Panasonic SD900

m13czu

New member
Poszukaj na AV forum. Ja tam przed zakupem znalazłem kilka próbek z SD900.


Dziękuję dobry człowieku.
Znalazłem na vimeo grupę 1080p50/60 w której są tylko takie "natywne"/oryginalne materiały. Aby pobrać plik z vimeo trzeba sobie założyć konto (darmowe). Plik mozna pobrać (format MTS) w prawym dolnym rogu danego filmu. Tutaj link do forum z filmami, nie koniecznieSD900, ale TM900 (32GB internalflash) czy sony:
klik

AV Forum wątek owner;s club (klub właścicieli kamer sd tm itd 900) klik
 

m13czu

New member
Dziękuję dobry człowieku.
Znalazłem na vimeo grupę 1080p50/60 w której są tylko takie "natywne"/oryginalne materiały. Aby pobrać plik z vimeo trzeba sobie założyć konto (darmowe). Plik mozna pobrać (format MTS) w prawym dolnym rogu danego filmu. Tutaj link do forum z filmami, nie koniecznieSD900, ale TM900 (32GB internalflash) czy sony:
klik

AV Forum wątek owner;s club (klub właścicieli kamer sd tm itd 900) klik


Uwaga, trzeba patrzec na video format bo nie wszystkie są natywne 1080p50 a czasami 1280x720p50
 

m13czu

New member
Czy udało się komuś zbadać na samplach, albo może jakiś właściciel SD900 się wypowie - jak wbudowany mikrofon SD900 radzi sobie z wiatrem? Jak silny musi być wiatr (pi razy drzwi), aby zakłócać mocno nagrywany dźwięk z otoczenia? Czy w przypadku nagrywania nad morzem usłyszymy mocne dmuchanie na mikrofonie?

Jeśli tak to wpadłem z kolega na pomysł by w okół mikrofonu zrobić sobie taką ramę jak dla obrazu z taśmy albo coś na rzepy. Jak wiecej to czymś zagrywać (warstwa klejąca TYLKO WOKÓŁ mikrofonu!) np jakąś gąbką do wyciszania komputera stacjonarnego. Rzepy to fajna sprawa bo poza specyficznymi miejscami można by taką gąbkę zdjąć.

Jakieś pomysły jak poradzić sobie z problemem dmuchania?
 

m13czu

New member
Czy ktoś ma doświadczenie z akumulatorami Akumulator VW-VBG260 (NIE oryginał od Panasonic)?? Tanie bo 100 pln nawet. Oryginał VW-VBN260 to okolo 500-600 pln....

Szybko się psują te nie oryginały?
 

m13czu

New member
Jeszcze dwa pytania:

1. czy ktoś do wersji SD800 czy SD900 znalazł prosty pasek uchwytu do kamer? Gdzie można kupić i jaki? Mam na myśli coś takiego aby kamerę nosić na ramieniu na tym pasku. Nie ma tego w akcesoriach, jest tylko "strap" na rękę.

2. Czy ktoś poleca prosty futerał na kamerkę? Gdzie kupić i jaki do SD800-SD900?
 

xgrzesx2

New member
Czym różnią się w działaniu tryby podczas nagrywania w Intelligent Auto od scen w trybie Manualnym. Poniżej po lewej stronie są tryby w Auto a po prawej sceny z manual.
Część trybów/scen się pokrywa (portret, pejzaż, słabe oświetlenie). Czy lepiej używać trybów w Auto czy scen z manuala ?



Uploaded with ImageShack.us
 

ted123

New member
Nie można chyba powiedzieć co lepiej. Jak masz czas na zabawę z ustawianiem parametrów kamery to lepiej manual . Ale jak filmujesz na wycieczce to raczej nie ma czasu na zabawę z ustawieniami. Dla mnie to ustawienia jakie podają na oznaczeniach nie są najlepsze. Film kręcony auto w słońcu dla mnie jest za zimny wiec często zmieniam na zachmurzenie. Ale filmowanie po południu na oznaczeniu "słoneczka" wychodzi ładnie. A jak mam czas to ręcznie ustawiam balans bieli
 

xgrzesx2

New member
A jakie macie doświadczenie z trybami działania mikrofonu: Surround, Zoom Mic, Focus Mic, Stereo Mic. Kiedy który używać ?
 

xgrzesx2

New member
Czy ktoś poleca prosty futerał na kamerkę? Gdzie kupić i jaki do SD800-SD900?

Ja wczoraj kupiłem 4 torby po to aby w domu spokojnie przymierzyć i na drugi dzień oddać trzy.
Kupiłem Kata DC-433, Kata DC-437, Lowepro Edit 120, Lowepro Clips 120. Zależałomi na tym aby torba była jak najmniejsza i pomieściła wszystkie akcesoria. Ostatecznie zostawiam sobie Lowepro Clips 120.
 

m13czu

New member
Czym różnią się w działaniu tryby podczas nagrywania w Intelligent Auto od scen w trybie Manualnym. Poniżej po lewej stronie są tryby w Auto a po prawej sceny z manual.
Część trybów/scen się pokrywa (portret, pejzaż, słabe oświetlenie). Czy lepiej używać trybów w Auto czy scen z manuala ?

Uploaded with ImageShack.us

Czy w trybie manualnym (a więc NIE iAuto) można mieć włączony autofocus? Czy tryb manual oznacza iż WSZYSTKIM trzeba samemu sterować w tym ostrością?

EDIT: instrukcja chyba mówi, że w trybie manual mamy 4 opcje któymi można sterować - niezależnie:
Ustawianie ostrości
Balans bieli
Ręczna regulacja czasu naświetlania
Regulacja przysłony

Z opisu wynika, iż można mieć autofocus w trybie manual.
 
Ostatnia edycja:

xgrzesx2

New member
Mam jeszcze jedno pytanie. W trybie Intelligent Auto obraz wygląda inaczej niż w trybie Manual w ktorym wszystko jest ustawione na Auto. Może nie zawsze ale wydaje mi się, że obraz w trybie Auto jest jaśniejszy. Czy nie powinno być tak, ze obraz w Auto jest taki sam jak w manual w którym nic ręcznie nie zmienimy tylko zostawimy ustawienia automatyczne ?
 

xgrzesx2

New member
Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy SD900. Testuje kamerę na wszystkie możliwe sposoby. Czytałem o "głośnym" wentylatorze. Zrobiłem test nagrywając w pomieszczeniu gdzie jest idealnie cicho i faktycznie wentylator słychać na nagraniu. Oprócz wentylatora nagrywa się też mechanizm zoomu. Czy to normalne w tej kamerze ?

To co prawda nie jest nagrane przeze mnie ale u mnie odgłosy są podobne jak na tym filmie na którym słychać wentylator oraz zoom http://www.youtube.com/watch?v=f3zaOUCV1-w

W trybie manualnym można ustawić czułość mikrofonu oraz włączyć/wyłączyć AGC. Czy AGC jest włączone to ustawiona czułość w ogóle nie jest brana pod uwagę czy może działa automat ale z mniejszą czułością ?
 
Ostatnia edycja:

muszyna2

New member
Kurcze a ja myślałem że wentylator jest tylko w wersji z twardym dyskiem :). Jak na razie u mnie nie słychać ani zumu ani wentylatora. Przynajmniej nie wychwyciłem tego. Mi natomiast wydaję się że obraz oglądany na moim tv jest jak by rozciągnięty. Nie głowy tylko pas i nogi ale może to kwestia szerokiego kąta. Format ekranu: wide.
 

xgrzesx2

New member
Kurcze a ja myślałem że wentylator jest tylko w wersji z twardym dyskiem :). Jak na razie u mnie nie słychać ani zumu ani wentylatora. Przynajmniej nie wychwyciłem tego. Mi natomiast wydaję się że obraz oglądany na moim tv jest jak by rozciągnięty. Nie głowy tylko pas i nogi ale może to kwestia szerokiego kąta. Format ekranu: wide.

Ale sprawdzałeś nagrywając w idealnej ciszy np. w trybie i.Auto ?
Jaką masz kamerę HS900 ?
 

muszyna2

New member
Mam sd. Nie sprawdzałem w całkowitej ciszy w sumie chyba rzadko się filmóje w takich warunkach żeby było całkiem cicho. Co do wentylatora to też nie zauważyłem żeby się wogóle załączal. Chyba że włącza się w trybie 50p. Tak w ogóle to po co ten wentylator?
 

xgrzesx2

New member
A jak przytkniesz ucho do wentylatora to nie słychać go ?
Oczywiście nie jest tak, że włączasz kamera i słyszysz szum wentylatora. U mnie słychać go w dwóch przypadkach:
- przyłożenie ucha blisko wentylatora
- nagrywanie w zupełniej ciszy np. w trybie i.Auto w którym AGC jest włączone.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Mam jeszcze jedno pytanie. W trybie Intelligent Auto obraz wygląda inaczej niż w trybie Manual w ktorym wszystko jest ustawione na Auto. Może nie zawsze ale wydaje mi się, że obraz w trybie Auto jest jaśniejszy. Czy nie powinno być tak, ze obraz w Auto jest taki sam jak w manual w którym nic ręcznie nie zmienimy tylko zostawimy ustawienia automatyczne ?


Jest podobna SD700 z nieco lepszą matrycą ale też nieco mniejszym dyskiem

Co radzićie wybrać bo ceny w sklepach sa prawie takie same, we Wrocławiu.
 
Do góry