Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

TVTV

New member
Witam, mam pewien problem i zastanawiam się, czy to wina TV czy nadawcy.
Otóż - co jakiś***czas telewizor gubi kilka ustawionych wcześniej kanałów.
Mam na przykład ustawiony na kanale 35 program AAA, na 36 - BBB, na 37 - CCC. Po jakimś***czasie kanał***36 znika (robi się nieaktywny, przejeżdżając po programach po kanale 35 jest od razu 37), a wspomniany program BBB z kanału 36 ucieka gdzieś na tysiąc którąś pozycję.

Nie jestem pewny z jaką***częstotliwością***to się***odbywa, jest to kwestia znikania (zdezaktywowania) zaledwie kilku kanałów (i wywalenia przypisanych im programów gdzieś***dalej).

Co jest powodem wspomnianego mankamentu? TV czy nadawca coś***miesza?
 

BladeSeba

New member
Witam wszystkich szczesliwych posiadaczy seri s10 mam pytanko a mianowicie od jakis 2 lat posiadam tx p50s10b i nigdy nie bawilem sie w zadne kalibracje i aktualizacje softu w2iec tu moje pytanie jak to zrobic i czy warto sie w to bawic bo boje sie ze cos namieszam ,z gory dzieki za odp,pozdrwiam!
 

Jacek144

New member
Witam wszystkich szczesliwych posiadaczy seri s10 mam pytanko a mianowicie od jakis 2 lat posiadam tx p50s10b i nigdy nie bawilem sie w zadne kalibracje i aktualizacje softu w2iec tu moje pytanie jak to zrobic i czy warto sie w to bawic bo boje sie ze cos namieszam ,z gory dzieki za odp,pozdrwiam!

Jeśli jesteś zadowolony to po co grzebać? Zmiany softu nawet nie zauważysz,a jeśli chodzi o kalibrację to jak nie wiesz co i jak to zapewne namieszasz.
 

Jacek144

New member
Czy jest jakis soft lub oprogramowanie ktore pozwoli zmienic wejscie na karty sd w tym TV na player HD?

Nie potrzeba nic by na tym TV z karty odtwarzać pliki mkv w wysokiej rozdziałce.Trzeba tylko odpowiednio przygotować materiał na karcie. Trudno wymagać by z tego TV zrobić super, hiper kombajn mulimedialny,bo on nie był projektowany do takiej roli. Możesz kupić sobie dongla za 75$ i będziesz miał Smart TV z możliwością odtwarzania bardzo wielu typów plików.
 

przemo8420

New member
Nie potrzeba nic by na tym TV z karty odtwarzać pliki mkv w wysokiej rozdziałce.Trzeba tylko odpowiednio przygotować materiał na karcie. Trudno wymagać by z tego TV zrobić super, hiper kombajn mulimedialny,bo on nie był projektowany do takiej roli. Możesz kupić sobie dongla za 75$ i będziesz miał Smart TV z możliwością odtwarzania bardzo wielu typów plików.

Moglbys powiedziec jak przygotowac film zeby mozna go bylo odtworzyc? I jak z napisami srt? Pozdr
 

wikik

New member
Dzisiaj mój P42S10 zaskoczył mnie po raz pierwszy bardzo negatywnie.
Oglądałem mecz Polska - Ukraina, po raz pierwszy w HD i jak pokazywali piłkę w locie to w ogóle nie była ostra (taki jedna wielka zamazana kula), dodatkowo zostawiała za sobą smugę. Jak było zbliżenie na piłkę to już była bardzo wyraźna. Do tej pory absolutnie czegoś takiego nie widziałem ale kanałów HD do niedawna nie miałem.
Kwestia ustawień czy coś innego?
 

Alienscum

New member
Dziś przechodząc obok telewizora poczułem ciepło.
Dotykam i cała górna część jest gorąca. Telewizor mam już długo i wcześnie wydaje mi się że był o wiele chłodniejszy.... O czym to może świadczyć - jak sprawdzić czy wszystko jest ok?
 

bartolinio

New member
normalne, że jest ciepły, palzmy to takie piecyki, w końcu nie na darmo ciągną grubo ponad 300W, mój również nieźle grzeje
 

jpablo

New member
Dziś mój p42s10es zaczął piszczeć z głośników po włączeniu. Na początku wyraźnie i dosyć głośno, po kilkunastu minutach albo się przyzwyczajam albo aż tak głośno nie piszczy. Na pewno są to głośniki, bo po wyłączeniu głosu jest cisza jak w grobie. I co ciekawe, w trybie Mowa praktycznie to nie występuje.

Czy to pierwsza oznaka końca żywota, czy jeszcze się nią nacieszę? Tak się zastanawiam czy to nie przez zazdrość, że chcę ją zastąpić nowym i większym.
 

ellah

New member
Mam pytanko.

Posiadam go juz 6 lat, jak narazie nadal zadowlony ale..

Chcialem sie przesiasc na UPC CI+ i za cholere nie moge odpalic.

TV widzi modul upc, ale nie dekoduje sygnalu, tzn kanaly ktore powinny, nadal sa zakodowane. Po wejsciu w menu, moge podgladnac nr seryjny modulu i wsyztskei dane, ale nie karty, tak jakby nie czytal karty poprzez modul..

Czy komus udalo sie ustawic modul CI+ na tym TV?? Firmware 1215. Czy moze jest on kompatybilny tylko z CI a nie z CI+?

Bardzo prosze o odpowiedz bo nie daje mi to spokoju.
 

wikik

New member
Nie ma tego telewizora na stronie UPC jako zgodnego z ich usługą. Monter powiedział mi, że jak go nie ma to raczej nie skonfiguruję tego prawidłowo.
Też tak chciałem ale ostatecznie zrezygnowałem
 

ellah

New member
Czyli nawet nie probowales... Moze jednak komus sie udalo i moglby podpowiedziec jak to zrobic?
I pytanie - czy modul w naszym TV jest kompatybilny CI+, bo chyba tu jest problem...
 

ellah

New member
A jak sobie poradziles? Czy po wlozeniu modulu dostales jakies info na ekranie ze musi sie autoryzowac? Jaka masz wersje firmware?
 

bartolinio

New member
ja mam go nadal i skubany nie chce się zepsuć :)

z podłączonym chromecastem niczego więcej mi nie potrzeba z tego co oferują obecne telewizory... no może poza mniejszym zużyciem energii, bo plazmy żrą prąd jak smok (mój standarowo ciągnie spokojnie >300W)
trochę mały, mam 46", przydałby się większy, no i niestety ta grubaśna rama nie wygląda już za dobrze przy obecnych TV, wręcz wygląda trochę "śmiesznie" ;)
 
Do góry