Panasonic SD900

qqw

New member
Witam mam pytanko dotyczące sd 900.W trybie automatycznym od początku jest włączona funkcja wyciszania szumu wiatru, nigdzie nie znalazłem funkcji włącz/wyłącz.Czy ktoś wie gdzie się ona znajduje:?:
 

RaF02

New member
A czy ten panas SD900 ma tryb nocny? taki zielony obraz, to jest na podczerwień tak? np. Sony XR520 ma to. A ten panasonic?
 

brokula

New member
Witam.
Przeczytałem wszystko i jak miałem wątpliwości tak mam nadal...
Zastanawiam się nad zakupem kamerki -pierwszej od ładnych kilku lat. Obecnie mam cięgle jeszcze Panasa na mini DV i chyba nadszedł czas na zmiany :)
Zastanawiam się nad HDC-HD900, HDC-TM900, HDC-SDT750 a może jakiś Sony?? Do tej pory miałem tryb nocny a wyczytałem tu że SD 900 nie ma - to wada??
Da się tak po za tym jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze a co gorsze?? i co warto kupić??
Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, bo urlop już tuż tuż :)
 

marder

Member
Do tej pory miałem tryb nocny a wyczytałem tu że SD 900 nie ma - to wada??
Ma tryb nocny, ale filmując po ciemku zapomnij o płynności obrazu, coś za coś, żeby filmować, trzeba mieć światło. Najlepiej zapomnij.

Da się tak po za tym jednoznacznie stwierdzić co jest lepsze a co gorsze?? i co warto kupić??
Jednoznacznie i obiektywnie raczej się nie da, zależy co kto potrzebuje i ile to dla niego jest warte. Obejrzyj filmy dostępne w sieci z kamer, które Cie interesują, wyrobisz sobie pogląd.
 

brokula

New member
Najgorsze jest to, że czytam i czytam i ciągle jestem w polu...
a za tydzień wybywam na urlop...
więc Sony CX550 czy Panasonic SD900??
Kto za - kto przeciw??
 

brokula

New member
Ale za Sony czy za Panasem??
O to jest pytanie, na które ciągle nie znam odpowiedzi...
Ktoś może powiedzieć jakieś stanowcze za jednym lub drugim modelem??
 

marder

Member
Ale za Sony czy za Panasem??
O to jest pytanie, na które ciągle nie znam odpowiedzi...
Ktoś może powiedzieć jakieś stanowcze za jednym lub drugim modelem??

Najważniejsze zalety obu kamer.
Panasonic SD900:
- świetny obraz dzięki 3 przetwornikom (technologia 3mos)
- tryb 1080/50p

Sony CX550:
- świetny obraz w słabym świetle dzięki technologii Sony Exmor
- wbudowana pamięć flash

Decyzje i tak musisz podjąć sam.
 

brokula

New member
Wiem że muszę tę decyzję podjąć sam...
Ale może choć jakieś zdanie, które przechyli szalę na jedną lub drugą stronę??
Podałeś marder zalety tych kamer - a jakie są wady?? Może jest coś o czym nie doczytałem a co dyskwalifikuje którąś z nich??
Albo jakaś zaleta, która spowoduje, że nie będę się dłużej zastanawiał tylko popędzę do sklepu i kupie?? Powinienem zrobić do najpóźniej do środy - później wakacje :)
Więc??
 

marder

Member
Wiem że muszę tę decyzję podjąć sam...
Ale może choć jakieś zdanie, które przechyli szalę na jedną lub drugą stronę??
Podałeś marder zalety tych kamer - a jakie są wady?? Może jest coś o czym nie doczytałem a co dyskwalifikuje którąś z nich??
Albo jakaś zaleta, która spowoduje, że nie będę się dłużej zastanawiał tylko popędzę do sklepu i kupie?? Powinienem zrobić do najpóźniej do środy - później wakacje :)
Więc??

Do mnie bardziej przemawia obraz z Panasonica, jest po prostu lepszy. Jak pewnie wiesz, kamery Panasonica są też stale w czołówce rankingu camcorderinfo.com. Poza tym SD900 to model tegoroczny,a CX550 zeszłoroczny.
 

brokula

New member
Ale może Sony - choć model zeszłoroczny - to jednak ma coś lepszego??
A obiektyw?? Wyczytałem że w Sony jest szerokokątny, a w Panasonicu??
No i dodatkowo Sony daje 4 lata gwarancji... Kamera jest od ręki dostępna w Sony Centre w Szczecinie, a Panasonic jest tylko w 1 sklepie Euro i jak znam życie - pewnikiem to jedyny egzemplarz... a nie lubię kupować sztuki z półki...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
co do strony to widac bylo jak testowali, zrobili blad i sie po jakims czasie przyznali, wiec testy testami. Obraz tutaj samemu trzeba sprawdzic, dla mnie za piekne sa te kolory z panasa, takie sztucznie upiekszone, choc ladnie to wyglada. Najlepiej nagrac na dwoch kamerach to samo i porownac, panas wygrywa bo jest po prostu tanszy.
 

PawełG

New member
Tyle że ten Panas jest praktycznie w Szczecinie nie dostępny...
... i w czym problem - kup w jakimś większym (czyli pewniejszym) sklepie internetowym. Będzie taniej i z dostawą do domu. Często można dokupić też przedłużoną gwarancję, jest to w zasadzie ubezpieczenie bo realizowane przez sprzedawcę, a nie producenta. Sprawdź np. pixmania.pl.

P.S.
"niedostępny" pisze się łącznie.
 

alexjaslo

New member
Tyle że ten Panas jest praktycznie w Szczecinie nie dostępny...

Czy TY musisz kupować tylko i wyłącznie w Szczecinie ??? :confused: Od czego masz internet ?
Znajdziesz tam duużo niższe ceny, kupiłem sporo sprzętu i wszystko przez neta z przesyłką do domu.

Osobiście polecam SD900, co do szerokokątnego obiektywu Sony było już sporo napisane-dziwne flary z rózową kropą na środku kadru, chyba że ten model został z tego wyleczony.Sony ma "tylko" 1080i, panas 1080p.
Napewno plusem dla Sony jest te 4 lata gwar. i może 64 GB wbudowanej pamięci.W panasie dokupisz 2 karty po 32GB i wyjdzie ci taniej.

HD Writer w Panasonicu jest niestety nieporozumieniem, ale to tylko soft, który można zastąpić innym.

I niestety narazie ceny akumulatorów do panasa seri 800 i 900 zwalają z nóg.Sam czekam na zamienniki.
 

konradus

New member
Witam ja juz zdecydowalem. Dzisiaj odbieram od kuriera Panasa TM900. Od co najmniej 3 miesięcy zastanawiałem się którą kamerkę wybrać pomiędzy tym modelem a sony HDR-CX 700 VE. Nie łatwa to była decyzja. W soniaku zachecał mnie min. szeroki kąt, gwarancja 4 lat i dobra cena po negocjacjach. Ale panas za 1000 pln mniej daje możliwość rozbudowy do 3d ( choć na razie nie jestem tym zainteresowany), Co istotne lepiej jest oceniany w testach przy nagrywaniu w słabszym oświetleniu.

Innym atut to mam już plazmę panasa z systemem Viera, który powinien świetnie poradzic sobie przy oglądaniu materiału video po połączeniu kamerki z TV, czy przy odczycie z gniazda SD.

Niezależnie od mojego wyboru uważam, że zarówno soniak jak i panas bedzie dawał swoim włascicielom zadowolenie tym większe im wieksza bedzie zdolność do wykorzystania potencjału konkretnego modelu kamerki. Pozdrawiam :)
 

brokula

New member
Dzięki za poprawę ortografii :)
Co do tego taniej za 2 karty oi 32 GB - to jak sprawdziłem jedna kosztuje minimum ponad 300 pln - razy dwa to już 600...
Ale to i tak nic - zabiła mnie właśnie cena dodatkowego aku do Panasa...
700 pln za aku dużej pojemności... a czasy nagrywania na standardzie nie sią zabijające niestety.
I weź tu człowieku bądź mądry i zdecyduj się na wybór najlepszy...
Kamerkę SD 900 już znalazłem, ale te aku...
 
Do góry