Panasonic SD900

marder

Member
Jest podobna SD700 z nieco lepszą matrycą ale też nieco mniejszym dyskiem

Co radzićie wybrać bo ceny w sklepach sa prawie takie same, we Wrocławiu.

Moim zdaniem najkorzystniej jest teraz kupić SDT750 czyli SD700 z konwerterem 3D gratis. Jest tańsza niż sama SD700. I szczerze wątpię, żeby nowszy model miał gorszą matrycę, raczej ma tę samą.
 
Ostatnia edycja:

muszyna2

New member
Co do panasa jeżeli skupiasz się na tej firmie i na modelach 800 i 900 to przejrzyj i poczytaj na forum wątki o tych modelach. Nie zdążysz wypić piwa a wszystko przeczytasz. Ja osobiście też miałem dylemat co kupić i też moja uwaga skupiła się na tych dwóch modelach. Wybrałem droższy sd900 z dla wielu błahego powodu wizjera. Mi już się przydał w słoneczny dzień ułatwia zabawę kamerką. Fajny jest też wyświetlacz naprawdę czuć jego wielkość. Ludzie piszą że niby pół cala to nie wiele ale pewnie piszą to w 99% ci wszyscy uczeni którzy nie mieli porównania :). Co do pamięci moim skromnym zdaniem panasonic za dużo liczy sobie za wbudowaną pamięć dlatego według mnie lepiej kupić karciochę pamięcioche :) i nie ma co szaleć z cenami i prędkościami. Ja mam mikro sd z adapterem 4 klasy sandiska i wszystko super działa. Drugim plusem karty jest to że możesz sobie ją wyciągnąć i bez pośrednio podłączyć czy to do kompa czy z adapterem bezpośrednio do tv. Zawsze to mniejsze od całej kamerki. Pozdrawiam
 

muszyna2

New member
Co do panasa jeżeli skupiasz się na tej firmie i na modelach 800 i 900 to przejrzyj i poczytaj na forum wątki o tych modelach. Nie zdążysz wypić piwa a wszystko przeczytasz. Ja osobiście też miałem dylemat co kupić i też moja uwaga skupiła się na tych dwóch modelach. Wybrałem droższy sd900 z dla wielu błahego powodu wizjera. Mi już się przydał w słoneczny dzień ułatwia zabawę kamerką. Fajny jest też wyświetlacz naprawdę czuć jego wielkość. Ludzie piszą że niby pół cala to nie wiele ale pewnie piszą to w 99% ci wszyscy uczeni którzy nie mieli porównania :). Co do pamięci moim skromnym zdaniem panasonic za dużo liczy sobie za wbudowaną pamięć dlatego według mnie lepiej kupić karciochę pamięcioche :) i nie ma co szaleć z cenami i prędkościami. Ja mam mikro sd z adapterem 4 klasy sandiska i wszystko super działa. Drugim plusem karty jest to że możesz sobie ją wyciągnąć i bez pośrednio podłączyć czy to do kompa czy z adapterem bezpośrednio do tv. Zawsze to mniejsze od całej kamerki. Pozdrawiam
PROSZĘ MODERATORA O USUNIĘCIE TEJ WYPOWIEDZI W TYM WĄTKU. NIE WIEM DLACZEGO ALE MIAŁA SIĘ POJAWIĆ ZUPEŁNIE GDZIE INDZIEJ :niewiem:
 

xgrzesx2

New member
Podzielę się swoimi doświadczenia o SD900. Miałem wcześniej kamerę Panasonic GS500. Ponieważ wybierałem się w wymarzoną podróż postanowiłem specjalnie na tę okazję kupić coś lepszego i wybór padł na SD900. W podróży nagrałem 7 minut materiału i kamera padła. Po włączeniu słuchać jakiś stuk i nic nie można zrobić. Bardzo się zawiodłem na tym sprzęcie i żałuje zakupu bo chociaż sprzęt można naprawić to to co straciłem nikt mi nie zwróci.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Niestety to coś okropnego i współczuję Ci, niestety z Panasonic jak widać są takie przypadki. Brak pamiątki to coś okropnego.
Ja miałem przypadek trochę inny, porobiłem fajne fotki i jak chciałem zgrać z karty, karta odmówiła posłuszeństwa, same błedy, ale byłem wściekły, odzyskiwanie itd dupa. Na szczęście udało mi się zgrać na MACu, może inni nie uwierzą, ale mniej miałem problemów z dyskiem HDD niż z kartami pamięci.
 

alexjaslo

New member
Witam wszystkich

Jestem posiadaczem SD900 od ok 4 tyg. i chciałbym się podzielić swoimi uwagami.

Pobrałem sampla panasa TM700 z avmagazine.it
i musze powiedziec ze moj SD900 nagrywa jednak lepszy obraz pod względem nasycenia kolorów, ostrości i kontrasu.Napewno to udany model, jednak ma kilka mankamentów ale do rzeczy.

Obraz 1080/50p jest żyleta (przy dobrym świetle oczywiście), jednak pojawia sie lekkie smużenie lub szarpanie przy przesuwaniu na boki z większym zoomem.Nie wiem czy jest to przypadłośc stabilizatora, nie testowałem tego przy wyłączonym stb.Ale nie wygląda to aż tak jak na tym czeskim filmiku z YT !
Mikrofon faktycznie "łapie" zbyt mocno wiatr, szczególnie nad morzem jest to wkurzające i zmiana ustawień mikrofonu niewiele daje,myślę o przyklejeniu jakiegoś "futerka" na mikrofon. Pomogło mi to w starszym Panasonicu i nie wyglądało aż tak psiejsko :) Co do wentylatorka dla tych bardziej wrażliwych uszu, pomaga wyłączenie trybu surround na np. stereo
Obiektyw jest dobry, ale na zdjeciach przy zoomie po lewej stronie kadru obraz jest lekko rozmyty, czytałem gdzieś tu o tym i potwierdzam, nie jest to tragedia ale w takim sprzęcie to chyba parodia. W trybie video tego nie widać.
Lampa w trybie foto czasami lubi spier...ć zdjęcie, tzn. nie tyle przepala ale przekłamuje kolory,są jakby bardziej szaro-fioletowe.W moim starszym JVC 575 aparat z lampą działały wyśmienicie.

I apropo JVC, wiekszy oryginalny aku kosztował 400 zł. Zarydzykowałem :) i kupiłem jakiś chiński zamiennik i ... byłem bardzo zadowolony, za 90 zł miałem aku które trzymało prawie 5 godz. !
Czy może słyszeliście gdzieś o zamiennikach do Panasa seri 900 ? Jak narazie nie mogę znaleźć a wydawać 550 zeta na aku to przesada.

Oczywiście że polecam SD900 a nie TM,1000 zl. różnicy to sporo. Jednak nie wiem jak z nagrywaniem 1080/50p na karcie class 4 i 6, w tym trybie zapis jest na poziomie 27Mb/s.Ja wolę SanDisca, na Kingstonie już się przejechałem

To tyle moich spostrzeżeń

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Podzielę się swoimi doświadczenia o SD900. Miałem wcześniej kamerę Panasonic GS500. Ponieważ wybierałem się w wymarzoną podróż postanowiłem specjalnie na tę okazję kupić coś lepszego i wybór padł na SD900. W podróży nagrałem 7 minut materiału i kamera padła. Po włączeniu słuchać jakiś stuk i nic nie można zrobić. Bardzo się zawiodłem na tym sprzęcie i żałuje zakupu bo chociaż sprzęt można naprawić to to co straciłem nikt mi nie zwróci.

Chyba mam mały problem. Tak jak pisałem wcześniej kamera mi kompletnie padła podczas wakacyjnego wyjazdu. Po włączeniu słychać było w środku stukot i nic więcej. Czasami pojawiał się dodatkowo komunikat, że wystąpił błąd i żeby wyłączyć urządzenie. Nie można było wyłączyć kamery, trzeba było wyjmować baterie. Nie zamykała się też pokrywa obiektywu. Wysłałem ją do serwisu i jak zadzwoniłem dwa dni później to okazało się, że kamera działa i nie widzą żadnych nieprawidłowości. Nie uśmiecha mi się mieć kamerę która przestaje działać przez 2 tygodnie w ważnych dla mnie momentach.
 

Dante99

New member
A czy uzywal moze ktos kart pojemniejszych niz 64GB? Wyczytalem ze zalezane sa karty sdhc do 64GB. Ciekaw jestem czy mozna wieksze bo nie wiem czy warto brac tm900 czy sd900.
 

marder

Member
A czy uzywal moze ktos kart pojemniejszych niz 64GB? Wyczytalem ze zalezane sa karty sdhc do 64GB. Ciekaw jestem czy mozna wieksze bo nie wiem czy warto brac tm900 czy sd900.
64 GB to już SDXC. Pierwsze słyszę o takich zaleceniach. Są już nawet sprzedaży karty SDXC 128 GB, ale ich cena jest na razie niewspółmierna do pojemności, tak samo zresztą jak w przypadku kart 64 GB. To się z czasem zmieni, ale obecnie najbardziej optymalnym wyborem jest karta 32 GB, ewentualnie 16 GB dla kogoś kto nie nagrywa dużo.
 

lamp.art

New member
witam!

A ja mam takie pytanie: czy SD 900 potrafi przegrać pliki z filmami na zewnętrzny dysk twardy przy pomocy USB? Z instrukcji wynika że niby można (jest wyszczególnione 'inne urządzenie USB' poza nagrywarkami DVD i BD) ale też jest informacja, że pliki 1080p zostaną przekonwertowane do odpowiadającej specyfikacji BD co oznaczało by że to nie jest do końca kopiowanie plików tylko... no właśnie - mógłbym ktoś to sprawdzić?

A może macie inne pomysły na przenośny podróżny dysk-bank na filmy z kart pamięci? :)
 

PawełG

New member
... pliki 1080p zostaną przekonwertowane do odpowiadającej specyfikacji BD co oznaczało by że to nie jest do końca kopiowanie plików tylko...
1. pliki filmowe mają w kamerze (na karcie) rozszerzenie .mts a po imporcie do komputera .m2ts. Poza tym, prawdopodobnie, zmieniane są zapisy w plikach pomocniczych, być może metadane w związku ze zmianą rozszerzenia plików.
2. Niewykluczone, że filmy w najwyższej jakości 1080/50p są konwertowane na 1080/50i. 1080/50p nie jest ujęty (jak dotąd) w specyfikacji AVCHD a więc i BD.
A może macie inne pomysły na przenośny podróżny dysk-bank na filmy z kart pamięci?
Np. netbook. Masz dysk na filmy i dodatkowo wiele innych możliwości (przeglądanie, usuwanie, wstępna edycja...), a rozmiar, waga i cena nie tak znów uciążliwe.
 

lamp.art

New member
1. pliki filmowe mają w kamerze (na karcie) rozszerzenie .mts a po imporcie do komputera .m2ts. Poza tym, prawdopodobnie, zmieniane są zapisy w plikach pomocniczych, być może metadane w związku ze zmianą rozszerzenia plików.

zaraz, zaraz - to nie mozna ściągnąć z kamery bezpośrednio MTSów do komputera tylko konwertować trzeba?

Np. netbook. Masz dysk na filmy i dodatkowo wiele innych możliwości (przeglądanie, usuwanie, wstępna edycja...), a rozmiar, waga i cena nie tak znów uciążliwe.

Właśnie chodzi o to, żeby było jeszcze mniejsze od netbooka i tańsze mimo wszystko...
 

ted123

New member
Nie tyle konwertowac co zgrać z karty do komputera za pomocą HD Writera a nie prosto z czytnika na kartę. Jeżeli nie będziesz używał programu panasonika do edycji filmu to możesz zgrać plik bezpośrednio z karty
 

PawełG

New member
zaraz, zaraz - to nie mozna ściągnąć z kamery bezpośrednio MTSów do komputera tylko konwertować trzeba?
Jest to konwersja nazwy pliku do postaci przeznaczonej dla zapisu w komputerze. I zmiany są też (prawdopodobnie) dokonywane w małych plikach pomocniczych. Konwersja materiału wideo w znaczeniu przekodowywania nie ma miejsca, więc odbywa się to z szybkością taką jak kopiowanie plików z karty na PC. Można i zgrać bezpośrednio - edytory poradzą sobie. Swoją drogą nie wiem po co tak nakombinowali z tymi rozszerzeniami mts/m2ts.
Właśnie chodzi o to, żeby było jeszcze mniejsze od netbooka i tańsze mimo wszystko...
Ja bym wolał dołożyć i mieć uniwersalne narzędzie - choćby dla możliwości przeglądnięcia. Ale to kwestia gustu, potrzeb, przyzwyczajeń itp.
 

Dante99

New member
Dzis sie bawilem sd900 w plenerze. Niestety za bardzo slychac wiatr momentami. Jaki jest najlepszy sposob na poprawe dzwieku. Zewnetrzny mikrofon czy moze jakis inny sposob znacie? Ma znaczenie czy nagrywam w stereo czy 5.1?
 

lamp.art

New member
A propos sony, to rywalem 900 jest chyba CX700. Ja będę decydował między Panasonic TM900 a Sony CX700. I niestety to dość trudny wybór...

No właśnie - super obraz + doskonała stabilizacja kontra ultra szeroki (jak na kamery tej klasy) kąt, Direct Copy i dość znaczna różnica w pamięci Flash, eeeech.......

Z drugiej strony - mam 3 letnią kamerę Sony HDR-XR105 i jak zobaczyłem na TV obraz fullHD to szacun dla tak starej kamery - obecne sprzęty nie mogą mieć gorszego, więc z ta różnicą w jakości obrazu to chyba nie ma co przesadzać... :)

Pochwal się, co wybrałeś i czemu :)
 

lamp.art

New member
Dzis sie bawilem sd900 w plenerze. Niestety za bardzo slychac wiatr momentami. Jaki jest najlepszy sposob na poprawe dzwieku. Zewnetrzny mikrofon czy moze jakis inny sposob znacie? Ma znaczenie czy nagrywam w stereo czy 5.1?

Najprostszym sposobem jest naklejenie na mikrofon kawałka takiego futerka mikrofonowego, jak się na profesjonalne mikrofony naciąga. Widziałem już gdzieś w necie wersje na amatorskie kamery video.

Popatrz tutaj: Mini Windjammer Rycote
 
Do góry