Panasonic PV/PX60/600-problemy z kolorami

darien

New member
Sam już nie wiem co robić. Pojawiły się w końcu FullHD Xoro na Polskim rynku i nie wiem czy nie dopłacić tych 7 stów i nie wziąść 37". Kilka zdjęć 47" wygląda obiecująco http://**********.com/index.php?showtopic=3624&st=0 , a wyposażenie bije na głowę dużo droższe modele. Szkoda kurczę tej plazmy:(
 

Smartek

New member
robboj napisał:
Widac i nie tylko weze
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=394430&page=87
tu masz zdjecie na ktorym caly obraz jest pokryty plamami fioletu
Jestes w komfortowej sytuacji bo stoisz przed wyborem - wiekszosc z nas juz niestety nie ,chodz tez pewnie dlugo decydowala sie na zakup

BEZ PRZESADY!
Ja ledwo widze z pol metra!
Bez paniki :).

Majac do dyspozycji nawet 2x wiecej kasy niz mialem przy kupnie Panasa i gdybym wiedzial o tych "problemach" - kupilbym go jeszcze raz, bo mowie - problem (przynajmniej u mnie) jest zupelnie nieprzeszkadzajacy :).

Ujme to nawet inaczej - stanowi to dla mnie taki problem jak te cale "powidoki", ktorych nigdy nie widzialem i nie widze ;-).
 

Grigorij

New member
:) Nie popadać w depresję!. Leżę sobie, zerkam na HDTVforum i zarazem oglądam "Ziemię Chato" z Charlesem Bronsonem na MGM i w ciągu godziny ujrzałem tylko jednego węża- grzechotnika, którego Charls rozwalił nożem.;) A purpurowego nie widziałem, pomimo, że wypatruję go, oj wypatruję...:D

:) Podobnie jak Smartek, jestem happy, że mam tego Panasa; mam go od dwóch tygodni, a jeszcze trzy tygodnie temu już właściwie brałem promocyjną Toshibę LCD w Media Markt ale była jedna wypakowana i jakby mi opuścili ze dwie stówki to bym wziął a tak na drugi dzień zamówiłem tego Panasa- i całe szczęście, bo jak byłem dzisiaj w MM kupić sobie kabel optyczny i spojrzałem jeszcze raz na różne LCD to stwierdziłem że opatrzność jednak czuwa nade mną!;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robboj

New member
Nie popadam w depresje i nie panikuje - pisze to o widze na swoim tv a na dokladke popieram swoje spostrzezenia zdjeciami z tego i AV forum, sorki ale widzac te przebarwienia mam zludzenia jakbym cofal sie do czasow tv marki rubin;)
W koncu od panasonica czy tez innego markowego producenta mozna spodziewac sie sprzetu ktory spelnial by nasze podstawowe wymagania odnosnie jakosci obrazu
 

dnc

Moderator
VIP
Moje zdjęcia były robione w ciemnościach tak by było widać dobrze ekran. Niemniej to co widać na zdjęciu jest podbite przez przysłonę aparatu. W rzeczywistości nie jest to tak widoczne. Siedzę 4 metry przed TV i muszę dobrze się przyjrzeć by zobaczyć te plamy. Nawet z 2 metrów są one małe. Zauważyłem to nawet na ekranie LCD mimo, że na zdjęciu tego nie widać. Więc...?
Jeszcze raz powtarzam to są problemy w bardzo specyficznych warunkach. Nie objawiają sie one zawsze i w każdej sytuacji. Mogą być filmy, które będą je miały, ale może i nie.
Ja się nie burzę bo wiem, że materiał video materiałowi nierówny. Ta próbka to przykład specjalnie dobrany, żeby wszyscy widzieli. Póki nie zobaczyłem tego na tymże materiale nie widziałem tego u siebie. Ani na DVD, ani na HD ani na DVB. Dlatego spokojnie czekam na przebieg wydarzeń. I Wam też tak radzę. Jeśli sprawa będzie wyjaśniona, a wierzę, że tak, to na pewno dowiemy się o tym pierwsi. I wtedy możemy interweniować w serwisie Panasonica. Panika jest najgorszym doradcą...
 

ThYX

New member
dnc napisał:
Jeszcze raz powtarzam to są problemy w bardzo specyficznych warunkach. Nie objawiają sie one zawsze i w każdej sytuacji. Mogą być filmy, które będą je miały, ale może i nie.
Dokładnie. Ten materiał Egzorcyzmy...ISO zawiera akurat taką scenę na początku i dlatego można było to zauważyć. Jeśli się jednak człowiek skupia na fabule to efekt ten jest prawie wogóle niewidoczny.


dnc napisał:
Ja się nie burzę bo wiem, że materiał video materiałowi nierówny. Ta próbka to przykład specjalnie dobrany, żeby wszyscy widzieli.
Powiem też tak, że próbka z tego filmu przedstawia węże w największym rozmiarze, gdyż z reguły jest to widoczne co najwyżej na bardzo małym wycinku ekranu.


dnc napisał:
Póki nie zobaczyłem tego na tymże materiale nie widziałem tego u siebie. Ani na DVD, ani na HD ani na DVB.
I to jest chyba najważniejsze. Moja rodzinka nie widzi tego gdyż .. nikt nie mówił im że taka przypadłość może występować. Ale i tak jestem przekonany, że kupiłem najlepszy tv w swojej cenie.


dnc napisał:
Dlatego spokojnie czekam na przebieg wydarzeń. I Wam też tak radzę. Jeśli sprawa będzie wyjaśniona, a wierzę, że tak, to na pewno dowiemy się o tym pierwsi. I wtedy możemy interweniować w serwisie Panasonica. Panika jest najgorszym doradcą...
Też śledzę avforums, myślę że z tamtąd przyjdzie informacja o rozwiązaniu nazego problemu (a mam nadzieję, że będzie takie rozwiązanie) :)
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
ThYX napisał:
(...)Powiem też tak, że próbka z tego filmu przedstawia węże w największym rozmiarze, gdyż z reguły jest to widoczne co najwyżej na bardzo małym wycinku ekranu.(...)

To ja tych "normalnych" na "wycinku ekranu" bym chyba z lupa u siebie nie zauwazyl ;-).
 

kredek

New member
Wiecie co, Drodzy Państwo - czytam ten wątek od początku.
I jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że będzie tak jak ze zwisami podczas włączania: wszyscy podyskutują, ponarzekają, ale... NIKT NIC NIE ZROBI.
Tak jak ze zwisami - dyskutowali wszyscy, ale do serwisu ze zgłoszeniem udała się jedna (oprócz mnie) osoba.
Czy ktoś już zgłosił ten "kolory"?
Nie...? - Tak myślałem.

No... ale wątek się rozrasta.:hihi:

I żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie twierdzę, że wątek jest niepotrzebny, a wprost przeciwnie. Ale chore to jest w momencie tym, jeśli na wątku nie tylko się zaczyna problem, ale i... kończy.:shock:
 

Smartek

New member
@kredek - najwidoczniej malo uwaznie przeczytales temat.
Wspolnie zdecydowalismy, ze na razie bedziemy sledzic nowe posty ukazujace sie na zagranicznych forach i dopiero jak cos wiecej bedziemy wiedziec - zaczniemy problem ew. zglaszac do serwisu.

Btw. co z tymi zwisami? Wystepuja nadal?! Toz to dopiero jest problem, a nie jakies przebarwienia, ktorych praktycznie nie widac.
 

kredek

New member
Smartek napisał:
@kredek - najwidoczniej malo uwaznie przeczytales temat.
Wspolnie zdecydowalismy, ze na razie bedziemy sledzic nowe posty ukazujace sie na zagranicznych forach i dopiero jak cos wiecej bedziemy wiedziec - zaczniemy problem ew. zglaszac do serwisu.
Btw. co z tymi zwisami? Wystepuja nadal?! Toz to dopiero jest problem, a nie jakies przebarwienia, ktorych praktycznie nie widac.

Uważnie czytałem temat - ale nauczyłem się już, na podstawie spotkań i rozmów z serwisem, że oni mają w .upie jakieś "info z forum". Albo sprawę mają zgłoszoną, albo temat dla nich NIE ISTNIEJE - i poniekąd można im przyznać rację. Poniekąd.
A to że w jakimś kraju W INNEJ CZĘSTO wersji TV na dany kraj jakoś ten problem rozwiązują - to często nie ma ŻADNEGO związku z tymi naszymi plazmami.

A ze zwisami... hmmm... czekamy na odpowiedź z fabryki, bo w PL nikt nic nie wie co zrobić. Jednakże problem zgłoszony - razem z kolegą z forum tutejszego - więc sprawa, wolno, ale jednak posuwa się do przodu.
Z tym że wg serwisu lokalnego to my być info z fabryki z Japonii, a wg serwisu w-wskiego - z Czech.:shock:
W sumie nieważne - byleby była konkretna.:D
 
Ostatnia edycja:

robboj

New member
"kredek" miałem tylko jeden zwiech ,ale przy okazji wizyty serwisu odnosnie glosniej pracy mojego tv zglosilem zwiech tv z pilota i ....... panowie serwisanci w ilosci 2szt :Dstwierdzili , ze ma prawo zawiesic sie - porownali tv do kompa - dobre co - oczywiscie pozostawiam to bez komentarza a sprawe bede kierowal do W-wy do centrali Panasa przy okazji tych fioletowych plam - na razie czekam co wyniknie na forum AV aczkolwiek mysle ze to nie bedzie mialo az takiego wplywu na polski rynek - nie wiem moze sie myle ale przeciez nikt z zachodu nie bedzie za nas dwzonil do serwisu - wiec tak czy siak na pewno ktorys z uzytkownikow tego forum a moze nawet wszyscy predzej czy pozniej beda zglaszac ten problem, no chyba ze go nie widza i im nie przeszkadza - mi osobiscie przeszkadza i bede to zglaszal nie zamierzam wyrzucac kasy w bloto a sama swiadomosc ze problem istnieje nie daje mi spokoju i mozliwosci normalnego uzytkowania tv
 

kowal510

Member
To że nikt nie zgłaszał zwisów do serwisu do możesz mieć pretensję do osób które takowe zwisy miały,problem z przebarwieniami jest masowy i dotyczy na to wygląda wszystkie 37 i 42 PV ,nasz serwis nic nie zrobi dopóki nie będzie rozwiązania.Sam się zajmuję serwisem Panasonica ale innego typu sprzętu,jeśli nie ma rozwiązania od góry jest przeciąganie, zwlekanie, półsrodki zawsze możesz domagać się zwrotu kasy, wymiany etc. z tytułu gwarancji zwracasz się na piśmie i musi być odpowiedz.Ja uważam że czekamy będzie rozwiązanie zawsze można je wskazać serwisowi:hihi: .
To znaczy jest o czym rozmawiać a tak jak zaprezentujesz to o co ci chodzi? odpowiedzą a to słaby sygnał a to wina dvd itd. Tym bardziej że nie czytają forum:D
 

Kyniol_73

New member
przejscia tonalne-gradient

Sądziłem naiwnie ze problem gradientów i przejsc tonalnych występują tylko w monitorach/telewizorach LCD.Szczególnie tych szybkich uzywajacych matryc TN. Wiem ze ten problem zalezał zarówno od strony hardware jak i ustawień parametrów obrazu. Trochę informacji dotyczących co prawda monitorów LCD mozna znależć na róznych wątkach tego forum

http://www.mva.pl/forum/viewtopic.php?t=666&highlight=przejscia+tonalne

Nie wiem czy coś to pomoze ale zawsze bedziemy mieć większą wiedze
 

Smartek

New member
Troche sie pobawilem.
U mnie "weze" staja sie niewidoczne przy ustawieniach:
Kinowy/Normalny, kontrast na okolo 60% + Balans bieli - Zimny.
Probowalem zrobic zdjecie, zrobilem kilka sztuk, ale kazde jest rozmazane albo cos innego nie gra..
Do bani aparat.

Probowalem tez zauwazyc Snejki na kanalach AXN, Wojna i Pokoj i cinemaksie, ale nie udalo mi sie.
Przy okazji wgralem biale i czarne tlo na xboksa i otworzylem na caly ekran - szukalem duchow, ale zadnego nie znalazlem ;-).

Pzdr.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Hejka.
W przyszłym tyg. maja juz byc dostepne plazmy 37 " z seriiPV60, a wiec z nowej dostawy do POlski (mam takze nadzieje, ze rowniez z nowej serii produkcyjnej). Prawdopodobnie nabede takowyz model, wiec zdam relacje czy w tej nowe partii rowniez występują problemy z kolorami, oby t:) tego nie bylo
 

baranskia

Member
Ideału NIE MA, ale poszukiwania trwają ;)

:confused:
A jednak... Panasłoniki też do poprawki!!!??? A podobno są takie udane...
czyli: IDEAŁU NIE MA, ale poszukiwania trwają ;)
:krol: a mnie się podoba mój LG 42PC1RR - ten z wbudowanymi: DVR i z 80 GB HD za 5.7 k z Auchan w Białymstoku - ale pewnie mam "za małe wymagania i się nie znam" :hmm: Mnie jednak z tym dobrze... więc i Wam radzę spróbować!
:cool: Pozamieniajcie te panasłoniki na LG-ki!
Pozdro!
zauroczony heLGą białostoczanin
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
baranskia napisał:
:confused:
A jednak... Panasłoniki też do poprawki!!!??? A podobno są takie udane...
czyli: IDEAŁU NIE MA, ale poszukiwania trwają ;)
:krol: a mnie się podoba mój LG 42PC1RR - ten z wbudowanymi: DVR i z 80 GB HD za 5.7 k z Auchan w Białymstoku - ale pewnie mam "za małe wymagania i się nie znam" :hmm: Mnie jednak z tym dobrze... więc i Wam radzę spróbować!
:cool: Pozamieniajcie te panasłoniki na LG-ki!
Pozdro!
zauroczony heLGą białostoczanin

Łoratunkuuuu .. ktoś mu jakieś kompleksy? Niech się każdy cieszy z tego co (o ile jest ze swojego wyboru zadowolony). Ty wybrałeś LG, ja Panasonica ... i niech tak zostanie. Nie ma "jedynie słusznego wyboru" i to jest piękne :) Pozdrawiam przy tym użytkowników plazm innych niż Panasonic odwiedzających ten temat :) ;-)

Powoli widze światełko w tunelu:
http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=4049408&postcount=1381
Widać z tego, że w przeciągu 2 tygodni będzie wiadomo już coś więcej na temat poprawki, która podobno "oficjalnie" ma być dostępne w przyszłym tygodniu.

Pozdr.
 

kowal510

Member
Kolega ma faktycznie kompleksy:D bo wyszykuje problemy innych plazm aby przytłumić swoje, myślę że jeśli któryś z użytkowników zmieniłby plazmę Panasonica napewno nie byłoby to LG:wink: Pozdrawiam
 

RoMi

New member
Witam, jeżeli dacie mi do testów tego LG - gwarantuję, że rozpocznę nowy temat z jego zapewne jeszcze ciekawszymi zaletami. ;-)
No właśnie- a na co Ja bym zamienił mojego Panasa - oczywiście na model 50px600 !!!, który pozbawiony jest wężyków i do tego byłby większy. Jeżeli potwierdzi się info z bratnich for i rzeczywiście fix software-u załatwi tu sprawę - w tej klasie cenowej nie znajdzie się lepszej plazmy.

Dlatego też wstrzymuję się z wzywaniem serwisu do czasu wyjaśnienia problemu w UK/DE (perspektywa 2tyg). Serwis w PL na dzień dzisiejszy nic nie pomoże - a jest ryzyko utraty tv na np. 2 tygodnie aby spece po żmudnej diagnostyce znowu zwrócili tv z "wężykami" . pozdr.
 

iwanex

New member
Obejrzałem film 16 Przecznic i jest tego cała masa, zwłaszcza w scenach na korytarzach. Niespecjalnie się przyglądałem a i tak to widać. Spróbuje na drugim zestawie w domku i napisze co tam wyszło.

Myśle, że teraz jak wiem że to występuje to sie na filmie nie skoncentruje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry