Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

maciek_m1

New member
Maciek dzieki za info mogę juz przegladac fotki i sluchac mp3 ale nadal mam problem z mkv i avi hd . Gdy wlaczam filmik w transcoding file pisze prosze czekac i po okolo 20 sek. wyskakuje "nie do odczytu". Gdy w WMS wchodze w Embedded file support w lini movies mam wybor "*" , "wmv" , "mpeg,mpg" i "avi,mpeg,mpg,vob". Co wybrac?? A może cos trzeba pozmieniac z Transcoderem.


podałem ci w pkt. 3 co zrobić
 

dafit

New member
Miałem kupować S20 ale w ostateczności wybór padł na G20 bo ceny jak wiadomo zaskoczyły :) i teraz mam jeszcze parę pytań :
- czy G20 ma powłokę anty refleksyjną ?
- ostatnio byłem w saturnie obok staly dwa 42 calowe G20 (nie mam pojęcia dlaczego) i na jednym czerń była prawdziwie czarna a na drugim mleczna , od czego to zależało ? ustawienia?
- czy g20 ma normalną obudowę czy to kropkowane coś co jest na s20 ? (wiem widzialem w sklepie ale wiadomo jak to u nas jest wcale to nie musiał być G20 ;) )

a i bym zapomnial , czy ktoś kupował coś u nich może się wypowie? Telewizor 42" Plazmowy Panasonic TX-P42G20E (983138173) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ostatnia edycja:

kaukaz

New member
Bez reklam
Ostrosc wysiwetlanego obrazu (i napisow).

Bylem pare dni temu w MM i mialem szczescie zobaczyc obok siebie Panasonica 50G20, stojacego obok Samsung LE 55B652.
Oba wyswietlaly ten sam obraz.
Kolory byly lepsze na Panasonicu, o czerni nie wspomne, ale juz sama ostrosc obrazu, a co za tym idzie, czcionek wyswietlanych w materiale reklamowym, byla znacznie gorsza (zawolalem 2 sprzedawcow, aby upewnic sie, czy to nie ja).
Z czego to wynika? LCD ma przewage w ostrosci obrazu?
Niestety taka jest opinia większości kupujących pozorna lepsza ostrość w TV LCD :fool:potwierdzę to tylko dla obrazu z PC czcionki ikonki itd,,reszta obrazu KINO,SPORT tylko dla PDP:eek:k:Jeśli sam widzisz różnice w kolorach i czerni na korzyść plazmy po co ci więcej to główne sedno obrazu ja to już spostrzegłem w porównaniu do CRT.Więc nie dygaj bierz PDP
 

wrx

New member
Bez reklam
Niestety taka jest opinia większości kupujących pozorna lepsza ostrość w TV LCD :fool:potwierdzę to tylko dla obrazu z PC czcionki ikonki itd,,reszta obrazu KINO,SPORT tylko dla PDP:eek:k:Jeśli sam widzisz różnice w kolorach i czerni na korzyść plazmy po co ci więcej to główne sedno obrazu ja to już spostrzegłem w porównaniu do CRT.Więc nie dygaj bierz PDP
Zebysmy sie dobrze zrozumieli - to NIE bylo pozorne, a obraz byl 1080 z BD.

Ale powiem Wam, ze czern na LCD byla granatowa i swiecila przy porownaniu z G20 - to dla tych, co sie ciagle zastanawiaja ;).
 

rafalxp1

New member
Panasonic 42" G20

Witam wszystkich.

Od kilku dni jestem posiadaczem Panasonica G20 42”.
Mam pytanie do innych użytkowników, czy z tyłu obudowy dochodzą do nich jakieś dźwięki? U mnie jest jakieś „brzęczenie”, że tak to nazwę i gdy jest cicho w pokoju albo siedzi się blisko TV, to słychać to coś. Zastanawiam się czy nie jest to jakaś usterka w moim egzemplarzu, gdyż w tym poście użytkownicy wypowiadali się, że nawet z bardzo bliska nie słychać „niczego” z ich plazm.
Mam jeszcze kilka dni na zwrot i wymianę na in
Co do samej plazmy, to posiadam cyfrowy Aster + HD i powiem krótko – jak kanał nadawany jest w słabej jakości, to nawet na CRT cudów nie będzie.
Nie przesadzałbym również ze stwierdzeniem, że pomiędzy plazmami, a obecnymi LCD-kami jest przepaść. Kiedyś może była – ale nie teraz.
HD to HD – wygląda świetnie i na LCD i na plazmie. A kanały SD – czasami lepiej mieć ostrzejszy obraz na lcd (kosztem bocznych kątów i czerni) niż THX i nieostry obraz, a niestety w Aster niektóre kanały to mega kompresja.
Skalibrowany LCD, też daje radę z kolorami – mój znajomy ma 3 letniego samsunga 26” i kolorki są ok.
Odnośnie testów i fotek, to mogę powiedzieć tyle, że jak robiłem zdjęcia obrazu na plazmie kompaktem (lumix tz5), to na nieostrych kanałach zdjęcia wychodziły lepiej niż sam obraz
w rzeczywistości :)
Gdybym zobaczył takie zdjęcie na forum to powiedziałbym – to jest to czego mi potrzeba, a po zakupie pisałbym jaka to plazma jest beznadziejna ;-)
Wieczorem jak mi się uda, to załączę jakieś fotki i napiszę jeszcze kilka zdań o tv.
Tym czasem czekam na opinie innych użytkowników na temat ‘dźwięków z obudowy’
 

Jeffik83

New member
Co do powidoków w g20 jakby ktoś pytał, to powstają. Mnie się zrobił powidok od God Of War Collection. Ten miecz w lewym górnym rogu z życiem, magią i licznikiem czerwonych dusz. Jak ktoś grał to wie o co chodzi. Zauważyłem to w czwartek przed świętami. Powstało przy graniu 2 godziny ciągiem. To pewnie nie zejdzie, bo czytałem, że jak na początku użytkowania wyjdzie to jest problem. Nie docierałem tv, więc to może być powód. Macie jakieś propozycje, najlepiej sprawdzone na tym modelu? Dodam, że ma wyświetlone około 60h, więc niewiele.
 

kolakinio

New member
Mam 46G20E.Ten tv ma tuner DVB-C,ale nie mozna go obslugiwac w polsce.Dzwonilem do panasonic polska i powiedzieli ze oni nie wspieraja tego formatu w polsce.Jak ktos chce to moze wlozyc karte CI ale na wlasne ryzyko.Jesli cos sie stanie to nie podlega to gwarancji.Absurd.
 

wrx

New member
Bez reklam
Odnośnie testów i fotek, to mogę powiedzieć tyle, że jak robiłem zdjęcia obrazu na plazmie kompaktem (lumix tz5), to na nieostrych kanałach zdjęcia wychodziły lepiej niż sam obraz
w rzeczywistości :)
Gdybym zobaczył takie zdjęcie na forum to powiedziałbym – to jest to czego mi potrzeba, a po zakupie pisałbym jaka to plazma jest beznadziejna ;-)
Az TAK zle?:?

Co do powidoków w g20 jakby ktoś pytał, to powstają. Powstało przy graniu 2 godziny ciągiem.
No to mnie przybiles...Ja potrafie grac 8h ciagiem...Zaczynam watpic w te plazmy...
Moze jednak, dla mnie, korzystniejsze sa te "zle" kolory i katy, ale lepsza (?) ostrosc i beztroska w uzywaniu?:?
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Zastanawiam się czy nie jest to jakaś usterka w moim egzemplarzu, gdyż w tym poście użytkownicy wypowiadali się, że nawet z bardzo bliska nie słychać „niczego” z ich plazm.

tak piszą forumowi kłamcy oraz przygłusi użytkownicy - wszystko z twoim tv jest OK - nie ma zupełnie bezgłośnych plazm

pozdro
 

jgx

New member
Bez reklam
Az TAK zle?:?


No to mnie przybiles...Ja potrafie grac 8h ciagiem...Zaczynam watpic w te plazmy...
Moze jednak, dla mnie, korzystniejsze sa te "zle" kolory i katy, ale lepsza (?) ostrosc i beztroska w uzywaniu?:?
co do kątów to w pełni się zgadzam, co do kolorów nie - kup DOBRY (ALE NIESTETY DOBRY = DROGI) lcd a kolory będą niegorsze od plazmy, za to brak szarej czerni, biała a nie szara biel i cisza ale niestety i słabsze kąty, większe zakłócenia na słabym sygnale no i prtfel bardziej ucierpi na tej samej wielkości matrycy - wybór należy do każdego indywidualnie!
 

Jeffik83

New member
Wrx
no niestety gow collection to jest konwersja gry z ps2 na ps3. Więc ten miecz jest wielki, jaskrawy na końcach i wogóle. W GoW3 jest 4 razy mniejszy tan miecz i stonowane kolory więc pewnie by się nie wypalił. Większość gier teraz ma te HUD'y ciemne i jak nie są potrzebne to zaraz znikają(Uncharted 1,2, gow3 - te gry widziałem). Oczywiście ten powidok jest widoczny tylko na bardzo jasnym tle i jak wiesz gdzie masz patrzeć. Powiedziałem żonie, że jest w lewym górnym rogu to szukała parę minut i tak nie znalazła. Ale chyba będę się musiał przyzwyczaić, bo ja widzę:)
 

wrx

New member
Bez reklam
co do kątów to w pełni się zgadzam, co do kolorów nie - kup DOBRY (ALE NIESTETY DOBRY = DROGI) lcd a kolory będą niegorsze od plazmy, za to brak szarej czerni, biała a nie szara biel i cisza ale niestety i słabsze kąty, większe zakłócenia na słabym sygnale no i prtfel bardziej ucierpi na tej samej wielkości matrycy - wybór należy do każdego indywidualnie!
No wlasnie, sytuacja jest paradoksalna - pare lat temu kupilem b. dobrego LCD FullHD, bo plazma byla za droga, a teraz jest odwrotnie.

Wrx
no niestety gow collection to jest konwersja gry z ps2 na ps3. Więc ten miecz jest wielki, jaskrawy na końcach i wogóle. W GoW3 jest 4 razy mniejszy tan miecz i stonowane kolory więc pewnie by się nie wypalił. Większość gier teraz ma te HUD'y ciemne i jak nie są potrzebne to zaraz znikają(Uncharted 1,2, gow3 - te gry widziałem). Oczywiście ten powidok jest widoczny tylko na bardzo jasnym tle i jak wiesz gdzie masz patrzeć. Powiedziałem żonie, że jest w lewym górnym rogu to szukała parę minut i tak nie znalazła. Ale chyba będę się musiał przyzwyczaić, bo ja widzę:)
Cokolwiek by w jakikolwiek materiale nie bylo, to i tak jrst to bardzo slabe, ze tak sie dzieje...
Taka sztuka dla sztuki - mam lepszy obraz, ale nie moge z niego dowolnie korzystac!:|
 

yaneq

New member
Bez reklam
rafalxp1: bzyczy przy włączeniu, gdy się nagrzewa jest ok. tzn. miałem inny model i bzyczał dużo głośniej w G20 to naprawdę słaby dźwięk, praktycznie niesłyszalny. a bzyczy elektronika, więc nie masz się czego obawiać. telewizory plazmowe tak mają.

co do powidoków to uświadczyłem tylko jeden po 2 godzinach oglądania tvp1. odbiło się logo programu. po 5 minutach powidoku już nie miałem, więc uważam, że problem nie istnieje. nie wiem jak przy małej ilości godzin grania. proponuję puścić szum, może to pomoże.
 

Jeffik83

New member
co do powidoków to uświadczyłem tylko jeden po 2 godzinach oglądania tvp1. odbiło się logo programu. po 5 minutach powidoku już nie miałem, więc uważam, że problem nie istnieje. nie wiem jak przy małej ilości godzin grania. proponuję puścić szum, może to pomoże.[/QUOTE]

jakby problem nie istniał to bym nie miał miecza w lewym górnym rogu ekranu, który nie zszedł po 5 dniach, sniegi już były.
 

wrx

New member
Bez reklam
co do powidoków to uświadczyłem tylko jeden po 2 godzinach oglądania tvp1. odbiło się logo programu. po 5 minutach powidoku już nie miałem, więc uważam, że problem nie istnieje. nie wiem jak przy małej ilości godzin grania. proponuję puścić szum, może to pomoże.

jakby problem nie istniał to bym nie miał miecza w lewym górnym rogu ekranu, który nie zszedł po 5 dniach, sniegi już były.[/QUOTE]
:hihi::hihi::hihi:
Pieknie to ujales, Jeffik!
 

wysmok

New member
czy 50g20 bżęczy (bzbzbzbzzbzzz) czy jest cicho?
W moim niestety brzęczy. :( Im jaśniejszy obraz, tym bardziej. Normalnie tego nie słychać, ale jak wieczorem jest już cicho w domu i TV też oglądam cicho, to niestety wtedy słychać i akurat mi działa to trochę na nerwy. :x IMHO w sprzęcie za 5k nie powinno być już takich zonków.
Czy w ogóle jest to przypadłość plazm, tego modelu, czy może miałem pecha i trafiłem na taki felerny egzemplarz? Można to reklamować?
 

rafalxp1

New member
W moim niestety brzęczy. :( Im jaśniejszy obraz, tym bardziej. Normalnie tego nie słychać, ale jak wieczorem jest już cicho w domu i TV też oglądam cicho, to niestety wtedy słychać i akurat mi działa to trochę na nerwy. :x IMHO w sprzęcie za 5k nie powinno być już takich zonków.
Czy w ogóle jest to przypadłość plazm, tego modelu, czy może miałem pecha i trafiłem na taki felerny egzemplarz? Można to reklamować?

Tak jak już dziś pisałem, to „brzęczenie” jest przeszkadzające i ja również słyszę go jak oglądam TV. Wychodzi na to, że ta technologia tak po prostu ma. Dziwne jest też, że nie potrafią producenci plazm rozwiązać tego problemu.
Miesiąc przed zakupem napisałem do Panaonica maila, z pytaniem o powidoki i nierównomierne wypalanie się matrycy.
Poniżej treść odpowiedzi: „Uprzejmie informujemy, że przy długotrwałym wyświetlaniu obrazu
statycznego (np. wielogodzinne wyświetlanie zdjęcia - funkcja pause)
może spowodować tzw. efekt wypalenia się obrazu na panelu plazmowym.
Podobnie wielogodzinne wyświetlanie obrazów w formatach gdzie na ekranie
jest wyświetlana czarna ramka może spowodować mniejsze zużycie się
panelu w miejscach wyświetlania tych że czarnych ramek.
Informujemy także, że przy standardowym używaniu telewizora (zgodnie z
zaleceniami producenta wymienionymi w instrukcji obsługi) praktycznie nie
zachodzi niebezpieczeństwo wystąpienia w/w zjawisk.”
W instrukcji też jest o tym wzmianka – sprawdzałem.
 
Do góry