Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

sej34

Member
znalazłem na zagranicznej stronce kalibracje G20.może komuś się przyda.
G20E manual perfect THX picture is:

Mode: THX
Contrast 36
Brightness: 0
Colour: 30
Sharpness: 10
Vivid colours: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On

Advanced settings

R-gain +16
G-gain -5
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2
 

gzyms

New member
G20 znikają?

Witam wszystkich i pozdrawiam, ponieważ jestem to mój pierwszy post na forum.
Śledzę wątek prawie od początku ponieważ od jakiś 3 czy 4 mcy przymierzam się do zakupu g20 (a jako sknera czekam i czekam ... ;). Najpierw był 42 teraz 46, ale jest jedno ale. Pierwszy szok to zmiana cen po 1 stycznia 2011. Telewizory te (innymi się nie interesowałem) podrożały o około 200 zł (w internecie). Teraz cena zaczęła spadać i to raptownie, a dodatkowo znalazłem informację, że panasonic już ich nie produkuje (w niektórych hurtowniach 46g20 już jest niedostępny). A to odpowiedź panasonica na moje pytanie w sprawie braków 46ki: "Uprzejmie informujemy, że nowe modele TV VIERA pojawiają się na przełomie marzec/kwiecień, nie możemy jednak zagwarantować, że w puli wprowadzonych modeli znajdzie się ten przez Pana poszukiwany." Zatem o co chodzi? Pojawią się jakieś g30?:hmm:

p.s. z 4-4,5 m (na przeciwko i głównie pod katem) wystarczy p42g20e czy lepiej 46 lub nawet 50? Sygnał z dekodera vectry (kilka programów hd), nagrywarka dvd. Głównie filmy (dekoder, dvd, divx), bajki, internet (dużo, za dużo ;).
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Witam wszystkich i pozdrawiam, ponieważ jestem to mój pierwszy post na forum.
Śledzę wątek prawie od początku ponieważ od jakiś 3 czy 4 mcy przymierzam się do zakupu g20 (a jako sknera czekam i czekam ... ;). Najpierw był 42 teraz 46, ale jest jedno ale. Pierwszy szok to zmiana cen po 1 stycznia 2011. Telewizory te (innymi się nie interesowałem) podrożały o około 200 zł (w internecie). Teraz cena zaczęła spadać i to raptownie, a dodatkowo znalazłem informację, że panasonic już ich nie produkuje (w niektórych hurtowniach 46g20 już jest niedostępny). A to odpowiedź panasonica na moje pytanie w sprawie braków 46ki: "Uprzejmie informujemy, że nowe modele TV VIERA pojawiają się na przełomie marzec/kwiecień, nie możemy jednak zagwarantować, że w puli wprowadzonych modeli znajdzie się ten przez Pana poszukiwany." Zatem o co chodzi? Pojawią się jakieś g30?:hmm:

p.s. z 4-4,5 m (na przeciwko i głównie pod katem) wystarczy p42g20e czy lepiej 46 lub nawet 50? Sygnał z dekodera vectry (kilka programów hd), nagrywarka dvd. Głównie filmy (dekoder, dvd, divx), bajki, internet (dużo, za dużo ;).

Na pewno pojawi sie GT30:-D z 4,5 5metrów 50inch bierz smiało
 

ostry66

New member
Hehe, ja tak czekałem w ubiegłym roku i doczekałem się modelu G20 dopiero w lipcu 2010 :)
Tak jak napisał Ci Panasonic na przełomie marca i kwietnia pojawią się już pewnie nowe modele o których możesz poczytać w tym wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/62577-nowosci-panasonic-na-2011-z-ces.html
Myślę że już teraz warto chwilę poczekać i zobaczyć jak się będą sprawowały.
Jeśli zaś chodzi o rozmiar to ja oglądam 46cali z odległości ok 2,9 - 3m i według mnie przekątna mogłaby mieć 50cali. Także zapomnij o 42" i raczej o 46" a skup się na 50".
 

EdiEd

New member
znalazłem na zagranicznej stronce kalibracje G20.może komuś się przyda.
G20E manual perfect THX picture is:

Mode: THX
Contrast 36
Brightness: 0
Colour: 30
Sharpness: 10
Vivid colours: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On

Advanced settings

R-gain +16
G-gain -5
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2

Dla mnie to R-gain +16 to nieporozumienie. 5-10% szarość jest różowa.
 

zukosok

New member
u mnie obraz w trybie THX byl żółty, moje aktualne ustawienia po 250h to:

Mode: THX
Contrast 37
Brightness: 29
Colour: 32
Sharpness: 10
Vivid colours: Off
Eco-format: Off
P-NR: Off
Panel: On

Advanced settings

R-gain -1
G-gain 0
B-gain 17
R-cutoff 5
G-cutoff 1
B-cutoff 6
Gama 2.2
 

Wojcio

New member
Używałem, fakt mam już nieco wolnego laptopa (T2400 Core2Duo 1.8GHz) i po kablu i po WIFI - klatkowało.
"Przesiadłem" się na Serviio i po kablu idzie super płynnie, zero jakiegokolwiek klatkowania.
Albo ja nie umiałem ustawić PS3MS, albo jest on niedopracowany w przypadku wolniejszych procków

No fajny ten Serviio, szybko się instaluje, mało opcji, super odtwarza m2ts, ale mkv nie rusza!!! Coś mozna z tym zrobić ?
A w DivX nie wykrywa napisów txt, muszą być w innym formacie ?
 

jack005

New member
witam czy ktos sprawdzal w jakich warunkach jest dostepny sygnal cyfrowy z wyjscia optycznego np: audycja z satelity?, odtwarzacz wewnetrzny?, zewnetrzne DVD,Chodzi mi oto czy mozna dostac sygnal analogowy lub cyfrowy czy jest to ograniczone?
 

pre

New member
No fajny ten Serviio, szybko się instaluje, mało opcji, super odtwarza m2ts, ale mkv nie rusza!!! Coś mozna z tym zrobić ?
A w DivX nie wykrywa napisów txt, muszą być w innym formacie ?

Odtwarza mkv. Sprawdz inne pliki z tym rozszerzeniem.
Napisy musza byc w formacie srt i miec taka sama nazwe pliku. Mozna je właczyć z pilota pod OPTIONS.
 

Gawronnek

New member
Witam wszystkich i pozdrawiam, ponieważ jestem to mój pierwszy post na forum.
Śledzę wątek prawie od początku ponieważ od jakiś 3 czy 4 mcy przymierzam się do zakupu g20 (a jako sknera czekam i czekam ... ;). Najpierw był 42 teraz 46, ale jest jedno ale. Pierwszy szok to zmiana cen po 1 stycznia 2011. Telewizory te (innymi się nie interesowałem) podrożały o około 200 zł (w internecie). Teraz cena zaczęła spadać i to raptownie, a dodatkowo znalazłem informację, że panasonic już ich nie produkuje (w niektórych hurtowniach 46g20 już jest niedostępny). A to odpowiedź panasonica na moje pytanie w sprawie braków 46ki: "Uprzejmie informujemy, że nowe modele TV VIERA pojawiają się na przełomie marzec/kwiecień, nie możemy jednak zagwarantować, że w puli wprowadzonych modeli znajdzie się ten przez Pana poszukiwany." Zatem o co chodzi? Pojawią się jakieś g30?:hmm:

p.s. z 4-4,5 m (na przeciwko i głównie pod katem) wystarczy p42g20e czy lepiej 46 lub nawet 50? Sygnał z dekodera vectry (kilka programów hd), nagrywarka dvd. Głównie filmy (dekoder, dvd, divx), bajki, internet (dużo, za dużo ;).

ponieważ też używam dekodera HD z Vectry zdecydowałem się na komentarz, mam pokój 4,80x4,80 i dopóki miałem 32 cale CRT to TV i kanapa stały pod ścianami, teraz gdy kupiłem 50 cali i TV jest na ścianie kanapa powędrowała metr w stronę TV, dlatego zdecydowanie doradzam właśnie taką wielkość ekranu, dodam tylko że panowie którzy montowali gratisowy wieszak stwierdzili że przy 4 metrach odległości często instalowali 65 cali
 

EdiEd

New member
witam czy ktos sprawdzal w jakich warunkach jest dostepny sygnal cyfrowy z wyjscia optycznego np: audycja z satelity?, odtwarzacz wewnetrzny?, zewnetrzne DVD,Chodzi mi oto czy mozna dostac sygnal analogowy lub cyfrowy czy jest to ograniczone?

Zacznijmy od tego, że można dostać tylko sygnał cyfrowy, bo wyjście S/PDIF jest cyfrowe i podaje sygnał zawsze bez względu na źródło, analogowe, czy cyfrowe. Pytanie, czy wychodzi zwykłe stereo, czy DD. I z tego co sprawdziłem jest tak:
Na 100% sygnał z HDMI (urządzenie źródłowe dowolne - tuner sat, DVD, BR, cokolwiek innego) nie przenosi na "optyka" nawet PCM (cyfrowa reprezentacja sygnału analogowego) o 5.1 nie wspomniawszy - wychodzi zawsze stereo. Na 100% przenosi bez zmian (także 5.1) sygnał dostarczany z DLNA (testowane z PS3 Media Server). DVB nie mam jak stestować (brak u mnie takowego źródła) ale jestem pewien, że podaje DD w tym i 5.1. Oczywiście sygnał podawany analogowo na cinch'y (RCA) daje zawsze zwykłe stereo.
 
Ostatnia edycja:

gzyms

New member
ponieważ też używam dekodera HD z Vectry zdecydowałem się na komentarz, mam pokój 4,80x4,80 i dopóki miałem 32 cale CRT to TV i kanapa stały pod ścianami, teraz gdy kupiłem 50 cali i TV jest na ścianie kanapa powędrowała metr w stronę TV, dlatego zdecydowanie doradzam właśnie taką wielkość ekranu, dodam tylko że panowie którzy montowali gratisowy wieszak stwierdzili że przy 4 metrach odległości często instalowali 65 cali

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Czekam na dobra cenę 50 cali ;)
Co do powyższej odpowiedzi. Tym tropem i wszelkimi poradnikami to wielkość tv pewnie byłaby około 100 i lepiej cali (teraz mam rzutnik i nawet 200 cali to nie problem ;) ale jakość i wycie wentylatora ....). Zatem czy różnica 4 cali jest tak bardzo widoczna? Widocznie tak, zatem czekam na nowości panasonica bo cena staroci powinna spaść ;)
 

krisder

New member
Bez reklam
Sądząc po cenach ....10 (ubiegłoroczne modele), które jeszcze spotyka się w ofercie to cena aktualnych modeli nie musi wcale znacząco spaść.
 

Gawronnek

New member
.... Zatem czy różnica 4 cali jest tak bardzo widoczna?

trudno odpowiedzieć na to pytanie jak się nie miało obu wielkości, ja mam taki folder Samsunga który po rozłożeniu ma zdjęcia różnych wielkości i przykładałem do starego CRT i początkowo 50 cali mnie przeraziło, ale w sumie dąłem za 50 cali 450 zł więcej niż za 4 i wcale nie żałuje, decyzja należy do Ciebie (zrób sobie z papieru imitacje wielkości i porównaj)
 

arturok80

New member
Myślę, że jednak te ustawienia są optymalne i przyjemnie dla oka: PANASONIC TX-P50 G20

Profesjonalny 1
Kontrast 45
Jasność -4
Kolor 30
Ostrość 10
Tryb ECO- wyłączony
Redukcja szumów- wyłączony

Ustawienia zaawansowane:
R- Wzmocnienie +3
G- Wzmocnienie 0
B- Wzmocnienie -1
R- Cutoff -2
G- Cutoff 0
B- Cutoff +3
Gamma 2.4

Oczywiście każdy ustawia wedle własnego oka, ale podaje te ustawienia gdyż też co rusz zmieniałem bo cały czas coś nie pasowało mi z obrazem, Gamma 2.4 daje głębszą czerń, telewizor mam od 30.11.2010 i trochę dziennie świeci, średnia wyszła mi 12,3 godziny na dobę, tak, że panel dotarty i obraz wyśmienity, podpięty po platformę "N". Zamontowany na ścianie oglądam z odległości 5 metrów. Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników G20
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
witam wszystkich bo to mój 1 post,podobne pytanie mam ,tylko ja mam taki problem,odległość 4 m i nie wiem czy 42v20e czy 46g20e,mam 4 tys pln i więcej nie uzbieram,i jeszcze jedno czy funkcje takie jak sprawdzenie pracy panela tzn czas ,tryb hotelowy,to jest identyczne jak w g20
 
Do góry