Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

Forest27

New member
dołączam się do pytań o WiFi
kto ma jakiekolwiek doświadczenia?
czy chodzi tylko oryginalny adapter (który pewnie kosztuje koszmarne pieniądze, no właśnie ile?) czy też już ktoś coś dopasował innego w rozsądnej cenie?
 

Foxxx24

New member
Co do adapterów WiFi to wszystko powinno zależeć od tego w jakim standardzie masz złącze tak jak w routerze i jeżeli będzie zgodny to adapter powinien działać każdy.

Tak ja to rozumiem:)

Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Czy jak kupię sobie model GW20 to w Polsce będzie działał prawidłowo. Mam Canal+, i teraz czy jest tam możliwość włożenia karty Cyfry i czy będzie to działało tak jak w zewnętrznym dekoderze? czyli czy kabel mogę podłączyć bezpośrednio do telewizora i pozbyć się zewnętrznego dekodera? Będę wdzięczny za info.

a jak jest z gwarancją w Polsce - skooro GW jest na rynek niemiecki a kupimy go na np. alledrogo to czy w Polsce będzie gwarancja Panasonic Polska tak jak na model G?
 

radecki

New member
a jak jest z gwarancją w Polsce - skooro GW jest na rynek niemiecki a kupimy go na np. alledrogo to czy w Polsce będzie gwarancja Panasonic Polska tak jak na model G?

Witam
Wspominałem juz o tym jakiś czas temu.. Od jakichś 2 tyg. jestem szczęśliwym właścicielem GW20 42' zakupionego w przez net w sklepie na terenie Polski i razem z nim otrzymałem gwarancję Panasonica po polsku, w której nie ma żadnej wzmianki, że na ten sprzęt nie ma gwarancji polskiego serwisu. Dzwoniłem zreszta do Panasonic Polska, zeby się upewnić i owszem gwarancja obowiazuje na podstawie rachunku ze sklepu, natomiast nie ma wsparcia technicznego z ich strony dla tego modelu na Polskę czyłi nie ma co liczyć na jakieś nowe wersje oprogr. dotyczące chociażby DVB-S/S2. Ale w końcu od czego mamy net:) Napewno poprawki na niem. lub czeski rynek bedzie mozna liczyć. Zresztą narazie plazma smiga aż miło posiedzieć, że o doznaniach wzrokowych nie wspomne.
pozdr.
 

mario_p

Member
Radecki, gdzie kupowałeś GW? też mam zamiar kupić G20 ale właśnie wersja GW mnie bardziej "kręci". Zakup i dostawa bez problemów? Masz papierową instrukcję po polsku? Czy te tv różnią się tylko dodatkowym tunerem sat czy jeszcze czymś?
pozdr.
 

radecki

New member
Radecki, gdzie kupowałeś GW? też mam zamiar kupić G20 ale właśnie wersja GW mnie bardziej "kręci". Zakup i dostawa bez problemów? Masz papierową instrukcję po polsku? Czy te tv różnią się tylko dodatkowym tunerem sat czy jeszcze czymś?
pozdr.

Witam
GW20 na ceneo ma tylko jeden sklep i zdaje sie, że mają jeszcze jeden na stanie. Nie będę im robił darmowej reklamy:p ale znajdziesz napewno. Jedyna róznica poza sat tunerem jest w cenie:D choc mnie sie jakoś udało, że w momencie mojego zakupu G20 i GW20 były w tej samej cenie ale dosłownie za dwa dni cena poszła w górę o 4 paczki żeby po tyg. spaść o tyle samo w ramach super promo...natomiast cena G20 zjechała w dól odrazu o 2,5 paczki ale i tak nie jest rewelacyjna. Troche sie obawiałem o transport ale w końcu do MM też jadą po naszych dziurawych drogach..koniec końców dostawa i sam transport ok. Instrukcja jest tylko w 4 jezykach obcych do tego modelu ja poradzilem sobie tak ze sciągnąlem ze strony instrukcje do wersji G20 po polsku, a brakujące i dotyczące konfiguracji i obsługi DVB-S/S2 mam po czesku i po niemiecku:).
pozdr.
 

radecki

New member
Wspomnij, wspomnij. Wielu czeka na takie informacje (z jakich źródeł oglądasz, z jakiej odległości, jakie wrażenie w dzień i w nocy)

Narazie po obserwacji opinii na forum oraz po przeczytaniu testów staram się nie podkręcać za bardzo ustawień więc poprostu ustawiłem na THX i uważam, że jest rewelka. Zwłaszcza w nocy przy zgaszonych światłach..poprostu miód na moje zmęczone kompem oczy:). Sygnał narazie mam z kabla UPC analog ale naprawdę skalowanie jest niesamowite..obraz np. tvp jest naprawdę ostry reszta kanałow zależy..niektóre mają poprostu słaby sygnał..pozostałe są ok. W każym razie nie jestem zawiedziony..jak na analoga jest naprawdę ok i to napewno zasługa samej plazmy. Oczywiście mam juz porównanie z obrazem dvd oraz blu. Udało mi sie wypozyczyć na weck blu. Normalnie spadłem z kanapy na kolana:D. To poprostu trzeba przeżyć na własne oczy. Ogładam z odległości 2.8-3.0. No i oczywiście przymierzam sie do talerza i jakiejś cyfry. Po to w sumie kupowałem wersje GW20.
pozdr.
 
N

noka81

Guest
Sprawdzenie czasu pracy telewizora

Mam TV TX-50G20E i chciałem sprawdzić ilość przeproacowanych godzin. W poprzednim modelu po włączeniu menu serwisowego wyświetlał mi czas i ilość uruchomień telewizora. W tym modelu nie mogę tego znaleść. Z góry dziękuje za pomoc.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Narazie po obserwacji opinii na forum oraz po przeczytaniu testów staram się nie podkręcać za bardzo ustawień więc poprostu ustawiłem na THX i uważam, że jest rewelka. Zwłaszcza w nocy przy zgaszonych światłach..poprostu miód na moje zmęczone kompem oczy:). Sygnał narazie mam z kabla UPC analog ale naprawdę skalowanie jest niesamowite..obraz np. tvp jest naprawdę ostry reszta kanałow zależy..niektóre mają poprostu słaby sygnał..pozostałe są ok. W każym razie nie jestem zawiedziony..jak na analoga jest naprawdę ok i to napewno zasługa samej plazmy. Oczywiście mam juz porównanie z obrazem dvd oraz blu. Udało mi sie wypozyczyć na weck blu. Normalnie spadłem z kanapy na kolana:D. To poprostu trzeba przeżyć na własne oczy. Ogładam z odległości 2.8-3.0. No i oczywiście przymierzam sie do talerza i jakiejś cyfry. Po to w sumie kupowałem wersje GW20.
pozdr.
Pstryknij parę fotek po ciemku podelektujemy się tym miodziem THX:bober:wrzuta PDP:lol:
 
N

noka81

Guest
Mam TV TX-50G20E i chciałem sprawdzić ilość przeproacowanych godzin. W poprzednim modelu po włączeniu menu serwisowego wyświetlał mi czas i ilość uruchomień telewizora. W tym modelu nie mogę tego znaleść. Z góry dziękuje za pomoc.

Sorki nie doczytałem, a kilkanaście stron wcześniej odpowiedz
Pozdrawiam
 
N

noka81

Guest
1trzymając V- na tv z boku naciskasz na pilocie 3x 0
2wyswietli sie menu na szarym ekranie
3 naciskasz na pilocie 2 i ok
4 wyświetli sie następne menu
kursorem zjeżdżasz na ostatni wpis w tabelce następnie kursorem dajesz w prawa stronę i naciskasz mute
wyświetli sie czas pracy panelu i ilosc włączeń

Nie wychodzi mi to
po wcisnieciu 2 i ok wychodzi mi niebieskie menu i ostatnia pozycja to PTCT:00.00.00.00.00. naciskam kursor w prawo i mute i nic sie nie dziej. Proszę o pomoc
 
N

noka81

Guest
Wiatraki

Orientujecie się w którym miejscu w tym tv(TX-P50 G20) są wiatraki. bo ich wogóle nie słychać. To mój pierwszy tv 50 calowy i mam wrażenie, że szybko sie nagrzewa. Pochodził pare minut i było koło niego dość ciepło, a wiatraków nie słyszałem. ( W poprzednim modelu jaki miałem PY85 były na górze w miejscu wylotu i były słyszalne). Problem z czasem pracy już rozwiązałem, trzeba było dłużej podtrzymać przycisk mute:). Pozdrawiam
 

duranies

New member
Witam ! jest to mój pierwszy post witam wszystkich! szukałem długo tv i padło zdecydowanie na g20 46" czekam na niego z utęsknieniem i jakoś niemogę się doczekac jest 42" jest 50" a pośredniego niema?
 
Do góry