Panasonic SD900

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dlatego dobrze jest policzyć wszystko to co potrzebujemy.
U mnie np:
Szeroki kąt - mam dokupiony
3 akumulatory
osłonka na obiektyw
statyw z pilotem
torba

szkoda że panas nie ma szeroki kąt i GPS i mniejszej awaryjnośći oraz dostępności do testowania
no, ale w przyszłym roku może będzie lepiej
Co do karty to jednak wbudowana jest pewniejsza.
 

brokula

New member
Niestety w Euro nie ma...
Wczoraj sprawdzałem, niby w jednym, na drugim końcu miasta miał być, pojechałem i okazało się, że to zamówiony przez neta dla kogoś czeka na odbiór i nie da się go pokazać...
W końcu jednak kupiłem tego Panasonica w necie, w czwartek ma być u mnie...
Co do reszty - mam nadzieję, że to dobry wybór, choć pewnikiem nigdy nie będzie najlepszy :)
 

murphy

New member
Witam

Jestem nowym posiadaczem kamery SD800. Mam pytanie do posiadaczy SD800/SD900. Czy u Was też zamontowana bateria jest lekko luźna...w tym gnieździe ? I gdy się ją dotknie to delikatnie się przesuwa w prawo i lewo. Bo trochę taki... dyskomfort temu towarzyszy :) i nie wiem czy to tylko u mnie.. czy u Was też.

I drugie pytanie. Czy u Was też coś... lata w środku. Gdy kamera jest wyłączona i się nią rusza w górę i dół ?

Sorry za takie pytania, ale chce wiedzieć czy wszystko jest ok z moim egzemplarzem :)
 
Ostatnia edycja:

murphy

New member
Ok, dzięki za odpowiedź :). A to z baterią ? Bo akurat tam gdzie jest umiejscowiona bateria, często się "operuje" kciukiem. I u mnie ciągle (nieznacznie) się przesuwa (telepie). Macie tak samo ?
 

Jacek144

New member
Ok, dzięki za odpowiedź :). A to z baterią ? Bo akurat tam gdzie jest umiejscowiona bateria, często się "operuje" kciukiem. I u mnie ciągle (nieznacznie) się przesuwa (telepie). Macie tak samo ?
No nawet jak "lata" to co? Obraz gubi rozdziałkę,czy kamera się wyłącza? Bateria oryginalna czy jakaś zastępcza? U mnie w 700 jest lekki luz,ale tak być musi. Nie panikuj.Nie masz innych problemów?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ale czego się go czepiasz!
Ma prawo być wszystko OK, to że panas od wieków robi trochę niechlujnie to wiadomo, awaryjność jest duża.
Latać nie ma prawa nic latać, sprawdź w sklepie na innym egzemplarzu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Masz kamerę Panasonica? Jesli tak to chyba zauważyłeś ze jak poruszasz mocniej WYŁĄCZONĄ kamerą to czuc przemieszczanie sie lekkie elementów w obiektywie (kamerze).


Mam parę, ale nie panasa i latać raczej nie powinno, to tak jak w aparacie miało by mi coś latać jak powiedziałes w obiektywie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Panasonic SD600.
Bateria nie ma luzu, w obiektywie coś grzechocze dokładnie tak samo jak w Canonach z optyczną stabilizacją np. Canon HV10.


P.S. Przed opowiadaniem o awaryjności należy porównać ilość sprzedanych kamer i profil kupujących. Sony 500 czy 700 kręcioł ślubny lub początkujący operator nie kupi, a Panasonica już tak.
 
Ostatnia edycja:

ted123

New member
Ale czego się go czepiasz!
Ma prawo być wszystko OK, to że panas od wieków robi trochę niechlujnie to wiadomo, awaryjność jest duża.
Latać nie ma prawa nic latać, sprawdź w sklepie na innym egzemplarzu.

"Stabilizacja optyczna - IS

W obiektywie aparatu znajduje się układ dodatkowych, ruchomych soczewek, których położenie jest sterowane procesorem aparatu tak, by kompensowć drgania aparatu i by obraz rzutowany na matrycę był w tm samym miejscu. To bardzo efektywny system, stosowany też w lornetkach wysokiej klasy."


Jak wyłączona jest kamera to można wyczuć te ruchome soczewki
Jak nie wierzysz to sprawdź w sklepie inne kamery z IS

Jak masz kamerę ze stabilizacja cyfrową to takiego efektu nie masz
 

Dante99

New member
Czy ktos sie moze orientuje na ile sekund/minut najlepiej ustawic "slow motion" zeby spowolnic ruch samolotow? Jeszcze jakies ustawienia wchodza w gre?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"Stabilizacja optyczna - IS

W obiektywie aparatu znajduje się układ dodatkowych, ruchomych soczewek, których położenie jest sterowane procesorem aparatu tak, by kompensowć drgania aparatu i by obraz rzutowany na matrycę był w tm samym miejscu. To bardzo efektywny system, stosowany też w lornetkach wysokiej klasy."


Jak wyłączona jest kamera to można wyczuć te ruchome soczewki
Jak nie wierzysz to sprawdź w sklepie inne kamery z IS

Jak masz kamerę ze stabilizacja cyfrową to takiego efektu nie masz


mam optyczną
czymkolwiek potrząśniesz to może latać, ale to raczej trzeba przyłożyć do ucha.
 

macko_pn

New member
Witam

Mam pytanie/problem; otóż moja kamera sd900 nagrywa mi audio lewy kanał głośniej od prawego. Potem muszę oddzielnie edytować audio i oba kanały balansować. Czy ktoś tak ma ? i czy jest to wada sprzętu, czy może coś pochrzaniłem w nastawach, aczkolwiek kręcę na razie w iA.
 

murphy

New member
Witam

Mam kamerkę SD800 czytałem instrukcje... czytałem to forum.... oraz bawiłem się kamerką... i już się pogubiłem w tym wszystkim :(. Głównie chodzi mi o to, że nie wiem w końcu w jakim formacie najlepiej nagrywać. Niby w instrukcji jest napisane że najlepszym formatem jest 1080/50p, ale w niektórych wątkach tu na forum wyczytałem, że taki format ciężko obrobić później na komputerze (czy to prawda ?) ewentualnie czy ma jakieś inne wady ten format ?. Niektórzy piszą o formacie 50i, ale w swojej kamerze nigdzie w ustawieniach nie znalazłem możliwości nagrywania w takim formacie. No i jest jeszcze AVCHD w czterech opcjach (HA, HG, HX, HE). Nagrania w formacie "1080/50p" zapisywane są na karcie w folderze "AVCHD" czy ten format to także pewien rodzaj formatu AVCHD ?

Pytanie końcowe do dłuższych posiadaczy kamer SD800 i SD900 którzy mają już doświadczenie w nagrywaniu.

W którym formacie nagrywać najlepiej, żeby obraz był jak najlepszy a później żeby nagrany materiał można było bez problemów zmontować w jakimś odpowiednim programie i odtwarzać czy to z komputera, czy na TV poprzez odtwarzacz HD (zachowując jak najlepszą jakość) ?
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Najlepszy 50p i stosujesz najwyższy bitrate, czytałeś instrukcje a tam to jest.
Do BD na dzisiaj najlepsze jest 50i nie trzeba przerabiać, choć mój odtwarzacz blu-ray czyta 50p nie wiedzieć czemu, no ale to było setki razy.
Między 50i a 50p ciężko zobaczyć różnicę, oglądają normalnie nie z nosem w ekranie nie zobaczysz różnicy. Do zwykłych wypraw 50i do dynamicznych scen sportów 50p.
 

murphy

New member
Tylko w instrukcji nic niema na temat 50i. Mam rozumieć, że 50i jest wtedy gdy ustawie tryb zapisu na "AVCHD - HA 1920" i to wszystko ? Czy trzeba jeszcze gdzieś ustawić "50i" (nigdzie nie znalazłem) ? Ktoś na forum pisał że ten tryb "HA 1920" nagrywa w 25i. Więc już sam nie wiem...

Ewentualnie czy nagrywając w 50p można później bez problemów przerobić na 50i i jakość obrazu będzie taka sama jak przy nagrywaniu 50i ?
 
Do góry