Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

yoda-yoda

New member
Ja mam Windows Vista.

Nie trzeba dodatkowego oprogramowania. Np w windows 7 jesli widać takie połączenie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe to wystarczy kliknac prawym klawiszem myszy na polaczenie i w zakladce udostepnianie wybrac: "Zezwalaj innym uzytkownikom sieci..." i z listy rozwijanej wybrac siec LAN (albo odwrotnie dla sieci lan wlaczyc udostepnianie i wybrac wtedy modem :p nigdy nie pamietam bo to malo intuicyjnie napisane jest).
Nie pamietam czy w XP tez tak latwo sie udostepnialo internet.
Dodatkowo jako ciekawostka podam adress jak latwo mozna udostepnic neta z lapka czy kompa z wifi: na stronie wystarczy podac ssid i klucz zeby udostepnic polaczenie (trzeba tylko zaakceptowac w okienku ktore wczesniej wyskoczy ze zezwalamy na wykonywanie skryptow). W sumie dziala na zasadzie takiej jak pisalem wyzej, ale nie musimy wszystkiego sami ustawiac :). Przydaje sie jak mamy karte dual band, mozna jednoczesnie laczyc sie z siecia wifi i udostepniac kolejna siec wifi (czasem sie przydaje).
 

yoda-yoda

New member
I jeszcze jedno, jaki kabel crossover czy zwykły?


Jest możliwe, ale najlepiej zamiast modemu trzeba było się wyposażyć w Router 3G. Np. Huawei E960. Pewnie jest także możliwość odpalenia na kompie jakiegoś oprogramowania typu router i udostępnienia łącza na normalnej karcie sieciowej. Ale to musisz poszukać. No i komp musi być cały czas włączony co na pewno jest wadą takiego rozwiązania.
 

rk_1980

New member
witam!
jak mogę sobie poradzić z viera cast?
mam już router wifi w tv, tv połączył się z moją siecią, ale w viera cast nadal widzę tylko demowe witryny.
w instrukcji pisze coś o koncie tv na viera? nie wiem czy tv trzeba zarejestrować? jeżeli tak, to może ktoś wie gdzie? na necie wpisałem w google ale tam też nie ma jednoznacznych info.
zrobiłem aktualizację tv - ale mam info o aktualnej wersji.
nie wiem co dalej z tym zrobić.

pozdrowienia - rk.
 

EdiEd

New member
witam!
jak mogę sobie poradzić z viera cast?
mam już router wifi w tv, tv połączył się z moją siecią, ale w viera cast nadal widzę tylko demowe witryny.
w instrukcji pisze coś o koncie tv na viera? nie wiem czy tv trzeba zarejestrować? jeżeli tak, to może ktoś wie gdzie? na necie wpisałem w google ale tam też nie ma jednoznacznych info.
zrobiłem aktualizację tv - ale mam info o aktualnej wersji.
nie wiem co dalej z tym zrobić.

pozdrowienia - rk.

Co to są te "demowe witryny"? Nic nie trzeba rejestrować.
 

Wojcio

New member
witam!
jak mogę sobie poradzić z viera cast?
mam już router wifi w tv, tv połączył się z moją siecią, ale w viera cast nadal widzę tylko demowe witryny.
w instrukcji pisze coś o koncie tv na viera? nie wiem czy tv trzeba zarejestrować? jeżeli tak, to może ktoś wie gdzie? na necie wpisałem w google ale tam też nie ma jednoznacznych info.
zrobiłem aktualizację tv - ale mam info o aktualnej wersji.
nie wiem co dalej z tym zrobić.

pozdrowienia - rk.

no niestety, ty nie możesz
to jest tylko dla wybranych, widocznie nie zostałeś wybrany hehe :)

podłącz do tej końcówki z TV jakiegoś lapka i zobacz czy jest net
chyba że wpiąłeś w TV kartę sieciową WiFi, bo nie wiem jak się wpina router wifi do tv :???:
jak włożyłeś karte sieciową Wifi do TV to sprawdź jakie IP otrzymujesz, możesz to sprawdzić w menu TV,
 

rk_1980

New member
Witam!
Fakt - karta wifi (nie router).
Net jest!
Demówki - nawet bez podłączonego netu miałem w vieracast podstrony np. do youtube, eurosport, gdzie znajdują się filmiki (nazwane w tv demo)!

pozdrowienia - rk.
 

edgaar2

New member
Od 2 miesięcy użytkuje TX-P46 cali, wyswiecone okolo 350h. Pomyslalem, ze sie z wami podziele bo własnie dzis dostalem rachunek za prund, Uwaga! wzrost o okolo 100zl w porownaniu do poprzednich rachunków:-? . Pozdrawiam:)
 

edgaar2

New member
srednio około 6h, teraz będzie napewno mniej bo juz oko nacieszone, obraz dotarty i czasu mało. Przyznam, że ustawienia mialem podkrecone, zadnych eco, a nawet na dynamicznym czasami ogladałem, ale 100zl to chyba troche za dużo, a u was jak bylo?
 

cassub

New member
Czy wszyscy maja problem z rozmywaniem sie obrazu przy szybszym ruchu, np. w czasie meczu jak kamera szybko sie przesuwa to obraz jest nie do ogladania?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rzeczywiście dużo. Wygląda na to że u Ciebie różnica między lcd Led wyniosłaby w okresie użytkowania (w Polsce liczy się 8 lat) około 4000 Zł zapłaciłbyś więcej za prąd , porównując np Sharpa lcd led. To sporo.
Wychodzi jeden telewizor gratis.

===============
cassub
A z czego masz sygnał ?
Czym podłączony ?
 
Ostatnia edycja:

cassub

New member
Tak jak ponizej. Tuner HD + HDMI + G20.
Pomijam posteryzacje ( zielone twarze przy szybszym ruchu itp. ) ale na C+ Sport HD podczas meczow kiedy kamera szybko sie obraca obraz rozmywa sie i wszystko traci kontury.
Kwestia bitrate nie ma tu nic do rzeczy bo kineskop pokazuje plynny ruch a nie ma zadnej elektroniki wspomagajacej. Oczywiscie ze nie mozna porownywac CRT do PDP ale wspomniane przeze mnie rzeczy to efekt marnej matrycy i domagam sie od Panasonica wymiany badz zwrotu pieniedzy.
 

grzegorz1981

New member
srednio około 6h, teraz będzie napewno mniej bo juz oko nacieszone, obraz dotarty i czasu mało. Przyznam, że ustawienia mialem podkrecone, zadnych eco, a nawet na dynamicznym czasami ogladałem, ale 100zl to chyba troche za dużo, a u was jak bylo?
Przy oglądaniu 6h dziennie i założeniu, że tv brałby około 200W wychodzi 18zł miesięcznie za sam tv. To ja nie rozumiem. Przecież ten tv nie bierze 1000W.
 

Wojcio

New member
Od 2 miesięcy użytkuje TX-P46 cali, wyswiecone okolo 350h. Pomyslalem, ze sie z wami podziele bo własnie dzis dostalem rachunek za prund, Uwaga! wzrost o okolo 100zl w porownaniu do poprzednich rachunków:-? . Pozdrawiam:)

dużo coś
ja mam TX-P42G20
podpiąłem miernik mocy na cały miesiąc
30 dni - zużycie 34kWh
więc dziennie wychodzi nieco ponad 1kWh (bajko lecą w dzień, a wieczorem filmy)
1kWh to jakieś 55gr czyli miesięcznie niecałe 20zł za prąd za TV

kolega edgaar2 używał TV około 6godzin dziennie, może kontrast i jasność na maxa i wtedy pobierał mu ponad 250W :D ale to i tak by tyle nie wyszło
 

elcede

New member
dużo coś
ja mam TX-P42G20
podpiąłem miernik mocy na cały miesiąc
30 dni - zużycie 34kWh
więc dziennie wychodzi nieco ponad 1kWh (bajko lecą w dzień, a wieczorem filmy)
1kWh to jakieś 55gr czyli miesięcznie niecałe 20zł za prąd za TV

kolega edgaar2 używał TV około 6godzin dziennie, może kontrast i jasność na maxa i wtedy pobierał mu ponad 250W :D ale to i tak by tyle nie wyszło

A moze kolega nie wzial pod uwage ze ceny pradu poszly w gore i inne oplaty moze tez? :p to lepiej byloby sprawdzic nawet na domowym liczniku o ile w ciagu miesiaca wiecej nakreci :p
 

Wojcio

New member
A moze kolega nie wzial pod uwage ze ceny pradu poszly w gore i inne oplaty moze tez? :p to lepiej byloby sprawdzic nawet na domowym liczniku o ile w ciagu miesiaca wiecej nakreci :p

ja miernik mocy wpiąłem pod kabel od TV, cenę za 1kWh wziąłem z ostatniego rachunku, może teraz będzie 60 albo 65gr za 1kWh, pozatym jest zima, więc więcej pali się światła i co za tym idzie szybciej właczamy TV
ale żeby wzrosło o 100zł ?? to ja nie wiem
 

rk_1980

New member
Witam!
Czy w sprawie tego viera casta ktoś może pomóc?
Nadal widzę tylko demowe filmiki, net chodzi cały czas.
Komp wpięty do tego samego routera działa w necie cały czas.
Na routerze jest DHCP (net na kablu 1Mb; DNSy z Orange).

Pozdrowienia - rk.
 
Do góry