Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

zasz83

New member
Mam takie pytanko bo owszem przeczytalem caly temat jednak jako laik w tej dziedzinie zastanawiam sie nad takim prownaniem Philips serii 7600 a wlasnie Panasonic g10 . Czy rzeczywiscie mozna powiedziec ze tv plazmowy jest lepszy od lcd ???
 

piekim

New member
G10 a G10E

Czy ktoś mógłby mnie oświecić czym różni się model G10 od G10E? Jak wielkie są to różnice? Z tego co zdążyłem się zorientować w sklepach internetowych oferowane są modele G10E (choć nigdzie na razie nie ma fizycznie TV w magazynach) a na oficjalnej stronie panasonica stoi jak wół G10. Plizzz proszę o pomoc jeśli ktoś ma wiedzę...
 

zasz83

New member
Daltego wlasnie zastanawiem sie czy G10 mozna spokojnie postawic kolo lcd czy jednak nadal w "swietej" wojnie "wygrywa" lcd ??
 

qqś1

New member
G10E to modele dedykowane na rynek europejski (wylaczajac UK, ale tego nie jestem pewien). nie pytaj mnie o roznice w specyfikacji :)
 

raf992

New member
G10e

Oznaczenie E tak jak Kolega zaznaczyl jest na Europe, a specyfikacja zgadza sie ze strona Panasa.
Zadna sila nie zmusi mnie do kupienia LCD.....no chyba ze dostane za darmo i jako drugi do kuchni:)
G10E mam juz od soboty. Sa dostepne w W-wie w sklepie Saysonic.
 

WaJa

New member
zasz83,
Mam nadzieję, że to prowokacja - no chyba że masz bardzo małą wiedzę w tym temacie.

Poza tym dalej czekamy na wieści od szczęśliwych posiadaczy nowej plazmy panego.

Pozdrawiam :)
 

qqś1

New member
raf992 napisał:
Oznaczenie E tak jak Kolega zaznaczyl jest na Europe, a specyfikacja zgadza sie ze strona Panasa.

mi chodzilo o roznice w specyfikacjach dedykowanych na rozne kontynenty. miedzy seriami G10 i G10E moze byc pelna zbieznosc, jednak wertujac panasonic.net/avc/viera/index_eu.html oraz AVS Forum nie zobaczylem takowej przy modelu S10. a szkoda, wielka szkoda. juz mowie co mam na mysli. Amerykanie dostali niemal ten sam telewizor w dwoch wersjach: wersja G10 posiada THX, Viera Cast, 48Hz, mozliwosc odtwarzania AVCHD cala reszta jest zbiezna z S10, choc nie wykluczam ze czegos moglem nie zawrzec. europejska wersja S10 oprocz wyzej nadmienionych cech ma najprawdopodobniej stary panel. ma nizszy kontrast natywny - 30 000:1 i nie ma tego systemu 600Hz. Amerykanie maja nie lada zagwozdke bo roznica miedzy seria G10 a S10 to 200$. czy warta tej ceny? dla mnie nie, bo funckje rozniace te wersje bylyby i tak przeze mnie raczej niewykorzystane (THX ponoc wcale nie jest najlepszym mozliwym trybem; kalibracją da sie wyciagnac z niego wiecej, a przy 48Hz i tak wystepuje flicker; kamery nie mam). w zwiazku z tym mialbym kilkaset zlotych w kieszeni kupujac S10. mialbym, ale gdyby europejski S10 byl tak samo wyposazony w funkcje jak S10 amerykanski...

bazuje poki co na panasonic.net, czekam jednak na specyfikacje panasonic.pl

raf992 - daj jakies foty obrazu, bo koles na AVS strasznie ekscytowal sie czernia i twierdzil ze telewizor "znika w ciemnosci" a widac tylko diode stand-by :)
 

erło

New member
MrDudek napisał:
Może tylko ze względu na ceny. Bo przy telewizorach G10 były podane sugerowane ceny Panasonica, w których to nawet sam Panasonic nie sprzedaje, któż więc chciałby kupować :) Jednak powód braku dostępności wydaje się co najmniej równie prawdopodobny.


Witam pracuje w ERŁO w katowicach dzisiaj wrociłem po 2 tyg urlopu i miło zaskoczony bo mamy nowiotkie X10 na stanie wpadajcie obejrzec :)
dzisiaj wyjmowałem z pudełek bo moi kumple nie wiedzieli co to za rarytasik :)
37" - 2999zl
42" - 3699zl
jak wam sie podobaja ceny ? drogo?:hmm:
 

Kris02

New member
erło napisał:
Witam pracuje w ERŁO w katowicach dzisiaj wrociłem po 2 tyg urlopu i miło zaskoczony bo mamy nowiotkie X10 na stanie wpadajcie obejrzec :)
dzisiaj wyjmowałem z pudełek bo moi kumple nie wiedzieli co to za rarytasik :)
37" - 2999zl
42" - 3699zl
jak wam sie podobaja ceny ? drogo?:hmm:
Seria X ma osobny wątek, po drugie drogo, bo w katowicach 42X10 można odebrać za 2840 PLN.
 

zasz83

New member
Niestety moja wiedza jest zbyt uboga i nie jest to zadna prowaokacja :)
Wiec zapytam i prosze o prosta odpowiedz TAK lub NIE
Czy G10 jest lepszy od lcd philips seri 7300 ?? :) Z gory dziekuje za odpowiedz:)

PS Ciekawe czy g10 bedie dostepny w niemczech mam 10 min do granicy wiec moze warto poszukac
 

WaJa

New member
zasz83 wywołałeś mnie do odpowiedzi.

Niestety obecnie trudno będzie odpowiedzieć tobie jednoznacznie.

Musimy poczekać jeszcze trochę, aż będzie więcej nowych pany G10 w sprzedaży.

Wtedy pojawią się testy fachowe i opinie użytkowników.

Z tego co wiem to kolega "kiki" ma już tą plazmę i szykuje się do testów.

Obecnie możesz tylko znaleźć opinie z zagranicznych stron internetowych.

Również do wyboru ważne są takie informacje jak: nasłonecznienie pokoju, jakie programy oglądasz, jaki sygnał i wiele innych, które możesz znaleźć na wątkach poświęconych wyborowi pomiędzy plazmą a LCD.

PS. Uważaj na warunki gwarancji "Panasonic Polska".
Wiele nowych modeli można kupić taniej w Polsce (kurs euro).

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

zasz83

New member
Dziekuje za odpowiedz. Owszem inne informacje tez sa wazne naslonecznienie, sygnal itd ale ja raczej jesstem hmm jak juz wspomnialem laikiem a tv uzywam glownie do ogladania filmow na dvd oraz gry na PS3;) Dlatego zastanawialem sie tak ogolnie nad porownaniem tych TV bo jak spojrzec czysko matematycznie to parametry ma lepsze g10.

Co do gawrancji to przeciez bede posiadal gwarancje niemiecka i wrazie co bee go tam reklamował, a kurs raczej nie robi mi roznicy gdyz zarabiam w euro.
 

Capoeirista

New member
@zasz83

Ogólna porada przy doborze telewizora:
nie kieruj się matematyką i nie porównuj specyfikacji w kategoriach absolutnych. To wszystko jedna wielka ściema i każdy producent inaczej mierzy np. wartości kontrastu (przy czym w fachowych testach specjalistyczną aparaturą wychodzi na jaw, że wszystkie telewizory mają kontrast rzędu poniżej 1000:1 sic!).

Jeśli jesteś, jak wspomniałeś, laikiem, proponuję zacząć od ogólnych wątków na temat różnic między LCD i PDP, jak choćby

Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD
(nie mogę wklejać linków, więc zmień końcówkę adresu internetowego w tym temacie na showthread.php?t=16409)

Jeśli będziesz używać silnego sygnału (PS3 i DVD), to różnice między LCD i PDP będą mniej widoczne, ale jednak. Tu powiedziałbym, że powinieneś się kierować osobistymi odczuciami, bo obie technologie inaczej interpretują kolor, kontrast i ruch, a w zależności od upodobań jednemu może bardziej przypaść do gustu jedno albo drugie.

Przy czym na forum o plazmie trafisz raczej na zwolenników plazm i nie oczekuj, że wśród osób, które kupują Viery Panasonica, znajdzie się zbyt wiele niezadowolonych klientów, które zarekomendują Ci Philipsa.
 

erło

New member
PLAZMA RULEZ pracuje w sklepie napatrzyłem sie juz na wiele tv i wd mnie Plazmy ładniej swiecą obraz jest naturalny a co za tym idzie ma pewne niedoskonałości ale przynajmniej nie wygląda jak z gry komputerowej
 
Do góry