Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

radecki

New member
GW20 jest to wersja na niemiecki rynek,nie ma polskiej gwarancji.
Witam
Jako ,że jest to mój pierwszy post pozdr.wszystkich aktywnych uczestników dyskusji w temacie G20. Od jakiegoś tyg. jestem szczęśliwym właścicielem GW20 42' zakupionego w przez net w sklepie na terenie Polski i razem z nim otrzymałem gwarancje Panasonica po polsku, w której nie ma żadnej wzmianki, że na ten sprzęt nie ma gwarancji polskiego serwisu. Myśle, że tak samo jak kupując samochód w salonie niemieckim gwarancja jest miedzynarodowa. Zresztą skoro w menu jest 25 języków do wyboru...Poza tym jedyną róznicą pomiędzy GW20 a G20 jest DVB-S/2 na czym szczególnie mi zależało.
Jeśli o chodzi o wrażenia wzrokowe to są jak najbardziej pozytywne mimo ze odbieram narazie tylko analogowe UPC to obraz w zależności oczywiscie od tego czy to tvp1 czy np tvn jest naprawdę bajka. Myśle, że to zasługa samej plazmy no i nie mogę się juz doczekać HD.
 

aspon

New member
Ja chyba kupię 50G20E tylko mam pytanie woli formalności do kolegi yaneq .

A mianowicie z jakiej odległości oglądasz 42" ob ja mam ok 3,7 metra i myślę czy kupić 46 czy 50?

50tka mnie kusi bo widziałem na żywo i robi wrażenie:)

Pozdrawiam
Nie zastanawiaj się tyle i bierz 50", z tej odległości wygląda idealnie.
 

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq,

z uwagi na zmianę miejsca pracy byłem ostatnio na forum mocno wyoffowany i dopiero nadrabiam zaległości,

czy pisałeś już o wrażeniach odsłuchowych z G20 (słynne syczenie z serii 10), poprawiło się coś w nowej serii, czy nie bardzo,

bo jak pamiętam o IFC pisałeś, że jest gorzej niż w esce,
a jak obudowa? ten sam szajz?

PS. nowe plazmy, różne zdania i nowe awantury, krótko mówiąc "nihil novi", ale żeby "kiki'?, tego się nie spodziewałem

Pozdr.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Foxxx24: mam odległość około 2-2,5 m. spokojnie możesz brać 50 cali. 46 też da radę, jak tam stoisz na kasie :)

gorylla: syk jest, ale zmniejszy niż s10. tutaj słyszę go po włączeniu wyraźnie. gdy się nagrzeje jest dużo lepiej niż w starszym bracie. nie mówię, że jest bezszelestny, ale zdecydowanie mniej hałasuje. a co do obudowy... s1o miałem srebrne, tutaj niestety mam czarno granatowy. obudowa jest ok, ale ssie kurz jak odkurzacz. srebrny jest zdecydowanie lepszą alternatywą. ifc jakoś w s10 nie przeszkadzało tutaj przeszkadza przy oglądaniu, jedynie gdzie włączam to F1. a ta k na złość dzisiaj w nocy o 2.30 nie będzie bo co gorylla? bo p polsat znowu dał ciała i będzie retransmisja o 5 :(

a kiki to chyba się trochę zapędził w kozi róg. zagranica zachwyca się G2o a kolega tylko o tej czerni. no cóż, ja mu nie zabraniam :)
 

elcede

New member
ja mam juz swoj upragniony G20E.
Ale mam pytanie:
- dysk podlaczany musi byc sformatowany na fat32 zeby byl poprawnie wykryty? mam: pendrive, dysk 2,5" na USB i 3,5" w kieszeni na usb i wszystkie urzadzenia wyswietla jako wykryte, ale tylko z pendrive da sie przejrzec zdjecia, a reszta nie chce zaskoczyc.
- Jesli tak musi byc w takim razie pytanie kolejne: jesli na duzym dysku 3,5" zrobie partycje i tam przerzuce filmy to bedzie mozna je odtworzyc czy musze nadal podlaczac komputer albo dysk przez siec?
- No i czy po sieci tez musi byc fat32 czy moze byc NTFS?
Ciekaw jestem czy moze jakas aktualizacja oprogramowania cos zmieni w tej kwestji :/

Kolejne pytanie: czy ten adapter wifi na USB to musi byc jakis specjalny, czy komus sie udalo uruchomic jakis adapter wifi na usb? moj kluczyk z neostrady niestety nie zadzialal :/

Jesli chodzi o TV to jak narazie super, ale pobawilem sie nim tylko chwile :)
 

Foxxx24

New member
Foxxx24: mam odległość około 2-2,5 m. spokojnie możesz brać 50 cali. 46 też da radę, jak tam stoisz na kasie :)

.....
:)


Kase mam spokojnie na 50G20E tylko zastanawiałem się czy nie będzie za duży bo między 46,a 50 cali jest stosunkowow mała różnica gdyż 400-500zł więc tym bardziej mnie kusi 50tka:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maciek_m1

New member
niektórzy twierdzą, że po tygodniu oglądania postrzegalna wielkość ekranu zmniejsza się o ca 30%

w moim przypadku sprawdziło się to już kilkukrotnie :)
 

muchanodozor

New member
Również mam już swój upragniony G20, zabrałem się do testowania i mam dwa pytanka.

Niezależnie od źródła sygnału (AV, HDMI (laptop podłączony po DVI-HDMI), VIERA CAST, SD Viewer) 3 linie pikseli zarówno u góry, jak i dołu są nieaktywne (nie wyświetlają obrazu). Przy czym, muszę dodać, że obraz nie jest w jakikolwiek sposób ucięty, czy zniekształcony. Obraz wyświetlany jest w całości. Też tak macie?

Druga sprawa jest taka, że można zauważyć czasami na obrazie zjawisko, jakby coś (kolokwialnie mówiąc) "siało". Zaobserwowałem to zarówno na źródłach podłączonych do telewizora, jak i również nawet na samym menu. Widać to dopiero z samego bliska i czasami, ale jednak. TV mam podłączone go gniazdka bez uziemienia, myślicie, że to może być przyczyną?

Pozdrawiam!
 

Tomaszz

New member
Spróbowałem, dzięki za sugestię. Efekt? Jedna linia więcej zapaliła się u góry, na dole natomiast bez zmian. Czyli nadal: 3 linie u góry nieaktywne, 4 na dole.

Obraz natomiast wychodził już poza obszar wyświetlania.

Przeczytaj pierwsze posty z tego tematu kolegi Yaneq, pisał o tym samym.

Co do "siania" to bardziej trafnie jest mrowienie:idea:. To normalne na plazmach. Też mnie to zastanawiało, dlaczego czasami mrowi, a później nie:-o
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy ktoś wie w jakim formacie muszą być filmy na karcie SD, aby G20 je odtwarzał?

Miałem nadzieję, że format w jakim nagrywają je aparaty fotograficzne Panasonica (mam Lumixa z serii TZ) będzie dla plazmy Panasonica zrozumiały. Niestety telewizor na karcie z tego aparatu widzi tylko zdjęcia, filmów nie widzi.
 

Paweł Dziuba

New member
Również mam już swój upragniony G20, zabrałem się do testowania i mam dwa pytanka.

Niezależnie od źródła sygnału (AV, HDMI (laptop podłączony po DVI-HDMI), VIERA CAST, SD Viewer) 3 linie pikseli zarówno u góry, jak i dołu są nieaktywne (nie wyświetlają obrazu). Przy czym, muszę dodać, że obraz nie jest w jakikolwiek sposób ucięty, czy zniekształcony. Obraz wyświetlany jest w całości. Też tak macie?

Druga sprawa jest taka, że można zauważyć czasami na obrazie zjawisko, jakby coś (kolokwialnie mówiąc) "siało". Zaobserwowałem to zarówno na źródłach podłączonych do telewizora, jak i również nawet na samym menu. Widać to dopiero z samego bliska i czasami, ale jednak. TV mam podłączone go gniazdka bez uziemienia, myślicie, że to może być przyczyną?

Pozdrawiam!

Nie masz uziemienia to zrób w gniazdku zerowanie - 15minut roboty i praktycznie zerowy koszt .
Dobra listwa (czyli za ok. 100-150zł) też nie zazkodzi ; np.
Fellowes (99164)
Filtercon
LISTWA PP MASTER-SLAVE/ 1+5 | EMOS.pl - nasza oferta
 

slimak

New member
Bez reklam
Czy ktoś wie w jakim formacie muszą być filmy na karcie SD, aby G20 je odtwarzał?

Miałem nadzieję, że format w jakim nagrywają je aparaty fotograficzne Panasonica (mam Lumixa z serii TZ) będzie dla plazmy Panasonica zrozumiały. Niestety telewizor na karcie z tego aparatu widzi tylko zdjęcia, filmów nie widzi.

Panasonic widzi filmy nagrane w AVCHD, starsze Lumixy TZ nagrywają w *.mov. :-(
Dowolny film można przerobić na AVCHD programem MultiAVCHD, ale to trochę trwa.


-> MPEG2, Quicktime MOV, MKV / AVC, AVI / AVC, M2TS/MTS, TS, TRP, M2V, VC1, 264, MP4, MPLS, IFO, itp.
AVCHD / Blu-ray / DVD / VIDEO_TS foldery

1) Sprawdzamy w kilku miejscach filmu, czy na pewno dobrze są synchronizowane napisy (napisy i film w jednym folderze z tą samą nazwą, napisy srt).
2) multiAVCHD -> [media] dodajemy naszfilm.mkv
3) Klikamy na tytuł naszfilm.mkv (otwiera się okno edycji) -> [Uncrop] (następne okno) -> (po lewej stronie na dole) -> Hard-encode first external sub (outline) [zastosuj].
4) [uruchom] -> [TV viera i kamery] (program między innymi automatycznie ustawia 25k/s i odpowiednią rozdzielczość (1920 na XXXX), dzięki czemu nie ma problemów z „firankami”).
Jeżeli używasz nowych wersji AVCHD prawdopodobnie musisz ręcznie ustawić 25k/s i jedną z rozdzielczości 480x720/576x720/720x1280/1080x1920.

5) Czekamy…. i po pewnym czasie w wskazanym wcześniej folderze pojawia się AVCHD.
6) Jeżeli powstał tylko folder AVCHD, tworzymy na karcie pamięci folder PRIVATE. Kopiujemy AVCHD do PRIVATE. Uwaga jeżeli AVCHD-jestZnumerem, -numer usuwamy z nazwy!
7) Jeżeli powstał folder AVCHD a w nim: PRIVATE i SD_VIDEO wystarczy PRIVATE i SD_VIDEO przenieść na kartę.
8 ) Podłączamy wyjście optyczne TV ze wzmacniaczem.
9) Wkładamy kartę SD do gniazda TV.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/40064-mkv-i-mpeg2-w-slocie-sdhc-panasonica-11.html



Zwiastun Star Trek
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Film z kamery HV10
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Obraz kontrolny
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
 

elcede

New member
A ja mam jeszcze jedno pytanie odnosnie wygrzewania (czy jak to sie nazywa) plazmy, chodzi mi o ten czas 100h, nie bardzo moge siedziec przed tv zeby to zrobic i mam pytanie czy jak zostawie tv wlaczony na obrazie zasniezonym (nie mam zadnej anteny podlaczonej) to tez bedzie dobrze czy lepiej tak nie robic? bo w sumie dalo by to nawet 10 dni po 10h i juz mozna ogladac normalnie :)
Wczoraj ogladalem Kube wojewodzkiego z kompa (bardzo slabej jakosci material: 40min w troche ponad 120MB) i powiem ze obraz wygladal super z odleglosci wiekszej jak 1-1,5m :) Jak narazie jestem bardzo zadowolony :)

Aha i ktos tu na forum pisal o tym jak sprawdzic ile czasu gra juz tv, ale niestety ten sposob u mnie nie dziala (ostatnie kroki gdzie trzeba zjechac na dol menu i wcisnac mute, u mnie po odpaleniu sie takiej niebieskiej tabelki, w ostatnim polu nie ma nic napisanego a po wcisnieciu mute nic sie nie dzieje :/ moze cos zle robie, przydalby sie jakis poradnik moze z fotkami jesli by dalo rade :)

Pozdrawiam.
Zadowolony uzytkownik P42G20E :)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Panasonic widzi filmy nagrane w AVCHD, starsze Lumixy TZ nagrywają w *.mov. :-(
Dowolny film można przerobić na AVCHD programem MultiAVCHD, ale to trochę trwa.
Dla mnie korzystanie z karty SD w telewizorze ma sens tylko wtedy, gdy wyjmuję ją bezpośrednio z aparatu fotograficznego, zanim jeszcze przegram zdjęcia i filmy do komputera.

Jak to możliwe, że Panasonicowi nie chce się zrobić obsługi formatu, w którym są nagrywane filmy na ich aparatach, które jeszcze na początku zeszłego roku były najlepszymi modelami z rodziny TZ Lumixów (seria TZ4/TZ5)?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Aha i ktos tu na forum pisal o tym jak sprawdzic ile czasu gra juz tv, ale niestety ten sposob u mnie nie dziala (ostatnie kroki gdzie trzeba zjechac na dol menu i wcisnac mute, u mnie po odpaleniu sie takiej niebieskiej tabelki, w ostatnim polu nie ma nic napisanego a po wcisnieciu mute nic sie nie dzieje :/ moze cos zle robie,
Chodzi o linijkę wyżej. Tę, gdzie w lewej komórce masz napis PTCT:00.00.00.00.00. Masz być w prawej komórce tej linijki i przycisnąć MUTE na kilka sekund.
 
Do góry