Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

barman

New member
Witam wszystkich.Moze mnie ktos laskawie pokierowac jak wlaczyc te ukryte menu i co mniej wiecej mozna tam zmienic....no i czy mozna cos popsuc.Bede wdzieczny za szczegulowa instrukcje.A i jescze jedno,podlaczajac do komputera kablem hdmi maksymalne odswiezanie jakie moge wlaczyc to 60hz :( karta nvidia g210m,da sie wydusic wiecej??Pozdrawiam
 

langolier

New member
Soft który dostałem od serwisu Panasonica ma numerek 1213, więc nie jest to najnowszy jaki w ogóle wyszedł. Ale serwisant Panasonica twierdzi, że jest to jedyny soft jaki wyszedł do plazm serii s10e z 2009 rocznika.
Mój TV jest z końca 2009 roku i mam w nim soft 1216-10000, który sam wgrywałem (link do plików jest gdzieś w tym wątku).
 

langolier

New member
Witam wszystkich.Moze mnie ktos laskawie pokierowac jak wlaczyc te ukryte menu i co mniej wiecej mozna tam zmienic....no i czy mozna cos popsuc.Bede wdzieczny za szczegulowa instrukcje.A i jescze jedno,podlaczajac do komputera kablem hdmi maksymalne odswiezanie jakie moge wlaczyc to 60hz :( karta nvidia g210m,da sie wydusic wiecej??Pozdrawiam
Czas pracy TV:
1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.



ustawianie wejścia aktywnego przy włączaniu:
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" a robimy to bardzo podobnie jak w przypadku plazmy czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.
 

Rivam

New member
Mam pytanie do używających DVB-T na S10. Moja lokalizacja to województwo podlaskie.
U mnie przy wyborze kraju Polska nie działa EPG (te na parę dni do przodu). Jest tylko funkcja INFO (teraz i następny). Jak naciskam guzik GUIDE to pojawia się tylko lista kanałów, a EPG się nie ładuje.
U Was jest tak samo? Gdzieś czytałem, że normalnie powinno chodzić DVB-T przy ustawieniu kraju na "Polska".

Jak Wy macie to ustawione?

Ustawiłem wstępnie Szwecję i chodziło EPG, ale denerwuje mnie ta belka z wyborem (analog, DVB-T, DVB-C), bo kablówki nie mam i nie chce mi się pykać guzikami.

Tutaj wrzuciłem na swoją stronę parę fotek jak to u mnie wygląda.

Soft jaki mam to 1216.
 
Ostatnia edycja:

Maker3

New member
Ja mam Finlandię i też jest ta belka. Mi to nie przeszkadza, bo używam tylko DVB-T.
Jak chcesz się jej pozbyć, to zobacz jeszcze Niemcy lub Norwegię.
 

Kelso.

New member
Witam Wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post tutaj. Wybaczcie, bo pewnie już było, ale nie mam siły przedzierać się przez 311 stron wątku. Pytanie brzmi - jak chłodzony jest TX P42S10 - pasywnie, czy aktywnie (wentylatorki)? Skąd pytanie - kolega ma właśnie taki model tv i w gorące dni z wyświetlanym obrazem po dłuższym oglądaniu dzieją się dziwne rzeczy. Jego telewizor nie posiada (lub są uszkodzone) wentylatorów chłodzących - jest całkowicie cichy podczas pracy. Wiem, co piszę, bo samemu posiadając inny model Panasonica - TX P42G10 - słyszę szum wiatraczków wyraźnie od momentu włączenia urządzenia.
Reasumując - czy ten typ tak ma (chłodzenie pasywne), czy może brak pracy wentylatorów chłodzących to objaw usterki?
 

batik87

New member
Witam.

Odświeżam temat.
Jak się Wam sprawuje ta Plazma ?
Moja świetnie, właśnie sprawdzałem nagranych ilość godzin no i TV mam praktycznie już 2 lata i przez ten czas nagrała prawie 6 tyś godzin. Jak policzyłem to TV chodzi średnio prawie 8 h dziennie.
Jak jest z tym u Was ?

Aha jeśli chodzi o to słynne bzyczenie to jednak "bzyczy" przy jaśniejszych scenach i da się słyszeć to przy absolutnej ciszy.
Jednak nie jest to na tyle głośny dźwięk by mi przeszkadzał.
Ostatnio przeglądałem wątek o nowym G30 i tam też ponoć jest z tym problem tak więc nasze Ski to nie wyjątki heh.

Dodam, że użytkuje plazmę Panasa o przekątnej 50 cali.

Pozdrawiam
 

Rivam

New member
Ja mam swojego też prawie 2 lata, ale mało oglądam i mam ledwo troszkę ponad 1000h "przejechane"... :) Jestem zadowolony ogólnie. Te bzyczenie słychać i to wyraźnie, ale da się do tego przyzwyczaić i w sumie ktoś "nieobeznany w temacie" nawet nie zwróci uwagi.
batik87, a jak wypowiesz się w kwestii spadku intensywności czarnego koloru, o którym pisano tu na Forum? Zauważyłeś u siebie coś takiego?
 

bartolinio

New member
myślę że to jest ciężko zauważyć jak się patrzy na TV codziennie, po prostu takie coś nie rzuca się w oczy... ja tam różnicy nie widzę, ale prawdopodobnie tak mi się tylko wydaje :)
 

TVTV

New member
Witam, ja również swoją s10 mam blisko 2 lata (od stycznia zeszłego roku). Nie sprawdzałem ostatnio ilości godzin, nie wiem więc ile jest nabite.

Generalnie jestem zadowolony. Fakt bzyczenia nie specjalnie mi przeszkadza, tym bardziej, że oglądam głównie filmy gdzie dźwięk leci przez kolumny i nawet na niewielkiej głośności zagłuszają one ewentualne bzyczenie telewizora.

Czerń - nie jestem w stanie stwierdzić, czy bądź jak poziom czerni zmienił się w czasie. Fakt faktem, że w ciemnym pokoju, przy czarnej ramie telewizora wyświetlany czarny obraz (R/G/B - 0/0/0) troszkę świeci, smoła to to nie jest, ale przy normalnym oglądaniu tv/grach nie ma o czym mówić.

Wspomnę tylko jeszcze (choć to jak sądzę zaleta wszystkich plazm) o tym co ów tv robi ze zwykłymi ripami z dvd (+/- 700mb). Owe filmy zdecydowanie gorzej wyglądają na moim 19 calowym monitorze lcd, niż na 42 calowej plaźmie (ten sam plik, ten sam film). Ponadto z odległości około 3 metrów zazwyczaj nie widzę różnicy między filmem dvd a wspomnianym ripem. Nie wspomnę o filmach w 720 lub 1080.

Przy cenie, jaką zapłaciłem blisko 2 lata temu - jakieś 2550 (z pięcioletnią gwarancją) jestem zadowolony.
 

Rivam

New member
Mnie jeszcze interesuje jedna kwestia. Czy po samodzielnej instalacji softu o numerze bodajże 1.216 traci się gwarancję czy nie? (zostały mi jeszcze trzy lata z tej 5 letniej). Ktoś może miał jakieś doświadczenia z serwisem? Podobno ten soft nie był przeznaczony na polski rynek.
 

bartolinio

New member
do ostatniego mojego posta (3 posty w górę) zapomniałem dodać, że mam ten TV 2 lata (jakoś w październiku minęło) i na liczniku mam 5018h pracy oraz 4662 wł/wył ;)
jestem bardzo zadowolony, a najlepsze w tym TV to prędkość przełączania kanałów na analogu i DVB-C/T, nie spotkałem się by na telewizorach innych producentów działało to tak szybko i sprawnie ;)
 

loky

New member
Telewizor do oglądania telewizji przy zapalonym świetle lub w biały dzień, do niczego innego według mnie się nie nadaje.
Jedyna szansa na to, że na mojej ścianie zawiśnie jeszcze telewizor panasonika to jak ten wybuchnie i dadzą mi nowy z nowszej serii. Chociaż jak znam życie i panasonika, udowodnią że to ja wybuchnąłem telewizor przez "niewłaściwą eksploatację".
 
Ostatnia edycja:

sebul

New member
A powiedzcie mi takie cos, czy wy tez na czarnym ekranie, jka jest wlaczony tv , macie takie malutkie kropeczki zielone wszedzie ? Bo jak np odpalam gre Battlefield 3 na PS3 i jest czarne tlo, to widac je z bliska.


I jeszcze jedno, jak mi sie sciaga aktualizacja na ps3 to przelacza mi sie obraz i raz jest super czarny , a raz wyblakla czern , taka szarawa, co zrobic by zostala ta czarna czern ?> Kupilem tv w 2009 roku i nie aktualizowalem nic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry