Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

raf992

New member
G10e

Wracajc do tematu, to troche opinii na goraco juz wpisalem. Jesli chodzi o dostepnosc, to przynajmniej w zeszlym tygodniu te tv byly w sklepie, zadzwonilem, zobaczylem i w sobote juz mialem za 5300 - 42cale.
Wiem ze wiekszy bylby lepszy, ale ale. Obraz zwykly nawet z pokojowej anteny jest przyjemniejszy niz na 200Hz LCD. Kolorow pelna gama...nie ma w przejsciach roznych tonacji (np zachod slonca) paskow, tylko pelna gradacja. Bez ulepszaczy (600 Hz wklejanie ramek, wygladzanie, i cos tam jeszcze) obraz jest dobry, a po wlaczniu w/w super. Natomiast w HD naziemnej to ...to trzeba zobaczyc:) Az za bardzo realistyczny obraz, przy czym nie mylic z sztucznoscia jaka trcohe traci wizja w lcd. Zreszta w sklepie jest pelne porowanie roznych modeli Lcd z plazmami.
Tez mam bardzo sloneczny pokoj od strony zachodniej i slonce nie stanowi problemu. szyba odbija przy wylaczonym telewizorze ale po wlaczeniu nie ma odblaskow, ktore by w najmniejszym stopniu przeszkadzaly. Wiekszy problem mialem z CRT. TV ma optyczne wyjscie :) dziwku wiec juz jest dobrze, a sam dzwiek z tv jest do przyjecia (3 pozycje: 1.normalny i 2i3 to virtualny 3D). Glosniki sprytnie ukryte. Mialem obiekcje ze panel jest z boku i trudno bedzie karte SD wcisnac, ale jst ok. I czytalem ze poprzednie modele gubily sie w proporcjach ekranu, faktycznie chwilami jest przeskok ale to wina reklam, ktore sa krecone w innym formacie.
I pilot to tez dosc istotne (ma dwie diodypod roznym katem...takze mozna celowac w sufit) jest latwy intuicyjny z czytelnymi przyciskami.
Ciekaw jestm testow z miernikem zuzycia pradu....ale ta plazma jest chlodna nawet po 6-7 godzinach grania.
czekam tez na relacje innych...bo chyba troche tych telewizorow juz poszlo...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jutro poświęcam dzień tylko na testy .
Panasonica już mamy od trzech dni - i nie jestem zadowolony z tej jakości.
Mam wrażenie że jak Pioneer przestanie produkować nikt nie będzie już musiał się wysilać aby coś dogonić. Pozostanie jedynie walka o obniżanie ceny.
Szary ekran , szara czerń , słabsze skalowanie .
Ale zobaczymy co jutro pokaże - test 42 G 10.
 

studius

New member
P50G10 test

Garść wrażeń z testów P50G10 (avsforum):

1) Quick note: (Chad is still here.) Good news, the G10's Blacks are blacker and the whites are whiter compared to the 800U. Contrast ratio is 3X better.
2) No motion problems. I did not see a flicker. Deep blacks. White whites. THX mode is not that good this year, Chad chose custom mode to tweak the most.
3) There are 4 other modes
biggrin.gif
The custom mode this year can be dialed in better than the THX mode of last year (per chad)
biggrin.gif
( So who cares about THX? ) The contrast ratio is about 3X better. Chad will post the charts and review later tonight or tomorrow.
no worries, the G10 is better overall compared to the 800U.
4) The G10 simply blew the 800u away with the contrast ratio measurements! By eye, I knew the blacks and contrast were going to be great and much improved, and the measurements backed that up.
800u: full on/off 2387, modified ANSI 551 (calibrated THX mode)
G10: full on/off 7399, modified ANSI 3892 (calibrated Custom mode)
Wow! That's very impressive!
biggrin.gif
Just a few years ago I was getting 1200-1500 full on/off from Panasonic plasmas and 400-500 full on/off from LG and Sony (yes, they made plasmas). 2-3 years ago ANSI results in the 100-200 range were common.

5) The main calibration was done with an i1Pro meter and CalMAN Professional 3.3.

Porównywali go też z Samsung UN55B7100:
"The G10 was in Custom mode. The Samsung's blacks were darker, but not to the same extent as with the 800u. It was easily noticeable in a totally dark room, but not a glaring difference. Ignoring totally black screens and concentrating on black areas of real pictures (what the modified ANSI measurements simulate) showed they were essentially even and both excellent in this regard in the middle and right side of the screen. On the left side, the Samsung's blacks looked a bit washed out with the ANSI checkerboard (due to the cloudiness, but this was not visible very often). The Samsung had more accurate looking color; flesh tones looked richer (without being overcooked) and more lifelike. Both were extremely sharp and detailed, and both had tremendous "pop". I noticed a tiny bit of pumping and brightness instability with the Panny, but it was not objectionable. They handled shadow detail similarly. If it were not for the slight pumping, the Panny's shadow detail would be much more apparent than the Samsung's. I think that characteristic is built in to the Custom mode, but again turning the picture control down a bit could help. The Panasonic was much better off to the side. This was a very close comparison, but I did prefer the Samsung overall. However, your environment, viewing angles, finances, etc may make the Panasonic a better choice for you, and I am very happy with the improvements to the contrast ratio and Custom mode in the G10."

W skrócie:
1)P50G10 ma najczarniejszą czerń z wszystkich Panasoniców i 3 razy lepszy kontrast.
2) w trybie THX (w Stanach) obraz jest gorszy niż w ustawieniach użytkownika (po kalibracji) - w modelu na Europe THX na szczęście nie występuje :)
3) model na Europę ma "24p playback at 96Hz" - w Stanach tylko 48Hz :cool:
4) w porównaniu z referencyjnym Samsungiem UN55B7100 (topowy w USA LED TV z mega kontrastem) G10 wypada bardzo dobrze. Czerń jest bardzo zbliżona natomiast obraz charakteryzuje się większą szczegółowością niż w Samsungu).

50PG10
attachment.php


Samsung UN55B7100
attachment.php
 

Filozofgrip

New member
Na początku zmartwiła mnie wiadomość kikiego ( coś że czarny to szary itd.), później przeczytałem wypowiedź studius'a i teraz mam mieszane uczucia. Przymierzam się do kupna tego modelu i muszę obczaić :) jaki on jest dobry :)
 

WaJa

New member
Uważam, że "kiki" trochę przesadził z czarnowidztwem.

Oczywiście, że wycofanie się Pioneer'a z produkcji plazm jest wielką stratą, ale pozostało na rynku wiele innych firm.

A np. walka w przedziale jakość/cena między firmami Panasonic i Samsung daje nadzieję na lepsze produkty.

Nadmienić należy, że Pionieer produkował plazmy w najwyższym przedziale cenowym z najbardziej zaawansowaną elektroniką.

W związku z tym, że takie firmy jak Samsung lub Panasonic starają się produkować jak najlepsze LCD i plazmy w znacznie mniejszym przedziale cenowym, jest bardzo trudno o stwierdzenie, że tych firm nie stać na wyprodukowanie podobnych jakościowo modeli.

Poza tym rozmawiamy o modelu G10, a moim zdaniem bardziej do porównań np. z Pioneer'em LX5090 bardziej pasowałby oczekiwany model V10, który ponoć ma mieć bardziej zaawansowaną elektronikę.

Niemniej również jak inni koledzy oczekuję na test kiki'go

Pozdrawiam :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Z greckiej strony.

Jasność maksymalna (biel) / minimalna (czerń) = kontrast rzeczywisty

Sony 40Z4500
Po kalibracji 170/0,2 = 850

Panasonic 46PZ85
Po kalibracji + ( kino) 130/0,05 = 2 600 (max 200/0,05 = 4 000)

Panasonic 42G10E
Po kalibracji + (kino) 140/0,001 = 140 000

Pioneer LX-5090H
Po kalibracji 135/0,001 = 135 000 (max 220/0,001 = 220 000)

Jak widać Sony (LCD) jest najlepsze do słonecznych pomieszczeń. Po kalibracji duża jasność 170 oraz czerń 0, 2 (wystarczająco ciemna w jasnych pomieszczeniach).
Pioneer i Panasonic optimum pracy ma przy mniejszej jasności (tylko 140), ale za to ma czerń 0,001!! Czyli ekran nie będzie świecił nawet w ciemnościach, a biel z jasnością 140 będzie wystarczająca.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Ja mam kure i czerń lekko świeci w całkowitej ciemności. Jest prawie idealnie czarna ale jednak widać, że TV jest włączony. To nie jest to co doświadczyłem na monitorze z kineskopem diamontron czy starym trinitronem. Tam czerń była taka, że w całkowitej ciemności czarna plansza nie była widoczna. tzn wydawało się że monitor jest wylączony.

Jeżeli to prawda, że panas czernia dorównał w końcu pioneerowi to jestem zachwycony. Bo za dobrą kase można wyrwać coś co było dla nie któtych do tej pory nie dostępne.
 

El Greco

New member
Czesc,
nie wiem czy chodzilo wam o te grecka strone, bo nie mozna wlaczyc link: http://fullhd.gr/
Tlumaczenie tak obszernych rzeczy nawet w skrocie wykracza poza moja cierpliwosc i choc znam swoj jezyk b.dobrze, to techniczne zwroty z dzialu HDTV sa czesto przeze mnie domyslnie interpretowane.
@kiki,
wyrazil sie krytycznie o czerni nowej serii, ale tez jestem sceptyczny czy nie oczekiwal zbyt duzo, poza tym z czasem jest ona lepsza. Nie wiem tez jakie mial doswiadczenia z innymi Panasonikami zeby stwierdzic co jest czernia optymalna. Nie zapominajmy rowniez, ze dokladnie zbadac czern mozna tylko planszami testowymi, bo inaczej nie wiemy czyszare niebo na przykladowym filmie jest efektem niedoskonalosci panelu albo elektroniki towarzyszacej czy tez wina nalezy obarczac wydawce filmu. Czern jest tylko tak czarna jak czarne sa ujecia kamery, a ta jak wiadomo w ciemnosciach podobnie jak ludzkie oko slabo "widzi", jezeli scena zostanie lekko podswietlona by moc wylapac pewne szczegoly, czern straci na swojej czarnej mocy i moze stac sie nieco mleczna.

Sluchajcie, wpadlem tu tylko na chwilke w imieniu kolegi z niemieckiego Hi-Fi forum @NICKim, ktory pyta czy Panasonic TX-P42S10 jest juz w spisach i czy w jego danych jest jakas wskazowka mowiaca o tym jakieigo raodzaju zintegrowany tuner(y) zostal wmontowany?


http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=149&thread=6421&postID=3050#3050
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
raf992 napisał:
Wracajc do tematu, to troche opinii na goraco juz wpisalem. Jesli chodzi o dostepnosc, to przynajmniej w zeszlym tygodniu te tv byly w sklepie, zadzwonilem, zobaczylem i w sobote juz mialem za 5300 - 42cale.

Co to za model !!!!!????

@slimaku dzieki za szybka odpowiedz, Niemcy juz sie ciesza.
 

J_K

Member
Tłumaczenie testu z "fullhd.gr"

Witam,

Proponuję skorzystać z translatora yahoo: h**p://babelfish.yahoo.com/

Z języka greckiego dostępne sa tłumaczenia na angielski i francuski, co kto woli :)
Tłumaczenie angielskie nawet przyzwoitej jakości. Przyjemnej lektury.

Pozdrawiam

JK
 

El Greco

New member
jezeli pozostana jednak jakies niescislosci, to wtedy moge pojedyncze cytaty tlumaczyc,na wiecej nie mam nerwow ani czasu, bo inaczej zona nie da mi jutro jesc...
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
slimak napisał:
@slimaku,
tych linkow nie da sie otworzyc. Pojawia sie to info:
Πιθανοί λόγοι για τους οποίους δεν μπορείτε να επισκεφθείτε τη σελίδα:
  1. παλαιότερο αγαπημένο
  2. μια μηχανή αναζήτησης βασίζεται σε μια παλαιότερη έκδοση αυτού του ιστοτόπου
  3. λάθος διεύθυνση
  4. δε σας επιτέπεται η πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα
  5. Ο πόρος που ζητήθηκε δε βρέθηκε.
  6. Προέκυψε σφάλμα κατά την επεξεργασία του ερωτήματός σας.
Παρακαλώ, δοκιμάστε μια από τις παρακάτω σελίδες:
Εάν συνεχίσετε να αντιμετωπίζετε δυσκολίες, επικοινωνήστε με το Διαχειριστή του ιστοτόπου.
Δεν βρέθηκε η Εφαρμογή


W skrocie, podanych jest kilka przyczyn, jak stara strona, zmiany, zly adres, temat nie istniejacy itd. Jest za to placzenie do strony glownej.

Cholera ze strony niemieckiego forum nie da sie tych linkow otworzyc z waszego forum tak...podam link na wasz portal ale ostrzegam przed atakiem tysiecy Niemcow:D
 
Ostatnia edycja:

qqś1

New member
szara czerń

szara czern kikiego (prawy gorny rog telewizora):


img266.imageshack.us/img266/9484/dscf1605.jpg


:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry