Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście wielkość - czyli 46G 20 - który i tak będzie za mały do tych warunków.
 

Gawronnek

New member
poniżej 4 tys znalazłem w Ceneo 50G20 tyle że srebrny, a czarne zaczynają się od 4140 może jednak warto się sprężyć, bo Kiki ma racje 42 czy nawet 46 może być za mały
 

gzyms

New member
poniżej 4 tys znalazłem w Ceneo 50G20 tyle że srebrny, a czarne zaczynają się od 4140 może jednak warto się sprężyć, bo Kiki ma racje 42 czy nawet 46 może być za mały
Dolicz przesyłkę - najlepiej za pobraniem (pewnie ze 100-150 zł) bo z przelewem różnie jest.
A czy naprawdę ES (srebrny) aż takie sprawia słabe wrażenie, że tańszy jest (różnica to 300 zł)?
Ja tez mam 4kzł i czekam jeszcze z miesiąc bo więcej nie dam ;) najlepiej nie przez internet, no ale cóż na cud trzeba poczekać :)
 

Gawronnek

New member
Dolicz przesyłkę - najlepiej za pobraniem (pewnie ze 100-150 zł) bo z przelewem różnie jest.
A czy naprawdę ES (srebrny) aż takie sprawia słabe wrażenie, że tańszy jest (różnica to 300 zł)?
Ja tez mam 4kzł i czekam jeszcze z miesiąc bo więcej nie dam ;) najlepiej nie przez internet, no ale cóż na cud trzeba poczekać :)

czemu nie przez net? ja kupiłem przez net wybierając najtańszą ofertę, zero problemów, w swojej miejscowości najtaniej miałem o 400 zł drożej niż w necie z transportem
 

maniekn274

New member
Bez reklam
oczywiście wielkość - czyli 46G 20 - który i tak będzie za mały do tych warunków.
kiki thank you za podpowiedz-ale napisz tak w skrócie czy nie jest ta matryca w v20 lepsza,miejsce w pokoju moze bym wymyślił do 3 m tv lukam taż w dzień a ponoć ten panel lepiej się w dzień sprawuje
 

maniekn274

New member
Bez reklam
kiki dzięki za podpowiedz ale czy ta matryca nie jest lepsza w v20,miejsce moze bym wymyślił te 3m,w testach też v20 lepiej wypadł,a przesiadam się z 28 cali i już sam niewiem
 

maniekn274

New member
Bez reklam
kolego nie wiem czemu negujesz dostawy przez internet=mam sporo rzeczy zamówionych przez neta włącznie z wyposażeniem kuchni i nie narzekam,pozdrawiam
 

sej34

Member
witam wszystkich bo to mój 1 post,podobne pytanie mam ,tylko ja mam taki problem,odległość 4 m i nie wiem czy 42v20e czy 46g20e,mam 4 tys pln i więcej nie uzbieram,i jeszcze jedno czy funkcje takie jak sprawdzenie pracy panela tzn czas ,tryb hotelowy,to jest identyczne jak w g20

zdecydowanie 46cali.polecam zakup w sklepie stacjonarnym.plusem tego jest możliwość sprawdzenia matrycy.często występują na niej martwe piksele.po zamówieniu przez internet niema możliwości reklamacji tego typu defektu. plazmy tak po prostu mają.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
zdecydowanie 46cali.polecam zakup w sklepie stacjonarnym.plusem tego jest możliwość sprawdzenia matrycy.często występują na niej martwe piksele.po zamówieniu przez internet niema możliwości reklamacji tego typu defektu. plazmy tak po prostu mają.
kolego mam 10 dni na zwrot bez podania przyczyny pozdrawiam
 

gzyms

New member
czemu nie przez net? ja kupiłem przez net wybierając najtańszą ofertę, zero problemów, w swojej miejscowości najtaniej miałem o 400 zł drożej niż w necie z transportem
Chodziło mi, że wole dotknąć i kupić niż później się denerwować, że obite, pęknięte i wszyscy umywają rączki. Oczywiście to skrajności ale się zdażają. Kilka rzeczy kupiłem również przez internet ale jak to była kwota powyżej 500 zł (szczególnie przelewem, bo jeszcze taniej) to coś tam bolał ....:-D

Ja też mam parę rzeczy przez internet kupione i coś w nich mi nie pasuję :grin: kolego. Zakupów przez internet nie neguję, tylko jestem ostrożny :grin:

A co do 10 dni, tyle teoria ...
I tak odchodzimy trochę od tematu
Jako początkujący z płaskimi tv zastanawiałem się czy panasonic to dobry wybór i chyba już nic mnie nie przekona szczególnie biorąc pod uwagę cena/jakość.
Brat się chwali swoim ledem ale dał za niego 10kzł. Ja tyle nie dam za tv.
Pozdrawiam
 

rk_1980

New member
Witam!
Powoli zaczynam przyzwyczajać się do nowego tv.
Z plusów:
Obraz HD - super
Obraz SD - zależny od stacji (większość niestety kiepski)
Obraz z DVD - zależny od filmu (część pewnie dekompresowana i trochę słaba)
Nawet w bardzo jasne dni, jasność obrazu ok (okno - strona wschodnia)
Dźwięk wystarczający (dla wiadomości itp; dla filmów zdecydowanie kino)
DVB-T - super (nadajnik Skrzyczne)
Przekątna 50" - dla pokoju 20m2 wystarcza (chociaż żona, początkowo zła na tak wielki tv, teraz kombinuje czy nie dało się kupić większego :)
Mi najbardziej pasuje letterbox (obraz ma wtedy właściwe proporcje a postacie nie są "nadęte") - 50" pozwala na odtwarzanie w tej funkcji (na 37" postacie w letterbox w 4:3 są zbyt małe)

Z minusów:
Jeden piksel świeci na czerwono (na białej planszy), więc chyba uszkodzony
Zadziwiła mnie pewna kwestia - mam aparat HD z Panasa (TZ), tv nie widzi filmów z SD nagrywanych przez ten aparat (trochę lipa, żeby produkty tej samej firmy były do tego stopnia niekompatybilne - chyba że coś przeoczyłem), filmy są zapisywane w mov, na kablu działają, ale przecież skoro jest gniazdo sd w tv to dlaczego mam wyciągać kabel. A szkoda bo aparat nagrywa w formacie 16:9 w HD i fajnie czasem poprzeglądać filmiki z imprez itp.
Mam jeszcze kłopoty z obsługą WiFi - router wykrył mają sieć, ale nie potrafię dalej ruszyć konfiguracji usług (typu youtube i inne)
Pilot trochę kapciowaty (ogromne przyciski, jakby dla starszych osób)
Brzęczenie telewizora faktycznie słyszalne - zwłaszcza podczas scen z zanikiem dźwięku (można się przyzwyczaić ale za tą cenę mogłoby tego nie być)

Kwestia designu - dla mnie bez większego znaczenia (chodzi o oglądanie programów a nie oglądanie samego telewizora :)

Jeżeli macie jakieś pomysły na te parę ww. problemów to piszcie - pozdr. rk.
 

dzedaje

New member
Witam
W koncu po długich rozmowach nocnych z zona , udało mi sie namówić do zakupu, na raty 0% x10 , ale jest juz moj P50g20es :):D:D:)
zakup zrobiony przez strone www sklepu Euro rtv agd. Cena tego pieknego cudeńka 4280..
Byłem w Media Em Czeladz i stały tam kolo siebie czarny za 5999 i silver za 4999 , od razu srebny spodobal sie zonie...
Odbiór mam w poniedziałek w dąbrowie g. wiec kiedyś tam opisze moje wrażenia z obrazu i buczenia elektroniki..
sygnał będzie UPC HD plus pakiet canal+hd - oj mecze będą cud malina...
pozdrowienia dla wszystkich smakoszy panasonica
 

Kasio

Member
Viera Cast zmienia się w Viera Connect

Viera-Connect-496x258.jpg




Jako pierwszy w Polsce donoszę drodzy HDTVmaniacy o nowej usłudze w panelach Panasonica. To Viera Connect, rozszerzenie funkcji interaktywnych Viera Cast. Będą gry, sklep z aplikacjami i fitness.
Nowa usługa VIERA Connect zapewnia użytkownikom dostęp nie tylko do standardowych filmów i programów telewizyjnych, ale również do transmisji sportowych, ćwiczeń fitness, interaktywnych gier oraz różnej innej treści na dużym ekranie telewizora z prostą obsługą za pomocą pilota. Jest to również pierwsza na świecie1 „chmurowa” usługa internetowa, która obsługuje interaktywne aplikacje z wykorzystaniem dołączanego sprzętu, a ponadto oferuje sklep internetowy, który umożliwia nabycie takiego sprzętu bezpośrednio za pomocą telewizora.
Do panelu będzie można podłączyć sprzęt fitness lub kontroler do gier. Wszystko to będzie można kupić w sklepie internetowym, dostępnym na wyciągnięcie pilota. Wszystko to w trójwymiarowym interfejsie. Co najciekawsze platforma Viera Connect ma być otwarta.
W celu stworzenia szerszego rynku aplikacji IPTV Panasonic będzie promował współpracę z zewnętrznymi deweloperami. Główne usługi VIERA Connect (w czasie trwania targów 2011 CES).
Najciekawsze funkcje Viera Connect

  • Sport na żywo Po raz pierwszy w historii internetowej telewizji dostępne będą transmisje na żywo najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Stanach Zjednoczonych. Oglądane na dużym ekranie pozwolą widzom poczuć się tak, jak na prawdziwym stadionie.
  • Fitness (po raz pierwszy na świecie) Korzystając z podłączonych bieżni lub krokomierzy, użytkownicy będą mogli oglądać telewizję podczas ćwiczeń, a ponadto uzyskać dostęp do takich danych, jak ilość spalonych kalorii lub liczba kroków, bezpośrednio na ekranie telewizora. Co więcej, w połączeniu z wagą i miernikami zawartości tłuszczu w organizmie, użytkownicy będą mogli łatwo rejestrować, sprawdzać i prognozować postępy na ekranie telewizora, przez co ćwiczenia staną się prostsze i bardziej atrakcyjne.
  • Gry (po raz pierwszy na świecie) Za pomocą specjalnego kontrolera użytkownicy będą mogli grać na dużym ekranie nawet bez konsoli do gier, czego dotychczas nie oferowała żadna usługa telewizji internetowej.
  • Rynek VIERA Connect (nabywanie sprzętu za pomocą telewizora – po raz pierwszy na świecie) Nabywanie aplikacji, produktów zdrowotnych i fitness, kontrolerów do gier oraz innego sprzętu na użytek usług i z wykorzystaniem pilota do telewizora. Ponadto plany uruchomienia portalu z pakietem VIERA Connect Software Development Kit.
Premiera usługi wiosną tego roku. Konkretnej daty startu jeszcze nie ma.


Źródło: Viera Cast zmienia się w Viera Connect | techsfera.pl
 

yoda-yoda

New member
Internet z Orange free na TX-P42G20E

Czy jest możliwość korzystania z internetu na TV i podłączenia z PC kablem. Internet na kompie to Orange Free ("mobilny") i jest dostępny za pomocą modemu USB (Huawei E1752)?
Jak połączyć PC i TV kablem, żeby korzystać z internetu na TV. Czy z Orange Free jest to w ogóle możliwe?
 

bibo

New member
Proszę o namiar na jakiś sklep, market w woj. łódzkim, gdzie będę mógł przyjrzeć się modelowi G20 w srebrej obudowie. Interesuje mnie 46 bądź 50 cali.

Pozdrawiam

Czarny czy srebrny oto jest pytanie :)
 

EdiEd

New member
Czy jest możliwość korzystania z internetu na TV i podłączenia z PC kablem. Internet na kompie to Orange Free ("mobilny") i jest dostępny za pomocą modemu USB (Huawei E1752)?
Jak połączyć PC i TV kablem, żeby korzystać z internetu na TV. Czy z Orange Free jest to w ogóle możliwe?

Jest możliwe, ale najlepiej zamiast modemu trzeba było się wyposażyć w Router 3G. Np. Huawei E960. Pewnie jest także możliwość odpalenia na kompie jakiegoś oprogramowania typu router i udostępnienia łącza na normalnej karcie sieciowej. Ale to musisz poszukać. No i komp musi być cały czas włączony co na pewno jest wadą takiego rozwiązania.
 

elcede

New member
Jest możliwe, ale najlepiej zamiast modemu trzeba było się wyposażyć w Router 3G. Np. Huawei E960. Pewnie jest także możliwość odpalenia na kompie jakiegoś oprogramowania typu router i udostępnienia łącza na normalnej karcie sieciowej. Ale to musisz poszukać. No i komp musi być cały czas włączony co na pewno jest wadą takiego rozwiązania.

Nie trzeba dodatkowego oprogramowania. Np w windows 7 jesli widać takie połączenie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe to wystarczy kliknac prawym klawiszem myszy na polaczenie i w zakladce udostepnianie wybrac: "Zezwalaj innym uzytkownikom sieci..." i z listy rozwijanej wybrac siec LAN (albo odwrotnie dla sieci lan wlaczyc udostepnianie i wybrac wtedy modem :p nigdy nie pamietam bo to malo intuicyjnie napisane jest).
Nie pamietam czy w XP tez tak latwo sie udostepnialo internet.
Dodatkowo jako ciekawostka podam adress jak latwo mozna udostepnic neta z lapka czy kompa z wifi: Virtual Access Point Software for Windows 7 - na stronie wystarczy podac ssid i klucz zeby udostepnic polaczenie (trzeba tylko zaakceptowac w okienku ktore wczesniej wyskoczy ze zezwalamy na wykonywanie skryptow). W sumie dziala na zasadzie takiej jak pisalem wyzej, ale nie musimy wszystkiego sami ustawiac :). Przydaje sie jak mamy karte dual band, mozna jednoczesnie laczyc sie z siecia wifi i udostepniac kolejna siec wifi (czasem sie przydaje).
 

EdiEd

New member
Nie trzeba dodatkowego oprogramowania. Np w windows 7 jesli widać takie połączenie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe to wystarczy kliknac prawym klawiszem myszy na polaczenie i w zakladce udostepnianie wybrac: "Zezwalaj innym uzytkownikom sieci..." i z listy rozwijanej wybrac siec LAN (albo odwrotnie dla sieci lan wlaczyc udostepnianie i wybrac wtedy modem :p nigdy nie pamietam bo to malo intuicyjnie napisane jest).
Nie pamietam czy w XP tez tak latwo sie udostepnialo internet.
Dodatkowo jako ciekawostka podam adress jak latwo mozna udostepnic neta z lapka czy kompa z wifi: Virtual Access Point Software for Windows 7 - na stronie wystarczy podac ssid i klucz zeby udostepnic polaczenie (trzeba tylko zaakceptowac w okienku ktore wczesniej wyskoczy ze zezwalamy na wykonywanie skryptow). W sumie dziala na zasadzie takiej jak pisalem wyzej, ale nie musimy wszystkiego sami ustawiac :). Przydaje sie jak mamy karte dual band, mozna jednoczesnie laczyc sie z siecia wifi i udostepniac kolejna siec wifi (czasem sie przydaje).

Obawiam się, że w XP Home tak łatwo nie jest. Istotne jest jednak to, że to jest tak czy inaczej mało praktyczne rozwiązanie ze względu na to, że komp udostępniający łącze musi być włączony. Lepiej zainwestować w router 3G, lub brać go po prostu w promocji podczas zwierania umowy z operatorem.
 
Do góry