Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Kristobal

New member
No mój też (odpukać) działa bez zarzutu i w grudniu będzie już 10 lat, 50 cali, P50S10. Dopiero teraz oledy oferują "trochę" lepszą jakość niż plazma. No ale zajęło to rynkowi wideo 10 lat:)
Wieczorem spróbuję wejść w menu serwisowe i zobaczymy jaki jest przebieg!
 

darekguma

New member
Bez reklam
Oled jak najbardziej ale ceny zabijają, ja mam Panasa 46' G15 już swoje lata ma i działa bez problemu i niech tak jeszcze zostanie jak najdłużej bo jak zobaczyłem u znajomego LCD 65' Sony 4K za prawie 7 klocków i te plamy na ekranie tzw clouding no mnie śmiech ogarnął. Tyle lat to produkują i dalej to samo.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

bartolinio

New member
ceny oled'ów do 55" nie są już takie złe... LG czy Philipsa w tym rozmiarze można wyhaczyć za 4-4,5k więc całkiem znośnie... gorzej niestety z tymi większymi modelami, ceny 60" już rzeczywiście zabijają, nie mówiąc o jeszcze większych...

LCD to nawet nie ma sensu brać pod uwagę, ta technologia od lat nie ma już nic do zaoferowania...
 

darekguma

New member
Bez reklam
No właśnie 65+, to jest to co by mnie rajcowało no ale na szczęście jest proj do filmów i z tego muszę być zadowolony. Taki oled 90-100 cali to by była bajka, marzenie ściętej głowy [emoji16][emoji16][emoji16]

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panas 42" + chromecast
Działa dzielnie i mam nadzieję, że będzie działał jak najdłużej.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
 

Jacek144

New member
Ciekawe, czy są tu jeszcze jacyś użytkownicy plazm Panasonica, czy już wszyscy wymienili antyczną technologie na oledy i 4K ?
Ja mam jeszcze 50" S10 oraz VT50 55". Ten VT raz padł w tracie burzy i po wymianie procesora działa idealnie . S10 bez awarii. Mam też Oleda 65FZ800 i śmiało można napisać,że ta "antyczna" technologia spokojnie daje radę.Fakt,że oled jest bardzo dobry,ale plazmy niewiele za nim.
 

darqman

Member
Siemka koledzy forumowi, ja mam 42s10, działa idealnie, obraz piękny jak na początku. Jedynie co to strasznie się mikrusi zrobił, z czasem zmieniłem mieszkanie i do tv mam ok 4m, przydałoby się co najmniej 65", tylko że oledy w tych cenach to szok cenowy.
 
Ostatnia edycja:

mac_tul

New member
W grudniu stuknie 10 lat od zakupu TX-P42S10. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki ;)
Obraz nadal jest rewelacyjny i jeśli mnie coś (odpukać) nie przymusi do zakupu nowego
telewizora to nie zamierzam go w najbliższym czasie zmieniać. Może decyzja o zmianie
zapadnie gdy OLEDy jeszcze nieco stanieją.
 

DDiablo

New member
U mnie też w grudniu mija 10 lat od kupna i skubaniec działa bez problemu. Czerń jest ok, jedyna wada to pobór prądu :) No i ostatnio uruchomiłem w końcu automatyczne źródło HDMI jak go włączę. Były jakieś modyfikacje ulepszenia do niego oprócz firmware 1216, które po roku - dwóch wgrałem?
 
Ostatnia edycja:

mac_tul

New member
U mnie też w grudniu mija 10 lat od kupna i skubaniec działa bez problemu. Czerń jest ok, jedyna wada to pobór prądu :) No i ostatnio uruchomiłem w końcu automatyczne źródło HDMI jak go włączę. Były jakieś modyfikacje ulepszenia do niego oprócz firmware 1216, które po roku - dwóch wgrałem?

Jak ustawić to automatyczne źródło?

Pobór prądu nie jest jakimś koszmarem, bardziej mnie irytuje "słyszalność" jasnych scen gdy jest cicho...
 

DDiablo

New member
Jak ustawić to automatyczne źródło?

Pobór prądu nie jest jakimś koszmarem, bardziej mnie irytuje "słyszalność" jasnych scen gdy jest cicho...

Trzeba wejść w tryb hotelowy, ale teraz Ci nie powiem jak gdzieś na necie znalazłem
To fakt, dodatkowo na białym tle widzę miganie obrazu, nie wszyscy je widzą ale ja je widzę:)
 

Kristobal

New member
Wczoraj odczytałem przebieg mojego Panasa P50S10, zakupiony 11 grudnia 2009 r.
Czas pracy: 23161.45, Włączenia: 7442;
Przy okazji ściągnałem trochę filmów demo, puszczanych w salonach TV - Sony, Panasonic, Samsung i innych 4K - dużo jest tego na youtube i myślę, że na lekko podrasowanych ustawieniach większość by pomyślała "Wow, jaki obraz, to chyba OLED?" ;-)
 

Jacek144

New member
Siemka koledzy forumowi, ja mam 42s10, działa idealnie, obraz piękny jak na początku. Jedynie co to strasznie się mikrusi zrobił, z czasem zmieniłem mieszkanie i do tv mam ok 4m, przydałoby się co najmniej 65", tylko że oledy w tych cenach to szok cenowy.
To nie wiesz,że TV trzeba podlewać:hihi:. Zawsze się kurczy po zakupie.
 

darqman

Member
No właśnie niestety nie, jakbym wiedział to kupiłbym nawet specjalną odżywkę na porost matrycy ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry