Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

maciek_m1

New member
A propos docierania :)

czy ktoś bardziej biegły w dziedzinie porządków domowych może mi powiedzieć, co oznacza termin "naturalny detergent", który Panasonic dopuszcza jako środek czyszczący rozpuszczony w wodzie w stosunku 1:100 (sic?)
 

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam jeszcze 1 pytanie, w zasadzie 2 - ale gdzie kupić to muszę jeszcze poczytać

Kierunek 42" przyjęty, ale po przejrzeniu jeszcze raz tabelek odległość / rozdzielczość / sygnał / przekątna wydaje mi się, że nie muszę koniecznie kupować full HD.
A więc może zaoszczędzić jakby nie było trochę pieniędzy i zamiast G20 wybrać x10 (wynikałoby, że x20 jest gorszy od x10 ????).

Aktualnie:
50% tego co TV wyświetla to kablówka chyba bez programów hd -> UPC Lublin,
30% divx z niezniszczalnego korra,
20% dvd j.w.

A i tak w sumie
50% to bajki typu Clifford, ogólnie mini mini ,
30% to travel, kuchnia tv itp małżonki,
20% ja się dopcham z jakimś filmem, jeśli już to najchętniej sf / akcja.

Pokój blisko 4x5m, okna od południa i zachodu. Południowe z półprzepuszczalnymi roletami. Jedyna ściana ja której mogę powiesić tv to północna, więc okna południowe będą "świecić" prosto na tv. Układ nie najszczęśliwszy, ale wyboru nie ma, chyba że tv postawię na parapecie .....

Główne więc pytanie: czy wystarczy X10/20 czy też sporo droższy G20.
Na papierze lepszy jest G20 - nie ma wątpliwości, tylko czy na co dzień zauważę różnicę biorąc pod uwagę profil programów ??
 

jarek70

New member
Pytanie do użytkowników ww modelu ..rzucę temat "przejścia tonalne pomiędzy kolorami" szczególnie chodzi mi o odcień -kolor skóry nie wiem jak to opisać ...może macie na to sposób w ustawieniach możne nie tyle kolorów ,ile zminimalizowania tych przejść ,w sumie ciężko to opisać .
 
Ostatnia edycja:

joello

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum. Dyskusję w tym temacie obserwowałem od samego początku, poszukując odpowiedniego dla siebie telewizora. Zdecydowałem się na G20 42” . Mam go od wczoraj i muszę powiedzieć, że naprawdę mi się podoba. Może nie jest jakimś dziełem sztuki, ale dzięki prostocie wykonania z zewnątrz jest naprawdę ładny. Na razie mam tylko kablówkę bez kanałów HD. I muszę powiedzieć, że różnie to wygląda. Ogólnie obraz jest bardzo dobry, część kanałów lepsza niż w starym philipsie CRT. Znacznie lepszy niż u kolegi na 32 LG LCD na kanałach tej samej kablówki. Natomiast rozczarował mnie sport, oglądanie meczu piłkarskiego(sportklub) po prostu mnie męczyło. Nie wiem czy to kwestia ustawień czy sygnału, ale obraz w czasie szybszych akcji ( przesuwania kamery) robił się taki troszkę niewyraźny, aż trudno było rozpoznawać poszczególnych graczy. Sporty zimowe na Eurosporcie też jakoś niespecjalnie. Jeszcze spróbuję z innymi ustawieniami.
Jeśli chodzi o czerń, to myślę że jestem w stanie wyobrazić sobie głębszą, ale ta w tym TV w pełni mnie zadowala. W wczoraj wieczorem oglądałem filmy akcji z czarnym w tle wyglądało to naprawdę dobrze.
Obraz z Bluraya, PS3 wiadomo żyleta. Włączyłem też zwykłe filmy DVD i Divixy i obraz też super.
Ogólnie jeszcze nie skończyłem się jeszcze z nim zapoznawać i go ustawiać, ale naprawdę cieszę się że go kupiłem.
Poruszaliście tutaj sprawę z docieraniem. I jak to w końcu powinno być? Docierać? Jak tak to na jakich dokładnie ustawieniach i przez jaki czas?
 

gabo2

New member
joello + w okresie pierwszych 100godzin uzytkowania:
- daj obraz na cały ekran, unikaj pasów
- ustaw kontrast i jasnośc poniżej 50%
- ustaw tryb normalny obrazu
- jak Ci się chce to włączaj co jakiś czas w menu serwisowym wygrzewanie plazmy (wyświetla kolorowe plansze)
- unikaj jak ognia kanałów TVP 1 i TVP 2 ich białe logo na długo zostaje na ekranie, oczywiście możesz je oglądać ale nie dlużej niz godzine a potem przełącz na inny kanał z jakimś dynamicznym obrazem (dobry pomysł to skakanie po muzycznych kanałach)
+ po okresie wczesnoniemowlęcym naszej plazmy
- unikaj statycznych obrazów
- unikaj ciągłego oglądania jednego kanału w szczególności TVP
- jakby się pojawiły powidoki to: szum i wygrzewanie z menu serwisowego i jak ręką odjął, na wygrzanej plaźmie są już niegroźne

A poza tym powidoki to tylko groźnie brzmi a naprawdę jest to nieszkodliwe.
cos takiego o docierqniu znalazlem moze ci sie przyda mowisz ze Piłka nozna nie za ciekawie wyglada na G seri
 

masloww

New member
Bez reklam
to że obraz na sporcie wygląda jak zamazany to nie wina tv tylko słabego sygnału z ograniczeniami w przepływności w dynamicznych scenach, tzn. ze zbyt dużą kompresją, z czego słynie m.in. Sport Klub
 

jarek70

New member
co do wygrzewania pdp tak jak kolega gabo napisał chociaż ja specjalnie sie tym nie przejmowałem ,można powiedzieć ze oglądam dużo tv ma ponad120h -(2 tyg )na liczniku generalnie wiekszosc Eurosport hd ,n sport ,ale tez normalne programy sd tvp1,tvp2,tvn24 faktycznie w porównaniu sd i hd mówie o piłce nożnej różnica kolosalna , może nie mam zbyt wypasionego sygnału (kablówka) ale różnice widać dzisiaj oglądałem skoki przelaczajac z eurosportu hd na tvp1 i powiem ze nie wygladalo to tragicznie na jedynce ,polecam w miare dobry sygnal i bedzie ok
 

python636

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem G20 i na pierwszy rzut oka po 1 dniowej zabawie z tym tv muszę przyznać ,że obraz po DVBT jest rewelacyjny przynajmniej w moim rewirze.
Mam pytanie do użytkowników G20 jak z podłączeniem do internetu , czy trzeba kupować odbioirnik bezprzewodowej sieci czy może ten tv ma wbudowany odbiornik wi-fi ?? Routerek mam tak więc pozostałoby tylko skonfigurować i się łączyć.
Praktykuje już ktoś połączenia z netem i G20 ??
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ale tak wygląda porównanie z Lcd Sony.
I jak zawsze przepraszam że Sony wyprodukowało modele które mają lepszą czerń nie tylko na planszy testowej czarnej ale również na filmach.
Czy można coś z tej plazmy wycisnąć więcej i w jaki sposób - będzie w teście .

Jak rozumiem cały czas pracujesz nad testem Panasonica z serii G20.

Zapewne podłączyłeś więc do niego dysk przez USB. Czy mógłbyś napisać tu, czy da się na nim nagrywać programy wchodzące przez HDMI zabezpieczone przez HDCP, jak sugerowałeś w jednym z postów, czy nie?
 
Ostatnia edycja:

jarek70

New member
Wątpię aby ktoś obiektywnie odpowiedział na to pytanie ja jedynie z doświadczenia ~130 h mogę powiedzieć ze nic nie traci .Na innych forach nie wspomina sie nic na temat tego modelu ,cóż są to jeszcze za świeże modele ,czekamy tu na forum na test który ma przeprowadzić kiki albo już przeprowadził i czekamy na opublikowanie , może on stwierdzi ,że ten model "też" ma ten "problem".
 

maciek_m1

New member
Wątpię aby ktoś obiektywnie odpowiedział na to pytanie ja jedynie z doświadczenia ~130 h mogę powiedzieć ze nic nie traci .Na innych forach nie wspomina sie nic na temat tego modelu ,cóż są to jeszcze za świeże modele ,czekamy tu na forum na test który ma przeprowadzić kiki albo już przeprowadził i czekamy na opublikowanie , może on stwierdzi ,że ten model "też" ma ten "problem".


nie trzeba czekać
Kiki już stwierdził, że G20 ma ten problem
a dokładnie sugerował to zanim jeszcze pojawił się on na rynku
 

hoodlum

New member
nie trzeba czekać
Kiki już stwierdził, że G20 ma ten problem
a dokładnie sugerował to zanim jeszcze pojawił się on na rynku
Własnie Kiki dostał strasznej awersji do plazm Panasa. Ciekawe jak sie obejdzie z seriami vt i v oraz ledami tej znienawidzonej firmy. Czy tam tez będzie poziom czerni na poziomie lcdeka za 1200 zyla?:cry:Zobaczymy czas pokaże...moze nie bedzie juz tak źle:???:
 
Do góry