Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
test się właśnie wpisuje - ale przesady o braku czerni nie ma.
Od góry z lewej plazma Pioneera,
z dołu po prawej plazma PG 10 Panasonica - pokazane jest jak wygląda matryca.

004_P1160431.JPG


skalowanie w SD :
- z lewej plazma Panasonic PG 10 - z prawej Sony W 5500
002_P1160701.JPG


współpraca z komputerem:
076_P1160551.JPG


wszystko w strefie klubu HDTV ze szczegółami - właśnie się wczytuje.
 

Grzegoslaw

New member
raf992
u Ciebie wisi, czy stoi ten G10? Pytam, bo zastamnawiam się pomiędzy 42 a 46. Jestem ograniczony szerokością ściany, która u mnie ma max 120 cm i tv ma na niej wisieć. Odległośc oglądania (ok. 4,5m) u mnie wskazuje na 46, ale jeśli doliczę wieszak (ok. 15 cm i razem z tv będzie to ponad 25cm) to ten tv będzie dużo odstawał od ściany.

Czy u Ciebie odbiera na SD podobnie jak u Kikiego w teście?
Bo wg mnie to jakaś lipa z tym SD (test kikiego) w porównaniu do LCD sony ze zdjęcia.
 

Coolmac

Member
Czy skalowanie w SD w obu odbiornikach nie jest przypadkiem w innym trybie? W Sonym nie widać całego trójkąta i logo TV. Stąd może właśnie różnica.
 
Ostatnia edycja:

jarob

New member
Witam
Zdjęcia skalowania Sony i Panasonica dobitnie pokazują jak można zafałszować wyniki testu przez różne ustawienia TV co widać szczególnie po logu TVP1 i trójkącie. Obraz w Sony jest rozciągnięty równomiernie we wszystkich kierunkach (na boki oraz w górę) przez co nie widać części tegoż loga oraz części dołu obrazu natomiast w Panasonicu tylko na boki przez co głowa Denzela jest poszeżona.
Pozdrawiam
 

MrDudek

New member
Grzegoslaw napisał:
Podejrzewasz Kikiego o wrogą robotę?;)

Raczej o brak profesjonalizmu. Wiele ekranów bez podłączonego sygnału lekko świeci. Rzeczywiste kolory (lub ich brak, tj. czerń) pojawiają się dopiero po podłączeniu i wyświetleniu sygnału wizyjnego.
 

Foxxx24

New member
Tak tylko Panasonic pokazał,zwłaszcza ubiegłorocznym modelem PY800,ze wcale nie trzeba żadac takiej ceny jak za Pioneera aby zaoferowac równie dobry sprzęt.
A okaże się wszystko na teście serii G.:)
 

raf992

New member
G10E cd

troche mnie zaskoczylo zdjecie ze sklepu...prawdopodobnie bylo z blyskiem, a kazdy z tych tv stal troche pod innym katem.
Pierwsze jest bez lampy, drugie z rozmytym blyskiem.
A dzis potestuje PS3:)
 

Attachments

  • IMG_2477.JPG
    IMG_2477.JPG
    194,8 KB · Wyś: 187
  • IMG_2478.JPG
    IMG_2478.JPG
    169,3 KB · Wyś: 155

slimak

New member
Bez reklam
El Greco napisał:
jezeli pozostana jednak jakies niescislosci, to wtedy moge pojedyncze cytaty tlumaczyc,na wiecej nie mam nerwow ani czasu, bo inaczej zona nie da mi jutro jesc...

Mógłbyś przetłumaczyć opisy na rysunkach?

panasonic%20TX%2042PG10e%20(3).jpg






panasonic%20TX%2042PG10e.jpg
 

El Greco

New member
slimak napisał:
Mógłbyś przetłumaczyć opisy na rysunkach?
wysokosc bazowych(gklownych) parametrow obrazu


Z gory do dolu:
deltaE-temperatura-gamma-antithesi???(thesi tzn. miejsce, a anty wiesz co to jest)---bialy-czarny
Obraz- moc/sila(???)- dzwiek -----ogolnie/podstawowy

To dotyczy sie lewych tabeli,wydrukowalem sobie i poprosze kolegow jutro w pracy, bo przyznaje, ze niektore wyrazu mowia mi co znacza ich opisy w realu ale technicznie nie znajduje tu odzwierciedlenia, dlatego poczekajmy do jutra.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic plazma TX-P46PG10E - test

Pobór w trybie Dynamicznym - znacznie przekracza wartości znamionowe podane przez producenta.
042_P1160509.JPG


Przy ustawieniu auto po hdmi jest nienaturalnie rozciągany obraz.
065_P1160535.JPG


Skalowanie w SD pokazuje że po raz pierwszy LCD Sony lepiej skaluje obraz SD niż plazma Panasonica.
Obraz jest czyściejszy , lepiej obrysowany, wyraźniejszy.
002_P1160701.JPG


Gorzej gdy oglądasz ciemne sceny
069_P1160543.JPG


Całość TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthr...350#post349350
 
Witam,

Przeczytałem test "kiki" i jest rozczarowany tym TV, czerń, odbicie, biel.... :(
Czy może ktoś porównać ten model do np. PZ85
Z góry dzięki
 

jtd

New member
Bez reklam
ulalaa pobor pradu mial byc zdecydowanie mniejszy a jest wiekszy od starych modeli... co ten panasonic wyprawia...
 

Foxxx24

New member
No muszę powiedziec,że to skalowanie w SD na korzysc Sony najbardziej mnie negatywnie zaskoczyło bo to już jest co najmniej dziwne.:)

U mnie akurat okna byłyby po prawej stronie tv,ale w większosci oglądam póznym popołudniem i wieczór.


Ogólne odwzorowanie kolorów jak dla mnie bardzo dobre tylko ta czystośc skalowania hmmmmm....

Ciekawe jakby wypadł w porównaniu z modelami PY80/800?

A pobór prądu faktycznie zdecydowanie za duży!

I mam pytanie....
Czemu test plazmy jest w dziale LCD?:)


Pozdrawiam
 
Do góry