Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

maciek_m1

New member
maciek_m1: chodzi mi o kompa, instalujesz na PC ten PS3 server i przez niego udostepniasz, tak czytalem, ale teraz nie powiem Ci gdzie bo tych stron tyle bylo.


nie wydaje mi się, żeby serwer udostępniający pliki w jakiś magiczny sposób sprawiał, żeby urządzenie korzystające z tych plików (G20) nabierało możliwości, których wcześniej nie miało (czytanie mkv)

ale może źle rozumuję



ja udostępniałem serwerem Twonky Media - polecanym przez Panasonica
avi czytał, mkv nie
 

elcede

New member
nie wydaje mi się, żeby serwer udostępniający pliki w jakiś magiczny sposób sprawiał, żeby urządzenie korzystające z tych plików (G20) nabierało możliwości, których wcześniej nie miało (czytanie mkv)

ale może źle rozumuję



ja udostępniałem serwerem Twonky Media - polecanym przez Panasonica
avi czytał, mkv nie

Wiesz nigdy tego nie uzywalem, ale z tego co czytam:
"PS3 Media Server to aplikacja napisana w Javie, której celem jest stremowanie oraz transkodowanie różnego rodzaju plików multimedialnych z minimalnym wkładem w konfiguracje tego serwera"
zrodlo: PS3 Media Server 1.11.381 Beta. Benchmark.pl

To rozumiem to tak ze ten media server dekoduje ponownie film w locie i wysyla do tv przez DLNA i taka mialem nadzieje chociaz pozbylem sie juz stacjonarnego i bym musial uzywac do tego laptopa :p wiec nie wiem czy bedzie mi sie oplacalo to instalowac :)
 

suron

New member
czy ktos sie orientuje dlaczego jest taka niewielka roznica w cenie modeli 46" i 50" ? Na neo24 jest to tylko 168zl. Mialem kupic 46" ale przy tak niewielkiej roznicy w cenie zdecyduje sie doplacic.
 

maciek_m1

New member
Wiesz nigdy tego nie uzywalem, ale z tego co czytam:
"PS3 Media Server to aplikacja napisana w Javie, której celem jest stremowanie oraz transkodowanie różnego rodzaju plików multimedialnych z minimalnym wkładem w konfiguracje tego serwera"
zrodlo: PS3 Media Server 1.11.381 Beta. Benchmark.pl

To rozumiem to tak ze ten media server dekoduje ponownie film w locie i wysyla do tv przez DLNA i taka mialem nadzieje chociaz pozbylem sie juz stacjonarnego i bym musial uzywac do tego laptopa :p wiec nie wiem czy bedzie mi sie oplacalo to instalowac :)


zaczynam wycofywać się rakiem :)
doczytałem, zainstalowałem i ..... masz rację

serwer ps3 faktycznie transkoduje mkv, ale ... jak na razie nie działa idealnie
najpierw mi poszło, ale najpierw odtwarzanie zostało przerwane przy próbie przewijania
przy kolejnej - wyłączenie serwera
kiedy odpaliłem go ponownie, zaczęło rwać niestety

drugi problem, film jest rozciągnięty w górę do formatu 4:3
klawisz "Aspect ratio" nie pozwala na ustawienie innych proporcji

ale może to jest kwestia pogrzebania w ustawieniach

tak czy siak, teoretycznie mkv rzeczywiście działa z servera ps3
 

mr. fix it

New member
maciek_m1 : Stabilna wersja PS3 Media Server nie rozpoznaje G20 za dobrze.
Po pierwsze musisz wrzucic najnowsza bete 1.20.400 czy jakos tak.
Potem odwiedzic ta strone PS3 Media Server • View topic - Official thread for non-ps3 renderers (Bravia, etc.) i przeczytac pierwszy post od gory.
Jeden gosc stworzyl tam plik z profilem wlasnie do transkodowania filmow tak by G20 mogl to lyknac.
Sam tego jeszcze nie uzywam bo po pierwsze nie mam G20 (jeszcze), po drugie puszczam wszystko nadal przez PS3 ale jak juz zbiore sprzet do kupy to mysle ze bedzie to warte zachodu, by nie wlaczac pradozerczego i goracego PS3 - no chyba ze w zimie ;)
Na innych TV z DLNA tez da rade ale jak na razie jest to dlubanie choc nie bez efektow.
 

maciek_m1

New member
python,
pytasz, czy jest to w ogóle możliwe?
czyli że Panasonic oszukuje w specyfikacjach?

osobiście jeszcze nie sprawdzałem, bo nie mam twardego dysku, który mógłbym sformatować



mr. fix it

wiesz może co powinienem zrobić z tą konfiguracją (gdzie i jak ją wstawić)?

mam dobrze działający odtwarzacz sieciowy, więc nie jestem aż tak zdesperowany, żeby przekopywać cały wątek albo forum (i tak nie przestawię się na stałe na ps3 bo wymaga to ciągłego korzystania z komputera i z tego co czytam mocno go obciąża czasami)

ale jeśli dostałbym jakieś wskazówki, to chętnie sprawdzę skuteczność transkodowania dla G20
 
Ostatnia edycja:

jarek70

New member
Kiki czy jest szansa na ukazanie sie testu modelu g20 na forum,pisałeś ze jest juz ukończony? nie wdaje sie w jakies kłótnie i porównania do innych modeli bo mnie to nie interesuje ale chciałbym poczytać czy da sie więcej wycisnąć z tego tv (gdzieś w poście juz o tym pisałeś) ,ze jest to możliwe .
 

yaneq

New member
Bez reklam
chorwacka strona z testem G20 rewela.
kilka stwierdzeń dla kikiego:

"
Tak więc, G20 dołączył KURO i modeli V10, jeśli chodzi o wyświetlanie najlepszych zdjęć HD widzieliśmy"

"Tak jest G20, ze względu na cenę, bardzo konkuretan modelu na rynku i wybór numer 1, jeśli chcesz mieć najlepszy widok 720p (PS3, MKV, satelitarną HD) i 1080p (mkv i Blu-ray) sygnałów."

ja podpisuję się obiema rękoma i nogami pod tymi stwierdzeniami. tv ma dla mnie dwie wady. czerń w dzień i ifc. wieczorem i w nocy pokazuje pazury.

proponują takie ustawienia po 300 godzinach pracy:
Mode: THX
Tryb: THX
Contrast 36
Kontrast 36
Brightness: 0
Jasność: 0
Colour: 30
Kolor: 30
Sharpness: 10
Ostrość: 10
Vivid colours: Off
Żywe kolory: Off
Eco-format: Off
Eko-format: Off
P-NR: Off
P-NR: Off
Panel: On
Panel: On
Advanced settings
Ustawienia zaawansowane
R-gain +16
R-gain +16
G-gain -5
G-gain -5
B-gain 0 +6
B-gain 0 +6
R-cutoff 0
R-cutoff 0
G-cutoff 0
G-cutoff 0
B-cutoff 0
B-cutoff 0
Gama 2.2
Gamma 2.2
 
Ostatnia edycja:

jarek70

New member
1trzymając V- na tv z boku naciskasz na pilocie 3x 0
2wyswietli sie menu na szarym ekranie
3 naciskasz na pilocie 2 i ok
4 wyświetli sie następne menu
kursorem zjeżdżasz na ostatni wpis w tabelce następnie kursorem dajesz w prawa stronę i naciskasz mute
wyświetli sie czas pracy panelu i ilosc włączeń
 

sll

New member
Czy ktoś z szanownych kolegów wie jakie są różnice między G20E a GW20 i czy GW20 ma zapewniony serwis gwarancyjny w PL ?
 

Foxxx24

New member
Ja chyba kupię 50G20E tylko mam pytanie woli formalności do kolegi yaneq .

A mianowicie z jakiej odległości oglądasz 42" ob ja mam ok 3,7 metra i myślę czy kupić 46 czy 50?

50tka mnie kusi bo widziałem na żywo i robi wrażenie:)

Pozdrawiam
 
Do góry