Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

supra

New member
Dvb-c

Witam.
Jestem tutaj pierwszy raz. Proszę o pomoc, przeczytałem bardzo dużo postów ale nie znalazłem problemów z DVB-C jakie wystepują w moim panasie TX-P37X10Y. Przy programowaniu kanałów DVB-C - region Niemcy, język Polska brak jest polskich znaków jak również nie działa EPG oraz DVB-T nie posiada video. Poczytałem trochę na fotum i wszyscy proponują Finlandię i Szwecję lub Czechy, problem jest z tym ze przy ustawieniach regionu Finlandia i Szwecja mam tylko w ustawieniach mozliwość dostępu do DVB-T, natomiast przy Czechach dodatkowo mam funkcję dodaj kanały HD, jak z niej skorzystam to i tak nie ma DVB-C. Czy ktoś miał taki problem. Obecnie odbieram sygnał z Kabłowki przy wykorzystaniu Karty w slocie CI (DVB-C Niemcy). Znalazłem sposób odblokowania DVB-C w lokalizacji Polskiej ale jakoś nikt tego nie potwierdził:
hdtv.com.pl/forum/dvb-t-w-polsce/60617-dvbc-w-tv-panasonic-2 (przepraszam ale musiałem usunąć początek i koniec (html) linka zgodnie z informacją - UWAGA! Z powodu częstego spamu linki do postów można dodawać dopiero po napisaniu 5 wypowiedzi.)
Proszę o pomoc co zrobić zeby mieć dostęp do DVB-C na ustawieniach Finlandia lub Szwecja czy Czechy.
 

bartolinio

New member
ja mam ustawione albo Finlandia albo Szwecja (nie pamiętam bo robiłem to dawno, stawiam na to pierwsze) i mam zarówno dvb-t jak i dvb-c, ale polskich znaków w epg brak

sprawdzałeś w ustawieniach (menu/ustawienia/ustawienia wyświetlania/etykiety wejść) czy masz aktywne wyjście którego Ci brakuje? bo jak się tam zdezaktywuje np. dvb-t to znika po tym ślad w menu
 

supra

New member
Witam.
Jak ustawię np. Finlandie to na dostępnym DVB-T, EPG działa z polskimi literami, ale brak jest wyboru DVB-C który wedlug instrukcji powinien automatycznie być aktywny po wyborze tego regionu.
W sprawi etykiet nie sprawdzałem jak było ustawione ale obecnie na regionie Niemcy jest m.in. DVB-C, DVB-T i analog.
Spróbuje dzisiaj jeszcze raz resetować TV i zrobić wszystko od początku
Ps.
A tak na marginesie powinna być funkcja zapisaywania listy programów na kartę SD zeby mozna było ją przywołać po restarcie.
 

supra

New member
Witam ponownie, temat zamykam.
Problem polegał, że jak wybrałem region np. Szwecja i język Polski nie uruchamiał mi tuner DVB-C, wystarczyło wybrać język szwecki i telewizor zaczoł strojenie od DVB-C. Teraz mam juz EPG ale faktycznie bez polskich liter, ale jest.
Dziwi mnie jedna sprawa, jak ustawiałem liste kanałów na regionie Niemcy musiałem przestawiać kazdy program funkcją przesuń, natomiast na Szwecji mozna wpisać z klawiatury na jakim numerze ma być dany program zapamietany. Uwaga: przy ponownym wpisaniu już numeru wykorzystanego zastępuje istniejący program nowym.

Pozdrawiam
 

Sdz

New member
Mam Panasonica 40S10, kupiony w styczniu 2010. Dzisiaj zauważyłem że mam wypalone loga/paski w kilku miejscach (logo TVN24, kawałek belki z dekodera i jakiś napis na górze ekranu), myślałem że te duszki znikną za jakiś czas ale od rana tak jest. Można coś z tym zrobić? Tak w ogóle to myślałem, że ten problem już nie występuje w nowych telewizorach. Dziwne że wypaliło mi się logo TVN24, a nie powiedzmy logo TVP2 czy TVN. Telewizora raczej nie katowałem statycznymi obrazami. W 90% oglądam telewizje, pozostałe 10% to DVD, komputer i kiedyś chyba PS2. Telewizor średnio chodzi 4h dziennie. Z telewizorem nie miałem wcześniej żadnych problemów.
 

Gie

Member
Bez reklam
Ja tak mam z logo Polsat News :) Od 4 miesięcy nie oglądam tego kanału a duszki nadal widoczne. No ale miały prawo się pojawić. Tv przez poprzedni rok chodził min. 8-10 dziennie głównie na Polsacie News. :) Aż tak to znowu nie przeszkadza. Da się to zauważyć tylko w ciemnym pokoju i przy ciemnych scenach.

Zna ktoś odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie?
 

timbot

New member
Bez reklam
@gie zdaje sie (na90%), że można wykorzystać boczne porty audio rca razem z obrazem VGA. Czyli VGA z kompa i z kompa audio minijack->2xRCA (cinch prawy i lewy).

co do wypaleń, to można spróbować na długi czas puścić szum, żeby się wyrównał ekran. W starszych wątkach o wypaleniach plazmy były kiedyś linki do "naprwaczych" płyt dvd/filmów.
 

Kristobal

New member
Mój P50S10 ma już 2,5 roku i jak na razie sprawuje się świetnie. Co do wypaleń, miałem taką sytuację w 2010 r, kiedy to na białym tle widać było lekko zarysowane logo TVN24... Zbojkotowałem ten kanał na 2 mies :) ew. oglądałem ale ze zmienionym aspektem obrazu i na szczęście zniknęło!
Co poza tym? Czerń może rzeczywiście nie jest już hebanowa, ale nie wiem jak to określić, ale po prostu ogólnie jakość obrazu jest lepsza, dużo lepsza niż na początku gdy kupiłem TV! Szczególnie jest to zauważalne na gorszej jakości źródle (divx, dvd). Dziwne:)
 

kardinale

New member
Moja p42s10 ma ok. 2,5 roku i faktycznie czerń nie jest taka jak na początku, ale jasność i odwzorowanie barw są coraz lepsze :eek:k:

do mojego tv porównywałem wiele lcd/led itd.... i nie można porównywać, chyba że wygląd zewnętrzny. Inne tv odpadają. Natomiast poradziłem wujkowi zakup p42g30, który posiada od pół roku i po porównaniu wychodzi jak wiele się zmieniło :-D g30 wymiata. Chciałbym vt zobaczyć w akcji.

Czy ktoś kontaktował się z panasonikiem odnośnie nowego softu? Chodzi mi o czas jak najbliższy dniu dzisiejszemu. Pozdrawiam
 

Kristobal

New member
Ja jeszcze dodam, iż myślałem że LCD poszły do przodu o lata świetlne... tymczasem u znajomego oglądałem jakiegoś Samsunga z wysokiej serii D8000 i byłem przerażony kiepską jakością obrazu. Próbowałem mu go jakoś poustawiać, ale nawet po długich bojach czerń była słaba, widać chmurki na ciemnym tle, no i teatralny efekt obrazu psuje wszystko (pewnie jakieś polepszacze). Jak to dobrze, że wybrałem plazmę :)
 
Do góry