Panasonic seria G20 (TX-P37G20, TX-P42G20, TX-P50G20) test y, opinie etc...

jgx

New member
Bez reklam
pytanie do posiadaczy tego modelu W WERSJI 50" - czy po całkowitym ściszeniu fonii słychać prace elektroniki, szukam plazmy ale żeby nie było słychać brzęczenia, do tej pory miałem do czynienia z samsungami ale tam nie mogłem znieść bzbzzzbzbzb szczególnie wieczorem jak już cicho oglądałem tv, jak jest w tym modelu?
pozdro 4all
 

JackS.

New member
Bez reklam
Panasonic widzi filmy nagrane w AVCHD, starsze Lumixy TZ nagrywają w *.mov. :-(
Dowolny film można przerobić na AVCHD programem MultiAVCHD, ale to trochę trwa.
Zainstalowałem aktualną wersję MultiAVCHD (v4.0 build 742), wybrałem film z Lumixa do konwersji (ma oczywiście rozszerzenie .mov), dałem START, zapytało na jakim medium będzie nagrany film, wybrałem solid media Viera (PAL). I oto rezultat:
[21:32:00] Log started for multiAVCHD v4.0 (build 742)
[21:32:00] Selected output mode: Panasonic Viera TV (SDHC) (PAL)

[21:32:00] Processing one title...
[21:32:00] Existing D:\filmy\AVCHD\ cannot be used as destination folder!
[21:32:00] Output will be written to: D:\filmy\AVCHD-20100329-213200
[21:32:00] Processing Quicktime video (D:\filmy\P1050387.MOV)...
[21:32:01] Only HDV3/AVC codecs are supported in current version!
[21:32:01] Endian: little
[21:32:01] Track has 1 channels.
[21:32:01] Sampling: 8 000 hz
[21:32:01] Resolution: 8
[21:32:01] Format: PCM
[21:32:01] Extracting PCM audio (mplayer)...
[21:32:01] eac3to refused to convert audio!
[21:32:01] Trying again to encode PCM audio to AC3 (ffmpeg)...
[21:32:02] Adding AC3 encoded audio track...
[21:32:02] Only V_MPEG2/HDV3/AVC video is supported in current version!
[21:32:02] Total of 2 tracks found in this file.
[21:32:02] M2TS stream split set at 4000MiB...
[21:32:02] Chapter marks ignored in Panasonic SDHC mode...
[21:32:02] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...

tsMuxeR (Version 1.10.6) output:
===============================================================================
PROCESSING ERROR: No data received from tsMuxeR!
Trying again...
===============================================================================
MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --blu-ray --vbr --split-size=4000MiB --vbv-len=500
-1, "", insertSEI, contSPS, fps=30.000
A_AC3, "c:\multiavchd\_temp\multitemp-20100329\p1050387.ac3"
===============================================================================

[21:32:03] MOV processing failed!
[21:32:03] Switching processing mode. Stand-by for re-processing...

[21:32:03] Detected video: ID#1:-1 640x480, fps=30.000
[21:32:03] Detected audio: ID#2:A_PCM (8000Hz 1ch) Language: und
[21:32:03] Attempting to convert A_PCM audio track #2...
[21:32:03] Extracting audio track #2 (mkvextract)...
[21:32:03] Converting PCM audio to AC3 (eac3to)...
[21:32:03] eac3to didn't succeed... Trying to add as is!
[21:32:03] Added audio: A_LPCM, "c:\multiAVCHD\_TEMP\multiTEMP-20100329\tmp-tn2.und.pcm", lang=und
[21:32:03] Video codec -1 is not allowed in AVCHD/BDMV...
[21:32:03] Chapter marks ignored in Panasonic SDHC mode...
[21:32:03] M2TS stream split set at 4000MiB...
[21:32:03] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...

tsMuxeR (Version 1.10.6) output:
===============================================================================
PROCESSING ERROR: No data received from tsMuxeR!
Trying again...
===============================================================================
MUXOPT --no-pcr-on-video-pid --new-audio-pes --blu-ray --vbr --split-size=4000MiB --vbv-len=500
-1, "D:\filmy\P1050387.MOV", insertSEI, contSPS, track=1, lang=eng, level=4.1, fps=30.000
A_LPCM, "c:\multiAVCHD\_TEMP\multiTEMP-20100329\tmp-tn2.und.pcm", lang=und
===============================================================================
[21:32:03] If processing fails, try to rename your .MOV file to .MP4!!

[21:32:03] tsMuxeR failed to process [D:\filmy\P1050387.MOV]...
[21:32:03] No compatible folders/files processed...
Co robię źle?
 
N

noka81

Guest
Po krótkim użytkowaniu TX-P50G20 mam takie spostrzeżenie- obraz zmienia swoją ostrość(jasność) automatycznie (widoczne jest to w szczególności na ciemnych scenach) szczególnie po zmianie ujęcia (np. dziś podczas oglądania pacyfik na HBO w ciemych ujęciach, chwile było jasno poźniej obraz robił się ciemniejszy- chyba nie mam aż tak wyczulonego oka:) (czy jest to jakaś funkcja (próbowałem rózne ustawienia) w tym tv, czy tak ma być?). Ogólnie wrażenie po pierwszych dniach świetne. Oczywiście wyłączyłem IFC bo dla mnie przy tej funkcji obraz wygląda jakby był w przyspieszeniu.
 

sll

New member
A dzwoniłem do obsługi klienta w panasonicu i powiedzieli, że wszystkie plazmy mają wiatraki:) Czyli wychodzi, że są świetnie poinformowani o swoich produktach.


Zaczynam poznawać 50G20E.
Mam nadzieję, że nie jestem głuchy ale po wyłączeniu fonii z odległości 2 cm nic nie słyszę.
Mam pytanie dodatkowe.
Przy ustawieniu proporcji obrazu 4:3 pojawiają się oczywiście pionowe pasy ale są szare. Czy można ustawić ja jako czarne ?
 

jarek70

New member
Po krótkim użytkowaniu TX-P50G20 mam takie spostrzeżenie- obraz zmienia swoją ostrość(jasność) automatycznie (widoczne jest to w szczególności na ciemnych scenach) szczególnie po zmianie ujęcia .
ostrość?-jasność? to dwie różne "dane" ...pewnie masz włączone oszczędzanie energii ...panel tak będzie się zachowywał przy tym ustawieniu ...wyłącz w ustawieniach i będzie ok ...oczywiście mówię o jasności .
 

MARER

New member
Wspomnij, wspomnij. Wielu czeka na takie informacje (z jakich źródeł oglądasz, z jakiej odległości, jakie wrażenie w dzień i w nocy)

Jeżeli komuś pomogę to bardzo proszę ;-) :

Model TX-P50G20E z odległości 3-3,5m ...żródło cyfra +
Wieczorne ogladanie daje jednak trochę wiecej zadowolenia niż w dzień ...jednak naturalność barw i kąty są zdecydowanie lepsze od Samsunga LE46B650, którego miałem bezposrednio przed G20.
Mało zdecydowanym polecam z czystym sumieniem pomimo wcześniejszych walk o czerń G20 ...wg mnie jest na bardzo dobrym poziomie.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Po krótkim użytkowaniu TX-P50G20 mam takie spostrzeżenie- obraz zmienia swoją ostrość(jasność) automatycznie (widoczne jest to w szczególności na ciemnych scenach) szczególnie po zmianie ujęcia (np. dziś podczas oglądania pacyfik na HBO w ciemych ujęciach, chwile było jasno poźniej obraz robił się ciemniejszy- chyba nie mam aż tak wyczulonego oka:) (czy jest to jakaś funkcja (próbowałem rózne ustawienia) w tym tv, czy tak ma być?). Ogólnie wrażenie po pierwszych dniach świetne. Oczywiście wyłączyłem IFC bo dla mnie przy tej funkcji obraz wygląda jakby był w przyspieszeniu.
Ten typ tak ma i nie da sie tego wylaczyc, o ile mi wiadomo. Chodzi oczywiscie o jasnosc.
 

MARER

New member
Dajcie spokój już koledze ...cieszmy się bardzo dobrym TV i niech jego nie sprzyjająca temu modelowi opinia nie będzie odnośnią w wyborze sprzętu ...
Ja kupiłem G20 nie biorąc jego zdania pod uwagę i jestem bardzo zadowolony ...miałem wcześniej LE46B650 niby udany model, a jednak moja decyzja o zmianie na plazme G20 jest trafnym wyborem.
Choć chciałbym funkcjonalnosci Samsunga w G20 to jednak jakość obrazu w TV jest priorytetem.

pozdrawiam Krzysiek
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Czy da się jakoś zmusić G20 do wysyłania na wyjście DIGITAL AUDIO OUT dźwięku DD jaki wchodzi do niego poprzez HDMI?

Chodzi o to, aby nie trzeba było zmieniać wejść amplitunera w zależności od tego czy telewizor odtwarza w danej chwili film z karty SD, YouTube, wejścia DVB-T lub wejścia HDMI.
 

adam-ant

New member
Ten typ tak ma i nie da sie tego wylaczyc, o ile mi wiadomo. Chodzi oczywiscie o jasnosc.


Czy to rzeczywiście prawda? Jak dotąd widziałem takie zabiegi tylko w LCD i muszę przyznać, że bardzo mnie to wkurzało. Bo co innego zmiana jasności na podstawie ilości światła padającego na czujnik zamontowany w TV, a co innego rozjaśnianie scen jasnych i zmniejszanie tejże jasności w scenach ciemnych.
Pierwsza z tych opcji, przez niektórych uważana za przydatną , występuje już w bardzo wielu telewizorach, ale chyba zawsze da się ją wyłączyć. Druga to żałosna próba zakamuflowania słabych możliwości telewizora. Mam nadzieję, że w przypadku G20 prawdziwa jest co najwyżej opcja pierwsza...

Czy ktoś może bliżej opisać to "rozjaśnianie"? Trochę mnie to zaniepokoiło...
 

slimak

New member
Bez reklam
Zainstalowałem aktualną wersję MultiAVCHD (v4.0 build 742), wybrałem film z Lumixa do konwersji (ma oczywiście rozszerzenie .mov), dałem START, zapytało na jakim medium będzie nagrany film, wybrałem solid media Viera (PAL). I oto rezultat:
.....
[21:32:03] If processing fails, try to rename your .MOV file to .MP4!!
......


Chodzi o to, aby nie trzeba było zmieniać wejść amplitunera w zależności od tego czy telewizor odtwarza w danej chwili film z karty SD, YouTube, wejścia DVB-T lub wejścia HDMI.

Spróbuj podłączyć wzmacniacz do TV przez HDMI 2(ARC).
ARC = Audio Return Channel.
 

jgx

New member
Bez reklam
pytanie do posiadaczy tego modelu W WERSJI 50" - czy po całkowitym ściszeniu fonii słychać prace elektroniki, szukam plazmy ale żeby nie było słychać brzęczenia, do tej pory miałem do czynienia z samsungami ale tam nie mogłem znieść bzbzzzbzbzb szczególnie wieczorem jak już cicho oglądałem tv, jak jest w tym modelu?
pozdro 4all
macie ten tv czy tylko ściemniacie?
 

JackS.

New member
Bez reklam
[21:32:03] If processing fails, try to rename your .MOV file to .MP4!!

Oczywiście od razu to zrobiłem. Żadnej różnicy - wygenerowało te same komunikaty, za wyjątkiem tego, abym próbował zamienić nazwę.

Spróbuj podłączyć wzmacniacz do TV przez HDMI 2(ARC).
ARC = Audio Return Channel.
Gdyby mój amplituner miał wejście HDMI w standardzie 1.4 z funkcją ARC, to oczywiście bym tak zrobił. Niestety nie ma. Ma cyfrowe wejście optyczne. A G20 ma takie samo wyjście. Jak zrobić, aby G20 chciał tam stale wypuszczać fonię? Nie da się?
 
Do góry