Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Wojcio

New member
Jak masz WIFI w standardzie "N", to spokojnie wystarczy. Ja pisałem konkretnie o Avatarze - plik ok. 23GB mkv. Mój router wprawdzie obsługuje już "N", ale niestety laptop tylko "G", i to jest przyczyną co jakiś czas przyklatkowania

w twoim przypadku koszt karty sieciowej N-ki do lapka na minipci jest o wiele niższy niż mój gdzie musiałbym zmienić router, a router musiałby posiadać wbudowanego voipa i ewentualnie print serwer no i jeszcze bym chciał żeby miała GigaLan, ehhh czemu takich sprzętów nie robia w standardzie :D
 

moj.skarb

New member
sory że tutaj ale tam nikt nie odpowiada małe pytanie. czy do cyfrowej tv naziemnej lepszy będzie x20 czy s20?dodam że będzie to jedyne źródło sygnału . gdzie uzyskam lepszy obraz?
 

moj.skarb

New member
ok 3 metry, ktoś kiedyś pisał że do sygnału sd lepiej hd ready , wart dopłacać do s 20?
 
Ostatnia edycja:

Wojcio

New member
ok 3 metry, ktoś kiedyś pisał że do sygnału sd lepiej hd ready , wart dopłacać do s 20?

warto to dopłacić do G20
S20 to nawet d-suba nie ma, nic nie ma, golas full HD, już chyba wolałbym LCD-ka w tej cenie z pełnym wypasem, kumpel kupił 42S20 i teraz prawie nic nie może zrobić, tylko po hdmi, lapka nie podłączy, RJ45 nie ma, nic nie i niczego nie będzie
nie zastanawiaj się tylko dokładaj do G20, WARTO
 

sej34

Member
ok 3 metry, ktoś kiedyś pisał że do sygnału sd lepiej hd ready , wart dopłacać do s 20?

jak masz 3 metry do tv to możesz brać spokojnie 46 cali a nawet 50. ja kupiłem 42cale i teraz żałuje ze nie kupiłem 46. jeśli chodzi o różnice między hd ready a full hd to z większej odległości jak 2m nie zobaczysz różnicy. mam w domu panasa G20 full hd a w pracy hd ready i jakość obrazu jest praktycznie taka sama przy sygnale sd. poza tym programy HD nadawane z kablówki czy platform cyfrowych są w jakości 720p wiec nie jest to full hd. przeciętny użytkownik nie zobaczy różnicy miedzy obrazem na tv hd ready a full hd. ja tobie nie zależy na bajerach w tv typu internet,divix itd to warto się zastanowić nad tv hd ready bo różnica w cenie jest spora. za 2500zł Panasonic TX-P50X20 to rewelacja.
 

sej34

Member
niestety modele S i X są w porównaniu do G,V,VT bardzo słabo wyposażone. tutaj lcd pod względem bajerów jest nie do pobicia,ale nie każdy z tych dodatkowych funkcji korzysta.
 

jack005

New member
witam ! takie spostrzezenia do TXP42GT20E czyta niektore pliki MKS tylko nie mogo byc zbyt mocno skompresowane np:2.5 gb plik mks z koncertem Metaliki 720P DD 5.1 super sprawa!! [ czy ktos wie czy jak podlocze do ampli przez optyka to pujdzie cyfrowy sugnal DD 5.1 na wzmacniacz?? szkoda ze nie ma coaxiala mniejszy problem!! inne pliki MKS nie wiem dla czego nie czyta ma problemy z MKS w kompresji 700mb plik idzie ale chaczy jak diabli nie czyta rowniez niektorych avi??.Na jaki nosnik mozna nagrywac audycje bo probowalem na pendraiva 16gb [ fat 32 lub fatEX] i nie dalo rady szkoda dysku parowac???
 

OSP110233

New member
jak masz 3 metry do tv to możesz brać spokojnie 46 cali a nawet 50. ja kupiłem 42cale i teraz żałuje ze nie kupiłem 46. jeśli chodzi o różnice między hd ready a full hd to z większej odległości jak 2m nie zobaczysz różnicy. mam w domu panasa G20 full hd a w pracy hd ready i jakość obrazu jest praktycznie taka sama przy sygnale sd. poza tym programy HD nadawane z kablówki czy platform cyfrowych są w jakości 720p wiec nie jest to full hd. przeciętny użytkownik nie zobaczy różnicy miedzy obrazem na tv hd ready a full hd. ja tobie nie zależy na bajerach w tv typu internet,divix itd to warto się zastanowić nad tv hd ready bo różnica w cenie jest spora. za 2500zł Panasonic TX-P50X20 to rewelacja.

Ja bym się zastanowił z tym hurra optymizmem odnośnie odległości ... dla materiału HD jak najbardziej coś więcej niż 42 cale ale do SD moim zdaniem 3 m i 42 cale to bezpieczna odległość. Po co się potem wkurzać że rozmazane, zamulone i nieostre :))). Choć przyznaję że każdy ma swoje preferencje. Ja użytkuje 42 cale z odległości 2,5 - 2,8 m i jak dla mnie w normalnym użytkowaniu jest to min. odległość.

Co do samego TV to chyba jednak nie brałbym serii S. W nocy może nie będzie aż takiej różnicy ale w dzień albo oświetleniu na serii G może być dużo lepiej.
 

Wojcio

New member
witam ponownie
pytanie: czy używacie PS3MediaServer ?
jak wam to działa, wczoraj próbowałem uruchomić Avatara full HD 20GB i na lapku (dwurdzeniowy, po WiFi) oraz na stacjonarnym (Quad i po kablu) i przy jakichkolwiek ustawieniach to film haczy !!!
Ale jak wejde w Transcode i wybiore TSMux (czy jakoś podobnie) to jest już lepiej. Gdzie leży problem ? łacze, procek czy kodek ?
 

moj.skarb

New member
warto to dopłacić do G20
S20 to nawet d-suba nie ma, nic nie ma, golas full HD, już chyba wolałbym LCD-ka w tej cenie z pełnym wypasem, kumpel kupił 42S20 i teraz prawie nic nie może zrobić, tylko po hdmi, lapka nie podłączy, RJ45 nie ma, nic nie i niczego nie będzie
nie zastanawiaj się tylko dokładaj do G20, WARTO

jestem szczęśliwym posiadaczem g20 ,pytając o serię x i s chcę kupić tv rodzicom którzy będą korzystali jedynie z cyfrowej tv naziemnej i nie potrzebują dodatkowego wyposarzenia. Chodziło mi o ewentualną różnicę w obrazie między tymi modelami przy tym i tylko tym źródle sygnału.(lcd nie wchodzi w grę z wiadomych powodów)
 

Wojcio

New member
jestem szczęśliwym posiadaczem g20 ,pytając o serię x i s chcę kupić tv rodzicom którzy będą korzystali jedynie z cyfrowej tv naziemnej i nie potrzebują dodatkowego wyposarzenia. Chodziło mi o ewentualną różnicę w obrazie między tymi modelami przy tym i tylko tym źródle sygnału.(lcd nie wchodzi w grę z wiadomych powodów)

no to inna rozmowa jest :)
jak to jest dla rodziców to powiem ci szczerze, szukaj promocji co tańsze, jak nigdy nie mieli płaskiego TV to jest to obojętnie, wogóle nie będą widzieli rożnicy
a jestem prawie pewny że gdybyś wziął ich do sklepu to by wybrali LCD, ja dla mojej teściowej też bym wziął LCD, bo zużywa mniej prądu
także, nie patrz pod siebie, bo masz plazme, starsi ludzie mają inne kryteria wyboru, i koniecznie przed zakupem pokaż TV kobiecie czy jej się podoba, bo facetowi to wiadomo, że obojętnie, ma działać, być duży i spełniać swoje funkcje :popcorn:
 

jack005

New member
witam! G20 mimo zalet ma wady glowne to nie dzialajaca dobrze automatyka rozszerzania obrazu auto nie dziala z wewnetrznego odtwazacza tv nie dziala z dvd rtrzeba to robic recznie do zoom 1 tu juz niestety proporcje nie te oraz spada jakosc, druga to napisy w plikach MKV brak polskiej trzcionki zamiast np: ł sa jakies chieroglify juz bylo by dobrze ajk by bylo chociaz l,moze ktos zna jakies lekarstwa na te przypadlosci bo przeciez ogladanie z pasami u gory jest wg instrukcji zabronione!skad mozna sciagnac aktualizacje softu i czy jest taki ktory cos poprawia w tych tematach> czy soft do g20 pasuje do GT20.Prosze o pomoc!![ mukowanie niektorych plikow MkS pomaga program mkvmerge gui ver 3.3.0
 

bezet

New member
witam! G20 mimo zalet ma wady glowne to nie dzialajaca dobrze automatyka rozszerzania obrazu auto nie dziala z wewnetrznego odtwazacza tv nie dziala z dvd rtrzeba to robic recznie do zoom 1 tu juz niestety proporcje nie te oraz spada jakosc, druga to napisy w plikach MKV brak polskiej trzcionki zamiast np: ł sa jakies chieroglify juz bylo by dobrze ajk by bylo chociaz l,moze ktos zna jakies lekarstwa na te przypadlosci bo przeciez ogladanie z pasami u gory jest wg instrukcji zabronione!skad mozna sciagnac aktualizacje softu i czy jest taki ktory cos poprawia w tych tematach> czy soft do g20 pasuje do GT20.Prosze o pomoc!![ mukowanie niektorych plikow MkS pomaga program mkvmerge gui ver 3.3.0
1. Jest opcja edytuj ... korzystaj z niej
2. Ustawienia proporcji obrazu dzialaja prawidlowo. Na sygnale z DVB-T, dekodera nki, DVD ustawia prawidlowo.
3. Ustaw odpowiednie kodowanie znakow.
4. G20 nie odtwarza mkv a to watek o G20 wiec pomyliles watki ...
5. Poczytaj instrukcje, pewnie znajdziesz cos na temat aktualizacji oprogramowania ...
 

DWitek

New member
witam ponownie
pytanie: czy używacie PS3MediaServer ?
jak wam to działa, wczoraj próbowałem uruchomić Avatara full HD 20GB i na lapku (dwurdzeniowy, po WiFi) oraz na stacjonarnym (Quad i po kablu) i przy jakichkolwiek ustawieniach to film haczy !!!
Ale jak wejde w Transcode i wybiore TSMux (czy jakoś podobnie) to jest już lepiej. Gdzie leży problem ? łacze, procek czy kodek ?

Używałem, fakt mam już nieco wolnego laptopa (T2400 Core2Duo 1.8GHz) i po kablu i po WIFI - klatkowało.
"Przesiadłem" się na Serviio i po kablu idzie super płynnie, zero jakiegokolwiek klatkowania.
Albo ja nie umiałem ustawić PS3MS, albo jest on niedopracowany w przypadku wolniejszych procków
 

sej34

Member
jestem szczęśliwym posiadaczem g20 ,pytając o serię x i s chcę kupić tv rodzicom którzy będą korzystali jedynie z cyfrowej tv naziemnej i nie potrzebują dodatkowego wyposarzenia. Chodziło mi o ewentualną różnicę w obrazie między tymi modelami przy tym i tylko tym źródle sygnału.(lcd nie wchodzi w grę z wiadomych powodów)
to bierz rodzicom serie x,w zupełności wystarczy.tak jak pisałem znam ten model i obraz z sygnału sd będzie ok.
 
Do góry