Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Rafsnake

New member
[...] Nie szukaj tematów o czarniejszej czerni w czerni bo się w końcu tak zamotasz że nie będziesz wiedział co wybrać(z resztą jak ja).Czerń jest czarna i już.[...]

Włączę się, bo po lekturze wielu wątków i opisów kupiłem 50tkę G20, a juz prawie zamówiłem PS50B850. G20 ma dojść po Świętach - jak będę miał troszkę obserwacji, to je dołożę.

Natomiast w sekcji Inne wpisałem osobny wątek w sprawie zdjęć. Akurat się hobbystycznie tym interesuję i myślę, że szczątkowa wiedza w tym zakresie pozwoli nam wszystkim cieszyć się możliwością faktycznego porównania zdjęć wykonanych w różnych warunkach i czasie.

Przy okazji "dyskusji" o wyższości jednych nad drugimi, a mam tu na myśli kilkunastostronicowe wywody o czerni. Czy oglądamy TV jak jest wyłączony, czy jak jest włączony? Bo kolor i odcień matrycy LCD wyłączonej może być jak smoła...
Czy jakiś spec przy okazji wyjaśni mi, jak matryca o czasie odświeżania 2ms lub więcej, jest w stanie wyświetlić obraz 600Hz? 2ms pozwalają zejść na 2/1000sek czyli 500Hz to max.

Pozdrawiam posiadaczy G20!
Snake
 

franki_123

New member
Przy okazji "dyskusji" o wyższości jednych nad drugimi, a mam tu na myśli kilkunastostronicowe wywody o czerni. Czy oglądamy TV jak jest wyłączony, czy jak jest włączony? Bo kolor i odcień matrycy LCD wyłączonej może być jak smoła...
Czy jakiś spec przy okazji wyjaśni mi, jak matryca o czasie odświeżania 2ms lub więcej, jest w stanie wyświetlić obraz 600Hz? 2ms pozwalają zejść na 2/1000sek czyli 500Hz to max.

Skąd wziąłeś te 2 ms na stronie producenta jest napisane: "Czas reakcji panelu: 0,001 msek. (!)".
1 s = 1000 ms = 1000000000 ns. Dane producenta to 0,001 ms = 1000 ns w czasie tym jesteś wstanie wyświetlić max 1/1000000 1/s, czyli 1000000 Hz

Wiecie może kiedy wejdzie wersja VT20. Jak narazie jest tylko w jednym sklepie.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Rafsnake

New member
Skąd wziąłeś te 2 ms na stronie producenta jest napisane: "Czas reakcji panelu: 0,001 msek. (!)".
1 s = 1000 ms = 1000000000 ns. Dane producenta to 0,001 ms = 1000 ns w czasie tym jesteś wstanie wyświetlić max 1/1000000 1/s, czyli 1000000 Hz

Wiecie może kiedy wejdzie wersja VT20. Jak narazie jest tylko w jednym sklepie.
Pozdrawiam.

Spokojnie - nie chodziło mi o G20 ale o LCD, które jakoś ostatnio są zestawiane z plazmami jako jedynie słuszny wybór. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o to, że temat czerni stał się dominującym. Tak, jakby statyczna czerń wyłączonego panela była najważniejszym parametrem w przeciętnym pokoju przeciętnego oglądacza/gracza. Stąd pytanie o te 2ms jako temat dziwnie pomijany przy analizie możliwości LCD.
Wyboru G20 dokonałem świadomie, bliski zakupu najpierw V10 w grudniu ub. roku, potem zdecydowany prawie na 50B850 i ostatecznie patrząc na wyposażenie i parametry panela G20. Zresztą tak czekać można bez końca - choćby teraz na 3D. Oglądałem też LG, ale uważam że LAN i DLNA są ważne, bo serwery DLNA zaszyto już w nowych systemach operacyjnych i to wcale nie klasy serwerowej.

Co do pytania - gdzieś na tym forum był cytat z przedstawiciela Panasonica w sprawie wprowadzenia V20: maj 2010.

pozdr.
 

Rafsnake

New member
Sama praca panelu w G20 chodzi w 100hz eliminacja migotania,600hz to już sprawka procesora dającego 12ramek kazda 50hz to dla ostrego ruchu:shock: .W sumie tv 100hz:confused:

Zaraz zaraz - 12 ramek każda 50Hz to chyba nie w tę stronę rachunek :eek:. Obraz (półobraz w interlaced) "normalnie" jest odświeżany co 1/50s, stąd 50Hz. I wszelkie wygładzania mogą tylko być realizowane w tym interwale - przy 100Hz rysowane są dwa razy, co zmniejsza migotanie. Wydawało mi się, że te 600Hz oznaczają, że wyrysowywane są właśnie 12 razy w każdym cyklu, czyli w sumie 600 razy na sekundę. I panel musi nadążyć.

Zaczyna być nie na temat, więc zostawmy to. Jak za kilka dni będę miał przed nosem panel, to to sprawdzę.

pozdr
 

MCKorczas

New member
Witam. Chcialbym sie dowiedziec jak udostepniac pliki do telewizora poprzez Wild Media Serwer. Gdy tworze serwer i chce na niego wejsc w tv wyskakuje mi okno "brak dostepu do serwera". Chodzi mi dokładnie o pliki mkv i hd avi . Dodam iż uzywam routera pentagram P6331-6. Proszę porade lub pomoc przy konfiguracji. Dzieki :wink:
 

maciek_m1

New member
MCKorczas,

to trochę nie ten wątek

ale krótko:
1. wersja 0.73 WMS nie obsługuje G20 jako takiego (nie ma G20 wśród zdefiniowanych urządzeń)
2. wejdź w Settings -> Device -> Type i ustaw "Samsung TV (DLNA, 16:9, 1920x1080) - przynajmniej u mnie pod takimi ustawieniami działało - teraz powinieneś móc wejść na WMS
3. jeśli chcesz, żeby WMS transkodował ci mkv, to musisz w "Embedded file support" (poniżej) wywalić mkv (i wszystko, co G20 nie odtwarza, a chcesz, żeby WMS transkodował)
4. pamiętaj o podaniu w WMS katalogów, które chcesz udostępniać (Settings => media resources)
5. generalnie musisz eksperymentować z ustawieniami
 

kolakinio

New member
Probowalem wybrac Niemcy i jest,ale za to nie ma pelnego pasma tv analogowej jest tylko 78 kanalu a u nas wiele stacji tv kablowej nadaje na wyzszych kanalach np.90-97
 

radecki

New member
Probowalem wybrac Niemcy i jest,ale za to nie ma pelnego pasma tv analogowej jest tylko 78 kanalu a u nas wiele stacji tv kablowej nadaje na wyzszych kanalach np.90-97

witaj,
musisz popróbować też z innym krajami, wydaje mi się, że jest pare lokalizacji z pełnym pasmem kablowym, tylko już nie pamietam jakie to kraje, napewno u mnie niemcy miały pełen zakres tylko trzeba było ręcznie ustawic system dźwieku na SC3.
pozdr.
 

duranies

New member
Kolakinio jakie masz warunki do swojej 46'z jakiej odległości oglądasz?Mam duży dylemat przed kupnem.Czekałem na 46'a jak się pojawiły to chodzi mi po gowie 50' Chcę kupic już w tym tygodniu.Pozdrawiam.
 

kolakinio

New member
Ogladam z okolo 4-4,5m.Zwykla kablowka srednia jakosc,zalezna od kanalu.DVB-C tu jest juz ok.,filmy hd ogladam z 2,5m(to jest to).Tez chcialem 50 cali ale kasy zabraklo.Fajnie dziala viera cast,tylko filmy nie rozciaga na pelen ekran(moze to wina nagranego filmu).Zdjecia ok,mp3 tez,niewazne czy na karcie czy na pendrivie.Media serwer dziala z WMP(system mam xp)bezblednie.Gry nie probowalem bo nie mam kabla.
 

MCKorczas

New member
MCKorczas,

to trochę nie ten wątek

ale krótko:
1. wersja 0.73 WMS nie obsługuje G20 jako takiego (nie ma G20 wśród zdefiniowanych urządzeń)
2. wejdź w Settings -> Device -> Type i ustaw "Samsung TV (DLNA, 16:9, 1920x1080) - przynajmniej u mnie pod takimi ustawieniami działało - teraz powinieneś móc wejść na WMS
3. jeśli chcesz, żeby WMS transkodował ci mkv, to musisz w "Embedded file support" (poniżej) wywalić mkv (i wszystko, co G20 nie odtwarza, a chcesz, żeby WMS transkodował)
4. pamiętaj o podaniu w WMS katalogów, które chcesz udostępniać (Settings => media resources)
5. generalnie musisz eksperymentować z ustawieniami


Maciek dzieki za info mogę juz przegladac fotki i sluchac mp3 ale nadal mam problem z mkv i avi hd . Gdy wlaczam filmik w transcoding file pisze prosze czekac i po okolo 20 sek. wyskakuje "nie do odczytu". Gdy w WMS wchodze w Embedded file support w lini movies mam wybor "*" , "wmv" , "mpeg,mpg" i "avi,mpeg,mpg,vob". Co wybrac?? A może cos trzeba pozmieniac z Transcoderem.
 

wrx

New member
Bez reklam
Ostrosc wysiwetlanego obrazu (i napisow).

Bylem pare dni temu w MM i mialem szczescie zobaczyc obok siebie Panasonica 50G20, stojacego obok Samsung LE 55B652.
Oba wyswietlaly ten sam obraz.
Kolory byly lepsze na Panasonicu, o czerni nie wspomne, ale juz sama ostrosc obrazu, a co za tym idzie, czcionek wyswietlanych w materiale reklamowym, byla znacznie gorsza (zawolalem 2 sprzedawcow, aby upewnic sie, czy to nie ja).
Z czego to wynika? LCD ma przewage w ostrosci obrazu?
 

elcede

New member
A ja dzisiaj podpialem w koncu moj tv do netu i musze powiedziec ze ta viera cast to calkiem fajna rzecz :p narazie podlaczylem to tylko "na krotko" ale w tygodniu musze przeniesc liveboxa w poblize tv zeby byl na stale.
Co do tekstu, to nie mam zadnych problemow z jego odczytem, nawet przy podlaczeniu lapka i rozdzialce fullHD wszystko ladnie widaci mozna odczytac.

I kolejne pytanie: wlaczylem aktualizacje oprogramowania i ladnie wszystko poszlo, ale mozna gdzies przeczytac co dana aktualizacja wnosi?

I czy ktos sprawdzil czy da sie nagrac obraz z dekodera polsatu (podlaczony przez eurozlacze) na pendrive? Bo nie mam narazie wolnego pendrive zeby podlaczyc i sprawdzic.

I kolejne pytanie: jestem na etapie wygrzewania tv i zostalo mi mniej jak 50h, ale przy ustawieniu na kinowe (i ogolnie na inne niz thx) to obraz wydaje sie taki teatralny i szybki a dodam ze IFS mam w konfiguracji wylaczone (chyba ze to sie jeszcze gdzies indziej wylacza), nie odczuwam tego zawsze, ale czasem mi sie wydaje ze obraz jest jakis bardziej plastikowy :/ ale to moze mi ciezko sie przestawic na taki tv :D
 
Do góry