Panasonic seria G10 (TX-P42G10, TX-P46G10, TX-P50G10) test, opinie, wszystko o serii

bojki

Member
12345a12345b napisał:


bojki, generalnie V10 ma być w rozmiarach 42'' i 50'', więc myślę, że u nas nie zrobią wyjątku.

Witam 1234....
Na stronie Panasonica http://www.panasonic.pl/serwis_prasowy.php?kat_id=&news=419&szukaj=V10 nie ma wzmianki o V10 42". Na innych stronach jednak np. http://www.pocket-lint.com/news/news.phtml/22527/23551/panasonic-details-viera-uk-models.phtml takowa wzmianka jest.

Co o tym sadzisz?

Napisalem do panasonic@totu.pl w sumie o wymiary:) - czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam
 

raf992

New member
42G10E - juz jest

Witam serdecznie; w czwartek pojawily sie pierwsze G10 i nie potrafilem sie powstrzymac:) Kupilem 42G10E. Pierwsze wrazenia b. dobre....ale pozniej juz tylko bylo lepeij:) B. estetycznie wykonczony, lekki, menu calkiem przyjazne i rozbudowane, cichy i co wazne faktycznie zimny. A dostal dzis mocno w kosc. Nie widzialem tylko HD. Obraz z kabla analogowy - dobry (nawet z 1 metra), z dvd po componencie b. dobry. gry z laptopa w pelnej rozdz. po hdmi to juz poezja. 6 tys kolorow robi swoje, zadnych tecz nie widac:)
Warto bylo poczekac
Pozdrawiam:)
 

zoll

New member
raf992 , koniecznierozwiń swoje wrażenia , gdzie ? , za ile ? jak te 600 Hz się sprawuje ? jak odbicia światła od matrycy , jak błyszcząca obudowa(lub nie) ? itp,itd.
Z góry dzięki za te info:)
 

raf992

New member
cd G10

Juz dodaje:) Sam tu wypatrywalem wszelkich nowin od 3 m-cy:)
Juz bylem bliski kupna Py80 lub 85 ale wyszly i bardzo dobrze.
G10 jest w porownaniu z innymi plazmami b. solidny i estetycznie zrobiony...samsungi i lg to pomylka. wejscia z lewej strony dosc latwo dostepne, z przodu solidna szyba i b. waska ramka. Noga ruchoma. z tylu metalowa obudowa :) poza standartowymi wejsciami, miejsce na slot pod ewentualna karte DVBT i rzecz na ktorej b. mi zalezalo to wyjscie optyczne dzwieku. sa dwa bezglosne wiatraki. telewizor wlaczylem na ecco i oszczedzanie, potem na normalny tryb paracy......byl po 5 godzinach chlodniejszy niz nowy sony lcd u sasiadow:) Z przodu nic nie czuc....nie ma efektu kaloryfera. Sygnal analogowy b. przyzwoity. musze zakupic jakas antene pokojowa i sprawdze jak dziala DVBt z palacu kultury, ale juz nie dzis. Tak czy owak juz po tych kilku godzinach, nawet bez HD nie zaluje i nie ma co sie zastanawiac...trzeba brac (kupilem w Saysonic w W-wie)
 

raf992

New member
:)

c.d.

obudowa jest blyszczaca faktycznie ale wykonanie jest zupelnie inne niz u konkurencji.....klase wyzej. Tafla szkla lekko odbija swiatlo przy wylaczonym tv. Mam b. sloneczny pokoj i po poprzednich postach troche sie obawialem odbic....ale to chyba mit :) No chyba ze postawi sie tv w strone slonca... Odbicia sa minimalne. A co do 600 Hz to jest roznica....znaczaco uplynniaja ruch. Poza tym jest jeszcze wygladzanie linii. A poza tym masa ustawien zaawansowancyh.
 

boliniak

New member
raf992 napisał:
c.d.

obudowa jest blyszczaca faktycznie ale wykonanie jest zupelnie inne niz u konkurencji.....klase wyzej. Tafla szkla lekko odbija swiatlo przy wylaczonym tv. Mam b. sloneczny pokoj i po poprzednich postach troche sie obawialem odbic....ale to chyba mit :) No chyba ze postawi sie tv w strone slonca... Odbicia sa minimalne. A co do 600 Hz to jest roznica....znaczaco uplynniaja ruch. Poza tym jest jeszcze wygladzanie linii. A poza tym masa ustawien zaawansowancyh.

Dzięki za info też mam słoneczny pokój i też się obawiam tych odbić ale jeżeli mówisz, że jest spoko to fajnie, mam wybór między Aquosem DH77 a właśnie G10 i coraz bardziej skłaniam się do tej G10, jeżeli będziesz miał chwilkę może cykniesz kilka fotek ?? może w słoneczny dzień ?? wszyscy się G10 podeletujemy.

Pozdro
Adam
 

zoll

New member
Noo , dzięki raf992 , super wiadomości od Ciebie , czekam na G10 w Trójmieście na "żywca" .
Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Mam do Ciebie prosbe, zrob zdjecia telewizora ale wylaczonego i bez lampy flesh w aparacie. Chce zobaczyc czarnosc wylaczonej matrycy :)
 

tomeklena

New member
42 - 46 "

Panowie.

Mam zamiar kupić to cudeńko.

Odwieczne pytanie ? 42 czy 46 " - będę ogląda z 3,5 do 4 m.

Proszę o opinię również szczęśliwego posiadacza tego model G10

Będę wdzięczny za opinie.
 

motobartcompany

New member
tomeklena

Wszystko zależy na co cię stać- i jaki masz czy też będziesz miał sygnał.

Jeżeli sygnał masz słaby i TV kupujesz na rok może dwa to 46 cali będzie ok.

Natomiast w HD przy tej odległośći 46 cali to zdecydowanie za mało

Sam wiem po sobie. Mam 5080XD wiec maszyna 50 calowa. I żeby dostrzec wszystkie szczegóły musze przesuwać fotel na odległość około 2 metry. Wolał bym leżeć wygodnie na kanapie, ale ta niestety jest za daleko ( około 4 metry)

Gdybym miał siano to celował bym w minimum 60 cali bez żadnej obawy o wielkość. Podkreślam minimum:)
 

tomeklena

New member
42 - 46 "

Dzięki za tak szybką odp.

Mam taką wnękę w ścianie i na maxa tam wcisnę 46" .
Sygnał ja na razie VECTRA bez HD , ale w przyszłości planuję POLSAT.

Mówicie , że z 3-4 m można oglądać 50-60" !!!
To chyba szyja wtedy boli od kręcenia głową :) jak w kinie w pierwszym rzędzie :)

pozdrawiam
 

12345a12345b

New member
bojki napisał:
Witam 1234....
Na stronie Panasonica http://www.panasonic.pl/serwis_prasowy.php?kat_id=&news=419&szukaj=V10 nie ma wzmianki o V10 42". Na innych stronach jednak np. http://www.pocket-lint.com/news/news.phtml/22527/23551/panasonic-details-viera-uk-models.phtml takowa wzmianka jest.

Co o tym sadzisz?

Napisalem do panasonic@totu.pl w sumie o wymiary:) - czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam
bojki, wybacz, ostatnio nie byłem przy komputerze, ale już wyjaśniam.
Otóż informacja na stronie Panasonica pojawiła się ponad 2 miesiące temu, kiedy w internecie można było wyczytać dosłownie wszystko i nic. Co źródło, to podawało zupełnie inne informacje. Panasonic Polska, jak się wydaje, za wiarygodne źródło uznał informację na rynek USA, bo i są inne nazwy niektórych modeli, i funkcje, no i rozmiary. Czas po prostu pokazał, że w Europie będzie inaczej, na panasonic.pl nie updatowali informacji - no i stąd teraz ten problem. Już pomijam, że nie wspomnieli nic o modelach C10 i G15.

Chyba nie sądziłeś, że Polska, w odróżnieniu od Zachodu, ma mieć większe modele plazm :rolleyes:?

Swoją drogą mógłbyś zacytować odpowiedź na swojego mejla? Ciekaw jestem, co oni tam powymyślali :p.
 

margru

New member
boliniak napisał:
Mam ten sam dylemat, dokładnie taki sam, plazma wg mojej subiektywnej oceny ma lepszy obraz, obawiam się tylko o szybę, mam dość nasłonecznione pomieszczenie, nie wiem czy nie będzie się zbytnio w niej odbijać światło..
Mój się rozwiązał (przynajmniej częściowo) od piątku w sypialni stoi Sharp choć mam podobno 10 dni na ewentualny zwrot to myślę jednak że zostanie na stałe.
W gruncie rzeczy decyzja zapadła po przeanalizowaniu zużycia energii :D
Choć Panasonic dalej kusi parametrami - czekam na jakieś szersze opinie może jakaś recenzja.
Niebawem będę szukał drugiego egzemplarza do salonu w rozmiarze 50<
Kto wie może właśnie padnie na Panasonica.
 

raf992

New member
G10

Witam:)
Musze sie przyznac ze ciezko oderwac sie od tej zabawki :)
Wlanie podlaczylem kawalek drucika...tzn zwykla pokojowa antene i prosze.... najpierw mecz, potem twierdza szyfrow a teraz jakis "szooool" w naziemnej tvp HD....efekt niesamowity...takiego obarzu jescze nie widzialem choc znajomi tez maja HD tyle ze 200Hz sony. Do tego tak jak juz pisalem toto sie nie grzeje (lcd byl ciepleszy) i zuzycie pradu tak jak pisano nie zdziwilbym sie gdyby bylo nizsze niz w lcdkach. Poza tym takiej gradacji kolorow nie ma chyba lcd....nie mowiac o czerni. Takze ja drugi raz nad G10 bym sie nie zastanawial:)
 
Do góry