczem tego LCD i miałem UPC analogowe i obraz był dla mnie rewelacja.I tu się myliłem.W weekend zainstalowałem UPC cyfróweczkę i szok, to co było piękne teraz jest "wymiatające" kolorki super,kontrast,jasność,szczegóły.Nie mam opcji HD więc nie wiem jak wygląda w wyższej rozdzielczości.Więc szczerze polecam do kablówki cyfrowej UPC.Acha i jeśli ktoś się skusi to od razu radzę wyrzucić kabel euro z zestawu.Nie dość że krótki (0,5m) to na dodatek coś z sygnałem knoci.Wymieniłem na 3 metrowy za 45 zł (pozłacane końcówki,gruby kabel 21pin,i metalowe wtyczki) i literki które były poszarpane są znów czytelne i gładkie:).Myślałem ze to mit ale czasem warto dołożyć 30 zł do lepszego kabelka.Pozdrawiam
 

ptaszeczek

New member
Tuner DVB-T jest, jedynie podczas instalacji TV , jako kraj trzeba wybrać Czechy użytkuję ten TV od miesiąca i powiem jedno jestem bardzo zadowolony kablówka + cyfra analog
 

malin1976

Member
Witam . Czytałem wiele recenzji na temat tego telewizora i ciekawi mnie jedna rzecz . Otóż czy model 32 cali ma panel IPS-alpha ? Są różne , sprzeczne informacje na ten temat .
 

Jorgen

New member
ptaszeczek napisał:
Tuner DVB-T jest, jedynie podczas instalacji TV , jako kraj trzeba wybrać Czechy użytkuję ten TV od miesiąca i powiem jedno jestem bardzo zadowolony kablówka + cyfra analog

czy DVB-T jest wtedy tylko MPGE-2 a nie MPGE-4?
 

ptaszeczek

New member
Jest MPEG -2 , ale ten tuner będzie i potrzebny jeżeli masz możliwość odbierania TV Cyfrowej , jeżeli masz kablówkę czy dekoder TV Cyfrowej to do nicego ci nie będzie potrzebny a co do panela oficjalnie ma a
 

Cybermir

New member
Podobnie jak niektórzy forumowicze noszę się z zamiarem kupna Panasonica TX-32LX85, ale znalazłem inny telewizor LCD o podobnych parametrach: Sharp LC 32RD8 E. Też jest HD ready 100Hz z czasem reakcji panelu 4 ms (Panasonic ma 8 ms). Problem w tym, że Sharpa nie widziałem nigdy w akcji i nie mam porównania do Panasonica. Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie dodam, że telewizor który zamierzam kupić będzie głównie służył do oglądania telewizji kablowej Aster.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Pisałem już kilka razy, że w moim porównaniu LX85 pobił tego Sharpa we wszystkich kategoriach i to bardzo wyraźnie. Bez porówania są kąty, szybkość przełaczania kanałów (także wejść AV) oraz płynność ruchu. Do tego Panasonic jest chyba bardziej niezawodną marką i ma niezły serwis.
 
Do góry