Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

bzyk_tc

New member
Dzis w MM Opole pojawił sie G10, chyba 42", chyba bo nie przygladałem sie dokładnie. Jak wieczorkiem tam podskocze to zobacze dokładniej. Nie było na nim jeszcze żadnego opisu ani ceny, ale był podłaczony do miernika poboru mocy... a tam cyferki nie spadały poniżej 400W. A sygnał który był mu podany to sygnał naziemnej anteny.
 

piko70

New member
@bzyk_tc
Dzwoniłem do nich i jeszcze nic nie wiedzą o serii G10:(,może to był PY85,bo ten model oscyluje w stresie ok.400W
 

bzyk_tc

New member
No a w MM Opole maja i widocznie sie nie orientuja, cena 5900 zł

Niestety nie moge podac linków na zewnatrz forum (ograniczenie 5 wiadomosci) dlatego 2 załaczniki, mam nadzieje ze nikt sie nie pogniewa.
Trzeciej fotki z miernikiem wskazujacym 441W nie dodaje by juz nie powiekszac wagi postu.
 

Attachments

  • DSC00566.jpg
    DSC00566.jpg
    76 KB · Wyś: 1215
  • DSC00567.jpg
    DSC00567.jpg
    117,2 KB · Wyś: 1213
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich, jestem tu nowy i uważnie śledzę wątek tej plazmy
Oprócz pytania co wszyscy - jak jakość, i relacja foto chciałbym spytać się jak jest z odblaskiem światła w tym TV.
Jestem bardzo zainteresowany tym modelem ale mam bardzo nasłoneczniony pokój i mam pewne obawy czy nie będę przez cały czas widział odbicie swojego pokoju i siebie samego.

Drugie moje pytanie to czy do pokoju ok 16 m2 i odległości od TV 3m 42 cale będzie ok ?
dzieki za pomoc.
 

acton777

New member
Bez reklam
Mogę odpowiedzieć na 2 pytanie:
Mam 3,1m do 42pv80 i jak trochę ceny spadną, to kupuję 46g10, a pvka idzie do brata, bo jest za mały ;)
 

raat

New member
To zależy co się ogląda, ja będę oglądał z oko 3 m i się zastanawiam, czy wziąć 50G10, czy poczekać na 54. Mam 50PZ800 i dla mnie do ps3 odległość max to 2,5 m, to samo w przypadku filmów na Blue-rey, jeżeli siądę dalej to nie widzę jakości obrazu jaką prezentuje. Jeżeli chodzi o obraz hd to 3-4, a przy sd to wypadałoby min 3m, a im dalej tym lepiej:).
Pozdrawiam.
 
Myślę że 50 % będzie to cyfra plus, 25% DVD, 25% PC.
Mój budżet to max 5000zł, może wstrzymać się jeszcze aż ceny trochę polecą i wtedy, np. 46PY85.
Czy powłoka 46PY85 mocno odbija światło?

Pozdrawiam
 

robas1

New member
Też chcę kupić G10, ale 50 cali

raf992 napisał:
Oznaczenie E tak jak Kolega zaznaczyl jest na Europe, a specyfikacja zgadza sie ze strona Panasa.
Zadna sila nie zmusi mnie do kupienia LCD.....no chyba ze dostane za darmo i jako drugi do kuchni:)
G10E mam juz od soboty. Sa dostepne w W-wie w sklepie Saysonic.

Witam.
Saytronic nie chwali się, na swoich stronach internetowych (w sklepie internetowym), że w ogóle sprzedaje G10 - nie ma tam takiego modelu.
Czy fizycznie w sklepie jest do kupienia G10 50"? Czy ktoś wie za jaką cenę? Z tych plazm, które sprzedają widzę, że to nie jest raczej tani sklep.

I jeszcze pytanie do posiadaczy tego TV lub tych co mają dostęp (np. w sklepie): jak oceniacie jakość dzwięku z tego TV? W porównaniu z TH50PY/PZ 800 jest lepszy/ gorszy/ taki sam?
Jakie są basy, wysokie tony - przyzwoite?
Wiem, że zaraz powiecie: i tak podłącza się to do wzmacniacza, ale nie zawsze (szczególnie wieczorem) można słuchać przez kolumny i wzmacniacz. A większośc osob w ogole nie przywiązuje wagi do dźwięku, a tylko do obrazu.
Proszę o wrażenia, szczegolnie Raf997.
 
Ostatnia edycja:

magnyc

New member
Thomas1000 napisał:
Witam wszystkich, jestem tu nowy i uważnie śledzę wątek tej plazmy
Oprócz pytania co wszyscy - jak jakość, i relacja foto chciałbym spytać się jak jest z odblaskiem światła w tym TV.
Jestem bardzo zainteresowany tym modelem ale mam bardzo nasłoneczniony pokój i mam pewne obawy czy nie będę przez cały czas widział odbicie swojego pokoju i siebie samego.

Drugie moje pytanie to czy do pokoju ok 16 m2 i odległości od TV 3m 42 cale będzie ok ?
dzieki za pomoc.

Ja mam 3 metry do 42PV80 - do SD w sam raz, ale do Blu-ray to już trochę przy mały - po przybliżeniu się na jakieś 1,5 m widać znacznie więcej detali..... pomyśl raczej o 50 calach.

PS. Podziwiam tych co się ekscytują na 32" 1080p - mają chyba sokoli wzrok!!!
 

raat

New member
Nie wiem czy mnie zaraz nie zlinczują za taką wypowiedź na tym forum, ale może poczekaj na serię B samsunga:), na pewno za cenę 46PY85 kupisz 50 Sama, a może i taniej;).
 
raat napisał:
Nie wiem czy mnie zaraz nie zlinczują za taką wypowiedź na tym forum, ale może poczekaj na serię B samsunga:), na pewno za cenę 46PY85 kupisz 50 Sama, a może i taniej;).
hehe, ogladałem model 42B650 i jakbym stał przed lustrem :).
Druga rzecz, nie wiem czy było źle coś ustawione ale kolory przejaskrawione, nienaturalne. Podłączyłem pendriva ze zdjęciami i sorry, nie mogłem na nie patrzeć :(. Szczerze nie polecam.
 

raf992

New member
G10e

Wracajc do tematu, to troche opinii na goraco juz wpisalem. Jesli chodzi o dostepnosc, to przynajmniej w zeszlym tygodniu te tv byly w sklepie, zadzwonilem, zobaczylem i w sobote juz mialem za 5300 - 42cale.
Wiem ze wiekszy bylby lepszy, ale ale. Obraz zwykly nawet z pokojowej anteny jest przyjemniejszy niz na 200Hz LCD. Kolorow pelna gama...nie ma w przejsciach roznych tonacji (np zachod slonca) paskow, tylko pelna gradacja. Bez ulepszaczy (600 Hz wklejanie ramek, wygladzanie, i cos tam jeszcze) obraz jest dobry, a po wlaczniu w/w super. Natomiast w HD naziemnej to ...to trzeba zobaczyc:) Az za bardzo realistyczny obraz, przy czym nie mylic z sztucznoscia jaka trcohe traci wizja w lcd. Zreszta w sklepie jest pelne porowanie roznych modeli Lcd z plazmami.
Tez mam bardzo sloneczny pokoj od strony zachodniej i slonce nie stanowi problemu. szyba odbija przy wylaczonym telewizorze ale po wlaczeniu nie ma odblaskow, ktore by w najmniejszym stopniu przeszkadzaly. Wiekszy problem mialem z CRT. TV ma optyczne wyjscie :) dziwku wiec juz jest dobrze, a sam dzwiek z tv jest do przyjecia (3 pozycje: 1.normalny i 2i3 to virtualny 3D). Glosniki sprytnie ukryte. Mialem obiekcje ze panel jest z boku i trudno bedzie karte SD wcisnac, ale jst ok. I czytalem ze poprzednie modele gubily sie w proporcjach ekranu, faktycznie chwilami jest przeskok ale to wina reklam, ktore sa krecone w innym formacie.
I pilot to tez dosc istotne (ma dwie diodypod roznym katem...takze mozna celowac w sufit) jest latwy intuicyjny z czytelnymi przyciskami.
Ciekaw jestm testow z miernikem zuzycia pradu....ale ta plazma jest chlodna nawet po 6-7 godzinach grania.
czekam tez na relacje innych...bo chyba troche tych telewizorow juz poszlo...:)
 
Do góry